World of Warcraft
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Minek kellenek ezek a mondatok mindig, ha nem egyezik a véleményünk akkor kötözködni járok ide? Ebből a szempontból te jársz ide kötözködni, mert az én véleményemmel még 3 ember egyetért.
Szóval szerintem mellőzzük már ezeket a töltelék mondatokat amiket mindig meg kell ejteni bunkóságból, ilyen leszarombeszólokbekaphatod stílusban.
JÉZUSOM 😞
Ez például fokozottan igaz a warcraft filmre, az első magyar előzetesben rettentő rosszak voltak az ork hangok és totál féltem, hogy olyan lesz a végleges is, ezzel szemben a végleges szinkron igenis profi munka volt, 1-2 karaktert jobban eltaláltak, mint eredeti nyelven.
A településneves példát azért nem érzem jogosnak, mert egyrészt szokás olyat is fordítani (nem hozok példát, mert abból politizálás lesz 😊 ) másrészt pedig a gyűrűk ura tökéletes példa, egyszerűen a valóságban fontos, hogy egységes neve legyen valaminek, de ezek fantáziavilágok és egy beszélő név jó, ha minden magyar olvasó/néző számára is beszélő névnek minősül.
De amúgy ja, piszok nagy divat fikázni, alsóbbrendűnek tartani a magyar szinkront, ami szerintem nem jogos, mert többségében nincs vele baj, sőt. De az totál megérthető, ha valaki inkább eredeti nyelven nézi a filmeket, úgy jobban átjön a színészi játék. Csak tegye ezt úgy, hogy közben nem fikázza a szinkront úton útfélen és akkor nincs belőle vita. Na persze úgy jóval üresebb lenne az internet, például a porthu és a torrentoldalak filmes kommentszekcióinak a 90%-a eltűnne, hisz mindig a szinkronon megy a vita. 😊
Ez persze csak egy a sok közül, de ez a legkirívóbb.
Az előzetesek nagy részét csak próbaszinkronnal látják el, a véglegesnek teljesen más szokott lenni a minősége.
Utoljára szerkesztette: 1Darton1, 2016.09.24. 19:01:16
Arról fingom sincs milyen szaktekintély fordította.
Utoljára szerkesztette: BoneDragon, 2016.09.24. 18:34:04
Oké, nekem végülis mindegy, nyilván ízlések és pofonok, nem is célom megváltoztatni a véleményedet, de azért érzed a kijelentésekben az ellentétet. Pont ugyanannyira fölösleges szidni a magyar szinkront ha nem néztél évek óta, mint amennyire megmagyarázni, hogy nem rossz az.
Utoljára szerkesztette: jazzy, 2016.09.24. 18:06:46
Gigabyte EP43-DS3L, Intel Dual Core E5200 @ 4 Ghz, Gigabyte 9800GT OC 512 MB @ 700/975/1860, Kingston 4 GB 800 MHz DDR2 RAM, Samsung 750 GB (32 MB) SATA II
Es akkor meg a Dallasbol Jockeyrol es Samantharol nem is beszeltunk, akiknek meg csak nem is volt az eredeti nevuk, de megsem hiszem, hogy anno pentek estenkent, amikor a fel orszag a teve elott ult, barki is felhaborodott volna, hogy baszki, az John Ross vagy Sue Ellen 😊
TizenX ev utan a Warcraft film magyarul szokatlan. Nem rossz a magyar verzio, csak szokatlan.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.09.24. 13:19:22
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Gigabyte EP43-DS3L, Intel Dual Core E5200 @ 4 Ghz, Gigabyte 9800GT OC 512 MB @ 700/975/1860, Kingston 4 GB 800 MHz DDR2 RAM, Samsung 750 GB (32 MB) SATA II
Ha már átmegyünk Blizzard szidásba adok egy csodás ötletet mielőtt a pénztárcához kell nyúlni, írtok a supportnak és LEVESZIK a linket a két account között és nincs bonus xp. Igazán nincs mit.
Az alattam lévő ötletek még jobbak, de kb 20 fajta megoldás van a "problémára".
Utoljára szerkesztette: jazzy, 2016.09.23. 11:41:11
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.09.23. 10:06:40
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
300% (!) XP bónuszt kap a veterán ÉS a recruit 90 napig HA egy groupban tolják 5 szinten belül.
Baromság imho (300 sztem irreális, kb 2 nap alatt fel lehet szintezni 90-re), de ez van.
A Blizz remekül kicseszett velünk, a haver inkább új accot csinál.
Van egy olcsó eladó Legion accunk 😄
Hogy kapnák be...
Viszont tényleg számít a mobok és a karakterek szintje. Ha ugyanazon a szinten vagytok csak akkor kaptok ugyanannyi XP-t ugyanazért a mobért.
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Kér haverral instance-olgattunk amikor feltünt, hogy egyikük kb 1/3 xp-t kap minden killért. Váltott a Pallyjáról shamanra, azzal is. Kimentunk egy random zónába, ott is. Már végigtúrtuk a netet, semmi megoldást nem találtunk.
Rested bonus mindannyiunknak kb ugyanannyi, heirloom nincs senkin stb. A karik szintezés elején vannak kb lvl20-25-ön.
Ölég frusztráló a srácnak, meg is értem.
Minden ötletet szívesen hallgatunk.
Edit:
Az egyik srác (akinek nincs gondja) friend recruit , de akkor sem hiszem, hogy akkora xp bonuszt kapnánk.
Utoljára szerkesztette: Gerileveri, 2016.09.23. 08:55:05
Értelmes. <#zavart2>#zavart2>
Szerintem 1-2 kivételtől eltekintve nagyon is ötletes fordításokat kaptak az amúgy angolul teljesen jellegtelen beszélő nevek.
Az más kérdés, hogy ha az angol verzióhoz szokott hozzá valaki, akkor fura számára a magyar verzió és valóban nem túl ideális, hogy agyban vissza kell fordítani.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.09.22. 18:40:43
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/
rngrngnggr
Parasite Eve 2, best game EVER!
Mondom én, hogy bazi nagy változás van a Blizzardnál, nem véletlen, hogy a veterán fejlesztők elhúznak onnan.
Törölt jelenetek a filmből. Az egyikben Metzen is szerepel! <#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.09.21. 21:41:54
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Első karakterrel nem szeretném kihagyni a normal fejlődést. Szeretnék minden zónát megnézni, végig questelgetni, hogy milyen is a világ. Én általában úgy szoktam csinálni, hogy -első karival- soloban questelek és max puggal megyek instába. Aztán lvl cap után keresek guildet. Pve szerverre nem szeretnék menni, mert végsősoron a pvp tart mindig egy mmorpgben. 😊
Vikingek! i5-10600KF, GTX1070, 16GB DDR4 3200
Acer Predator Helios 700, i9-9980HK, 64GB RAM, NVidia GeForce RTX 2070 8GB, 2TB SSD, 1TB HDD, Win 11 ASUS Rog Strix G17, AMD Ryzen 9 7945HX, 64GB RAM, NVidia GeForce RTX 4080 12GB, 6TB SSD, Win 10
http://www.wowprogress.com

