166745
  • Pio
    #160972
    Sőt, ha nagyon szerepjátékosak akarunk lenni, akkor valójában pusztán arról van szó, hogy a paladinom nem tud eltenni egy robe-ot egy szekrénybe, hogy aztán a mágusom kivehesse onnan. Még csak fel se kell vennie.:D
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.07.17. 14:01:53
  • Pio
    #160971
    Azt amúgy nem vitattam egy pillanatig se, hogy ez a mostani rendszerhez képest előrelépés, egészen pontosan ezt írtam: "a legjobban várt új feature-től pedig elvették a kedvem...".
    Igazából szerintem ez egy zseniális újítás, amiért nagyon lelkesedtem, jól kitalálták, fasza lett volna, nekem ezek az értelmetlen megkötések elrontották, ennyi.
    Én amúgy emiatt nem fogok sírni official fórumokon, ahogy utaltam rá, legbelül még örülök is, hogy ennyivel is kevesebb időt fogok a wowra szánni, de amúgy én is arra számítok, hogy 1-2 content patch múlva lekerül ez az értelmetlen és logikátlan megkötés.
  • devlking
    #160970
    Uhh.. ez azért lesz így mert egy paladin nem tudja, hogy hogy húzzon magára egy robe-t, vagy hogyan fogjon meg egy staff-ot.
  • PiszkosFred
    #160969
    Nem, pontosan ertettem a problemadat, mar amennyire ez problema, hiszen kvazi a mostani rendszer megy tovabb, csak annyi konnyitessel, hogy az adott tipust hasznalo karakterek kozul most mar eleg egyszer megszerezni, nem kulon-kulon. Tul easy lett volna, ha nem :) (bar biztos van az a mennyisegu rage, amely utan idovel valtozik a rendszer, nincs itt semmi sem kobe vesve)
  • Pio
    #160968
    Félreértettél, én nem akarok a palával cloth-ra transmogolni, csak ha már van egy account-wide wardrobe system akkor jó lenne, ha tényleg account-wide lenne és teljesen mindegy, hogy melyik karakteremmel szedek össze egy itemet, azt megkapja az egész accountom.

    A szemkötős dolog pedig úgy van, ahogy értetted, mivel a monkodnál megvan, bop és a monk tudja használni és main armor type, ezért bekerül az account-wide wardrobe rendszerbe és az összes karaktereddel elérhetővé válik.
  • PiszkosFred
    #160967
    Mondjuk hozzateszem, hogy transmogban a palad eddig sem hasznalhatott cloth item skint - hogy a peldadnal maradjak -, csak platet (sot, ha jol emlekszem 40 felett mar mailt sem). En abban bizok, hogy mivel az evek alatt par cuccost leszamitva osszeszedtem mar minden skint az adott classnak (nincs is helyem a bankokban), igy talan keves marad majd ki es csak azokat kell ujra es ujra megprobalni.

    Viszont ha jol ertem, akkor Illidan szemfedoje (amely eddig csak a monkomnak esett, egyik rugomnak sem - pedig szanalmasan sokat probalkoztam, mint egy idiota mar-mar) ezek szerint a monk altal bekerulhet a listaba es onnantol kezdve vegre a rugokkal nem kell hetente megprobalni ujra es ujra?
  • Kaputelephant
    #160966
    Uhhh ezt nem is vágtam, hogy így működik a dolog. Sikerült lehervasztanod. :P
  • Pio
    #160965
    Nekem van két problémám a wardrobe rendszerrel. Elöljáróban mondom, hogy nálam ez is olyan lett volna, mint a title-k. Title-t nem használok, de attól még gyűjtöm őket, a lényeg nálam a gyűjtőszenvedély és nem a dicsekvés a gyűjteménnyel.
    Transmogból van az a ~3-4 amit használok, azok megvannak, elférnek a void storage-ben, innentől kezdve az új rendszer számomra érdektelen transmog szempontjából.
    Viszont ahogy az ismerőseim mesélték, hogy ez az egész a diabloból jön át és mesélték, hogy ott milyen a rendszer eléggé belelkesültem, abszolút jött a "gotta' catch 'em all" érzés.
    Kiderült, hogy itt is account-wide lesz én pedig már-már kezdtem tervezni, hogy melyik instákból fogom kifarmolni első körben az összes transmogot.

    Aztán jött a hideg zuhany, miszerint nem úgy van az, hiába account-wide a dolog, a Blizzard azért mégis kitalált egy totál mesterséges, értelmetlen main armor type restrikciót, hogy még nagyobb time sink lehessen a dologból és ezzel számomra (és a netet elnézegetve sok más ember számára is) az egész lényegét ölték meg a rendszer iránti lelkesedéssel együtt. Hol van abban a logika, hogy ha épp a palámmal esik ki egy klotty, akkor azt nem használhatja transmogra a mágusom, de ha a priestemmel esik ki, akkor ott lesz a mágusnak is minden további nélkül? Mi szükség van erre? Mitől account-wide ez így? Ez olyan, mintha azt mondanák, hogy az undead battle peteket nem tudnád összeszedni druiddal, mert szerinte az undi. Így a hozzám hasonló gyűjtőknek lényegileg 4 karakterrel kéne végigcsinálni az összes kvesztet, kihúzni az összes reput és szénné farmolni az összes instát, ez pedig már olyan felfoghatatlan mennyiség, hogy szinte biztos, hogy bele se kezdek. Ebből a szempontból talán jobb is így. :)

    A másik probléma ehhez képest apróság, szintén egy érthetetlen különbség a diablohoz képest. Ha kiesik egy loot ugye egy ideig át lehet trade-elni egymásnak. Ez azért lett volna tök jó, mert így haverokkal együtt farmolhattuk volna a transmogot, közösségi élmény, tudjátok, elvileg a wow lényege. Ezzel szemben ez se így lesz, azé lesz a wardrobe-ban az item, akinél "véglegesedett", vagyis csak 1 emberé.

    Persze az első problémám semlegesíti is a másodikat, lehet menni haverokkal, csak arra kell ügyelni, hogy más armor type-on legyen és totál más fegyvereket tudjon használni, mint én. :) Bring the player, not the class. :)

    Sajnos ez így eddig nem túl jó mérleg, a kedvenc korábbi feature-ömet, a challenge mode dungeonöket megszüntették, a legjobban várt új feature-től pedig elvették a kedvem... Mindegy a kvesztelés és a csapattal raidelés azért még tuti jó móka lesz, legfeljebb raiden kívül nem túl sok időt fogok a wow-al tölteni, ami amúgy nem is biztos, hogy olyan rossz dolog, sőt.... :)
  • Fpocok
    #160964
    Erre kivertem.

  • Fpocok
    #160963
    Kedden-szerdán jön a Legion pre-patch
  • Pio
    #160962
  • Akuman
    #160961
    Mi az a wardrobe? kérlek fejtsétek ki. Kicsit meg vagyok lőve a nettel igy nemigen tudok utána nézni
    köszönöm
  • PiszkosFred
    #160960
    Nem tudom, de az osszes karakter osszes bankos taskaja tele van nyomorult armor es fegyver szettekkel es/vagy skinekkel (nagyon keves a boe koztuk), igy amikor Dev par hete megerositette ezt a ficsort, en mar nyugodtan alszom - egy ideig nem kell taskara koltenem a kieg utan, lesz annyi helyem...) :)

    Ladakat szerintem nyithatsz nyugodtan, csak maximum oszd el a karaktereid kozott, hogy melyiknel legyen a mail, melyiknel a plate, fegyver, stb. Illetve en kukaztam a dupla armorokat/fegyvereket, amelyek tobb altnal is megvoltak, fel is lett nemi hely szabaditva.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.07.11. 17:29:27
  • jazzy
    #160959
    Én úgy értelmeztem csak azok, amik aktuálisan nálad vannak patch napján és amiket utána szerzel. Én gyűjtögetek most, semmit nem adok el..
  • shaba23 #160958
    Minden, a peccs előtt szerzett item bekerül a wardrobe-ba, függetlenül attól, hogy volt-e használva? Főleg a salvage dobozok tartalma érdekel... Ha a Boe cuccot anélkül adom el, hogy bármilyen karakterem felvette volna, akkor bukom a skint vagy meglesz?
    Mert most ki kéne nyitnom baromi sokat...
  • Fpocok
    #160957
  • kigyi
    #160956
    20.26GB letöltését kezdte meg most a WOW akkor ez már a Legion-os patch előtöltése lenne?
  • Akuman
    #160955
    Köszi a választ. Realm tekintetben megvolt a dolog, csak nem tudom, hogyan változtak a szerver párosítások.
    Ennek fényében az a kérdés hogy a ragnarosi realm milyen? :)
    Köszi
  • dantor7
    #160954
    Nem a blizzard állt rá, hanem a világ. Nincs pénz a komolyságban már.
  • kigyi
    #160953
    A WOW motorját írnák újra az alapoktól (tudom rettenet meló, de ráférne a tuning).
  • BoneDragon
    #160952
    Mekkora fake :D
  • devlking
    #160951
    Amúgy tényleg nem semmi durvaságot ki lehetne hozni sc2 motoros warcraftból. Kár hogy a wow ennek az esélyét nullára redukálta. :(
    Kár hogy a blizzard is átállt erre a sok fos casual játék szarására... Mikor volt utoljára rendes AAA játékuk már nem is tudom...
  • Kaputelephant
    #160949
    Cross realmok vannak. Teljesen független a szerver populációja a BG/Dungeon etc. queue-tól.
    Itt meg tudod nézni a populációt: Realmpop Azt hiszem ez még aktuális.
  • Akuman
    #160948
    Tud valaki nyilatkozni arról hogy a ragnaroson milyen a népesség jelenleg? Illetve pvp/bg tekintetben hol mennyi a várakozási idő/arányok?
    Oda szeretnék transferelni de előtte tájékozódnék. Köszönöm
  • Gepo
    #160947
    Sziasztok!
    Nemrég kezdtem a WOW-ot és azt szeretném kérdezni - egy olyan játékostól, aki próbálta a bétát-, hogy a Paladin mennyire állja meg a helyét jelenleg (tudom, hogy még változhat a helyzet megjelenésig) pvpben és raideken healer és dps ágon (a tankolás nem nagyon érdekel).
    Előre is köszi az infót!
  • picket
    #160946
  • LeWyTy
    #160945
    HŰDEZÖLD lett itt minden. Bepenészedett a wow??
  • devlking
    #160944
    Normal dungeonban 810+-os esik, és a procc nem működik rajta 109 felett.
  • Kaputelephant
    #160943
    Achi miatt akarom. Leg ring már rég kész 2 karival is, tiszta számomra mennyire necces, csak a leveling miatt kérdeztem.
  • Daeus89
    #160942
    azért 795 ös nem bírja ki első raidig ? vagy ennyire benerfeli a fejlődés során ? + acsi meg monumentér gondolom
    Utoljára szerkesztette: Daeus89, 2016.07.04. 17:55:04
  • devlking
    #160941
    Teljesen felesleges az a ring fejlődéshez. 110-en meg egyből kuka. Csak mondom.
  • kigyi
    #160940
    Lehet, hogy 2 szerveren 2 különböző klán tagjaként éli virtuális életét.
  • Fpocok
    #160939
    Miért kettőt? Csak kérdem.
  • Daeus89
    #160938
    bocsi hogy bele szólok a legi ring chainbe de azért ha 0 rol kezded akkor nagyon cinkesen lesz meg készülj fel utolsó fázis kb 2-3 hét szerencse függő és akkor még nem beszéltünk arról hogy az csak az alap lego ring van hozzá ugye még up is és úgy elvileg valamicskét ki bírja legion pve -jé be is
  • Kaputelephant
    #160937
    Legion megvan, 90+100 boostokat elhasználtam. A boostok miatt a leveling kimaradt nekem. Köszi a választ!
  • kigyi
    #160936
    2 hónap alatt simán felhúzhatók a karakterek 100-ra, de egyet spórolhatsz, ha megveszed a Legion-t akkor kapsz egy 100-as boost-ot :D :D A Leg Ring is megoldható szerintem azért nem olyan vészes az időben, de neki kell hasalni :D Én is karit húzok most, mert felesleges gyúrnom a régiekre úgy is dobjuk a cuccaikat Legion alatt :D
  • Kaputelephant
    #160935
    Sziasztok! Csak egy kérdés: Szeretnék még a kieg előtt 2db DK-t feltolni 100-ig és megcsinálni a Leg Ring questchaint. Szerintetek megoldható a maradék időben?
  • Akuman
    #160934
    Sziasztok!
    Most szeretnék újra játszani a wow-al.
    Jelenlegi kieg első 2-3 hónapjábn voltam, azóta nem volt lehetőségem.
    Van valahol olyan klán ahol szivesen várnaj régi új tagokat és infok tekintetében segítenének?
    Jelenleg a Defias Brotherhoodon vannak a kariaim. Régen Ragnaroson. Esetleg egy kari transfert vállalok ha ott lenne segítségemre valaki.

    Köszi a válaszokat!
    Szépe estét!
  • TBTPumpa
    #160933
  • jazzy
    #160932
    Egyébként se fognak már ebben a kiegben mert akkora item requirement van amit nem fogsz tudni összegyűjteni. A köviben jó lesz az a dk.