166745
  • tigeroo
    #160811


    érdekes lesz az új rendszer. úgy látom hogy mostmár max szinten 1M hp lesz a megszokott?
  • devlking
    #160810
    Remélhetőleg ez csak elírás (tényleg ennyit adott kill után), már csak azért is mert a másik verzió ebből 1000 resource-ot ad, ami szinte semmi.
  • devlking
    #160809
    Ejj, még 1,5 nap, mivel nem lehet activálni passzív followert jelenleg(van olyan mission ability, amit counterelni kell, és akkor fele addig tart, ez nem jött be). Utolsó class hall campaign quest, azt hittem holnapra meglesz, és szerdán spamelhetem a missionoket, de így +1 nap.
  • skorpio7
    #160808
    Jöhet! :)
  • devlking
    #160807
    Pár nap és írok majd egy összesítőt garrison 2.0-ról (hogy működik, mennyit lehet vele keresni, ilyesmi).
  • devlking
    #160806
    Ez nem újdonság, hogy a logint egybekötik valami 3rd partyval (wowheadel már régóta megy).
    Szóval ez biztos "nem került egy raid tierbe".
  • Pio
    #160805
    Na, várjátok már a facebook integrációt? Lehet loginelni facebook accounttal és streamelni facebookon, jeeee! :)
  • devlking
    #160804
    Egy pár hónapja, ja. :p
  • tigeroo
    #160803
    legion bétakulcsot kapott már valaki amúgy?
  • devlking
    #160802
    Amit még hiányoltam az az hogy voltak footmanek (+pisztoly, WTF?!), meg gruntok, azt hello (se egy ranged, se egy caster pedig w1-ben voltak ám!). Törpéket, elfeket mutattak kétszer, és annyi is volt. Durotan mekkora vezér meg mindenki tiszteli, és ebből se mutattak semmit. Garona is akkora nagy rugo, hogy egy egész backstabet nyomott is a film alatt. :D
    A tök üres karazhanról már nem is beszélek. :(
  • Pio
    #160801
    Ezen az imax dolgon mi is eléggé ki voltunk akadva, mert most hétvégén akartunk menni páran, de ugye nem lehet csak este 11re... úgyhogy elmentünk az utolsó napon. Igencsak nagy tömegnyomor volt....
    Kíváncsiságból megnéztem az imaxes jegyfoglalásokat szombatra és azt látom, hogy az új egész nap játszott filmre az 5 előadás alatt nincs összesen (fele)annyi foglalás, mint a warcraft egy szál este 11es adására, ami lényegileg teltházas lesz... :D
    Ha tippelnem kéne lehet, hogy szerződésük van arra, hogy mindig az aktuális premierfilmet kell játszaniuk, mert racionális, anyagi érv tuti nincs ez a döntés mögött.

    1-2 jelenet nekem imaxben is szétesett, de alapvetően nagyon jó volt a 3D, hozzátett a hatáshoz, ha lehet még inkább videójátékos lett.

    A "lore elbaszás"okra készülj fel, ha meg akarod nézni a folytatásokat is, ugyanis ez előre bejelentett, Blizzard által is megerősített tény, hogy a filmes warcraft univerzum nem a játékokból ismert, hanem egy alternatív, ami nyilván nagy vonalakban ugyan az, de komolyabb szívfájdalom nélkül fognak változtatni az eredeti sztorin, ahogy azt tették most is.
  • picket
    #160800
    Átnevezem filmtopikra.

    Tehát 55% helyett csak 40%-ban részesednek a külföldi bevételekből. Elmorzsolok egy könnycseppet. Főleg, hogy manapság a nemzeti érzéssel kevésbé átitatott blockbusterek kb 3x annyit hoznak a nemzetközi porondon, mint az Egyesült Államokban. Tehát ha a bruttó jegybevétel x az USA-ban, akkor nagyjából 0,55*x + 3*0,4*x (tehát 1,75x), vagyis az USA-s bevétel kétszerese még bejön külföldről. Ez már nem USA-s, hanem busás. És ez csak mozijegy. Blúréj, tévé, már csak a csokireszelék rá.

    Szinte iskolapélda a Pacific Rim. Még a számok is úgy néznek ki, mint egy másodikos példa almákkal:
    -kb 200 millába került
    -kb 100 millát hozott USA-ban
    -kb 300 millát hozott USA-n kívül
    Tehát 25 milla bukta a korábbi képlet alapján. Gyorsan vágjunk is bele a második részbe, mert duplán bukni mégiscsak jobb, mint egyszer. Te ezt elhiszed? Egy Warner Bros méretű és múltú kiadó levágja a saját kezét, feláldoz a mi szórakoztatásunk oltárán 25 millió dollárt? Mit akarsz bizonyítani? Hogy lassan egy évszázada puszta jófejségből tolják a filmeket (külföldre is)?
  • devlking
    #160799
    Film rant.

    #1. ezt a faszságot ki találta ki, hogy imaxben csak 22:40kor kezdődő időpont van (és csak szinkron) már a második héten?!

    #2. Nem volt a legjobb ötlet 3dben szinkronban duna plazaban nézni (de nem miattam így kellett). Kicsit homályos volt az egész, és amikor megmozdult valami, hát akkor még rosszabb...

    #3. Összességében nem tetszett. Rengeteg hülye lore elbaszás volt szerintem.
  • PiszkosFred
    #160798
    tldr? :)
  • cateran
    #160797
    "And of course, profit and loss are in the eye of the beholder — a lot of people were shocked when leaked financial statements showed that Harry Potter and the Order of the Phoenix had allegedly lost $167 million, despite $967 million in global revenues. Studio accounting, designed to make sure people don't collect on back-end deals, is a marvel.

    So how do you know if the box-office gods have smiled enough on your favorite movie that studios are likely to greenlight similar films?

    The short answer is, it depends on a number of factors, but a rule of thumb seems to be that the film needs to make twice its production budget globally. For the longer answer, read on.
    .....
    So generally, how much of the domestic box office revenue goes to the studios?

    The percentage of revenues that the exhibitor takes in depends on the individual contract for that film — which in turn depends on how much muscle the distributor has, according to Stone.

    These deals often protect the theaters from movies that bomb at the box office by giving the theaters a bigger cut of those films. So if a film only makes $10 million at the box office, the distributor will get only 45 percent of that money. But if a film makes $300 million at the box office, then the distributor gets up to 60 percent of that money.

    You can actually look at the securities filings for the big theater chains, to look at how much of their ticket revenues go back to the studios, points out Stone. So for example, the latest quarterly filing by Cinemark Holdings, shows that 54.5 percent of its ticket revenues went to the distributors. So as a ballpark figure, studios generally take in around 50-55 percent of U.S. box office money.
    ...
    So if a film does incredibly well overseas but flops in the U.S., does that make it a hit? As with everything else to do with box office, the answer is "it depends." But generally, domestic revenue seems to be be better for studios than overseas revenue, because the studios take a bigger cut of domestic revenue.

    According to the book The Hollywood Economist by Edward Jay Epstein, studios take in about 40 percent of the revenue from overseas release — and after expenses, they're lucky if they take in 15 percent of that number."
  • devlking
    #160796
    10 évet végigszenvedtünk thrallal... most még akkor 3 filmet is?
  • tigeroo
    #160795
    szerintem is, a következő a porondon a warcraft 2 sztorija lesz, azzal zárva hogy thrall felszabadítja a durnhole-beli rabokat.

    ha nagyon akarják sűrítgetni, akkor a warcraft 3 sztoriját beletudják fűzni 2 filmbe (1-be tuti, hogy lehetetlen vállalkozás):
    arthas kampánya egy film, aztán a kalimdori események még egy film. de ott meg a night elfek lennének besűrítve, váá fogalmam sincs :D

    nekem a taurenek a kedvenceim azóta amióta találkoztunk velük a kentaurok mellett. remélem a warcraft 3 történéseiből is trilógia lesz, és lesz idő mindent kibontani szépen. ne kapkodják el, csak jöhetne mondjuk évente egy warcraft film, ebben a tempóban jó 20 év, mire behozzák a mostani wowos loret :D
    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2016.06.01. 22:07:27
  • Rhonin7
    #160794
  • Pio
    #160793
    Na és ki hogy tippeli a sztorit a 2. illetve 3. részre? Szerintetek szétbontják a második háborút és a Thrall sztorit 1-1 külön részre, esetleg a 3. rész már a warcraft 3 lesz? Nem kevés a warcraft 3-nak 1 rész? Még TFT nélkül is úgy gondolom, túl sok esemény van abban a sztoriban és nincs igazán kihagyható köztük. Kit hagynának ki, Sylvanast esetleg...? Vagy a taureneket?

    Én úgy képzelném, hogy a 2. rész lehetne a 2. háború, az orkok kiszívnak, munkatáborok, ezzel párhuzamosan a Thrall sztori, a végén a felszabadítással és az orkok újbóli felelmelekdésével. Aztán a warcraft 3 + TFT egy külön trilógiát megér.
    Ígypersze a Beyond the Dark Portal teljesen kimaradna, amit mondjuk feltételezek nem fognak meglépni...

    A fene se tudja, a lényeg, hogy kíváncsi vagyok és nem hinném, hogy a warcraft 3-at 1 filmbe akarnák sűríteni.
    Az is lehet, hogy a maradék 2 Duncan Jones film az a war2, Thrall feltűnése a színen és a Beyond the Dark Portal lesz és a warcraft 3-at már egy új rendező hozza el nekünk új megközelítésben, új célközönségnek, arthas szerepében adam sandlerrel... ;-)
  • Daermon
    #160792
    Már rég pont, hogy nem az US bevétel a lényeg, mert rájöttek a gyártók is, hogy a külföldi pénzből több jön.
    Papíron meg a nyereséges filmek is bukások vagy nullszaldósok, mert kreativan könyvelnek. Pl papiron mai napig veszteséges a Star Wars széria.
    Szerintem a lejáratás ellenére US-ben is jól fog teljesíteni, ahogy valószínű Kínában is.
    Az eddigi nyitás is jól sikerült és még 45 ország hátra van. Bár szerintem jó lett volna ha mindenhol max 1 héten belül mutatják be.
    Szerintem meglesz az elvárt anyagi siker és jön még 2 film. Amit meg remélem részenként 2,5 órára lőnek be és egyben forgatják le.
  • picket
    #160791
    Teljesen biztos vagy benne, hogy az amerikai kiadók külföldre csak úri hóbortból adják el a filmeket, nem azért, mert pénzt keresnek vele?
  • Dobronski
    #160790
    film 9.5/10
  • tigeroo
    #160789
    first day order lesz :) juppíí
  • Daermon
    #160788
    Na lesz a Warcraft filmből rendezői változat, ami +40 perc :D KELL! :D
  • Whysper
    #160787
    Sziasztok. Mi a véleményetek e a Resto Shamanról most WoD-ban meg a Legionben? mennyire életképes mert sehova sem keresik sajnos és már kicsit elszomorító. 8)
  • TVelvet
    #160786
    Én is meglestem a filmet. Mindenképp feliratosan eredeti hanggal érdemes megnézni. Ne legyenek elvárásaid a filmmel kapcsolatban. Story azért eléggé elkanyarodik az eredeti verziótól. Viszont a kivitelezés szerintem nagyon szép. Élvezet nézni, ahogy Kadgar csapatja a varázslatokat, és ahogy az orkok odabasznak. Érzed a súlyát az egésznek.
  • cateran
    #160785
    A nem US bevetelbol nem sokat lat a gyarto (gyakorlatlag semmit) Ezert (is) szoktak bukasnak konyvelni olyan filmeket, amik nemzetkozileg ugyan kivaloan teljesitettek, de az USA-ban buktsk voltak.
  • devlking
    #160784
    Akkor köv filmben jöhetnek a pandák.
    Én ilyen kritikákra abszolut nem adok, mert nálam állandóan az ellenkezője szokott bejönni. Megnézem azokat a filmeket, amik tetszenek trailer alapján azt annyi. Több energiát nem is ér a dolog. Ebből a szempontból pl a warcraft kivétel, mert a trailerek alapján írtó gagyinak tartom (az összes ilyen élőszereplős cgi majomkodást (lásd még avatar meg hulk)), de attól még meg fogom nézni.
  • Pio
    #160783
    A Kínában preodredben eladott jegyekből majd 2 héttel a premier előtt megtérült a film, szóval nópara, tudom, hogy sokan örülnének, ha anyagi kudarc lenne, de az a hajó már elúszott... :)

    Egyébként visszatérve a múltkori kritikás témára nem tudom, mennyire követed az eseményeket, de teljesen felfoghatatlan, amit az amerikai szakoldalak művelnek.

    A variety hozta ugye az általad is idézett dolgot, hogy ők már most megjósolták, hogy szarul fog szerepelni az USAban a film. Ahogy persze az EUs számokat is megjósolták, aztán 2szer is újrajósolták, most az eredeti jóslatuk közel háromszorosát jólsolják épp. Ők ugye totál lehúzták a filmet és tették ezt a kijelentést (a film szarul fog szerepelni az USAban) azután, hogy az EUban kábé mindenhol az év legjobb számait hozza a film és toronymagasan felülteljesítette a jóslatukat, illetve kiderültek a kínai hatalmas számok is. Egyszerűen nem akarják feladni azt, hogy valahogy beleszugerálják az amcsi népbe azt, hogy ez egy szar film és kudarc lesz.

    A másik ilyen a the wrap, szintén amcsi. Ők hozták ugye a hírhedt 1/10es kritikát, aztán most lehoztak egy cikket arról, hogy az összes pozitív kritika hazudik, nem szabad kompromisszumot kötni a Sátánnal és elmenni egy filmre azért mert "nemszar" és kereszthivatkoznak egy csomó rettentő lehúzó kritikát, reklámot csinálva nekik.

    Ez már messze túlmutat azon, hogy szerintük rossz a film, tudatosan próbálják rombolni a film esélyeit. Én nem tudom, mennyit gankelhették ezeket annó STV-ben, de az tuti, hogy rettentő módon be vannak rágva a filmre valamiért.
  • devlking
    #160782
    "második filmben"
    Ha bejön a 25 milliós nyitás amit jósolnak neki usaban, akkor e miatt nem kell aggódni.
  • tigeroo
    #160781
    jaja, szerintem is az egy "jelenkor volt" hiszen mondta is hogy évezredek óta csatáznak stb. aztán mintha a film csak egy flashback lett volna. na szóval nekem is ez ugrott be róla...
  • Rafanir
    #160780
    Egyébként egy észrevétel a filmről (kis spoiler)
    Az elején lévő jelenet, amikor egy emberi katona összecsap egy orkal, az csak engem emlékeztetett a Warcraft 3 első előzetesére? Amikor egy ember és egy ork harcol, aztán jön egy Infernal és megöli őket?
    El tudnám, képzelni, hogy a későbbi Warcraft filmek elején mindig ott lesz ez a jelenet, és majd egy kicsit mindig folytatódik.
    Az első filmben, addig muaták ahogy összecsapnak, a második filmben mutatni fogják, ahogy harcol az ember és az ork, és a 3. film elején lesz ez a jelenet amikor megjönnek az infernalok.
  • Pio
    #160779
    Stormwind IRL:

  • Ashyn
    #160778
    Maximálisan egyetértek, én ugyanezeket fogalmaztam meg magamban! Respect!
  • Pio
    #160777
    OFF/FILM (spoilermentes)

    Pontozni nem annyira szeretek, a film szerintem zseniális volt, látványos, totálisan hozta a warcraft hangulatot, a sztori is javarészt stimmelt, a változások nem voltak gázosak és persze a lényeg, hogy tele volt a rajongóknak szánt easter eggekkel.
    A beszélgetős részek közt volt 1-2 butácskább, de egyáltalán nem voltak veszélyesek és nem éreztem úgy, hogy feleslegesek lennének, illetve külön öröm, hogy a filmre kitalált szerelmi szálat nem erőltették túl és még poénokat is kihoztak belőle.
    A színészi játék a relatív újonc gárdához képest jó volt, egyedül Llane királyt éreztem némileg unottnak, de lehet, hogy csak felelősségteljes szeretett volna lenni és nem sikerült jól eltalálnia.
    Azt kell, hogy mondjam, hogy ez volt az első olyan film, amiben az úgynevezett uncanny valley hatást semmilyen mértékben nem éreztem magamon, az orkok tökéletesek voltak, minden ránc, minden hajszál a helyén, a méreteiknek megfelelően mozogtak, ha két ork összecsapott akkor éreztem magamon, ahogy a föld is beleremeg, le a kalappal, Duncan Jones-nak tökéletesen igaza van abban, hogy most ez a film lett az etalon, amelyik kritikus meg tabletes játékok reklámjához hasonlította a grafikát én tényleg nem tudok mást mondani, mint azt, hogy valószínűleg akkor is fikázná a filmet, ha az gyógyítaná a rákot.
    A szinkronhangok nagyon eltaláltak voltak. Többen kifogásolták a nevek magyarítását, amivel szerintem is mellényúlt a szinkronstúdió, hisz a regények vonalát követték és nem számoltak azzal, hogy az emberek többsége a játékból ismeri az említett személyeket, helyszíneket, de mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy olvasson pár regényt, például egyből a filmhez szorosan kapcsolódó Utolsó Őrizőt és egyből nem fognak olyan idegenül hangozni a magyar nevek.
    Tudom, hogy rajongó vagyok és elfogult, de én határozottan úgy gondolom, hogy ezzel a filmmel elszállt az átok, miszerint játékból csak rossz filmek készülhetnek. Ez szerintem egy nagyon jó film, de szerintem objektív szemmel se nevezhető rossznak. Kezdem úgy érezni, hogy ez az átok már amolyan önbeteljesítő átok, egyszerűen úgy áll a sajtó és a kritika ezekhez a filmekhez, hogy rosszak és kész.
    A lényeg: mindenkinek, akinek bármi kapcsolata van a warcrafthoz vagy bármilyen high fantasy univerzumhoz vagy csak szereti a látványos filmeket annak csupa nagybetűvel KÖTELEZŐ darab, de szerintem senki nem fogja megbánni a megnézését. Velünk is voltak páran, akik kísértek valakit, de nem ismerik a warcraftot egyáltalán és mind azt mondták, hogy egy pozitív élmény volt és egyáltalán nem bánták meg, sőt...
  • Daermon
    #160776
    Az első ingyenes. Utána 50€/kari.
  • JaSoN HuNTeR #160775
    Sziasztok, melyibe kerül a 100as boost a wowban?
  • Mester01
    #160774
    Sziasztok!
    Van egy olyan problémám hogy semmilyen questet nem tudok csinálni a ha shipyarnál mert nincsenek Qjaim. de már kb 2 hete. semmi nincs ott. 5let valaki? hogy mi lehet a probléma? régen voltak... :/
  • tigeroo
    #160773
    így van! aki lehúzza, az csak felszínesen ismeri a világot, egyből night elfeket, meg infernalokat várt! itt az én kritikám a filmes topikból:

    itt
  • vodMarci
    #160772
    Sziasztok! Bár tudom, hogy ez elsősorban a WoW fóruma, de ahogy láttam a most megjelent filmről is szó esett lentebb. Nem rég jöttem a moziból, ismerem a lore-t, játszottam a Warcraft első három részével és WoW-ban is sokáig aktív voltam. Röviden azt mondanám, hogy ne alapozzatok mindent az innen-onnan származó kritikákra. Nekem tetszett, nem tökéletes persze - van egyáltalán olyan? -, de véleményem szerint kezdetnek rendben van :) Tehát aki teheti, akit érdekel és teheti nézze meg mindenképpen a moziban :) Természetesen folytatásért kiált :)