3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • [NST]Cifu
    #1079
    A múltkor olvastam valami olyat, hogy pár palesztin öngyilkos merénylő megpróbált egy izraeli kikötőbe bejutni, ahol jelentős mennyiségű vegyi anyagot tároltak. A biztonsági őrség és a rendőrség végülis lelőtte őket.

    Ez abból a szempontból érdekes, hogy úgytünik megpróbálnak valóban komoly katasztrófát okozó támadást végrehajtani, de ez nem a hagyományos palesztin szélsőségesek tipikus támadása, mivel azok vagy katonai őrposztok megtámadásáról, vagy civilek elleni öngyilkos merényletekről szóltak. Kiváncsi lennék, hogy a kikőtő elleni támadást a "régivágású" szélsőségesek, vagy azoknál képzettebb, na 'adj isten Al-kaida kötődésű emberek szervezték-e?

    A kérdésedre ha tippelnem kellene, akkor valószinüleg egy "szokásos" öngyilkos merényletre tippelnék.
  • Kori
    #1078
    izrael nagytakarítást csinált a palesztin terroristák közt!!!!!!!!

    kíváncsi leszek a hamasz válaszlépésére!!
  • Z
    #1077
    talán belátóbbak kicsit, mint arab testvíreink, ki tudja, az amcsik útjai kifürkészhetetlenek (vallást gyakorló emberek: ne bántsatok! )
  • Kori
    #1076
    kiengedték a lendő terroristákat a börtönből az amcsik

    kényszerű lépés, vagy valamit akarnak????,
  • Z
    #1068
    lehet, hogy lol, de ezt egy olyan ember mondta nekem, aki katonai diplomát szerzett, és nem épp, hogy átcsúszott...

    "sajna a fegyvereket is ki kell próbálni, azért <is> háborúztak" --- az is kimaradt
  • Glpetyus
    #1067
  • Z
    #1060
    nem lehet leirtani őket, csak úgy, hogy az ártatlanokat is elpusztítják, ami ugye lehetetlen...mert akkor az amcsik sokkal rosszabbak lennének mint a fejezős emberek. Ki kell vonulni a onnan. És csak okosan háttérből mozgatni a szálakat. De sajna a fegyvereket is ki kell próbálni, azért háborúztak. Viszont a városi gerilla taktika ellen nincs fegyver. Terror volt...terror van...a többit tudjátok, :(
  • Kori
    #1059
    az ilyenek semmit, túl nagy a média

    úgy kell elfogni őket hogy tűzharcba kell keveredni velük, leírtani a ganékat és nincs tárgyalás
  • FtranX
    #1058
    én is osztom az érzésedet.

    ha elkapják a gyilkosokat, kíváncsi leszek, hogy mit kapnak a börtönben az amcsiktól.
  • Z
    #1057
    erre irtam, bocs
  • Z
    #1056
    hát ez biztos így van, de ez olyan dolog, mint az, hogy elhull a virág, eliramlik az élet...mindeki tudja, csak egyvalaki mondja.

    Na jó, gyalázatosan gyenge a páhuzam, de jobb nem jutott eszembe! :)
  • bigfoot
    #1055
    az nem tetszik hogy a fidesz ezzel is csak azért foglalkozik mert ő az ellenzék és ha lesz valami tudják mondani : igen mi megmondtuk hogy kikéne hozni a magyar katonákat.
  • Tikal #1054
    lol, a fidesz szerint az iraki kinzások nem csak a magyar hanem a nemzetközi közvéleményt is felháboritották :DDD
  • bigfoot
    #1053
    ja télleg most nézem csak kicsit mérges lettem mikor megláttam szóval bocsi
  • K.András
    #1052
    "Válasz ':)' üzenetére (#1044)"
    Szal nem neked irta,szépen benézted :D
  • bigfoot
    #1051
    ugye ezt nem nekem irtad. megnézném ha a te faterod lett volna te mit szóltál volna
  • Kori
    #1050
    még egy ilyen lefejezés és nagyon idegesek lesznek

    igen csak rángatózni fog az ujjuk a fegyver elsütőjén!!
  • K.András
    #1049
    Egy magyar társunkat levágnának mint egy birkát,nekünk is nyilna a bicska a kezünkben,bár öszinte leszek,nekem most is van egy olyan érzésem,hogy az ilyen férgeket EL KELL TAPOSNI!!!Persze nem az átlag iraki polgárra gondolok...
  • lokista12
    #1048
    De kis Geci vagy.
  • bigfoot
    #1047
    megtudom érteni
  • Z
    #1046
    Húúú, emberek ez durva lesz...

    amcsi fórumokon 10-ből 8,de inkább 9 amerikai elég radikálisan nyilatkozik a hozzászólók közül... :(((

    Szerintük már itt az atombombák, meg a totális megsemmisítés ideje.

    Elég érdekes időknek nézünk elébe. Most láttam a lefejezést. Szerintem az álarcosok nem lehettek sokkal idősebbek nálam (24 éves vagyok). Kiszámíthatatlanok a történések.
  • FtranX
    #1045
    olvass egy kicsit vissza
  • :)
    #1044
    Mit szótok a most kivégzett amerikaihoz ? az se semmi :(
    csak úgy lekapták a fejét:(
    hol lehet szerintetek letölteni a videót ?
  • Glpetyus
    #1043
  • Kori
    #1042
    az biztos!!!!!!!!!!!!!!!!!

    amíg tudják egymást írtani addig legalább nem foglakoznak mással
  • Glpetyus
    #1041
    ide
  • Glpetyus
    #1040
    Ezek arra is hülyék,hogy észrevegyék=átbaszták őket...
  • Kori
    #1039
    egy-két CIA akcióval simán ki lehetne játszeni egymás ellen őket

    ezek alapból gyűlölik egymást
  • Kori
    #1038
    Az egy másik megoldás lenne

    de nagyszerű mert a vallási csoportok frankon a hatalom megszerzése érdekében elkezdenék írtani egymást
  • Prank
    #1037
    azért nem működik, mert nem ofgish.com és nem is orgish.com, hanem ogrish.com...
    másrészt érdekes a logikád...
  • Glpetyus
    #1036
    Plíz használd a "válasz" lehetőségét thx
  • cap179653
    #1035
    Hat eleg nagy tevhitben elsz a katonakat illetoleg. Egyebkent minel magasabban kalifikalt valaki, annal inkabb nem azert csinal valamit, hogy rombolhasson.
  • steweee
    #1034
    orgish.com, csak elírtam. de azt hittem ismerős már mindenkinek. most néztem, tényleg nem megy, de reggel még működött, lehet hogy már azt is megcenzúrázták pont amiatt, hogy nem vették le a videtót. ugynanis mindenünnen letöröltették, pedig nincs is jogi alapja(nol, index, origo, tv2internet - mai cikk).
    mi az hogy parancsra jönnek a katonák? az egy szabadon választható szakma, nincs sorkötelezettség, bárki felmondhat! mondjuk a szerződéseseknek jogi következményei vannak, de hát pont azért találják ki, hogy háború esetén ne lépjen le a hadsereg fele, addig meg fizetik meg kiképzik őket. a másik fele meg úgyis azért megy harcolni, hogy embereket ölhessen meg erőszakoskodhasson, különben nem ment volna katonának. ez mindig is így volt.a hadsereg kemény magját a lelkileg elfajzott emberek alkották.ha nem így lenne, más szakmát választana, van még ezer lehetőség, főleg odakinnt. a cicilekre mondjuk rá lehet fogni hogy a magas fizetség ellenében mennek oda dolgozni, és ezért vállalják a kockázatot, de tegyük hozzá azt is, hogy azért ezek normális dolgos emberek, akik egy kis plusszpénzt szeretnének keresni, és nem azért mennek ki hogy romboljanak, hanem hogy építsenek/segítsék az ottani egyszerű lakosokat. na engem ezért háborít fel hogy ilyeneket kapnak el a terroristák!tegyék katonákkal ugyanezt, ők is ezt teszik velük.legfeljebb nem vágják le a fejüket, csak kutyákkal tépetik szét.
  • cap179653
    #1033
    Egyebkent remelem en is, hogy hasonlo sorsuk lesz, de azert kikivankozik belolem, hogy az amiknal a katonak parancsra jonnek, mig pont a civilek azok akik vallaljak. Persze ettol meg gusztustalan fergek azok akik igy harcolnak.
  • Glpetyus
    #1032
    Ugye mekkora lámaságot írt?
  • Glpetyus
    #1031
    Az a baj,hogy ezek alapból utálnak minden külföldit...
    Mit számit buta,tanulatlan parasztjának,hogy kit fejez le???
    Sztem a csőcselék 99%-a azt se tudja merre esik az éppen aktuális "sátán" hazája...:(
    Fasznak oda segitség,meg demokrácia,hadd irtsák csak egymást is...
  • cap179653
    #1030
    Eloszor is az altalad megadott oldal nem muxik. Masodszor meg szam szerint hany tengereszgyalogost ismersz, hogy ilyen biztos kijelentest teszel ?
  • Glpetyus
    #1029
    Asszem akkór adnék a pofájuknak...

    Azt kéne csinálni velük amit ők akarnak velünk...

    Én spéci egyiket sem sajnálnám...
  • cifuatwork
    #1028
    Ezzel csak az a baj, hogy egy instabil Irak nem igazán hiányzik az amúgy sem béke szigetének számító Közel-keleten. Ráadásul ne feledjük, hogy még mindig a világ olajkitermelésének szép hányada az Arab-öböl országaiban realizálódik. Márpedig innentől kezdve a téma igencsak globális szintű...
  • Davidus
    #1027
    Szerintem meg egyszerüen ki kéne vonulni minden külfödinek azt csináljanak amit akarnak. Pár éven belül pont olyan terror lenne náluk mint Saddam alatt. Kiváncsi vagyok akkor mennyire durrogtatnának.