4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • sz4bolcs
    #1748
    Néha szoktam rajta nézni a melák csopperkészítőket. Nagyon hiteles.. amerikai. xD
  • AranyKéz
    #1747
    Jah, ha a Discovery-n van, akkor már biztosan igaz, bármi legyen is az
  • jefferson83
    #1746
    Csak 'Fürge Ujjak' van itthon
  • csgery
    #1745
    Valami Nől lapjában nézzél szét, abban vannak Házi Praktikák:D
  • jefferson83
    #1744
    Azért írtam házipraktikát mert nincs Gausmérőm :) Fényképezőm van
  • sz4bolcs
    #1743
    ja, hogy a Discovery :))
  • csgery
    #1742
    Igen, Discovery-n ment anno egy műsor (halott lakók) abba vót benne.
  • sz4bolcs
    #1741
    Aha, tehát a szellemek mágnesesek. xDD
  • csgery
    #1740
    Nem csak képekkel:) Pl ilyen Gausmérő, vagy mi a franccal is lehet. Mágneses erőt mér, és ha sípol, akko van vmi:) Vagy médiumnak kell lenni, és "nyitni kell egy kaput". :D
  • Sonkapapa
    #1739
    Jó kérdés :D Max. képekkel :)
  • Sonkapapa
    #1738
    VCalamelyik nap voltam bennt barátnál és délután volt, de tényleg olyan volt, mintha lett volna ott szellem, na mind1 és csináltunk képeket :)
    Az egyik kép nagyon durva :S olyan hogy félig belelóg a képbe egy élénkzöld valkami + picit odébb néhol átlátszó fehér vmi.
    Ha tudom beteszem ide.
  • jefferson83
    #1737
    Engem az érdekelne, hogy milyen házipraktikákkal lehet kimutatni egy szellem jelenlétét? (Nemolvastam vissza bocsiiii :) )
  • Landren
    #1736
    te csináltál már ilyen képeket?
  • Sonkapapa
    #1735
    Nah látom, nincs sok kedvetek ehhez az egészhez.
    Vagy csak ennyire elfelejtetjük ezt a topicot ?
  • Sonkapapa
    #1734
    Csk van valami olyan hely ahol esetleg...
  • Sonkapapa
    #1733
    Padlás vagy hasonló ??
  • Sonkapapa
    #1732
    Nah jó, nem úgy értettem csakhogy semmi paranormális dolog :)
    Mondjuk, ha a beszélgetésünk az akkor igenis történik :)
  • sz4bolcs
    #1731
    Lol.. Itt nincs félelmetes hely.
    amúgy éppen beszélgettünk, szóval nem igaz, hogy nem történik semmi.
  • Sonkapapa
    #1730
    Egyébként most ennyire nem történik semmi ?????
    Azért valamiről beszélgethetnénk.
    Pölö: Mi lenne, ha megbeszélnénk azt, hogy egyik napon amikor mindenkinek jó elmegy a legközelebbi félelmetesebb helyre és készít néhány használható képet. Berakjuk és meglátjuk mi lesz ??? :)
    Hah ?
  • sz4bolcs
    #1729
    pl. nem erre gondoltam. Nem a közhelyekké vált idézetekre. Az mellett, hogy mekkora fizikus volt, világnézete is rettenetesen kifinomult.
    Lenyűgöző, mennyire megfér egymás mellett a tárgyilagosság, az, hogy nem képzel a dolgok mögé még valamit, amit nem lát, és a csodálat.
  • sz4bolcs
    #1728
    Sokszor a fana-hívők hozzák Eintein azt az idézetét, miszerint "Isten nem kockázik", merthogy ő mekkora zseni, biztos tudja.
    "Einstein is hitt Istenben. Gondolod, hogy te okosabb vagy nála?"

    Nos akkor még egy pár idézet ugyancsak tőle:

    "Hiszek Spinoza Istenében, aki minden létező harmóniájában jelentkezik, és nem egy olyan Istenben, aki az emberi sorsokkal és cselekedetekkel törődik."


    "Minél inkább eltölt valakit minden jelenség rendezett szabályosságának tudata, annál szilárdabbá válik az a meggyőződése, hogy e rendezettség és szabályosság mellett nincs olyan hézag, ahol hely jutna más természetű okoknak. Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan isteni szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne. Bizonyosra vehető, hogy a természeti jelenségekbe beavatkozó, személyes Isten doktrínáját valódi értelemben sohasem cáfolhatja meg a tudomány, mert ez a doktrína mindig menedékre találhat azokon a területeken, amelyeken a tudomány még nem tudta megvetni a lábát."



    "Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

    [...]

    Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély."


    És végül térjünk vissza a hozzászólásom elejére:
    Einstein "Isten nem kockázik" idézete a Bohr-tól kapott válasszal lesz teljes, ami így hangzik: "Ne mondd meg Istennek, mit csináljon a kockáival"
  • csgery
    #1727
    Einstein egyik mondása : "A világűr és az emberi hülyeség véges. Bár utóbbiban kételkedem..." <--- nos, van benne vmi:)
  • sz4bolcs
    #1726
    Einsteintől azért maradt ránk pár sokkal elmésebb idézet..

    Van egy kis fejben számolós feladat halakkal, cigikkel, kutyákkal, amit állítólag Einstein talált ki, én csak papíron tudom megcsinálni. Állítólag egy okosabb embernek (köztünk Einstein-nek is) pár másodpercig tart fejben.
  • csgery
    #1725
    Amíg nem olvasom át elejétől végéig az oldalt amit linkeltél, addig ne vegyél levegőt...
  • REALista
    #1724
  • cernik
    #1723
    erettsegidogak.atw.hu
  • csgery
    #1722
    Pl einstein szerint még kb 12 ember volt akkor a földön, aki megértette a relativitás elméletét:)
  • Sonkapapa
    #1721
    Szerintem Einstein nem volt átlagos ember.Átlagonfelüli iteligenciával rendelkezett és szerintem tudta, hogy mit beszél.
  • csgery
    #1720
    Itt szólásszabadság van, mindenki elmondhatja a saját véleményét, mindekinek joga van azt gondolni, amit akar.
  • steweee
    #1719
    csak bepillantottam. megj:

    aranykéz, te vagy az én emberem !

    mindenben egyetértünk !

    bár engem évekkel ezelőtt hasonló topicban meghurcoltak az ilyen gondolataimért, itt meg úgy látszik elfogadott a reális gondolkodás.szerencsére
  • AranyKéz
    #1718
    "A tudomány, vallás nélkül sánta"

    Hát nem tudom, valahogy nem dőlne össze a tudomány ha hirtelen eltűnnének az őssejtkutatást és az evolúciót ellenző barmok.
  • csgery
    #1717
    Sajna szerintem már nincs... vagy csak én nem látom?:)
  • Sonkapapa
    #1716
    Van zone realitynk !!!!!!!!!!!!!! :D
    Mikor is megy az a műsor ? :)
    A szellemes ? :)
  • csgery
    #1715
    Jogos;)
  • Sonkapapa
    #1714
    Erre a hites dologra csak idézek inkább :)

    " A tudomány, vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak. " Albert Einstein

    Valamiben jó ha hisz az ember csak azt kell eldönteni, hogy abban hisz, hogy léteznek vagy abban, hogy nem :)
  • sz4bolcs
    #1713
    Szerintem az ilyen fajta felfogás, h. létezik bennünk valami állandó csak csalódáshoz vezet. Sok dolog, amiket magunknak tartunk egyértelműen elmúlik. A test megöregszik, az emlékek megkopnak, végén elfelejtődnek, aztán a végén ott a legfélelmetesebb is, a halál. Meg kell válni azoktól a dolgoktól, amiket magunknak tartunk. Hogy lehet ezt nem érteni, amikor még kisebb dolgok elvesztése is fájdalmat okoz? Szerintem érdemesebb inkább ezekkel foglalkozni, hogy enyhítsük a fájdalmakat. Hiszen még azt sem mindenki látja, hogy ezek elmúlnak. Ennek realizálása helyett elkezdeni lélekben hinni szerintem azért fölösleges, mert már önmagában azokat a dolgokat, amiket magunknak nevezünk ilyennek látjuk (állandónak).
  • AranyKéz
    #1712
    "Én hiszek abban,hogy a lélek nem hal meg mert nem fizikális"

    A hitednek semmilyen alapja nincs.

    "ha meghalsz,akkor is valamilyen formában jelen vagy"

    Ebben az univerzumban garantáltan nem. Hogy folytatódik-e a tudatosságunk valahol máshol, hát lehet, de ez már metafizikai spekuláció, szóval hagyjuk.

    Egyébként nem tudom hogy miért jobb a "lelkünket" beleképzelni egy asztrálsíkba vagy mi a pöcsbe. Semmi akadálya nincs hogy a fizikai világban ne lehessen megvalósítani. Ja hogy akkor el kéne fogadnunk a tényt hogy ha megdöglünk, akkor a tudatunk is velünk döglik? Na hát igen. Egyesek nagyon gyávák és inkább bebeszélnek maguknak őrültségeket.

    "A mai világban érdekes módon mindenre találnak magyarázatot a kutatók.Ha ilyen baromi okosak,akkor miért nincs még pl. felfedezve a rák elleni gyógyszer."

    "Ha a mai világban olyan okosak a matematikusok, miért nem törték fel még az RSA-t" - Kb ilyen volt ez a kérdés.
  • sz4bolcs
    #1711
    A tudományt legkevésbé érdekli az, hogy miben hisznek az emberek, ez a szomorú tény.
    Nem hittel foglalkozik, hanem tényekkel.
  • Nohab
    #1710
    Szerintem azért, mert ez egy két egészen más szakterület, így nem nagyon tudnak egymás dolgába beleturkálni. Mellesleg vannak olyan képek, videók amikre még ők se tudnak mit mondani, szóval nincs veszve minden. A mai világban az egyik legkisebb gond, hogy most léteznek paranormális jelenségek, vagy sem.
  • husi007
    #1709
    A mai világban érdekes módon mindenre találnak magyarázatot a kutatók.Ha ilyen baromi okosak,akkor miért nincs még pl. felfedezve a rák elleni gyógyszer.
    Manapság mindenre ráfognak mindent,csak hogy a hitünket elvegyék.
    Én hiszek abban,hogy a lélek nem hal meg mert nem fizikális,ha meghalsz,akkor is valamilyen formában jelen vagy még ha ez egy halandó ember számára felfoghatatlan is.