3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • K.András
    #1119
    Ez meg a másik "behuzos" játék,ott egy 1000 fös tömeg,közöttük 50 ember kalasnyikovval,1-2 elkezd tüzelni a tömegböl,és máris kész a baj,muszály vagy visszalöni.Persze azt nem látod ki lö, csak tudod hogy lönek,ezért jön aztán a rakéta,behatárolják kb honnan jön és már megy is vissza...
    Tankokon meg helikoptereken nincsen vizágyu...Szal itt nem az történt, hogy a békés emberek tüntetésén a békés embereket szétlötték,hanem a szélsöséges emberek elvegyülnek és a tömegböl adnak le lövéseket,takarozva a tömeggel!Szerintem ez a gusztustalan nem pedig visszalöni.
  • Hellhammer
    #1118
    Mintha most nem így történt volna. Azért is mentek tünteni az emberek, amit elegánssal helikopterről kilőtt rakétákkal űztek szét. Nincs vizük a vízágyúhoz?
  • K.András
    #1117
    Természetesen,sokszor vétenek szarvas hibát izraeliek,de nincsen tökéletes társadalom,tökéletes katona stb.Az 1000 házat pedig nem két nap alatt rombolták le,hanem 4 év alatt!Bevonulnak,aztán ha valamelyik házban fegyvereket,robbanoanyagokat találnak azt ledozerolják,tehát ez nem ugy müxik, hogy megy egy ember és hasraütve mutogat a házakra mondván ezeket most leromboljuk...
  • Hellhammer
    #1116
    Ok. Elhiszem, hogy sok közülük az árva és/vagy utcagyerek, de sztem sokan voltak ott családostúl is. Egyébként én sem mennék tüntetésre, illetve nem hagynám, hogy a családomból bárki is menjen, de sokan vannak olyanok, akiket ez éltet.

    Abban is igazad van, hogy rombolják le a terroristák házát, megelőzve a bajt. Na de 1000 házat?! Ha a magyarországi átlagot nézem (és attól sztem eléggé eltérő a palesztin szokás) ez kb 2 falut és min 3000 embert jelent. Ennyi terrorista nem lehet egy helyen. Szóval azért az izraelieknek is mélyen magukba kellene nézniük...
  • K.András
    #1115
    "Eléggé előítéletes vagy megint."

    Csak ismerem a történelmet,ahogy nálunk 56-ban,kint is megprobálják az árvákat és rosszul nevelt fiatalokat rávenni robbantásra molotov koktél dobálásra stb.Szal az én gyerekem biztos nem menne ilyen tömegbe,ugyanis nem engedném hogy menjen.
  • K.András
    #1114
    "Nem vagyok olyan hülye hogy még több ellenséget teremtsek magamnak."

    Nem te hagyod,hogy robbantgassanak kényükre kedvükre igaz??
    Ezek igy is ugy is robbantgatnak,ugyanis palesztina nem akar békében együtt élni,bizonyiték erre a történelem,tehát muszály bevonulni és a feltételezett tettesek házait lerombolni,ha izraelnek valoban a rombolás volna a célja 10 nap alatt megenné a térséget szöröstül...
  • Hellhammer
    #1113
    Erre olvastam valahol egy jó mondást: "Fighting for peace is like fucking for virginity."
  • Hellhammer
    #1112
    Eléggé előítéletes vagy megint. A #1108 bal oldali képén kapásból 9-10 gyereket (vagy kisebb testalkatú felnőttet) lehet látni.
  • Cat #1111
    akkor sem mondanám hogy az a megoldás, hogy menjen egy apache helikopter, oszt löjjön a tömegbe. Vagyok annyira értelmes és logikus, hogy nem rombolok le ezer házat, mert tudom, hogy akkor többezernyi hontalan, nincstelen mindenre elszánt palesztin lesz dühös rám. Nem vagyok olyan hülye hogy még több ellenséget teremtsek magamnak.
  • K.András
    #1110
    De ha a másik felet nézed akkor meg követelnéd,hogy valamit csináljanak,mert teszem azt a kishugod felszáll a buszra mondván ö megy iskolába,és egy palesztin a levegöbe röpiti a buszt a hugival együtt,megnézém ezután mit csinálnál...
    S miután csak egyik fél lenne hajlando beszüntetni az eröszakot,igy esély nincsen a békére,az én meglátásom szerint amig palesztinok nem változtatnak,addig semmi nem fog változni,izrael hajlando komolyan tárgyalni,de ugy nem lehet tárgyalni,hogy leülök az asztalhoz,és miután feláltam már robbantanak is az embereim...
  • Cat #1109
    egyébként ezen a mostanin még én is felkaptam a fejem, eszméletlen mit meg nem engednek maguknak az izraeliek "védekezés" címén
    ezer házat rombolnak le (arra hivatkoznak, hogy birosági döntés van róla hogy törvényes), namármost képzeljétek el, ezer ember, ennyi családot érint. Én aki amúgy totál pacifista vagyok, ilyen után ha adnának/szereznék fegyvert, simán lelöném (illetve le akarnám) lőni azt aki lerombolja az ÉN házamat.

    A másik hogy ezekben a céltalan akciókban már szinte minden családnak halt meg valakije, szal csöppet ideges lennék ha egy ilyen helikopter odajön, belelö a tömegbe, és meghal valakim. Simán mennék irtani én is...
  • Cat #1108
  • Cat #1107
    egyébként viccet félretéve, itt van az izraeli apache tüzelés közben:



  • K.András
    #1106
    Egy év börtönre ítélték az iraki fogolykínzások első vádlottját perének szerdai tárgyalásán Bagdadban. Jeremy Sivitset őrizetesek kétrendbeli bántalmazásában, erre való összeesküvésben és kötelességmulasztásban találták felelősnek. Szerda délelőtt további három katonát hallgattak meg, akiknek egy hónap múlva kezdődik a perük. A fogolykínzásoknak eddig hét amerikai vádlottja van.
  • Cat #1105
    ezek olyanok mint a törpök, a nőknek is bajszuk van :)
  • Tikal #1104
    persze, nem azt mondtam hogy nincsenek, csupán hogy a másik a gyakoribb :)
  • K.András
    #1103
    Tényleg szoktak lenni gyerek áldozatok,de azért mert az utcagyerekeket akiknek senkijük nincsen,összeszedik és felhasználják öket,ha megsérül annál jobb,már lehet is egy képet késziteni és mutogatni,nézzétek ezek a gyerekeket lövik...
  • Tikal #1102
    egy dolog érdekelne:
    mikor vannak ezek a tömeges megmozdulások palseztinában és az izraeliek kozéjuk lonek, utána mindig azt hallani hogy sok gyerek és nő sebesult illetve halt meg. Most is egy ilyen hir jött mutattak felvételeket is. DE én a képeken sosem látok nőket gyerekekeket rohangálni a tömeggel, mindig csak férfiakat, most is csupa szakálas bajuszos egyén rohangált és cipelte ugyancsak bajszos barátját...

    :D
  • K.András
    #1101
    "Ensz pedig semmit sem csinált!!!"

    Dehogynem csinált,felhivta rá a világ figyelmét,mást nem tudott csinálni...1-2 héten belül nem lehet csapatösszevonást elrendelni és véghezvinni még usának sem,nemhogy történik valami és azonnal tudjanak reagálni...
    Szal csinján kell bánni ezzel a nem tett semmit dolgokkal mert ez nem ugy megy,hogy x országban történik valami és két nap mulva ott tudnának lenni...
  • Kori
    #1100
    A kurd-ok ellen valójában népírtást csináltak, és a legszomorúbb az egészben hogy az arab országok teljes egyetértésüket adták, az Ensz pedig semmit sem csinált!!!
  • K.András
    #1099
    "hááát! nemtom, hogy nem csak amcsi demagóg duma-e, de ha igaz, akkor nagyon durva. :("

    Ezek megtörtént események,méghozzá az öböl hűboru után történt,azt hitték az irakiak,hogy amcsik be fognak vonulni az országba és felszabaditják öket,voltak tervek is erre nézve ezért bevonták az elnyomott ellenzéket,aztán nem mertek bevonulni és szaddam igy állt bosszut azokon akik fel merték emelni a szavukat és egyezkedtek az amcsikkal...
    Volt olyan falu amelyik teljesen kihalt a vegyitámadás miatt,több tizezerre becsülik a hallottak számát stbstbstb...
  • Kori
    #1098
    kösz!

    de sajna ez az igazság

    beillik egy X-AKTÁ-nak, vagyi megoldhatatlan
  • Z
    #1097
    KITÖR a demokrácia? ez jó! :))))

    sok fos esemény közé egy kemény poén is vegyült!
  • Kori
    #1096
    München-i olimpia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kori
    #1095
    Bush a választást mindenképp elveszti

    nyerhetne ha a terrorizmusra látványos csapást tudna mérni - mondjuk az egész alkid likvidálása ladennel az élen, irakban kitör a demokrácia több katona nem hal meg és stb.......
  • Kori
    #1094
    az emberáldozat jobb mint a károkozás, az kijavítható!!
  • Z
    #1093
    hááát! nemtom, hogy nem csak amcsi demagóg duma-e, de ha igaz, akkor nagyon durva. :(
  • Galy
    #1092

    ehune
  • Tetsuo
    #1091
    majd +látjuk..
  • [NST]Cifu
    #1090
    Én ma néztem a CNN-en egy kis választási előszondázást, Bush-nak nagyon nem jött jól ez a fogolykínzásos eset, a jelenlegi felmérések szerint 47% Kerry és 44%-os Bush támogatottsága. Úgy, hogy nemrég még Bush vezetett...
  • Cat #1089
    ha most nagyon gonosz lennék, azt mondanám lesz, mert az usanak és bushnak az az érdeke hogy balhé legyen - ha robbantás van, akkor ujraválasztják, ha nincs, akkor nem...
  • clumsyword
    #1088
    remélem azért alaposan bebiztositják az olimpiát. nagy geciség lenne ha ott történne valami.
  • Davidus
    #1087
    Ha én terrorista lennék akkor az építkezésen robbantanék. Ha tönkretennék az olimpiai staidont azzal vége is lenne az olimpiának. Bár ezek inkább embereket akarnak ölni.
  • Kori
    #1086
    nyugodj meg nem kell nekik ötlet

    azzal rendelkeznek bőven
    időnként a kivitelezéssel vannak problémák
  • Z
    #1085
    az 1081-et nem kellett volna ennyire komolyan venni...
  • Kori
    #1084
    terrorizmus lényege: minél több embert félelembe tartani és így a kormányukra nyomást gyakorolni.

    ezek amúgy semmit sem tisztelnek
    pl. tálibok a világörökséget pusztították az ENSZ tiltakozása ellenére

    sport, kultúra, emberjogi rendezvény - semmit sem tisztelnek

    véleményem szerint a vegyi támadás már komoyabb ügy lett volna ezért nem valószínű hogy az öngyilkosok csinálták volna, vagy a hamasz új vezetője - amit ugye titokban tartanak - nagymenő csávó akar lenni. Mondjuk laden 2 .
  • Davidus
    #1083
    Várj lefordítom!

    تفضيلات
    أدوات الل
    بحث متقدم
    EB مجموعات
    مجموعات
    Olimpia
    الدليل
  • K.András
    #1082
    "Szal ezeken a rendezvényeken már nem ér robbantani"

    Sajnos ez nem olyan,hogy a terroristának azt mondod itt vagy ott nem ér...Aki robbantani akar,az lehetöleg olyan helyet választ ahol aránylag könnyen megteheti,és ahol sok sok ember van,szinte biztos vagyok benne,hogy ez az olimpia a terroristákrol fog szolni és nem a sportrol,ami azt illeti már "tesztelik" a környéket a terroristák,nemrégiben találtak egy bombát...Nyilván nem véletlen került oda...
  • Z
    #1081
    jaja, csak nehogy az olimpián/ foci EB-n csináljanak valamit!

    terroristák: most nem ötletet akartam adni, jó? Szal ezeken a rendezvényeken már nem ér robbantani, és egyéb gonoszságot művelni!
  • ghost cb
    #1080
    Szerintem nagy katasztrófát akartak okozni, azért a vegyi orientáltság ().