3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • steweee
    #1159
    a legnagyobb baj ezzel a felvétellel az, hogy bemutatták. illetve nem derül ki belőle, hogy a sebesült iraki katona volt e, és tűzharcban sebesült meg a lelövése előtt, vagy éppen menekülni próbált és akkor találták el elsőre amitől a földre rogyott, vagy egyáltalán fegyveres volt e, vagy csak egy civil, akire a katonák poénból kacsavadászatot tartottak! ez sem lehetetlen, sok civilt lelőttek az amerikaiak, csak nem nagyon reklámozták a dolgot.
  • [NST]Cifu
    #1158
    Kezdem hitemet veszteni a médiában az iraki ügyekkel kapcsolatban. Az egyik ír valamit, aztán kiderül (cap179653 által), hogy a fele sem igaz, a másik meg ír mást, ami megint nehezen hihető aztán mégse cáfol senki. Teljes a bizonytalanság...

    SoDi: az, hogy mi történt pontosan nem tudjuk, csak sejthetjük. A szöveg alapján ott volt egy sérült iraki (ki lőtte meg? ez nem derül ugyanis ki), aki valószinüleg súlyosan sérülten ott fetrengett. A katona meg lelőtte, ne szenvedjen. Legalábbis én valami ilyesmire tudok asszociálni ebből az összevágott felvételből...
  • The Garrett
    #1157
    Hehh nekem is gyanus volt a hír. Lehet kicsit kiszinezték. Utánnanézek azért.
    Belegondolva tényleg nem sok logika lenne benne.
  • Kori
    #1156
    Ha megtették volna az ideggáztámadást már minden attól zengene.
    Szerintem nem igaz!!!!
  • cap179653
    #1155
    Te mit csinaltal volna ? Ird le nehany pontban !
  • cap179653
    #1154
    Melyik faluban ? Mi okbol dobtak le ? Az a tobb civil, az mibol ered ? Tehat volt milicista is ? Akkor ki hogyan hatarozta meg, ki es hany aldozat csak civil volt ? Nepszabinak honnan a forras ? Sajat tudosito, vagy valamelyik arab faszsag ?
    Egyebkent nem igaz.
  • SoDI---
    #1153
    talán a józan ész :)
  • cap179653
    #1152
    Es mi tart vissza ?
  • SoDI---
    #1151
    mennyei érzés lehet.
    kedvet kaptam én is.
    fordított célponttal. :)
  • Grenzjager
    #1150
    húzos az is hogy csak 3ik lövésre találtak egy alig mozgó célpontot.
  • Grenzjager
    #1149
    ki ez a Gera Zoli benarkózva????
  • The Garrett
    #1148
    Hmm olvasom ma a népszabadságot: Egy érdekes hír van benne miszerint 1 iraqi faluban salin? vagy milyen iddegázt tartalmazó bombát dobtak le az amerikaiak... Az esetnek közel/több mint 100 halálos áldozata votl köztük rengeteg civil.

    Ennek a hírnek szabad hinni?
    mert ha igen akkor ez a dolog nagyon kezd hasonlítani a "teszteljük má le még ezt a fegyvert is ha már ittvagyunk"... hozzáálláshoz.
    Arról nem is beszélve hogy 1 undorító dolog... már ha tényleg minden így volt ahogy az ujság írja.
  • steweee
    #1147
    még nem láttam. ez az amerikai katona lelövése? mintha most ment volna a hírekben hogy egy ami katonát lelőttek
  • Cat #1146

    Letölthető videó
  • Tetsuo
    #1145
    de.
  • Kori
    #1144
    azt nem gondolhatjátok komolyan hogy az izraeliek csak úgy belelőttek a tömegbe,
    a terroristák mindig is a tömegekben rejtőzködnek, vagy szervezik a demonstrációt, lőnek hogy visszalőjenek és akkor lehet robbantani újra
  • Cat #1143
    azért mert aki izraelt birálja az a zsidókat birálja, és aki a zsidókat birálja az kapásból antiszemita
  • K.András
    #1142
    Miért ne lehetne izrael politikáját birálni?Miért ne lehetne eröszak nélkül izrael politikáját elitélni,jogosan?Hiszen nincsen ma olyan állam,amelynek politikájával az egész világ egyetértene,igy bármelyiket lehetne birálni méghozzá jogosan...
  • K.András
    #1141
    "Ez az Izraeli kormány célja, amiben USA maximálisan, de egyre óvatosabban támogatja."

    Gondolkozz már,ha ezt akarná akkor már megtette volna! :DDD
    Egy pillanat alatt elsöpörhetnének a térségben mindent,és mégsem teszik,persze te gondolhatod másként,csak köze nincsen a valosághoz.
  • Tetsuo
    #1140
    Ezt Cat úgyis cenzúrázná...
    :)
  • Tetsuo
    #1139
    "hát nem gondolod,hogy csak ugy belelönek a tömegbe egy rakétával?Ha ezt megtennék csak ugy,akkor már régen csak egy sik plac lenne palesztina mert az izraeliek már az egészet lebombázták volna"
    Ez az Izraeli kormány célja, amiben USA maximálisan, de egyre óvatosabban támogatja.
  • Cat #1138
    te el tudsz képzelni egy olyan békés, demokratikus tüntetést, ami izrael politikája ellen van? Tehát 1. békés, 2. nem izrael, hanem izrael politikája ellen

    esélye 0%
    és szerintem is ki fog előbb-utóbb robbanni a szelep, mert ha nem is látszik, ez nagyon nagyon sok embernek nem tetszik

    ruanda, kelet-timor az más, azok "barbár" helyek, nem is várom el hogy demokratikusan intézzék a dolgaikat
    de egy évtizedek ota parlamentáris demokráciában élő államtól, ahol választott képviselők vannak, igenis elvárom, elvárhatom hogy ennek megfelelően cselekedjenek
  • K.András
    #1137
    "Egykét diplomatikus hangvételű tiltakozáson kívül az egész világ némán tűri ami ott folyik. Még polgári demonstrációk sincsenek a különböző országokban, mivel nem adnak engedélyt a rendőri szervek, attól tartván, hogy a helyi zsidó közösségek vezetői emiatt megvádolják őket, hogy antiszemita tüntetést engedélyeztek."

    Szerintem ez megint egy olyan dolog,hogy ha van rajta sapka akkor azért ha nincsen akkor meg azért kap verést.Szal ha a világ beleszol,akkor azt mondja a fél világ,hogy miért szolnak bele,ha nem szolnak bele akkor meg hogy miért nem...
    Nincsen jo lépés,igy is ugy is felelössé teszik érte...
    A rendörség pedig megadja az engedélyt a békés demokratikus tüntetésre,ezt a törvények szavatolják.Szal azzal nem lehet takarozni,hogy azért nincsenek tüntetések mert nem engedik, azért nincsenek tüntetések mert az emberek nagyon nagy többsége közömbös az iránt ami ott történik...
  • cifuatwork
    #1136
    Már megbocsáss, de én nem láttok/láttam tüntetőket a Ruandai mészárlásnál sem, ahogy a Kongóinál sem. És ahogy a Kelet-Timori esetnél sem.

    Szóval a helyzet az, hogy a zsidó-palesztin konfliktus "népszerű", csak azért nomatja boldog boldogtalan. A világ más, kevésbé szem elött lévő tájain történő csúfságok a kutyát sem érdeklik...
  • selwik
    #1135
    Ettől függetlenül az IDF oldott már meg ilyen problémákat korábban is, gumilövedékekkel, könygázgránátokkal. Nem teljesen értem, miért kellett most ilyen durva fegyverekhez nyúlni...

    Mert megtehetik. Egykét diplomatikus hangvételű tiltakozáson kívül az egész világ némán tűri ami ott folyik. Még polgári demonstrációk sincsenek a különböző országokban, mivel nem adnak engedélyt a rendőri szervek, attól tartván, hogy a helyi zsidó közösségek vezetői emiatt megvádolják őket, hogy antiszemita tüntetést engedélyeztek.
    (ami persze azzá is válhat, ha a tüntetők maguk közé engednek szélsőjobboldali elemeket)

    Így hát folyik tovább az egész, a békepárti emberekben nő a rejtett harag az esztelen öldöklés miatt, ami ki tudja pár év múlva hol csúcsosodik ki, ha netán másfele fordul a világ kereke. Mert egyszer be fog telni a pohár...
  • cifuatwork
    #1134
    A személyeskedést hagyjuk, ha kérhetem.

    A témához annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy azért az Izraeliek 3000$-t fizetnek tudomásom szerint a lerombolt házak tulajdonosainak. Persze ez nem vigasztalja őket, hiszen nincs sok választási lehetőségük: tetszik vagy sem, jön az IDF páncélzott bulldózere, és lerombolja a házukat.

    A másik fele, hogy a becsületes palesztinok IS félnek a szélsőségesektől. Merje csak azt mondani a ház ura egy csapat állig felfegyverzett idiótának, hogy márpedig az ő házából nem lövöldözhetnek a zsidókra, vagy a pincében nem építhetnek alagutat az egyiptomi határ felé...

    Az is érdekes kérdés, hogy ki szervezte a tüntesét - van rá egy tippem, hogy az egyik palesztin fegyveres szervezet.

    Ettől függetlenül az IDF oldott már meg ilyen problémákat korábban is, gumilövedékekkel, könygázgránátokkal. Nem teljesen értem, miért kellett most ilyen durva fegyverekhez nyúlni...
  • K.András
    #1133
    "2. az izraeliek elismerték, és azt állították, hogy az előző nap meghalt 5 izraeli katonáért álltak bosszút"

    LOL,sehol senki nem ismert el ilyet...Idéznék abbol amit belinkeltél:
    "Ellentmondásos hírek érkeztek arról, hogy a palesztin tüntetők fegyveresen tiltakoztak-e."

    Tehát egyiik fél azt mondja löttek a palesztinok,a másik fél azt mondja az izraeliek löttek,persze te ebböl azt szüröd le, hogy csak ugy belelöttek a tömegbe,gratula...
  • K.András
    #1132
    "hagyd, kandrás nagy zsidóvédő és arabutáló, nagyon vastag a szemüveg a fején, át se lát rajta..."

    Kocsmai a stilusod,biztos be vagy megint rugva...
    Nem zsidovédö vagyok,csak ismerem a történelmet,te meg nem...
  • Glpetyus
    #1131
    Vajon miért?
  • Hellhammer
    #1130
    Az is elgondolkodtató egyébként, hogy valamikor mostanában volt egy közvéleménykutatás az EU-ban és arra a kérdésre, hogy ki fenyegeti legjobban a világbékét, legtöbben Izraelt jelölték meg. Forrást ne kérdezzetek, már nem emlékszem hol láttam, hallotam. Valamiért őket nem szankcionálják annyira, mint az arab államokat.
  • Cat #1129
    A hadművelet a BBC News szerint a legvéresebb és legkiterjedtebb katonai akció a térségben a Gázai övezet 1967-es izraeli megszállása óta. Rafahban kedden 19 palesztin vesztette életét az izraeli bevonuláskor, további négy pedig szerda reggel halt meg.
  • Cat #1128
    Palesztin tüntetők közé lőttek izraeli helikopterek - [origo]

    Szemtanúk és palesztin biztonsági források szerint izraeli helikopterekről rakétákat lőttek a tüntetők közé - Magyar Rádió

    A menekülttáborban gyülekező tüntetők közé becsapódó rakéták asszonyokat és gyermekeket is megöltek – állapította meg a Jediót Ahronót című izraeli lap - HVG

    A szemtanúk szerint az izraeliek helikopterekkel, tankokkal és gyalogsági erőkkel nyitottak tüzet a Tel Sultan nevű régióba menetelő tömegre - Ma.hu

    Izrael: tankokkal lőtték a tüntetőket - RTL Klub

    Elég? vagy kell CNN, BBC, MSNBC forrás is?
  • Cat #1127
    1. 40 ember meghalt, palesztinok, és minden hirügynökség, illetve hiradó VIDEÓFELVÉTELEN azt közölte, hogy az apache helikopter lőtt
    2. az izraeliek elismerték, és azt állították, hogy az előző nap meghalt 5 izraeli katonáért álltak bosszút

    ezekután nemértem mért kell kételkedni
  • Hellhammer
    #1126
    A #1108-asban lévő bal oldali kép az a füstfelhő nyilván attól van ott, mert szalonnát sütögettek a fiatalok. Azért rohannak mind el füsttől, mert észrevették, hogy a kamerás faszi mellett ingyen üdítőt osztogatnak, és egymást verték össze a nagy üdítővadászatban, azért kerültek többen is kórházba.
    Kb. ennyire volt komoly az érvrendszered. Az esetben csak palesztinok sérültek meg izraeli rakétáktól. Kamerával felvették, hogy a helikopter tüzet nyit, és nem sokkal később robannások voltak. Arról van valami infód, hogy lövések találták el akár a helikoptert, vagy bármelyik izraeli járművet, embert?
  • Strahd_
    #1125
    Mutas felvételt ahol az apach helikopter belelö a tömegbe. Nem azt hoyg látsz helikport ami lö mert tudunk mutatni képet arra hoyg arabok lönek a levegöbe az meg kit érdekel ha nem volt ott? Ugyanolyan értelmetlen volt a te kérésed is mint az enyém.
  • Cat #1124
    hagyd, kandrás nagy zsidóvédő és arabutáló, nagyon vastag a szemüveg a fején, át se lát rajta...
  • Hellhammer
    #1123
    Mondjuk ez egy eléggé bonyolult kérdés, valóban nem lehet az, hogy ok nélkül rakétával lövöldöznek (bele sem merek gondolni, hogy az mit jelentene ha igen), de akkor sem hiszem, hogy helikopterről kell tüzet nyitni a tömegre. Ezt megtették a ruszkik 56-ban, mi a véleményed róla? Sztem nem túl szép. Akkor most miért véded enyire az izraelieket?
  • K.András
    #1122
    Jajj ne csináld,hát nem gondolod,hogy csak ugy belelönek a tömegbe egy rakétával?Ha ezt megtennék csak ugy,akkor már régen csak egy sik plac lenne palesztina mert az izraeliek már az egészet lebombázták volna,mégsem tették ahogy most sem csak ugy belelöttek a tömegbe,a kérésed meg nonszensz,még a katonák sem látják rendesen egy 1000 fös tömegben hogy honnan lönek,de mutassak neked felvételeket,mondván ami nincsen felvételen az meg sem történhetett???

    Ki is az elöitéletes?Te!
  • Hellhammer
    #1121
    Láttál a felvételeken lövöldözni embereket a tömegben? Mert én nem nagyon, csak azt láttam, hogy menekült mindenki amerre látott. Ha tudsz mutatni felvételeket amin látszik, hogy lövöldöztek a támadás előtt a tüntetők, akkor mea maxima culpa.
  • K.András
    #1120
    Nem igy történt,azokat a házakat rombolják le amit fegyverraktárnak használnak...