3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Glpetyus
    #1647
    Álöltözetben próbáltak menekülni ezek a rohadtak...
  • Glpetyus
    #1646
    Asszondja' = "Az orosz belügyminiszter jelentése szerint a gyerekek többsége túlélte a túszdrámát. A halottak számáról még nincs információ."
  • Glpetyus
    #1645
    Úgy látszik vége lesz ennek a rémálomnak végre....
  • Z
    #1644
    húúúú gecc, mi megy ott.

    CNN szerint:Pár felnőtt megpróbált kimenekülni a suliból. Ezeket mesterlövészpuskákkal hátbalőtték. Ekkor az anitterroristák elkezdtek egyezkedni, hogy elvihessék a suli elől a hullákat. Majd amikor nekiláttak, a terroristák egy csoportja megpróbált elslisszolni egy másik oldalon. Ezeket elkezdték lőni a speciális egységek. De közben megintcsak egy másik oldalon gyerekek próbáltak meg kiszökni az épületből. Amikor ezt észrevették a terroristák, tüzet nyitottak a gyerekekre. Viszont a tüzet a kommandósok is viszonozták. Folyamatos tűzharc alakult ki.

    Most már állítólag az anti-terroristák kontrollálják az épület nagy részét. És bent folytatódik a lövöldözés...
  • Punkerwork
    #1643
    "Az RTR orosz televízió szerint a kommandósok bejutottak az iskolába, és folyamatosan menekítik ki a túszokat. Több tucatnyi mentőautó és katonai jármű szállítja el a sebesülteket és a kiszabadult túszokat."
  • Punkerwork
    #1642
    elkezdődött!!!!!!!!
  • Punkerwork
    #1641
    már azt írják több mint 1000 túsz van
  • steweee
    #1640
    sztem a csecsenek már tanultak a korábbi hibáikból, és nem követik el újra őket. még az élelmiszert sem akarták elfogadni, nehogy kábító-anyag legyen benne. gázmaszkjuk van, elszeparáltan vannak, figyelnek egymásra, vagyis nem lehet most már meglepni őket mint a múltkor. és tutira úgy csinálják a dolgot, hogy ha rohamoznak, akkor a túszokra vigyázók felrobbantják a magukon cipelt bombát! sztem nem nagyon lesz túlélője a dolognak. mert az orosz kormányt ismerve nem fognak engedni, viszont a túszelytők is halálraszántak
  • [NST]Cifu
    #1639
    Itt nem igazán van mit kérdezni. Mindenképpen sok áldozattal kell számolni. Engedni a túszejtők követelésének úgy sem fognak, és figyelembe véve a helyzetet (több tucat túszejtő bombákkal) szinte fizikai képtelenség a "csont nélküli" tússzabadítás, szóval ha várnak, mindenki meghal, ha nem várnak, és támadnak, akkor talán a foglyok egy része életben marad. Elvileg.
  • Kori
    #1638
    de a kiadott parancsot előbb még végrehajtod!

    az oroszok már csak ilyenek
  • Punkerwork
    #1637
    "Egy gyermek élete felbecsülhetetlen érték, és minden tőlem telhetőt megteszek a megmentésük érdekében. De ha Moszkvában arra utasítanak, hogy rohanjuk le az épületet, én magam fogom megölni azt, aki kiadta a parancsot".
  • Kori
    #1636
    hátha az orosz mentalitást nézzük - először lönek aztán kérdeznek - akkor sok
  • Davidus
    #1635
    sok
  • Punkerwork
    #1634
    szerintetek hány áldozat lesz még?
  • Punkerwork
    #1633
    még mindig semmi
  • Szabina
    #1632
    Ez annyira döbbenet!!
  • Davidus
    #1631
    Szerintem itt nem érdemes reménykedni. Tuti hogy van náluk bomba is. Ha betámadják őket akkor egy csomó civil meg fog halni. A követeléseknek meg úgysem tesznek eleget a ruszkik.
  • Mr.Macho
    #1630
    szerintem megint berontanak a kommandósok és lelőnek mindenkit. Nem lesz egyezkedés.
  • Kori
    #1629
    ha ezek a terroristák feldühítik az oroszokat akkor végképp sz@rban lesznek
  • [NST]Cifu
    #1628
    Nagyon durva, gyerekeket foglyul ejteni... nesze neked, most aztán marha nagy szimpátiára számíthatnak a csecsen lázadók...

    Túszügy percről percra @ index.hu
  • Mike
    #1627
    Kétszáz iskolást ejtettek túszul Oroszországban

    index.hu
  • Kori
    #1626
    A jelenleg folyó haderőreform a honvédséget teljesen szétverte
  • Cat #1625
    Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelölt hétfőt tárgyalt Juhász Ferenc honvédelmi miniszterrel is, akitől az iraki szerepvállalás felülvizsgálatát kérte. A két miniszter a védelmi és biztonságpolitika kérdéseiről, valamint a következő két év feladatairól tanácskozott. Szó esett a haderő átalakításáról, beleértve a sorkatonai szolgálati kötelezettség eltörlését, ami november 3-án egészen bizonyosan megtörténik - közölte a honvédelmi miniszter. A megbeszélésen nem került szóba, hogy Juhász Ferenc továbbra is honvédelmi miniszter marad-e. Gyurcsány Ferenc a haderőreformról elmondta véleményét a honvédelmi miniszternek, az álláspont a koalíciós pártok vezetőivel történt egyeztetés után bekerül az új kormányprogramba.
  • Kori
    #1624
    hát igen, de ezek a liberálisok hol vannak amikor kivégzik a túszokat
  • Grenzjager
    #1623
    na ja,,,,
    de erre már jönnek is a liberálisok ,hogy ez mag az igy meg ugy csorbul....
  • Kori
    #1622
    ha valaki idegen megy egy országba akkor kutya kötelessége annak az országnak a törvényeit betartani

    ha nem tetszik nekik akkor mennyenek a francba
  • Grenzjager
    #1621
    szélesedik akkor.

    Franciaországban január óta már 300 erőszakos támadás történt zsidók ellen, muszlim és izraelita temető rongálások.

    pár hónapja egy karakter letartóztatva. tervei közt szerepelt a Francia Iszlám Köztársaság létrehozása...ííííííííí
  • [NST]Cifu
    #1620
    Az adott valláshoz tartozó iskolákban engedélyezve (bár általában inkább kötelezően előírtan) vannak értelemszerűen a ruházat. Viszont az állami iskolákban tiltva vannak vallási viseletek. Logikus felállás.
  • Grenzjager
    #1619
    hoppá hoppá
    Az Irakban elrabolot két franciáért cserébe azt kérik hogy Franciaországban töröljék el az a törvényt mely azt mondja hogy általános iskolában tilltva van a muszlim fejkendő viselése egész Franciaországban.
    Érdekes mert Irakban estek túszúl, s eddig az összes túst szinte "koalicíós" ország állampolgára volt. a franciák pedig nem szálltak be.
    Tényleg más EU-s országokna ez tiltva van. Mert ha jól tom izraelita iskolákban hordhatnak sáveszdeklit. Szal akkor meg hol a liberalizmus és a tolerancia határa?

    S biztoas hogy arabok rabolták el, nem az usa akarja beugrasztani vhogy a franciákat.....aztán meg a németeket, mert érzi hogy veszíthet is......
  • [NST]Cifu
    #1618
    Muzulmán terroristák vállalták magukra a két orosz utasszálító repülőgép felrobbantását
  • peet69
    #1617
    persze én láttam is márha ugyan arról beszélünk asszem valami szerb katonai cuccos volt ! vagy nemtom
  • steweee
    #1616
    tényleg, most hallottam hogy vmi két amcsi csávó lefejezős videót készített ami kamu volt, de totál azt hitték hogy eredeti. ezzel kapcsolatos cikkhez link vagy videója van vkinek? tényleg olyan mintha eredeti lenne? meg lehet ezt csinálni?
  • steweee
    #1615
    Az ameikai védelmi minisztérium vezetői is felelősek a bagdadi fogolykínzásokért

    2004. aug. 25., 07:53


    Az ameikai védelmi minisztérium vezetői is felelősek a bagdadi Abu Graib börtönben iraki foglyok megkínzásáért. A fogolykínzások hátterét vizsgáló bizottság szerint Donald Rumsfeld és vezetőtársai nem ellenőrizték megfelelően az afganisztáni és iraki börtönöket, ezzel hozzájárultak annak a légkörnek a kialakulásához, amelyben a foglyokat kínozhatták és megalázhattak.

    Az Abu Graib börtönben túl sok volt a rab és túl kevés a katonai rendőr. Az iraki börtönbotrányt vizsgáló független bizottság szerint Ricardo Sanchez tábornok, az Irakban állomásozó erők akkori parancsnoka nem fordított kellő figyelmet az egyre romló helyzetre, és alárendeltjeire hagyta a felügyeletet az intézmény működése és a foglyok kihallgatása felett.

    A James Schlesinger korábbi védelmi miniszter vezette négytagú vizsgáló bizottságot Donald Rumsfeld védelmi miniszter hozta létre, ám a jelentés Rumsfeld szánmára a legkínosabb. A dokumentum ugyan nem nevezi néven Rumsfeldet, ám közvetve őt és legfőbb civil, valamint katonai munkatársait marasztalja el, amiért nem ellenőrizték az amerikai vezetésű börtönöket.

    Eközben újabb amerikai katona vallotta bűnösnek magát Mannheimi katonai törvényszéken, amely szintén a fogolykínzásokat vizsgálja. Ivan Frederick őrmester, aki állítólag főszerepet játszott a kínzásokban, ügyvédje által közölte, vállalja a felelősséget magatartásáért. Mannheimben három férfi és egy nő ügyét vizsgálják előzetes eljárás keretében.

    http://hirtv.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=28078&mode=thread&order=0&thold=0
  • [NST]Cifu
    #1614
    Miután fizikai károsodást nem okoz, nem. :)
  • Punkerwork
    #1613
    ez nem vegyifegyvernek minősül?
  • Cat #1612
    Bűzbombával a palesztin tömegek ellen
  • [NST]Cifu
    #1611
    Az idealizmus végülis vágyálom, és valahol jogos, hogy az ember igyekszik rávetíteni a vágyálmait a valóságra.
    Én is jobban örülnék, ha egyszer a politikusok nem csak magukért és a hatalomért dolgoznának, hanem érezni lehetne, hogy tényleg az emberekért, az emberiségért küzdenének. De ez sajnos szintén csak egy szép vágyálom...
    A rideg valóság meg hát itt van elöttünk...


    (Még mielött valaki felhozakodna vele: egyáltalán nem értek egyett W. Bush cselekedeteivel, nem is áll szándékomban a jelenlegi amerikai kormányzatot védeni, és nem vagyok éppenségel egy amerika-mániás. De ugyanakkor az elvakultan egyirányú nézőpontok szerintem nagyon károsak, és ezek ellen szoktam reagálni a fórumokban. Nem ártana megnézni, rájönni, hogy a másik fél mit tesz, és ami még fontosabb: miért.)
  • steweee
    #1610
    hmmm. érzem a bölcsességet a szavaid mögött. sztem te vagy az egyik legjobb a fórumon. szeretek veled eszmét cserélni. azt hiszem igazad van, lehet hogy csak én vagyok kicsit idealista, és többet várok soxor mint amennyi lehetséges. azt hiszem ez belső indíttatású dolog. pl ha vhol természeti katasztrófa van, és meghal X ember, azt vhogy könnyebb elfogadni mintha vhol szándékosan, értelmetlenül pusztítanak el embereket. és a legjobban az háborít fel, hogy igazából a politikusok szép szavai mögött nincs belső indíttatás. őket aztán nem érdekli hogy valójában ki hal meg és ki nem, de hát azért a választópolgároknak azt kell mondani amit hallani szeretnének, meg legalább a látszatot fel kell tartani hogy ők aztán jól végzik a dolgukat a rájuk bízott hatalommal
  • Grenzjager
    #1609
    egy a lényeg:
    A szovjetek 10 évig voltak Afganisztánban,és semmit sem értek el, annyit igem hogy a mudzsaheddinnek jól megfongatták őket!
    Viszont!!! Hogy vonult ki a Szovjet Hadsereg!!! KAtonai pompával!tisztára mint a vörös téren!! Volt azért tartása a dolognak. Szerintem a Saigonhoz hasonló lesz majd az szövetséges-jenki kivonulás.

    Tudniillik a világ, a média, a pénz Irakot figyeli. Afganisztánban is súlyós a helyzet!!!
  • [NST]Cifu
    #1608
    angol lapokban az jelent meg...

    Furi... Akkor erről lemaradtam jól.
    Nincs valami link erről, érdekelne mit is írtak pontosan, és ki...

    hogy könnyen hittek a nem hiteles ál-bizonyítékoknak is, bár afganisztán esetében az al-kaida azért eléggé tény.most meg jó hogy ensz erők vannak ott

    Afganisztánban semmiféle ál-bizonyítékok nem voltak. Ott volt az Al-Kaida, ott volt a Talibán. Az Afganisztáni hadjáratban amúgy nem csak az amerikaiak vettek részt, Kanadától Franciaországig még számtalan nemzet.

    szóval én azt mondom, hogy ha amerika megtámad egy országot, akkor fordítson már gondot arra is, hogy ne a polgári lakosság lássa kárát később.

    Az első Öböl-háborúban több okból sem mehettek tovább a Kuwaiti határnál (persze Iraki területek is voltak, de viszonylag kicsi volt a benyomulás). Az egyik az, hogy az Arab-liga ugyan elitélte Kuwait megszállását, és támogatta a koaliciót (többek között repterek átengedésével, de harcoló alakulatokkal is), de csak Kuwait felszabadításáig (az ENSZ felhatalmazás is eddig terjedt ki). Az Arab-ligának ugyanis kényes lett volna, ha egy nemzetközi erő, akár az ENSZ felhatalmazásával (akkor talán még azt is megkapták volna) egy arab ország diktatúráját megdöntse. Ne feledjük, hogy a legtöbb arab országban szintén nem valós demokrácia van, számukra rossz ómen lenne ez. Az a másik, hogy a koalició is éppen eleget harcolt, és a politikusok nem akartak egy nyert helyzetből átlovagolni egy bizonytalan konfliktusba (iraknak akkor még bizonyosan voltak legalább kis számban vegyi és talán biológiai fegyverei, noha a katonai ereje gyakorlatilag zéróra lett leamortizálva). Kényelmes volt a kialakult helyzet mindenkinek. Akkor az Iraki nép érdekei nem voltak fontosak - nem csak az USA, de más számára sem...

    Afganisztán esete megint más. Igazából az egész ott kezdett kudarcot vallani szerintem, hogy egységes államot akartak/akarnak az ENSZ felügyeletével felépíteni, egy erősen törzsi beidegződéső népnél, ahol a fegyver és a nyers erő a hatalom bevett eszköze évszázadok óta. Pozitív az a hozzáállás, de tisztán a mosolygó arc és a segítő kéz ide kevés (tavaly csaknem 10 milliárd $ körüli pénzösszeg lett belepumpálva kívülről az Afgán kormányzatba, az újjáépítésbe, fejlesztésbe, stb.). Erőt alkalmazni pedig nem mernek, félnek a felháborodástól. Csak gondolj bele milyen tüntetések mennének világszerte, mondván, hogy a muszlimokat gyilkolják...
    Amúgy szerintem rosszul látod: az afgánok utánpótlás nélkül is veszélyesek az ottani terepviszonyok miatt... ezt az oroszok is megtanulták (az amerikaiak szinte csak légvédelmi rakétákat szálítottak anno nekik az oroszok ellen, és az elején, amikor még a bonyolult Redeye rakétákat adták nekik, amit nem tudtak rendesen kezelni. Nem is voltak túl sikeresek vele. Aztán hozták a Stinger rakétákat, amelyek már sokkal egyszerűbbek voltak, és piktogrammokal volt ábrázolva a kezelése - ezt már kezelni is tudták...).

    iraki példa, a siíták, a régi szövetséges most ádáz ellenség. felteszem a nagy költőit: valyon MIÉRT?

    Több okból is, az egyik ezek közül Irán...
    (persze más okok is vannak...)