166745
  • Sunrider924
    #162495
    @Pio ""A WQGF sikere pont abban volt, hogy totál streamlined, automatikus volt az egész." Hat pont ez volt a gond vele. Egy masik formaja a szerver hop-nak. A Blizzard is csinalt sajat group findert, ott van minden wq-nal csak kezileg kell keresni, nekem soha nem okozott gondot de ahogy latom mindenkinel azert borul a bili mert a jatek nem jatszik magatol helyette wq-zas cimszo alatt.

    @Jazzy Amikor solo akarok raideket farmolni transmog miatt es csinalok egy sajat grp-ot aminek se neve se ilvl se semmilyen beallitas nincs megadva csak egyszeruen grp es masodpercek alatt 5-6an ugranak bele mert realmhoppoznak akkor szerintem igenis a blizzard jobban tudja.
    Probald ki a jatekban levo grp findert lehet hogy nem automatikus mert te kell szemelykent interakcioba lepjel egy masik szemelyel dehat ez egy mmo nem solo automata single player jatek.

    @faction imbalance: Arathoron hordaskent wq-zni is nagy orom a sok narancstol sz@rni se lehet de ez nem akadalyozott meg abban a 7k+ wq-ban amit megcsinaltam, ha nem boldogultam egyedul a jatek sajat grp finderjebol kikerestem egy grp-ot es kesz.
  • jazzy
    #162494
    Igen, abszolút erről van szó, az alli játszhatatlan ragnán, az addon játszatóvá tette. De nyilván bizonyos embereknek csak az jut el a pont agyáig, hogy kettővel többet kell kattintani.

    Nem egyszer mentett meg az addon azzal, hogy behívott és átdobott másik realmre, nem 20 hordás között kellett baszakodnom. Jó, van hordás karakterem is, játszhatom azt is, de én most éppen night elf modellt akartam nézni, fuck me.

    De nyilván arra is volt magyarázatuk, hogy a realm hopot kivették, most már a wqgf formájában is ördögtől való az egész. Faszfejkostas logic, mert ő mindenkinél jobban tudja.
  • devlking
    #162493
    A feljelentkezés még nem is lenne akkor nagy probléma, DE group kreálással ugyanúgy egy fél órát kell baszakodni.
  • Pio
    #162492
    Linkelt cikkel kapcsolatban:
    Tudtommal nem az összes groupba jelentkezett a cucc, hanem 5-be (ez talán eleve egy Blizzard limitáció, hogy egyszerre max 5 groupba jelentkezhetsz).

    Egyébként a felhozott alternatíva valójában a beépített Blizzardos megoldás, ami eddig is ott volt és a kutya se használta, mert egyszerűen túl körülményes. A WQGF sikere pont abban volt, hogy totál streamlined, automatikus volt az egész.
    Majd pont ezt fogják csinálni az emberek, hogy odakattintanak, jobbklikkelnek, egyesével jelentkezgetnek, aztán várják az invet.
    De tegyük fel, hogy rászoknak az emberek... ez akkor is abszurd, hogy még mi kérjünk elnézést, hogy egy addonkészítő ingyen a Blizzard helyett élvezhetőbbé teszi a játékot, aztán a Blizzard ezt ellehetetleníti.

    Általánosan:
    Az egészben amúgy elsősorban nem ez a szörnyű, hanem az, hogy az addon nem csupán arról szólt, hogy egy picit gyorsít a WQ-záson.
    Az addon legfontosabb hozadéka az volt, hogy elfedte a faction imbalance baromira súlyos problémáját, amit a Blizzard évek óta nem hajlandó kezelni (nyilván, hisz pénzük származik belőle, mert emberek/klánok menekülnek drága pénzért a realmekről emiatt) és ami most a WQ-zás miatt rettentően felszínre jött.

    A baj az addon kiherélésével az, hogy most már meg se próbálták kidumálni, hogy "jajj ez az addon elrontja a WQzás általunk megálmodott élményét, mert mi igenis azt szeretnénk, hogy napjában 30× kelljen corpse runolnod a 10-20-szoros allis/hordás túlerő miatt", egyszerűen közlik, hogy terheli a szervert és nem fognak miatta több erőforrást használni, csókolom. Dehát könyörgöm, azért fizetjük a havidíjat, hogy infrastruktúrát biztosítsanak a játékhoz, amit ragna allisként lényegileg a WQGF addon tett egyáltalán játszhatóvá a Legion során...
    De még ezzel se lenne baj, ha a Blizzard kínálna valamilyen érdemi megoldást a faction imbalance problémájára a fizetős költözésen túl. De nem kínál, sőt, ahelyett, hogy hálás lenne, hogy egy addon megoldotta a problémás és csendben lapítana még kinyírja az addont...

    Ráadásul a legtöbb MMO-ban alapvető funkció az open group world quest esetén, ami automatikusan összeinvel az adott területen ügyködőkkel, szóval az addon funkciója basline feature kéne, hogy legyen. A Warhammer Online 2008-ban is tudta már, ráadásul ugyan úgy több realmről balance-olt.

    Egyébként nekem SEMMI bajom nem lenne az addon kinyírásával, ha bármilyen megoldást adtak volna mellé a faction balance problémára. Akár opcionálissá tehették volna a pvp realmen is az outdoor pvp-t.
  • jazzy
    #162491
    Ha eggyel kéne akkor is sírnék
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2017.04.28. 21:21:08
  • Vincentcloud
    #162490
    Ketővel többet kell kattintani, máris megy a sírás
  • Htjet
    #162489
    Mégcsincs minden veszve http://frostshock.eu/warcraft/2017/04/28/a-wqgf-nem-halt-meg-teljesen/
  • jazzy
    #162488
    Ahogy ezt elolvastam ma.. agyfasz, olyan jó volt, hogy tudtam healerként wqzni normálisan. Nem vesztenek velem sokat, de nem logolok be ebbe a fosba mostanában :(
  • MarkBlade
    #162487
    ennyivel lassabban fejlődsz.. ennyivel több idejük van.. ennyivel többet fizetsz be..
  • Htjet
    #162486
    Kár érte. Ezzel legalább nyugodtan lehetett allisként wq-et csinálni egy 70%-ban hordás realmről is.
    Utoljára szerkesztette: Htjet, 2017.04.28. 15:55:26
  • Pio
    #162485
    Ehhez csak gratulálni tudok a kedves Blizzardnak...

  • Plata
    #162484
    Nekem van egy kis gondom az összes Blizz játékksl majdnem a legutóbbi blizz app frissítés óta.Kivéve d3.
    Játék fut szépen minden highre véve is fut 100+fps-el.Kivéve mikor world boss harcon van vagy 50-60 játékos.
    De ha kilogolnék hogy karit cseréljek le fagy a játék vagy félpercre mielőtt a kariválasztó betöltene.
    Hots-ban is mikro fagyások menüben.Hearthstoneban is.De csak menüben.
  • Pio
    #162483
    Hayven 26 évesen elhunyt rákban. :(
    Aki nem ismerte volna egy wowos kontent gyártó volt, human paladinnal játszott és főleg exploration/secret/hidden content témákkal foglalkozott.
    Sajnos régóta küzdött szegény a betegséggel, de igyekezett ezzel együtt is folyamatosan kontentet gyártani a követőinek. Amikor már hosszú heteket-hónapokat kellett kihagynia kórházi kezelés miatt akkor a közönségével is tudatta, hogy sajnos nagyon beteg. Küzdött, amíg lehetett, de sajnos eddig bírta. :(
    Volt egy patreon a nevére, amiben a betegség elleni küzdelmére gyűjtöttek pénzt a követői, ez a pénz most jótékonyságra (rákkutatás) lesz fordítva.

  • mate23
    #162482
    valaki megcsinálná eszt e kettőt primal batskin jerkin es warbear woolies?
  • Plata
    #162481
    Én nagyon szerettem a T6 szettet mert szép volt,úgy emlékszem.
    Viszont azt ne felejtsd el hogy a jelenlegi játékosok nagy része nem is játszott még akkor.Így nekik újdonság.
    Én meg egyenlőre úgysem jutok T6 szetthez úgy hogy nem izgat.
  • Pio
    #162480
  • Myselor
    #162479
    egyébként figyelem egy ideje a reakciókat a frissítésekkel kapcsolatban .de komolyan mindekinek bejön ez a t6.v2 szettek és újra kiljaeden?nem zavar titeket hogy nincs ötletük jobbra?nekem teljesen elveszi a kedvem.eddig se voltam elégedett a szettek kinézetével lehet mondani hogy ott a transmog lehetőség de akkor is.erre jön újra a t6.nekem egy kicsit rombolja az élményt így.és ehhez a conent részhez jelenleg nincs is kedvem,megvárom még tovább haladnak és visszatérek de ez most így nagyon gáz szerintem.valami újat várnék
  • mate23
    #162478
    kosz
  • hitman1028
    #162477
    ezt a kettőt leatherworkinggel lehet késziteni
  • mate23
    #162476
    valaki tudna segitene abban hogy eszt a kettő dolgot megtalajam: warbear woolies, primal batskin jerkin?
  • Sunrider924
    #162475
    Ezek szerint ez izles dolga, nekem minden wq szar dehat most errol szol a jatek.(aka mage tower buff...)
  • devlking
    #162474
    Az a 18 órás borozalom engedi meg az altjaimnak, hogy csak el se kelljen hagyniuk order hallt, és farmolják a gold missionöket. Legeslegjobb research. Még mainon is az van (az 1 free coin mellette kb vicc kategória). A szarabb wq-kra isteni.
  • Sunrider924
    #162473
    PVE szerver nem zarja ki a world pvp-t. Mondjuk a Tower Assault koncepcioja kicsit melle ment mert ugye amikor odamesz akkor a masik frakcionak kiirja hogy abajgatod ott a mobokat es akkor a dev-ek elgondolasa szerint odamennek segiteni de 50 honor level alatt kb 2x volt ilyen es mindketszer a sajat nem tul jo pvp skilljeimhez kepest is harmatgyenge csira jott ellenem. Viszont nem rosz az az 500 honor, ezert is tettek cd-re.
    Masik, vannak zonak/arenak (blackrock, dark bruul, naga stand) ahol free for all pvp van ahogy a zonaba ersz.
    A class hall upgradet nem tartom jo otletnek az a 18 oras cd az egyenesen borzalmas, akarmi is a masik lehetoseg az tuti jobb.
    Amugy meg ha kifejezetten honort/pvp-t akarsz akkor lehet menni bg-re, arenara.
  • BoneDragon
    #162472
    És ezt ki kérdezte?
  • Plata
    #162471
    Hát sajna én nem értek semmit a pvp-hez,nem is voltam még pvp-n.
    Vagyis kis karival voltam talán 1-2 alkalommal.De nagy karival soha.
    World pvp meg kiesik mivel pve szerver.
    Honort is úgy szereztem hogy class hall-ban azzal a szutyok kővel végeztem pvp wq-t.
    Fejből nem jut eszembe a neve,18 óránként lehet valami szutyok kővel megcsinálni 1 WQ-t,azzal szoktam hébe hóba honort szerezni.
  • devlking
    #162470
    bg setup of the year
  • Plata
    #162469
    Így már világos,de a videóból ez nem jött le.
  • Pio
    #162468
    Ez a legjobb mount addig, amíg nincs repülő mount, mivel tud járni a víz felszínén, ezért alapvetően a legtöbb játékosnál hiába állnak hegyekben a jobbnál jobb mountok ezt használja, hisz tud valami olyat, amit a többi nem (a virágszedő mount jelenthet még előnyt herbásoknak).
    Nyilván meg lehet oldani, hogy ha nem számítasz arra, hogy víz közelébe mész vagy épp dalában akarsz pimpelni, akkor másikra ülsz, de a legtöbb ember lusta és ez oda vezet, hogy lényegileg 8 hónapon át ezt a szegény párát használta, fárasztotta folyamatosan.
    Én is ezen lusta emberek közé tartozom. Van egy gyorsbillentyűm a mountra, általában a kieg elején erre a gyorsbillentyűre rárakom a water stridert és a repülés unlockolásáig nem szedem le onnan. A Legionban is ez történt. Viszont ma meglett a repülés, ezért könnyes búcsút veszek a Water Stridertől. A következő kiegben újra találkozunk! <3
  • Plata
    #162467
    Bocs de ennek mi értelme van?
  • Pio
    #162466
    VÉGRE!

  • Plata
    #162465
    Be vallom őszintén irigyellek,én is nagyon vágyom egy 110-es mage karira.
  • hitman1028
    #162464
    negyedik
    emerald nightmare raidfinder xd
  • Plata
    #162463
    Asszem Bronzebard szerón megbuggyant az időjárás.
    Egyik percben sötét van és esik az eső következőben nappal és esik a hó.
  • Daeus89
    #162462
    tudod acsi wotlk találmány :d ha nemléptél be csak pl 2.4.3 nál asszem és utána csak legion kiegbe akkor ott volt pvp öcsi is főleg ha pl gm voltál classicba vagy volt valami op pvp rankod bár ahogy itt elnézem casual volt a forma és kreatiiv Ddruiid :D mint a csilidan xd
    Utoljára szerkesztette: Daeus89, 2017.04.03. 20:08:32
  • Plata
    #162461
    Igen tudom,én is boostoltam,de pvp-s öcsit nem kaptam.
  • RatBaG #162460
    nekem is ez volt, mikor vanilla után vagy két éve először beléptem...
  • Daeus89
    #162459
    Így elsőre kb bc óta nem logolt be a forma és most megtette ez nem tréfa meg nem csaló és nem is bug ha boostols karit akkor is kapsz jó párat.
  • Plata
    #162458
    Sw-ben dekkoltam épp mikor mellettem valaki egyszerre kapott rahedli sok öcsit,fel fedezte egyszerre a fél világot,meg a fene tudja,irtózatosan sok öcsit kapott egyszerre,ha mindet le akarnám fényképezni egy rahedli képet kéne csinálni.
    Ez csaló lehet vagy csak valami április elsejei hülye poén?
  • Beni521
    #162457
    FS?
  • Plata
    #162456
    Nekem retri paladinom van,de a truthgrad küldit megcsináltam vele,mert épp unatkoztam.
    Retri pala speccel és Ashbringerrel elég kemény volt a harc.Ashbringer küldi ehhez képest lópikula volt szerintem.