3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Z
    #1727
    "Nem csodálkoznék, ha valahogy úgy működne ez, hogy feltünik a szinen egy csapat állig felfegyverzett csecsen/arab lázadó, akik azt mondják, hogy adj nekik élelmet, vagy bújtasd el őket, és mond el, hogy milyen oroszokat láttál a környéken. Merj nekik ellent mondani... És utána mit csinálsz? Elmész az oroszokhoz, akik eddig is folyton zaklattak és megvetettek, hogy beáruld a felkelőket, kockáztatva, hogy aztán még a végén felelősségre vonnak esetleg azért, mert "együttműködtél" a terroristákkal? Egy frászt.
    Ez esetben pedig ugye a két fél között örlődsz...
    "

    Nem jól értelmezted, amit írtam...nem arra céloztam ezzel, hogy a terroristák terrorizálják a lakosságot. Hanem lehet a civilek közt - nem fegyveres - terrorista. Mert attól, hogy valaki nem fog fegyvert, és nincs a mellkasán bomba, még terrorista, ha támogatja a fegyvereseket. De én itt arra gondoltam, hogy önmagától, mindenféle ráhatás nélkül.

    ...mondd[/d]...
  • asdasdasd
    #1726
    Szerintem az orosz katonak sokkal tobb csecsent meszaroltak le, csak arrol elfeledkeznek.
    Erdemes megnezni egy-ket Groznijrol keszult fenykepet, miutan az oroszok egy kicsit meglovoldoztek. Ott nem egy iskola dolt ossze, hanem egy varos tunt el. Mint a vilaghaborus bombazas utan.
    Persze lehet, hogy az orosz neheztuzerseg csak celzott loveseket adott le terroristakra, de ezt azert nehez elkepzelni.
    Persze mindez csak az olajert van. Megyek is tankolni...
  • [NST]Cifu
    #1725
    Viszont az, hogy valaki civil, még egyáltalán nem teszi biztossá, hogy nincs köze a terroristákhoz. Arra gondolok itt, hogy hozzá lehet juttatni a terroristákat élelelmhez, búvóhelyhez, INFORMÁCIÓKHOZ, stb.

    Nem csodálkoznék, ha valahogy úgy működne ez, hogy feltünik a szinen egy csapat állig felfegyverzett csecsen/arab lázadó, akik azt mondják, hogy adj nekik élelmet, vagy bújtasd el őket, és mond el, hogy milyen oroszokat láttál a környéken. Merj nekik ellent mondani... És utána mit csinálsz? Elmész az oroszokhoz, akik eddig is folyton zaklattak és megvetettek, hogy beáruld a felkelőket, kockáztatva, hogy aztán még a végén felelősségre vonnak esetleg azért, mert "együttműködtél" a terroristákkal? Egy frászt.
    Ez esetben pedig ugye a két fél között örlődsz...

    Mind a palesztinok, mind az izraeliek vissza akarnak vágni minden apró tűszúrásért.

    Ezzel teljesen egyetértek.

    Külső segítség nincs, vagy minimális.

    Volt egy próbálkozás, a Francia Idegenlégió is ott volt egy ideig aféle békefentartóként, de a helyzeten mit sem változtatott ez...

    Mert ha csak az egyik oldalt bírálod, még azt mondhatják, hogy diszkriminálod azt.

    Itt szvsz azért egy árnyalatni különbség akad. A palesztin területeken is kicsit hasonló a helyzet, mint az első hozzászólásban felvázolt csecsen helyzetben. Olykor-olykor a TV hiradókban is hallani, hogy egyik másik palesztin fegyveres csoport kivégzett olyan palesztinokat, akik "nem tartják magukra kötelezőnek az intifádát". Gyakorlatilag éves szinten akár több száz palesztin azért hal meg, mert nem hajlandó a palesztin szélsőségeseknek élelmet/pénzt(gyakorlatilag sarcot a "szent háborúra")/búvóhelyet adni. Izraeli oldalon azért nem ennyire szélsőséges a helyzet, bár nem tudom, hogy mi lett azzal a pár tucat Izraeli tisztel, akik megtagadták, hogy a megszált területre vezényeljék őket (val'szeg hadbíróság parancsmegtagadásért). Szóval mindkét oldalon vannak olyanok, akik nem értenek egyett a jelenlegi állapottal, és megpróbálnak tenni valamit, a saját képességeikhez mértem.
    Ők az igazi vesztesei a közel-keleti konfliktusnak...
  • Z
    #1724
    Cifunak igaza van abban, hogy ember nem felelhet egy másik ember tettéért.

    Viszont az, hogy valaki civil, még egyáltalán nem teszi biztossá, hogy nincs köze a terroristákhoz. Arra gondolok itt, hogy hozzá lehet juttatni a terroristákat élelelmhez, búvóhelyhez, INFORMÁCIÓKHOZ, stb.

    A hozzászólásod második feléhez csak annyit, hogy ezt a kérdést teljesen felesleges feszegetni. Senkit nem akarok a következő kijelentésemmel megbátani, tehát nem félreérteni. Úgysem lesz változás, mert ilyen népek. Mind a palesztinok, mind az izraeliek vissza akarnak vágni minden apró tűszúrásért. Egyszerűen senki sem tudja már mikor kezdődött egymás legyilkolása, de nagyon úgy tűnik, hogy soha nem lesz vége. Külső segítség nincs, vagy minimális. Az izraeliek nem tudják, a palesztinok nem is akarják megoldani a problémát. A vérükben van a visszavágás.
    Ezen kívül ez egy permanensnek tűnő dolog, aminek ma már nincs akkora hordereje, mint mondjuk az orosz túszdráma. Persze, hogy terrorcselekmények történnek ott is, és a téma címe terror, de - kissé ferde párhuzammal - ez olyan, mint egy jó filmek topikban egy sorozatot tárgyalni.
    Még egy momentum: igen, azért nem lesz vége, mert belenevelik a gyerekekbe, de inkább azt mondom, hogy nem is nevelik be....az anyatejjel szívják magukba az agressziót, a másik iránti utálatot, az önfeláldozást, stb., viszont tegyük hozzá, hogy valami hasonlónak - nem pont ennek, - a másik oldalon is kell lennnie. Mert ha csak az egyik oldalt bírálod, még azt mondhatják, hogy diszkriminálod azt.

    Az utsó mondat - lenne - a kulcsa mindennek. Csakhogy valószínűleg a civil lakosság körében vannak hírszerzők is, akik folyamatosan ellátják információval a fegyvereseket. A nagyobbik szimpla polgári részük pedig szvsz nem is akarja tudni, hogy mi történik a terroristákkal. Felkutatni meg: lásd Bin Laden... , szinte képtelenség.
  • [NST]Cifu
    #1723
    Szerinted az, aki az eddigi életét csecsenföldön élte le, és csak élni akart eddig is, az mégis miért érdemel meg bármiféle büntetést olyasmiért, amit nem ő követett el? A civilizáltság egyik vívmánya az lenne(?), hogy ok nélkül senkit sem lehet (elvileg) eltaposni, elnyomni, megölni. Egy ideális világban legalábbis. A civil csecsen lakosság most is szenvedi valamilyen szinten a diszkriminációt, a (megszálló/felszabadító) orosz erők zaklatását. Miért érdemelnek ilyesmit? Nem ők támadják meg az orosz katonákat...
    Amit te mondasz, nem más, mint boszorkányüldözés. Ki volt a boszorkány a középkorban? Aki tagadta a keresztény egyházat. Ki volt a "boszorkány" a kommunizmus idején? A kulákok és azok, akik nem életették a pártot. Ki volt a "boszorkány" az USA-ban az 50-es években? Aki egy kicsit is megértő próbált lenni a szocializmussal. Ki a modern "boszorkány"? Aki olyan népcsoporthoz tartozik, amelynek egyes tagjai terrorista cselekményeket követnek el civilek ellen?

    Ehez kapcsolódik egy másik fórumban nemrég történt eset: mondhatni a "szokásos" felállás, a gonosz Izrael, aki elnyomja és terrorizálja a szegény és ártatlan palesztinokat (félreértések elkerülése végett: én úgy vélem ebben a konfliktusban egyik fél sem "jó", sem "gonosz", mindkét felet el lehet ítélni, és meg is lehet érteni). Apró kérdés: mi történne, ha a palesztinok nem követnének el több terrorista támadást Izrael ellen? Talán béke lenne (egy békemegállapodás már elcsúszott ezen). Viszont úgy sose lesz béke, hogy a palesztin szélsőségesek a gyerekekbe belenevelik a háborút, fegyvert adnak a kezükbe, és arra tanítják, hogy "szent háborút" kell vívniuk, erre születtek! Az ilyen "iskolákat" kellene megszüntetni, és akik ezt csinálják, azokat felelősségre vonni.

    Itt is ez a helyzet. Nem a civileken kell bosszút állni. Azokat kell felkutatni, akik az egész mögött állnak...
  • Punker
    #1722
    10 évnyi háborúban biztos lehetsz benne hogy rengeteg ártatlan civil halt meg.
  • RawLee
    #1721
    Én nem tudom hogy a fejlett világ hogyan sorolja be ezt az újfajta terrorizmust...amikor Németország a világháborúban lerohanta Franciaországot,nem gyilkoltak a franciák halomra ártatlan német civileket...az arabok,meg egyéb ázsiai terroristák honnan veszik erre a jogot hogy ártatlanokat gyilkoljanak halomra? Ha ezt 20 évvel ezelőtt teszik,Oroszország kiirtja a csencsenföldi lakosságot...ma is ezt kéne...meg lehet oldani a szabadság elérését "kultúrált" módon..pl háborúval...annyira szabadok akarnak lenni,erre találták fel a szabadságharcot..de ez amit csinálnak...ez emberileg elfogadhatatlan. Lehet hogy elvakult gondolat,de én az orosz vezetés helyében nekiálllnák gyilkolni "ártatlan" csecseneket,meg minden további olyan népet,aki így harcol.

  • Dzsini
    #1720
    ...aki egyszer is szervezett valamit időzónákon át, abban logikusan felvetül a kérdés.
  • Punker
    #1719
    ezen kezdtek el vitázni pont a többiek a hub-on.
  • Dzsini
    #1718
    melyik időzóna szerinti 8:00?... tudom, nem egy olyan téma amiben kötözködni kellene, csak legalább aki elindította gondolhatott volna ilyesmire. erre van a swatch @beat vagy csak oda kellett volna írni, hogy GMT vagy CET vagy...
  • Punker
    #1717
    ezt most kaptam:

    "Ma este 8:00-kor (20:00) egy perces csenddel emlékezünk meg a Beszlanban (Oroszország)
    brutálisan meggyilkolt gyermekekről és felnőttekről a DC és MSN hálózatokon.
    Ez idő alatt tehát nem írunk egyetlen publikus vagy privát üzenetet sem az MSN és DC hálózatokon.
    Este 8:01-től (20:01) minden megy tovább a régi kerékvágásban."


  • Kori
    #1716
    ma mondták a hírekben hogy keresnek 3 főt akik a hozzátartozók közt lázadást szítottak

    még elképzelni is rossz mi lett volna ha a hozzátartozók rohamozzák meg saját fegyvereikkel az iskolát

    1000-nél is több halott
  • [NST]Cifu
    #1715
    A "jenkik"...


    Az USA grúziával viszonylag jó kapcsolatokat ápol (pl. irakban is vannak Grúz katonák a szövetséges erőkben), de oroszországgal is (az 1999 óta folyó csecsenföldi orosz hadműveleteket 2002 óta az USA terrorellenes akciónak tartja). Különösebben egyik fél oldalára sem áll.
  • Grenzjager
    #1714
    és a jenkik kinek a pártját fogják? m
  • [NST]Cifu
    #1713
    Észak-Oszétia oroszoroszág része, a lakosság legnagyobb része oszét és orosz. Azt nem tudom, hogy a vallásokkal pontosan hogy állnak, de felteszem az Orosz Ortodox a legpopulárisabb, és a Muszlim vallás a második.

    Dél-Oszétia Grúzia része jelenleg(?), lakosságának kétharmada oszét, valamivel kevesebb, mint egyharmada Grúz, de a Dél-Oszétok vissza akarnak csatlakozni Oroszországhoz, Dél-Oszétiában 1990-ben felkelés tört ki Grúzia ellen, és 18 hónapnyi háború után, 1992-ben békefentartókat vezényeltek oda, és bár nem ismerte senki el függetlennek őket, viszonylagos függetlenségben éltek eddig. Grúzia és Oroszország között feszültséget okoz Dél-Oszétia kérdése, a konfliktus jelenleg is tart, korábban orosz csapatok vonultak Dél-Oszétiába, mintegy 'megsegítve' őket. Grúzia korábban (az új elnök, Szaakasvili megválasztása után) ugyanis katonai egységeket vezényelt a területre, de az Oszét lázadók felrobbantottak több hidat is, amelyel gyakorlatilag elvágták a közuti kapcsolatot Dél-Oszétiáta Grúzia között. Most nem vagyok naprakész, hogy pontosan mi a helyzet arrafele, de eléggé puskaporos volt ott is a felállás, pár hete olvastam valahol, hogy jelenleg is hetente több tucat áldozatokat szedő kissebb összecsapások vannak a térségben, és nem elképzelhetettlen, hogy akár háborúvá is fajulhat a dolog Oroszország és Grúzia között. A Dél-Oszét lakosság döntő többsége amúgy már Orosz útlevéllel rendelkezik...

    Grúziának egyébként nem csak Dél-Oszétiával vannak ilyen gondjai, egy másik tartománya, Abházia is ki szeretne válni az országból, Szaakasvili kormányfő korábban kinyilvánította, hogy mindkét tartományt újra központi ellenörzés alá akarja vonni, de békés eszközökkel.
  • Grenzjager
    #1712
    Az oszétokrol, Észak és Dél oszétiáról mit tudtok??? (nemzetiség,vallás..etc) Az egyik asszem Csecsenföld része...
  • Grenzjager
    #1711
  • Glpetyus
    #1710
    Ja,nem elég hogy (nagy)hülyeséget mond,még vissza sem olvas :P
  • [NST]Cifu
    #1709
    Banyek, ott írtam egy kis ismertetőt a #1684-os hozzászólásban. A számok természetesen becslések, de 250.000 csecsen kiirtásáról szó sincs!!!
  • Glpetyus
    #1708
    :)
  • Glpetyus
    #1707
    A legújabb adatok több mint 300 halottról szólnak
  • Mike at home
    #1706
    persze, mindenrol az USA tehet
    kenyelemes allaspont, lenyeg, hogy ne kelljen gondolkodni
  • Mike at home
    #1705
    ha valaki le tudna szamolni a sajat fanatikusaival, az az iszlam. miert nem teszik?
  • Glpetyus
    #1704
    Azért 250 EZER csecsent NEM irtottak ki
  • [Walaki]D`Lair
    #1703
    Milyen szegény terroristák? dögöljön meg mind...meg aki gerjeszti ezt az egészet (USA)
  • Davidus
    #1702
    Aszongya tegnap a tvben az okos hogy ez volt minden idők legszörnyűbb tette. Arról érdekes módon nem beszélnek hogy a ruszkik 250000 csecsent irtottak ki. Az orosz katonák is csokit osztogattak a csecsen gyerekeknek.
  • Joxy
    #1701
    Kösz Cifu
  • Punker
    #1700
    tudod nem az arabokkal vagy az iszlám hívőkkel van a baj, hanem a fanatistákkal akik kihasználják azt hogy egy csomó elkeseredett embert termelt ki a 10 éves háború, nálunk a szekták az ilyen embereknek elszedi a pénzét ott meg elküldik őket meghallni.
  • Glpetyus
    #1699
    foglyúl
  • Glpetyus
    #1698

    A ruszkik sosem tudtak háborúzni...de most ez volt az EGYETLEN amit tehettek...
    A gyerekek szaladtak ki,a terroristák meg lötték öket...ekkor rohamozták meg az iskolát...
    1200 túszból 200 meghalt 700(!) megsebesült...
    4 terroristát még keresnek a többit megölték,néhányat fogjúl ejtettek.

    Sztem ezzel az akcióval sikerült elérniük,hogy a világ mégjobban gyűlölje a mocskos fajtájukat...
    Gyerekek lemészárlása már a legundorítóbb amit csinálhatnak ezek a szarrágok.
  • Blasta
    #1697
    Sajnos a terroristákat addig nem tudod eltaposni míg el nem foglalnak egy iskolát vagy egy repülőgépet. Utána is vajmi kevés esély van rá, de akkor legalább van esély.
    Amíg kussolnak, nem tudhatod mennyien és hol vannak.

    (mondjuk úgy ámblokk az egész iszlám közösséget eltüntetném a föld színéről. Előbb utóbb úgyis felrobbantják magukat (meg másokat) csak gyorsulna a folyamat...

    Szerencsére a csecsenek nincsenek annyian mint az arabok, különben randa világ lenne...
  • Blasta
    #1696
    Ezek az oroszok basszus...
    Biztos vagyok benne, hogy a világon SEMMIT nem tudnak rendesen megcsinálni!!!!!!!!
    Egyszerűen semmit nem tudnak magas fokon művelni.
    A szovjetúnió szétbomlásáig legalább a katonáskodást megoldották valahogy, de ma már az se megy nekik.

    Ha lesz mégegy túszdráma 2 év múlva, (2 éve halt meg az a nagy rakás ember a színházban az okos mentőakció miatt, amikor belökték a gázt és a terroistákon kívül meghalt vagy 150 túsz is) nyugodtak lehetünk, hogy az is 50 fölötti áldozati számmal fog végződni.

    Szóval egy vicc az egész.
  • Punker
    #1695
    egyetértek Mike -al, pedig alapvetően úgy gondolom a csecsenek is megérdemlik a szabadságot de az ilyen beteg fanatistákat el kell taposni.
  • MIMACSKA
    #1694
    Komolyan mondom az isten mentse meg a világot a bármilyen irányba fanatizálható emberektől. Ezeknél nincs veszélyesebb!!!!!
  • Mike at home
    #1693
    cinikus vagy
  • Mike at home
    #1692
    ne is mondj, mert nem vagyok olyan hangulatban, hogy ilyen szornyusegen elpoenkodjak, vagy meghallgassam, hogy szegeny terroristaknak milyen okaik voltak. a szabadsagot nem sunyi es alajs modon, az ellenfel gyermekeinek verevel kell kivivni

    valaki ma azt mondta a a megbeszeljukben, miert minnket is megszalltak, mi mit tettunk volna: mit tettunk, harcoltunk, de nem gyerekek ellen, foleg nem 6-7 evesek ellen. meg nem vendegmunkasok ellen, akik nem attalanak budhistaknak lenne.

    Az iszlam fundamentalistak lassan az egesz emberiseggel (minusz fanatikus iszlamistak) szembeszallnak
    most mar csak Kinanak kell nekiugrani, es az egesz BT ellenuk lesz
  • Mike at home
    #1691
    nem tudom, altalaban az, hogy mi van palesztinaban nem erdkel, de ez valahogy mas, a WTC egy jelkep is volt egyben, de egy iskola? szvsz az iszlam selsosegesek atleptek azt a bizonyos voros vonalat, ezt nem kellett volna
  • [Walaki]D`Lair
    #1690
    Mér amúgy?
  • [Walaki]D`Lair
    #1689
    Nem mondok semmi ide...:D
  • Mike at home
    #1688
    ez a kep nagyon megrenditett :(((((