4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • remark #3879
    "Biztos" én fogalmaztam rosszul...
  • sz4bolcs
    #3878
    Ha azonosítatlan repülő tárgyat látnék, én minden további nélkül elhinném, hogy azonosítatlan repülő tárgyat látok. :D
  • remark #3877
    Érzékelés? Az egy komplex dolog. Nem csak érzékszervekről beszélünk, ugye? Hanem az információfeldolgozó részekről is, abban meg az ember "jó" (papíron).

    Szerintem az ember nagyon sok mindent képes érzékelni. De ezzel együtt képes arra is, hogy saját gondolataiból olyan szűrőt építsen (jó kis áltudományos pongyola megfogalmazás ), ami teljesen eltorzítja vagy elfedi a valóságot. Na erre nem képesek más földi fajok (vagy képesek, de mégsem teszik).
  • Anaid
    #3876
    Az ember hisz a saját szemének, jobban mint másoknak.:)
    Pedig tudja, hisz általánosban is tanítják, hogy az érzékelése igen fejletlen más fajokhoz képest. Évezredes paradoxon, de ma is alapja a szkeptikus véleményeknek.:) Intelligens faj vagyunk.:)
  • Koppixer
    #3875
    jók a kommentek:

    "that's a mexican punched by chuck norris..."

    "Its Iron Man! :D"

    persze a helyes megfejtő:

    "It's a multi-stage rocket. I've seen plenty of them over southern California."
  • remark #3874
    Engem nem is az érdekel, hogy megfigyelhessek egy UFO-t, inkább az érdekel, hogy te, vagy akárki más, ha látna egy UFO-t, akkor elhinné-e, hogy UFO-t lát?

    Ugyanez a kérdés feltehető a valóság bármely szeletével kapcsolatban: az ember hisz-e a saját szemének, és ha nem, akkor miért nem?

    A valóság egy paranormális/földönkívüli/földi-valóságon-kívüli dolog. Nem? De erről már beszélgettünk, csak más volt a megfogalmazás...
  • Anaid
    #3873
    Ufo, őőőő, nem azonísatatlan repülő tárgyat jelent?
    Ja, igen UFO. (Ha nem azonosították, akkor az.)
  • gothmog
    #3872
    Igaz. Tévedtem.
  • sz4bolcs
    #3871
    Ne legyél mán' ilyen ünneprontó. Ez egy UFO!
  • sz4bolcs
    #3870
    Jó, akkor nyilván te nem tartozol bele az "Annyi mindent megoldanak helyettünk a gépek, hogy nincs szüksége egy átlagembernek, főleg, ha van rá pénze, hogy ilyen irányban gondolkodjon, és elő tudja kaparni magából ezt a fajta kreativitást. Túl sok a készen kapott dolog, kevésbé kell agyalni a problémák megoldásán." kategóriába.

    -Mert te mindent gépek nélkül csinálsz, a boltban sem veszel olyan dolgokat, amik végletekig specializált gépek, és feltalálóik nélkül nem is léteznének számodra, nincs se rádiód, se tévéd, se porszívód, se mobiltelefonod, se szémítógéped, ha pedig mégis lenne, azt saját magad sufnizod össze. Ha kell, cserepet égetsz, szappant főzöl, ha kell, fejsze-fejet kovácsolsz magadnak, persze előtte elmész bányászni hozzá ércet, és nem gépekkel, nehogy elkényelmesedj. Így gondoltad?
  • gothmog
    #3869
    Az egy Szojuz egyenesen bajkonurból. 35 másodpercnél fokozatleválás.
  • Anaid
    #3868
    hát abban hatalmasat tévedsz, hogy én készen kapnám a dolgokat...
    Érdekes, edig pont az volt velem a bajotok, hogy mi mindent kitalálok...:):) Pedig nem is....:):)
  • sz4bolcs
    #3867
    Hát te készen kapod a dolgokat, ellenben, akik kitalálják azokat a dolgokat... Régen is ez volt, a legtöbb ember hordta a követ a piramisba.

    Ontopic: Kínai ufo

  • ioinme
    #3866
    Üdv! Aki teheti olvassa el az alábbi linken olvasható toborzást! Egy paranormális dolgokkal foglalkozó blog keres szerkesztőket! Legenda vadász
  • Piszkos  Fred
    #3865
    ennek mi köze a paranormális jelenségekhez? legyen már realitásérzéketek, nem igaz hogy mindenen elkezdtek okoskodni meg vitatkozni
  • Anaid
    #3864
    Nem kategorizálnám, hogy butábbak vagyunk-e, vagy sem. Inkább azt mondanám, hogy elkényelmesedés. Annyi mindent megoldanak helyettünk a gépek, hogy nincs szüksége egy átlagembernek, főleg, ha van rá pénze, hogy ilyen irányban gondolkodjon, és elő tudja kaparni magából ezt a fajta kreativitást. Túl sok a készen kapott dolog, kevésbé kell agyalni a problémák megoldásán. Minél kevesebb volt az ilyen készen kapás, nnál jobban kellett gondolkodni rajta, hogy lehetne megoldani az adott eszközökkel. Nézd meg a gyerekek jó részét alig tudnak játszani. Odaadsz egy csomag legót és meglehetősensablonos, hogy miket raknak össze belőle, milyen formájú dolgokat...stb. Készen kapnak egy csomó infót, mi hogy KELL hogy kinézzen. Sablonizáció, etalonok, elvárások és ha vannak is új ötletek a megszokás, a szájba rágott "így van és punktum" elnyomják függetlenül attól, hogy ezen ötletek jók-e vagy sem. Pedig, az ötletek x százaléka nem szokott jó lenni, hisz nem vagyunk tévedhetetlenek, de míg elgondolkodunk rajtuk születhetnek jók is. Ezt a folyamatot állítják le már az elején azzal, ha pár nem jó ötletet végig sem gondolnak, csak gúnyolódnak, meg fogd be a száb ezt hangoztatják. A Nosztradamuszos topicban nálam is ez volt: volt egy ötlet, talán jó, talán nem, de ha nem kezdtem volna olvasgatni és gondolkodni rajta, nem tűnt volna fel, hogy említ még két bolygót...
    Nincs az ember annyira rákényszerítve arra, hogy annyit gondolkodjon bizonyos területeken és így evidens, hogy ez fajta kreativitás visszafejlődik, míg másfajta előtérbe kerül. Nem összehasonlítható.
  • Anaid
    #3863
    :)
  • gothmog
    #3862
    egy
  • remark #3861
    A képen ez csak "egy" kőfejtő, vagy "a" kőfejtő?
  • gothmog
    #3860
    Ugyanarról beszélünk.
  • patiang
    #3859
    Igazad van!
    Azonban az akkori matematikai és egyéb tudással, technikai felszereltséggel óriási tett volt.
  • gothmog
    #3858
    Nem kell olyan messzire menni. Példa:
    Adott egy köfejtő. A feladat: 1*2*2m oldalhosszúságú hasábokat kell kihasítani, és elszállítani néhány valamekkora távolságra. Ami fontos, csak az a méret jó, és annál jobb, minél kevesebb utómunka van rajta.
    A következő dolgok nem állnak rendelkezésedre:
    -munkagépek
    -légkompresszor
    -ütvefúró
    -robbanóanyagok
    -acél (de még vas se)
    -internet (se discovery channel:)

    amid van:
    -víz
    -fa
    -papirusznád
    -bronz.

    Költői kérdés: Hogyan csinálnád? Nyilván lennének ötleteid a megvalósításra, ill. a helyszínen lenne lehetőséged kipróbálni a módszereket. És majdnem biztos vagyok benne, hogy azt a megoldást, ahogy ezt csinálni kell csak nagyon sok próbálkozás után találnád meg, ha egyáltalán. A ma élő emberek (tipp) 99%-a nem tudná. Most akkor butábbak, vagy okosabbak vagyunk, mint az egyiptomiak 3-4000 évvel ezelőtt? Szerintem a kérdés maga butaság.
  • sz4bolcs
    #3857
    Ma sem mindenki művel földet, legtöbben az irodákban építik a piramist. :D
  • patiang
    #3856
    Azért az idő, és a munkaerő viszonylagos. Akkor is meg kellett művelni a földeket, akkor is voltak évszakok. Azt pedig ne felejtsd el, mennyien lakhattak az akkor ismert területeken.
  • dronkZero
    #3855
    Mi az, hogy hol van az építési technika? Nem volt elég nekik szerinted az az egy-két évezred a technikájuk tökéletesítésére? Az egy dolog, hogy nem volt nekik flex meg TNT meg autódaru, viszont volt rengeteg munkaerő és végtelen idő.
  • qetuol
    #3854
    semmi, nem azokról beszéltem, hanem údy általában.
  • sz4bolcs
    #3853
    gps?
  • patiang
    #3852
    Erre már csináltál kisérletet?
  • patiang
    #3851
    mármint az építési
  • patiang
    #3850
    Természetesen előny lenne, de már az tiszteletreméltó, hogy az akkori szakik egyáltalán le tudták rakni az "alapokat", és akkor még hol van a technika.
  • patiang
    #3849
    Voltál már TV gyárban?
    Hát ott betanított csajok pakolják össze a siper-super LCD-t.
    Akkor mi a különbség?
  • Anaid
    #3848
    Érdekes kérdés a "tudáshoz": Megy egy ember az utcán. Nincs infój arról, hol van egy másik ember mégis biztosan meg tudná mutatni, tőle merre található meg. Az irányt.
    Honnan tudja, ha nem láthatja, hallhatja a távolság miatt? Hogy működik? Ha nagyobb a tudomány terén a lexikális tudásod pl.az enyémnél talán tudsz rá válaszolni....

    Mellesleg én nemigen bíznék az ilyen dolgoka pénzért árusító emberekben...A hittel viszont úgy vagyok, hogy ki miben akar abban hisz se meg, se elítélni nincs joga senkinek.
  • qetuol
    #3847
    én pedig arra, hogy az oktatásnak hála a mai ember jobban átlátja a dolgok működését mint anno, le merem fogadni az ókori egyiptomban sem volt tisztában a legtöbb ember a piramisépítés technikájával, csak rakták a nagy köveket úgy, ahogy azt az építész mondta
  • patiang
    #3846
    én csak arra utaltam, hogy az akkori emberek, az akkori technikával UGYANOLYAN okosak voltak, mint azok, akik majd 500 év múlva élnek..................ha élnek
  • qetuol
    #3845
    igen, vannak rá elméletek, amik közül bármelyik lehet a jó, persze lehet h egyik sem az, amivel felhúzták, de lehet h igen, több mint a semmi. nem is lényeges pontosan hogyan építették, azt csak úgy lehetne kideríteni, ha lenne pontos leírás.
  • qetuol
    #3844
    igen , számarányban :)
    az lényegtelen h több a tv, az is h mi mi vagyunk többen, mert számarányra gondolok, és nem, nem végeztem felmérést, ez csak az én véleményem.
    nem, nem arra gondolok h "ON" =D
  • patiang
    #3843
    Te be tudod kapcsolni a számítógépet? bizonyára
    meg tudnád mondani, hogy tudták felépíteni a piramisokat?
  • patiang
    #3842
    számarányban?
    dehát több TV is van, és mi is többen vagyunk
    azért feldobnám az öttalálatosomat, hogy mennyi fickót találnál
    de, Te arra gondolsz, hol van a BE gomb?
  • qetuol
    #3841
    pont azt mondom h sztem ma sokkal több ember tudja hogy működik a tévé , mint 20 évvel ezelőtt.. (nyilvánvalóan)
  • patiang
    #3840
    ja és a srác átlagos mai fiatal, nem gaggyant