World of Warcraft
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: kigyi, 2016.09.21. 09:01:46
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Vanila megjelenéstől Cata közepéig Warlock volt a mainem. Még mindig imádom (kettő is van az Arathoron, oldalanként 1-1 😊 ), csak a jelenlegi Dudu miatt nincs időm velük foglalkozni (ami meg ugye négy az egyben karakter : ) ). Azt a tengernyi AP-t nem tudom majd hogy mikorra fog összejönni, ami a 4 fegyóhoz kellene. Már egynek a húzása is combos meló és tényleg érdekel a maci is kipróbálás után. A tamagocsi healelés annyira nem vonz most 😊.
A lock határait majd akkor fogod érezni, mikor kijön, hogy csak pure dps, de mindenhova tank és healer kell, vagy olyan feladatba/eventbe futsz ahol a másik kettő kéne, de egyedül vagy. (ekkor jön be a képbe persze a guild és a haverok 😊 )
Tankként anno szavaztak ki engem a palával, de max szinten csináltam meg a speccet dps-ről váltva ruha és skill ismeret nélkül próbáltam, persze nem ment 😄
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Az a gyanús, ami nem gyanús!
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Ez csak egy példa de szoktam rendes emberekkel találkozni. Persze sajnos bunkókkal is, de azért az összkép például egy league of legendshez képest tökéletes.
BG-t és Arena-t nem nagyon szeretem. Inkább az OW. 😊
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Igen később lesznek talán szebb területek.
PVP szervertől is függ, de van erre kialakított rész, hogy PVE szerveren is lehessen tolni egészséges szellemben a Horda/Alli írtást 😄 pl. BG és Aréna stb.
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Jaaa akkor a fejlődés lineáris? Ne tudom mennyi volt a lvl20, mert elég kis adagokban játszom. 😊 Ha lineáris az jó. GW2-ben is inkább tetszett ez a fejlődés. Akkor szerintem nekem kb. 1-1,5 hónap alatt meglehet a 100. 😊
OW PVP mennyire van? Van Faction vs. Faction harc vagy valami?
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Amennyiben elolvasod a questeket a történetre is figyelsz akkor lehet akár 1 hónap is. Az ember hajlamos nézelődni, így lassabban fejlődni. Nekünk akik már azt is tudjuk melyik quest után mi jön és merre kell menni mi várható ott kicsit könnyebb. Persze mindent mutat a rendszer. LVL20-ra mennyi idő volt? Abból lehet következtetni 😊
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Utoljára szerkesztette: BoneDragon, 2016.09.20. 18:53:59
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Most volt épp redditen egy cikk arról, hogy egy srác instázott egy 102-es hunterrel, aki nagyon kevés DPS-t tolt és egyből votekickelték is, de elfailelt, mert ketten (a post írója és a haverja talán) leszavazták a dolgot.
Észrevette, hogy a srác BM talenten játszik, mégse használ petet és miután végeztek az instával ráírt, hogy rákérdezzen, miért.
Erre a srác visszaírta, hogy még új a játékban és eddig mindig ha előhívta a petjét elkezdtek vele ordibálni chaten és ha értetlenkedett kirúgták, ezért inkább nem meri soha előhívni.
Persze lehet azt mondani, hogy miért nem olvasta el a petje képességeit és vette észre, hogy van köztük egy taunt (ami amúgy tök új MMOsként nem biztos, hogy triviális, hogy baj, ha be van kapcsolva) és azt ki kéne kapcsolni.
De azért baromira elszomorító, hogy ennyire türelmetlen, agresszív, bunkó lett a közösség egy akkora része, ami már jelentékeny tényező.
És noha én úgy gondolom, hogy egy ideális világban nem a Blizzard dolga lenne ilyen helyzetben közbeavatkozni, de szerintem is szoktatni kéne a népeket arra, hogy igenis attól még, mert ez egy arctalan közeg igenis ember ül a túloldalon is és igen is lehet, hogy érzései is vannak és nem szereti, ha látszólag oknélkül kiabálnak vele, kirúgják, satöbbi...
Én amúgy világéletemben paladinoztam, tank vagy heal voltam instában, általában egész jól ment, szóval az esetek 99%-ában megbecsültek, votekickelve még talán sose voltam. Nyilván azt hittem, a személyemnek szólt, de most, hogy hunterrel játszom tapasztalom, hogy egyáltalán nem, hanem annak, hogy nem akarnak az emberek várni, míg jön egy másik, de a DPS-t sz*rba se veszik. Boss után voltunk az instában, szóval trash jött, beírtam, hogy "csöngettek, ajtót nyitok, fél perc és vagyok", ami végül 20 sec lett, de már csak arra értem vissza, hogy épp repülök az instából. Kíváncsiságból ráírtam az emberekre, hogy miért szavazott ki (teljesen normális stílusban, igen nehezen jövök ki a sodromból), hiszen írtam, hogy fél perc és ittvagyok. MINDEGYIK ember azt mondta, hogy ő nemet nyomott a kirúgásomra. Mind a négy. Tökéletesen mutatja, hogy igenis nem a valódi énjüket hozzák az emberek (vagy ponthogy itt merik hozni a valódi énjüket, nézőpont kérdése) és ha már egy chatfelület megjelenik köztünk, ami emlékezteti őket arra, hogy ember ült a hunter mögött is már nem vállalják fel amit csináltak, mert tudják jól, hogy embertelen, hulladék viselkedés. Ilyenkor igen is ha lenne egy óvóbácsi, aki megtanítaná nekik, hogy hogyan kell emberként viselkedni és azt mondaná, hogy ha valaki kérésére nem tudunk 20 másodpercet várni és utána még ráadásul hazudunk is neki az nem közösségbe való viselkedés és addig nem jöhetsz vissza a közösségbe, amíg nem kérsz bocsánatot, akkor egészen biztos, hogy sokkal érettebb közegben sokkal nagyobb élvezettel lehetne játszani a játékot.
Nem igazán tudok semmit a WOW-ról. Kipróbáltam egy starter accounttal, de ez ugye nem sok mindent mutatott meg a játékból. Mikor belépek írja, hogy 10euroért megkapom a Legion előtti contentet 30 napra. Ennél olcsóbb kipróbálási lehetőség gondolom nincs ugye?
1-ről lvl100ra kb. hány óra felhúzni egy karaktert normal solo questeléssel?
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro
Pár napja csináltam dungeon wq-t, és mivel nem lett befejezve insta végéig, így a maradék 2 emberrel elkezdtük keresni a chestet, amit lootolni kellett volna. Meg is találtuk, de mielőtt lootolhattam volna, egyik faszkalap beírja hogy "sorry bro" és votekickeltek a groupból (az más kérdés hogy ezt mégis hogy a kurva anyjába amikor már vége volt az instának).
Sok fájdalmat nem okozott, mert csak újra befutottam instába és lootoltam, DE a jó kurva anyját az ilyennek, így ment a report.
Jött is a válasz <#idiota>#idiota>
Thank you for contacting us! Sorry it took us so long to reply, but with all the demons invading its been pretty chaotic over here!
I understand how frustrating it can be when the whole group form and tries to go adventring together and then some people act in a fashion that might not be in the game's inteded spirit.
However since it was a group decision, decided by the majority of them, we cannot reverse that decision.
Don't lose your hope, there are plenty of people out there tha want what you want and are willing to create groups just to enjoy the game and it's experiences! I'm sure you will be able to find those groups, and finish your world quests! =)
És akkor csodálkoznak, hogy ilyen a közösség, ha még csak egy enyje-benyjét se kapnak ilyenekért az emberek.
Persze második ticket is ment, nem hagyjuk ám ezt annyiban.
A Resonance MMO baráti közösség a tagságunk kérésére megnyitotta WOW-os szekcióját. Jelenleg 29 fővel vagyunk jelen az Arathor szerveren Alliance oldalon.
Tapasztalattól függetlenül várunk minden magyar játékost, aki szeretne és képes csapatban játszani, lehetőleg elmúlt 18 éves (tagjaink döntően 25+ év felettiek) és idővel meg szeretné nézni a high end tartalmat is.
Nem vagyunk sem elvakult HC-k, sem ultra casualok, a kettő közötti részt képviseljük: munka, család, iskola mellett a játékot játéknak tekintjük, nem célunk a top 10 magyar klán közé jutás, de szervezett keretek között jó hangulatban idővel a csapatos tartalom nagy részét szeretnénk teljesíteni.
Számos régi, tapasztalt WOW játékos is van közöttünk, a játékkal most ismerkedőknek minden segítséget megadunk ahhoz, hogy megismerje a játék rendszerét vagy akár megfelelő geart szerezzen.
Saját TS3 szerverrel rendelkezünk valamint van honlapunk, Youtube és Twitch csatornánk is.
Aki komolyabban érdeklődik irántunk, az látogasson el honlapunkra a bővebb információkért:
http://resonance-guild.eu/news.php
WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
"Jabar sa bu eeda murishani!"
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
https://i.imgur.com/A4gv4c0.jpg
Ne agódj az egészdéged miatt....elmúlik:)
Ne agódj az egészdéged miatt....elmúlik:)
Először is bocsi a zavarásért, de mivel teljesen új vagyok a wow-ban nem tudtam kihez fordulni. Pár napja elkezdtem egy barátommal a trial verziót és ma reggel értük el a 20-as szintet és ugy gondoltuk megvesszük a játékot. Én battle.net-en keresztül vettem meg 15 euróért a sima wow csomagot. Jött is az sms, hogy levonta a pénzt és egy email is jott hogy sikerült elvileg a rendelés.De hiába lépek be a játékba előjön a trialos ablak, hogy vegyem meg vagy probáljam ki...Szoval a kerdesem az lenne,hogy tudom aktivalni, hogy az eredeti legyen? Ja és még annyi, hogy a baratomnak is en vettem meg giftként es kb 2 oraja várja az emailt...ez mikor fog megkérkezni?
Ne agódj az egészdéged miatt....elmúlik:)
Valóban én is tapasztaltam olyat, hogy össze lettem dobva a ravencresttel, ha jól emlékszem pénteken egy jó fél óra erejéig.
De sajnos az idő ~90%ában az van, ami épp jelenleg is történik ingame: a Gurbog nevű worldquest rare-t próbálom úgy megtagelni 20 hordás között lavírozva, hogy ne öljenek meg. 😊
Spoiler, ez most nagyjából sikerült is, egy Djseanturbo nevű shadowpriest gondolta, hogy mekkora fáni dolog lesz 10 hordással körülöttünk egy kő mögé elbújva elkezdeni DPSelni engem, de szerencsére el tudtam futni és a kveszt is meglett, happy end. 😊
Amúgy amikor online mentek azzal fogadtak a klántársaim, hogy tuti csókos vagyok, hogy engem néha átdob a játék balanszolt world instance-ba, mert ők ma egész nap nyomasztó hordafölényben játszottak.
"Jabar sa bu eeda murishani!"
Nekem amúgy - tudom, nem túl divatos egy MMORPG-t a szerepjáték/lore miatt is játszani manapság 😊 - azért ellenszenves igazán a dolog, mert eddig a legendary itemeknek súlya volt, fontos tárgyak voltak. Most meg... van egy, ami konkrétan egy amerikai focistáról kapta a nevét és a flavor text még rá is tesz erre egy lapáttal... Még én szégyelltem magam, hogy nem ismerem ezt a lore-beli karaktert és kezdtem nyomozni, amikor szembesültem a rideg valósággal.
Előtte viszont teljesen kilátástalan volt az egész, több klántag is feladta, nem loggol be, nem world questel, van, aki nagy dilemmában van, mert szereti a klánt, de játszani is szeretne, elköltözne a ragnáról, satöbbi. És ez nem szokásos pvp hiszti, 11 év alatt sokat láttam már olyat, meg tudom különböztetni, valóban egyszerűen élvezhetetlen volt a játék fő kontentje a balance miatt.
A hordát amúgy semmilyen szinten nem hibáztatom, mert a többség tisztában van a helyzettel és nem él vissza vele, de az a baj, hogy nagyjából minden 10-re (szóval nagyjából minden WQra) jut egy (általában ~2.5-3 millió HPs tank vagy 2-3 fős csapat, szóval amikor a kimenetel egyértelmű), aki csakazértis megtámad és nyilván ha visszaütök teljesen érthető módon a többiek is bajtársiasságból rámtámadnak és vége, szóval ilyenkor inkább csak elnyomok egy /clap-et és várom, hogy essünk túl rajta.
Egyértelműen a Blizzard felelőssége, hogy ilyen szinte tojt a problémára, ami persze eddig nem volt annyira problémás, elszigetelt hisztik a fórumon a szokásos "reroll pve" mantrával karöltve, de most, hogy a worldquestekkel lényegileg intézményesítették az outdoor endgame contentet valami hihetetlen módon felszínre jött a sz*r és most láthatóan kapkodva próbálnak kezdeni valamit a crossrealmmel. Kíváncsi vagyok, mi fog kisülni belőle, egyelőre elég kaotikus a dolog, voltam már hihetetlen alli fölényben, kiegyenlített szituációban, de azért az esetek 90%-ában még mindig ~20 ragnás hordással nézek farkasszemet egyedül. 😊
De a lényeg, hogy a technológia adott és láthatóan próbálják is alkalmazni, szóval bizakodó vagyok. Abszolút úgy vélem, hogy egy kiegyenlített, aktív szerveren a pvp realm hozzáad a játékélményhez és nagyszerű csatákat vagy akár izgalmas 1v1-eket lehet vívni. A ragna első néhány éve abszolút ilyen volt.
"Jabar sa bu eeda murishani!"
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Utoljára szerkesztette: Lópikula, 2016.09.19. 12:16:19
Az a gyanús, ami nem gyanús!
Utoljára szerkesztette: Tirion, 2016.09.19. 08:45:03
