166745
  • j0rmungandr
    #161613
    Van értelme WW monkot játszani még, vagy a nerf túl nagy volt?
  • Pio
    #161612
    A regényfolyamban fordítva vannak a nevek, a film pedig onnan vette át azokat, nem a játékot vette alapul.
    Szerintem 1-2 kivételtől eltekintve nagyon is ötletes fordításokat kaptak az amúgy angolul teljesen jellegtelen beszélő nevek.
    Az más kérdés, hogy ha az angol verzióhoz szokott hozzá valaki, akkor fura számára a magyar verzió és valóban nem túl ideális, hogy agyban vissza kell fordítani.
  • TBTPumpa
    #161611
    Sylvanas Windrunner - Széllovas Sylvanas, a Szelek királynője powered by bab
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.09.22. 18:40:43
  • Daermon
    #161610
    Ja lehetett volna Viharszél.
  • kigyi
    #161609
    Ne is mond amikor mondták a neveket csak lestem mi van???? A többi sem volt jobb aztán persze játszd vissza mi az angolul, mert különben nem tudod hol vagyunk :D
  • Fpocok
    #161608
    Nem kellett volna lefordítani.
  • jazzy
    #161607
    Szerintem nem rossz fordítás mi kellene legyen?
  • Fpocok
    #161606
    Stormwind = Viharvárad?
    /facepalm
  • Fpocok
    #161605




    Utoljára szerkesztette: Fpocok, 2016.09.22. 01:03:05
  • devlking
    #161604
    Azért bírom az olyan embereket, akiknek ilyen szerencséje van. Ma a következőket lootolta: bis legendary (másodikja), 2*870-es cucc world questből.
    rngrngnggr
  • Fpocok
    #161603
    Mostantól WQ és sima mitik dungeonban is eshet item 850 felett...
  • TBTPumpa
    #161602
    Viszlát Battle.net, helló Blizzard Tech

    Mondom én, hogy bazi nagy változás van a Blizzardnál, nem véletlen, hogy a veterán fejlesztők elhúznak onnan.

    Törölt jelenetek a filmből. Az egyikben Metzen is szerepel!

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.09.21. 21:41:54
  • j0rmungandr
    #161601
    Az miért van hogy az order hall csak 104-105 meg ilyen szintű questeket ad, mikor minden followerem 110, kék és item lvle is 675+? (én is 110 vagyok rég)?
  • frango
    #161600
    Kösz a kommenteket!
    Első karakterrel nem szeretném kihagyni a normal fejlődést. Szeretnék minden zónát megnézni, végig questelgetni, hogy milyen is a világ. Én általában úgy szoktam csinálni, hogy -első karival- soloban questelek és max puggal megyek instába. Aztán lvl cap után keresek guildet. Pve szerverre nem szeretnék menni, mert végsősoron a pvp tart mindig egy mmorpgben. :)
  • BoneDragon
    #161599
    Ez így is marad, míg el nem éred a lvl110-et. A rendszer kicsit rosszul skáláz.
  • hawkie22
    #161598
    Azért amikor lvl103-as marksman hunterként dungeonben ilvl720-al több DPS-ed van, mint egy lvl110-es survival és egy lvl110-es BM hunternek, az azért marha jó érzés. :D
  • Dobronski
    #161597
    Undead kezdő a legjobb, cataban újradolgozták.
  • Kryon
    #161596
    A kezdőzónákat leszámítva az összes terület közös, ebből a szempontból mindegy melyik frakcióban vagy. Az UD terület tényleg lehangoló, de hát az illik hozzájuk. Nagyon sokfélék a zónák, biztosan találsz majd olyat ami tetszik. Amúgy, ha gyorsan akarsz fejlődni és nem érdekel a lore, akkor szerintem random instákat toljad. Jobb cuccokat is kapsz és a karaktereddel is jobban megtanulsz játszani. A lock amúgy jó választás most kezdő karakternek, ügyesen használva fejlődés közben halhatatlan. A frakciók aránya szerverenként nagyon eltérő, de ennek már csak annyi jelentősége van, hogy népesebb frakcióban könnyebben találsz magad mellé embereket valami közös programhoz, vagy guildet. Mióta cross server zónák vannak, összedobja a népet, és nem veszed észre, hogy a másik oldalon kevesebben lennének. Ha egyedül játszol, akkor ezért szerintem gondold át a szerverválasztást még most. Pvp szerveren bármikor megtámadhat az ellentétes frakció és meg is fog. Ha ezzel nem szeretnél szívni, akkor ajánlott pve szerverre menni.
  • Daermon
    #161595
    Javitva a link :)
  • Daermon
    #161594
    Ahogy nézem US-ben már kész a hc raid :D
    http://www.wowprogress.com
  • jazzy
    #161593
    Engem is raktak ki tankként, lehet, hogy egy új hecc tényleg. Bár nagyon szar csapat volt amúgy is kiléptem volna. Mi wipeoltunk egyet mert a dps behúzott még KETTŐ packot. Aztán kiraktak engem (:
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2016.09.21. 10:04:49
  • kigyi
    #161592
    Na olyan is volt én jelentkeztem instába resto-n voltam nem vált automatikusan (nem értem miért nem hiszen BG-n megteszi) Beléptünk egyből nekiment a tank a packnak nem tudtam váltani a healer meg ment DPS-nek, szó nélkül :D Kifeküdt a csapat nézzük mi van erre mondja, mert én resto-n léptem be ezért úgy gondolta ő nem healel....
    Utoljára szerkesztette: kigyi, 2016.09.21. 09:01:46
  • Malachit
    #161591
    Myth-ben volt vagy 2 napja, hogy az egyik mele dps leechelte a healt, meg halogatott minden harc alatt. Majd miután chaten kapott, hogyha még egyszer megdöglik ki lesz rakva, valahogy hirtelen megtanulta mit is kellene csinálnia :D
  • Gerileveri
    #161590
    Healerrel voltál? :P :D
  • Malachit
    #161589
    Viszont az, hogy 0-100-ra húzol egy karaktert (főleg a legelsőt), nagyban segíti megismerni a játékot és magát a választott karakter képességeit/használatát. Így biztos eldönthető lesz a hónap végére, hogy érdekel-e tovább, vagy sem. Neked való/tetszik-e a választott class, vagy sem.

    Vanila megjelenéstől Cata közepéig Warlock volt a mainem. Még mindig imádom (kettő is van az Arathoron, oldalanként 1-1 :) ), csak a jelenlegi Dudu miatt nincs időm velük foglalkozni (ami meg ugye négy az egyben karakter : ) ). Azt a tengernyi AP-t nem tudom majd hogy mikorra fog összejönni, ami a 4 fegyóhoz kellene. Már egynek a húzása is combos meló és tényleg érdekel a maci is kipróbálás után. A tamagocsi healelés annyira nem vonz most :).
    A lock határait majd akkor fogod érezni, mikor kijön, hogy csak pure dps, de mindenhova tank és healer kell, vagy olyan feladatba/eventbe futsz ahol a másik kettő kéne, de egyedül vagy. (ekkor jön be a képbe persze a guild és a haverok :) )

    Tankként anno szavaztak ki engem a palával, de max szinten csináltam meg a speccet dps-ről váltva ruha és skill ismeret nélkül próbáltam, persze nem ment :D
  • kigyi
    #161588
    :D Én is így jártam, annyira nem zavarna, ha tudnám miért. Persze én azért nem voltam top DPS, de nem feküdtem ki addig sem szóval még azt sem lehetett rám fogni, hogy beleállok minden szutyokba. Klánnal megyek inkább már nem is foglalkozok a randommal, max healerként belépek aztán ott nincs helye a beszólásnak, mert az onnantól mindig fekszik :D A múltkor BG-n is leidiótáztak healerként voltam bent 4 felé futottak én voltam az egyetlen healer. Persze 4 felé nem szakadhatok...
  • Lópikula
    #161587
    Tegnap artifact powerért lenéztem egy random HC-ba. Végig top dps voltam, utolsó boss előtt meg kiraktak. Szerintem ez valami új hecc, hogy szívassunk meg valakit random. Csak gratulálni tudok.
  • kigyi
    #161586
    Legion-hoz amúgy is jár egy 100-as és egy 98-as karakter is :D :D
  • Camouflage
    #161585
    http://www.wowhead.com/guides/recruit-a-friend-basics
  • Camouflage
    #161584
    Recruit a Friend-el nem kell vegig szenvedned az elso 90(?) szintet. Plusz Legion-nel alapbol kapsz egy 100-as boost tokent, amit barmelyik karakterre, barmelyik serveren ellohetsz. Plusz asszem valami ketszemelyes mount meg egyeb perkek is jarnak RaF-hoz. Mas kerdes, hogy ugy tudom Mo.-n pilotajateknak minusul, es ezert nem is alkalmazhato - lehet ezt mar fixaltak. Mindegy.


  • Fpocok
    #161583
    Épp off speccemet gyakoroltam a target dummyn, amikor...

  • jazzy
    #161582
    Azért vannak normális emberek is, elmentünk mythicbe, utána kérdezték szeretnék-e menni még egyet (én voltam a tank) és rábólintottam. Elvittek Neltharion's lairbe, amit még normálban sem láttam soha. Elnézést kértem, még az instát se láttam, semmi baj, elmagyarázták a taktikát, támogattak, végigvittük és mindenki örült.

    Ez csak egy példa de szoktam rendes emberekkel találkozni. Persze sajnos bunkókkal is, de azért az összkép például egy league of legendshez képest tökéletes.
  • frango
    #161581
    Az Alliance oldal területei szebbek? Igazából azért választottam ezt a szervert(Ragnaros), mert itt elvileg sok a magyar. Frakciót meg azért, mert a Warlockhoz ez inkább illik. Az a baj, hogy ahogy néztem a szervereket nem igazán van balance frakció szempontból. Igazából szívesebben segítenék a gyengébb/kisebb létszámú frakciónak, de kompromisszumot kellett kötni...Azt se akarom, hogy állandóan leüssenek(Meg kaszt szempontból is ez volt a jobb választás.)...
    BG-t és Arena-t nem nagyon szeretem. Inkább az OW. :)
  • kigyi
    #161580
    Nem lineáris, de az lvl20 eléréséig eltelt játékidóból azért saccolható, hogy mennyire sikerül felvenni a ritmust és fejlődni majd. A terület hát igen azért mégis csak Horda oldal :D Lesznek szép részek ott is ne aggódj.
    Igen később lesznek talán szebb területek.
    PVP szervertől is függ, de van erre kialakított rész, hogy PVE szerveren is lehessen tolni egészséges szellemben a Horda/Alli írtást :D pl. BG és Aréna stb.
  • frango
    #161579
    Engem a lore nem igazán érdekel. Questeket csak gyorsan lekattintgatom azt cs. :) Magasabb szinten szebbek a területek? Undead Warlockot indítottam és itt kezdőn elég "ocsmányul" néz ki a táj. Ha ez ilyen, akkor nézelődni nem fogok, max. elviselni. :)
    Jaaa akkor a fejlődés lineáris? Ne tudom mennyi volt a lvl20, mert elég kis adagokban játszom. :) Ha lineáris az jó. GW2-ben is inkább tetszett ez a fejlődés. Akkor szerintem nekem kb. 1-1,5 hónap alatt meglehet a 100. :)
    OW PVP mennyire van? Van Faction vs. Faction harc vagy valami?
  • BoneDragon
    #161578
    Most olvasom, hogy tudnak a hibáról és lófaszt nem tudnak segíteni... Többet biztos nem csinálom meg azt a sz*rt. Nem érdekel az egyedi skin. Kapják be. Mindjárt nyomok az egészre egy cancelt, úgy felidegelt.
  • kigyi
    #161577
    Mivel semmit sem tudsz az egészről így azért kicsit lassabb a dolog :D
    Amennyiben elolvasod a questeket a történetre is figyelsz akkor lehet akár 1 hónap is. Az ember hajlamos nézelődni, így lassabban fejlődni. Nekünk akik már azt is tudjuk melyik quest után mi jön és merre kell menni mi várható ott kicsit könnyebb. Persze mindent mutat a rendszer. LVL20-ra mennyi idő volt? Abból lehet következtetni :)
  • BoneDragon
    #161576
    Jó édes anyját a blizzardnak. Összegyűjtöttem a maradék ládákat ebbe a fos scenarióba, volt vagy 7-8 erre a végén, mikor kirakott volna az elejére, kibaszott errorral a játék és odalett minden! Valakit bedarálok náluk!
    Utoljára szerkesztette: BoneDragon, 2016.09.20. 18:53:59
  • frango
    #161575
    Ahogy írtam is soloban questeléssel. Crafttal, gyűjtögetéssel meg ilyesmivel nem foglalkozva. Azért kérdem, hogy kb. tudjam mire lehet elég az 1 hónap játékidő. :)
  • Pio
    #161574
    Hatalmas plusz a kitartásért.

    Most volt épp redditen egy cikk arról, hogy egy srác instázott egy 102-es hunterrel, aki nagyon kevés DPS-t tolt és egyből votekickelték is, de elfailelt, mert ketten (a post írója és a haverja talán) leszavazták a dolgot.
    Észrevette, hogy a srác BM talenten játszik, mégse használ petet és miután végeztek az instával ráírt, hogy rákérdezzen, miért.
    Erre a srác visszaírta, hogy még új a játékban és eddig mindig ha előhívta a petjét elkezdtek vele ordibálni chaten és ha értetlenkedett kirúgták, ezért inkább nem meri soha előhívni.
    Persze lehet azt mondani, hogy miért nem olvasta el a petje képességeit és vette észre, hogy van köztük egy taunt (ami amúgy tök új MMOsként nem biztos, hogy triviális, hogy baj, ha be van kapcsolva) és azt ki kéne kapcsolni.
    De azért baromira elszomorító, hogy ennyire türelmetlen, agresszív, bunkó lett a közösség egy akkora része, ami már jelentékeny tényező.
    És noha én úgy gondolom, hogy egy ideális világban nem a Blizzard dolga lenne ilyen helyzetben közbeavatkozni, de szerintem is szoktatni kéne a népeket arra, hogy igenis attól még, mert ez egy arctalan közeg igenis ember ül a túloldalon is és igen is lehet, hogy érzései is vannak és nem szereti, ha látszólag oknélkül kiabálnak vele, kirúgják, satöbbi...

    Én amúgy világéletemben paladinoztam, tank vagy heal voltam instában, általában egész jól ment, szóval az esetek 99%-ában megbecsültek, votekickelve még talán sose voltam. Nyilván azt hittem, a személyemnek szólt, de most, hogy hunterrel játszom tapasztalom, hogy egyáltalán nem, hanem annak, hogy nem akarnak az emberek várni, míg jön egy másik, de a DPS-t sz*rba se veszik. Boss után voltunk az instában, szóval trash jött, beírtam, hogy "csöngettek, ajtót nyitok, fél perc és vagyok", ami végül 20 sec lett, de már csak arra értem vissza, hogy épp repülök az instából. Kíváncsiságból ráírtam az emberekre, hogy miért szavazott ki (teljesen normális stílusban, igen nehezen jövök ki a sodromból), hiszen írtam, hogy fél perc és ittvagyok. MINDEGYIK ember azt mondta, hogy ő nemet nyomott a kirúgásomra. Mind a négy. Tökéletesen mutatja, hogy igenis nem a valódi énjüket hozzák az emberek (vagy ponthogy itt merik hozni a valódi énjüket, nézőpont kérdése) és ha már egy chatfelület megjelenik köztünk, ami emlékezteti őket arra, hogy ember ült a hunter mögött is már nem vállalják fel amit csináltak, mert tudják jól, hogy embertelen, hulladék viselkedés. Ilyenkor igen is ha lenne egy óvóbácsi, aki megtanítaná nekik, hogy hogyan kell emberként viselkedni és azt mondaná, hogy ha valaki kérésére nem tudunk 20 másodpercet várni és utána még ráadásul hazudunk is neki az nem közösségbe való viselkedés és addig nem jöhetsz vissza a közösségbe, amíg nem kérsz bocsánatot, akkor egészen biztos, hogy sokkal érettebb közegben sokkal nagyobb élvezettel lehetne játszani a játékot.