3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Strahd_
    #1887
    pl én már el is felejtetem néha beszlamot .) igy nekem nem :p jo igaz én utolag tudtam meg hogy votl valami egyáltalán. de igy jár aki nyaral :p
  • Vlala #1886
    Megvan a két szőrszálhasogató. Már csak a hülyét és a két süketet kell megtalálnom.
  • Tetsuo
    #1885
    Nekem ez a topic. :)
  • Cat #1884
    egy két hete meg mindenkinek beszlam
  • [NST]Cifu
    #1883
    Ahogy Strahd is írta, bizony nem feltétlenül irak jut az emberek eszébe. Amerikába pl. fogadni mernék, hogy 9/11 lenne a győztes...

    Személy szerint nekem először az Izrael és Palesztina jutna eszembe, utána valószinüleg Baszkföld, Észak-Írország, és valahol itt lépne be amerika és irak...

    Egyébként a 'terrorista' szóról nekem is Jaszin sejk jut először eszembe, és csak utána Bin Laden. :))
  • [NST]Cifu
    #1882
    Pár oldal, amikel eddig találkoztam (sajnos a Fatah oldalát úgytünik lelőtték...):

    Islamonline.net (ez még egy visszafogott oldal, bemelegítésnek)
    Palestinefacts.org (egy másik érdemes, viszonylag visszafogott oldal)
    PalestineDaily (egy angol nyelvű palesztin híroldal)
    Iraki Ellenállás Riport (arab újságok cikkeinek angol fordítása)
    Indifada.com (no comment)
    USCrusade.com (általában az ilyen témájú topicokban elöbb-utóbb feltünik, egy kifejezetten amerika ellenes oldal)
  • Strahd_
    #1881
    ez nagyban függ a megkérdezet 100 embertöl pl nekem terrorol az Izraeli robantások jutnak eszembe, Spanyol,Törökországi, robbantások és akkor jot röhögök a legutobbi orosz fickon akit elkaptak egy autobombával .) szegény szivrohamot kapot kihalgatás után.

    Terrorrol nekem Jaszim seik jutot volna ezsembe .) de meghalt a gonosz teknös....

    meg eszembejut a bécsi merénylet amikor a két joképeségu arab elszámolta magát és igy "szerencsére" mimumális votl az áldozatok száma a két ficko egy háztömböt került meg és a végén a tömegbe tüzeltek pechükre pont ott volt egy ficko a testöreivel a testörök meg ugy reagáltak mint minap a biztonsági ör és mivel elszámolták az arabok a távokat 1 esével jöttek igy vezstettek de sajnos igy is meghalt egy terhes nö a gyerekével 1 üt :/ no nekem ezek jutnak terror szo halatán az eszembe.
  • Hellhammer
    #1880
    "1 a három terrorra gondol, mert hülye"

    ROTFL :)))
  • Vlala #1879
    Atomot nekik, akkor mi győzünk...
  • Vlala #1878
    Nah azért ha ma kiejted a szádon, hogy Terror, 100-ból 95 embernek Irak jut eszébe, meg bin Laden.
    A maradék öt: 2 szőrszálhasogató, azért-is-belekötök stílusú emberke,
    1 a három terrorra gondol, mert hülye,
    a maradék kettő süket.
  • Punkerwork
    #1877
    megelőző csapást javaslok, toxi-maxi-t vagy napalmot
  • Strahd_
    #1876

    A topic pedig minden terrorral kapcsolatos témát felölel, volt már szó csecsenföldről, palesztináról, irakról, de lehet bármiről szó, ami a terrort érinti. :)

    Engem az anyosjelöltem Terrorizál .)
  • Strahd_
    #1875
    Nekem sajna csak a Hamaesz egy irományát sikerült elolvasom eddig .) adhatsz linkeket had okuljunk .)


    Mellsesleg menyivel jobb lenne ha béke lenne az olajfák alatt... Gondold el... hány tudos/mérnök/müvész/ stb tudna dolgoni az emberiség javára és nem csak saját védelmére gondolva... egyes emebreknek nem jo ha béke van (fegyvergyártók,szélsösges csopotvezetök) mert akkor nekik nem lesz semi jo nem lesz miböl élniük .)

    jöhetne egy Muslimj proféta aki azt mondja Alah békét akar szerintem igen hamar megcáfolnák vagy meghalna véletlenül...
  • [NST]Cifu
    #1874
    Az iraki háborút elitélő oldalakat is tudok belinkelni, csak egy szavadba kerül (jó, az tény, hogy Palesztin oldalakat könnyebb találni). :))
    A topic pedig minden terrorral kapcsolatos témát felölel, volt már szó csecsenföldről, palesztináról, irakról, de lehet bármiről szó, ami a terrort érinti. :)
  • Vlala #1873
    OK, ott a két opnt meg ahangszóró, de úgy értettem, hogy az iraki háborúval kapcsolatban. Azt hittem, érthető lesz, erről szól az egész topic (topig?)
  • [NST]Cifu
    #1872
    Nem. Te konkrétan ezt írtad az #1862-es hozzászólásban:

    Ha egy oldal angol nyelven íródik, az már pártos, ergo nem olvasom el.

    Nem azt, hogy egy adott témában nem olvasol el angol nyelvű oldalakat! Plusz ha esetleg mégis arra vetemednél, hogy megnézel angol nyelvű oldalakat, akkor adhatok jópár linket, amely pl. a Palesztin szélsőségesek nézeteit ecseteli ékes angol nyelven... Mert ugye részlehajlóak az angol nyelvű oldalak... :))
  • Vlala #1871
    Nem szoktam elhallgatni a gondolataimat, még bennem maradnak, és megmérgeznek :-)
    [NST]Cifu Egy szóval sem montam, hogy nem olvasok angol nyelvű oldalakat. Így nem. Azt mondtam, hogy EBBEN A TÉMÁBAN MÁR NEM olvasok angol nyelvű irodalmat.
    Olyan, mint az oviban az "Óvónéni, a Móricka (Boldog névnapot neki) visszaütött!"
  • [NST]Cifu
    #1870
    Az valóban különcség, hogy nem olvasol angol nyelvű honlapokat, mert azok 'pártosak'. Ez nem különcség, hanem ostobaság, tudnillik meglepő módon nem csak az amerikaiak beszélnek angolul, és még meglepőbb, hogy nem minden amerikai ért egyett az iraki háborúval, vagy éppen az Izraeliekkel. Amit te itt leírtál eddig, az szintíszta részlehajlás, nem más. Ahoz, hogy valamit megérts, nem a 'másik' oldalt (mondjuk ez is nézőpont kérdése...) kell górcső alá venni, hanem mindkét oldal nézőpontját megvizsgálni, rájönni, mi az indítékuk és mi mozgatja őket.

    Ha csak egy egyik oldalt nézed, sose fogod megérti, mi is folyik a nagyvilágban...
  • Hellhammer
    #1869
    Nyugodj meg, nem vagy egyedül :) Én is kaptam már itt hideget-meleget a fejemre, mert nem feltétlenül értettem egyet a "mocskos terroristák dögöljenek meg" kijelentésekkel, csak amiket írsz azért azok kicsit erősek.
  • Vlala #1868
    Most hogy válaszoljak két kérdésre egyszerre?
    majd megoldom valahogy: az összes tököm tele van már azzal, hogy amerikaiak megmagyarázzák, hogy miért cselekednek helyesen.
    A Koránban nem a terror van benne, hanem az, hogy Allah sem szereti a háborút, a dzsihádot kivéve. De ha már rájuk lőnek, most álljanak ott ölbetett kézzel? Ezt a háborút nem Irak kezdte!
    És még ÉN beszélek részrehajlásról, csak más részre hajlok, mint a töbiek. Mindig van egy különc...
  • [NST]Cifu
    #1867
    Nem. Te nézd át a Koránt, ott le van írva, hogy miért KELL a terror

    Ostobaság a köbön. A Korán semmit sem ír a terrorról, nem véletlen, hogy a muszlimok egy jó része a terrort elítéli. A szélsőségesek forgatják ki a koránt, hogy bizonygassák a saját céljaik helyességét, hiszen mennyivel fenköltebb azt mondani, hogy allah akarta érvényesül, mint az, hogy az XYZ brigádé...
  • [NST]Cifu
    #1866
    Ha egy oldal angol nyelven íródik, az már pártos, ergo nem olvasom el.

    És még TE beszélsz részlehajlásról?!?!
  • [NST]Cifu
    #1865
    Tetsuo:

    USA érdeke hogy Oroszország egy működő (a totális káosz olyan fegyverek birtokában nagy riadalmat keltene Washingtonban) de nagyságrendekkel alulfejlett gazdaság legyen (hiszen nem lenne jó USAnak még egy vetélytárs -EU s a Távolkelet mellé-), pláne az ottani putyinok és a csőcselék mentalitásával.

    Oroszország gazdaságát mennyiben befolyásolja a kaukázusi válság? Viszonylag kis mértékben...
    Ezen kívűl még ha nyernek is csecsenföldön, és holnap egyszer csak béke lesz a vidéken, akkor sem lesznek erősebbek gazdaságilag... Szóval sántít a magyarázat...

    Az USA-image része: minden terroista ellenség akikkel nem egyezkedik. Te is ezt írod, de jópárszor lepaktáltak velük miért lenne ez most másként. Washington szeret belenyúlni a dolgokba amit persze én nem látok át, csak sejtem hogy manipulálják az egész világ(gazdaság)ot.

    Tegyük fel így van. De mi értelme lenne támogatni a csecseneket, az ingusokat, vagy bármely másik szélsőséges kaukázusi népet? Semmi, nyista, nyema...

    "Nyerő" pozícióban Csecsenföldön akkor lennének az oroszok ha durvábban is beavatkozhatnának, amit eddig a Világ nem nézett volna jó szemmel de Putyin SzVSz most a 'Terrorelleni háború' nevében vmi erőset fog lépni.

    A vegyi-, biológiai- és atomfegyvereken kívűl mindent bevetettek már csecsenföldön, ingusföldön és észak-oszétiában. Ennél durvábban már csak tömegpusztító fegyverekkel avatkozhatnának be...

    A Csecsenek csupán a saját szabadságukért harcolnak.

    A szabadságharc ritkán folyik a másik nemzet hátországában (ie.: oroszország), ezt terrorizmusnak szokták hívni. A szabadságharcosok a saját földjüket védik, nem a másik (agresszor) nemzet civil lakosságát veszik célba. Ha viszont mégis ezt teszik, akkor azokat terroristáknak szokás hívni (pl. Baszk szeparatisták).

    A palesztínok a saját földjükért küzdenek (semmi másért) a buldózerek ellen.

    A palesztinok őrlődnek az arab-államok által támogatott szélsőségeseik és az izraeliek között. A palesztinok többsége jól megvolt békében is, amíg az volt (izraelben pedig munkát is kapott egy részük...). Ezen kívűl emlékeim szerint a szélsőséges csoportok vezetői (mint amilyen Jaszin sejk is volt) mindig azt hangoztatták, hogy a végső cél Izrael megsemmisítése. Nem a saját államuk létrehozása/megvédése, hanem izrael totális megsemmisítése...

    S hogy melyik etikusabb, egy előre bejelentett szőnyegbombázás v egy metrorobbantás.

    Szőnyegbombázás utoljára Vietnam felett volt...
    És ha megnézed, az izraeliek igyekeznek csökkenteni a civil áldozatok számát, a szélsőséges csoportok vezetői ellen irányított rakétákat vetnek be, amelyek kis területen pusztítanak, és általában a célponton és testőrein kívűl kevés civil veszteség van. No nem mintha ez etikus lenne, de mégis etikusabb, mint egy ártatlan civilekkel teli busz felrobbantása...

    Bin Laden s Husszein. Mindkét ember amerikakapcsolatokkal bírt amíg USAnak szüksége volt rájuk, miután USA nem tart rájuk igényt ők a Világ ellenségei (ez nem irónia télleg nagy gazemberek) de a CIA keze nincs a dologban?

    Bin Laden konkrétan maga szakított az amerikaiakkal, sőt! Amikor Afganisztánt védték a szovjetekkel szemben (noha Laden nem Afgán, hanem Szaud-Arábiai származású), nagyon is jól elvolt velük. Akkor nem érdekelte valamiért a palesztinok ügye. Aztán miután a szovjetek kivonultak, hirtelen megtalálta magának a tökéletes ellenséget, és tiltakozott a Szaudi szent föld amerikai megbecstelenítése miatt...

    Vlala

    Iraki öl amerikait Amerikában: terrorista (ez még rendben lenne...)
    Amerikai öl irakit Amerikában: hont védő katona (ez is tiszta sor)
    Iraki öl amerikait Irakban: ellenálló, terrorista (miért is? Nem értem, de biztos kicsi vagyok még)
    Amerikai öl irakit Irakban (repülőgépről, 500 kg-os bombával, meg lézervezérelt rakétával, gyerekeket, nőket, cakumpakk): HŐS katona... (ettől már a hányinger kerülget)


    Egy apróságot kihagytál: Iraki öl Irakit Irakban.
    Az elmúlt fél évben ugyanis főleg ezt tették az iraki "ellenállók"...

    Azt még egyszer sem láttam, hogy bemutatnák, hogy az egy gombnyomással elengedett bomba hogyan irt ki egész családokat, tesz nyomorékká embereket, és hogyan lehet egy helikopterrel kiirtani egy falut. Ezeket a videókat ugyanis nem engedték levetíteni...

    Vond kérdőre az RTL klubot és a TV2-őt. Amúgy a neten ilyen videókat is láthatsz szép számmal (és itt is volt már róluk szó).
    Egyébként pont ez a "szép" a médiában. Csak arról hallunk, hogy több, mint 1000 amerikai halt meg irakban (igaz egy részük balesetben, nem idegen kéz által), vagy hogy meghalt xy lengyel/olasz/akármilyen katona. Arról nem esik szó, hogy hány iraki halt meg eddig az 'ellenállók' által elkövetett terrortámadásokban...

    Sőt, volt példa az Amerikai öl amerikai szövetségest (angolt) Irakban-ra is, ez meg nevetséges, hogy ilyen high-tech fegyverekkel nem tudnak lőni.

    A High-Tech nem jelent semmi "extrát" ilyen téren. Korábban tisztán emberi hiba miatt lőttek le saját bajtársat (pl. azt se sűrűn emlegetik fel, hogy Pearl Harbour felett anno 12 amerikai gépet lőttek le - és ebből 10-et a saját légvédelmiseik, akik ész nélkül lőttek mindenre, ami repült). Most az emberi hibák egy részét átveszi a tervezési vagy építési hiba. A Patriot rendszer például híresen ilyen: egy angol Tornado-t le is lőtt (állítólag az angol IFF hibájából), majd egy amerikai F-16-ost vett célba. Az amerikai pilóta azonban észnél volt, és amint hallota a radarbefogást jelző hangjelet, egyből befogta, és egy HARM rakétával szétlőtte a Patriot radarját - nem is kapott érte semmiféle megrovást, mindenki elismerte, hogy a Patriot automata rendszere volt a hibás. Az más kérdés, amikor egy szövetséges konvojt széttlőtt egy A-10A... Ott simán vaksi volt a pilóta... (azt hiszem a szárnyaittól is egyből megfosztották az eset után...).

    Zolster

    Az orosz egy "nagyságrendekkel alulfejlett gazdaság legyen " - ezzel nem értek egyet teljesen...az USA sokáig belső piacra termelt, az európianál, ázsiainál kevésbé versenyképes, és megmérettetett termékeket. Nyakló nélkül is fogyaszottak (fogyasztói társadalom fogalmát ugye nem kell magyarázni?). És a külkereskedelmük óriási.

    Pontosan erről van szó. Még az oroszországnál veszélyesebbnek tartott Kínába is iszonyatos erővel áramlik az amerikai tőke, mert gigászi piac, ahol ha nincsenek jelen, akkor ráfaragnak. És a németek, franciák, stb. már évek óta ott vannak...
  • Hellhammer
    #1864
    "Ha egy oldal angol nyelven íródik, az már pártos, ergo nem olvasom el."
    Ügyes struccpolitika, bár nem mindig vezet célra :) Azért nagyjából összefoglalom neked: a Bush kabinet pár vezető emberének van egy cégcsoportja ami eléggé nagyban nyomja az olaj és fegyverkereskedelmi üzletágat. Nem kevés profit származik nekik a jelenlegi helyzetből...

    "Ne magyarázd már meg... mit mentegetőzöl? Ott sem voltál."
    És te?

    "Nem. Te nézd át a Koránt, ott le van írva, hogy miért KELL a terror."
    Nem hiszem, hogy akármelyik elterjedtebb vallás is az erőszakról szólna. Az Iszlám a békéről szól, csak pár fanatikus ki tudja rendesen forgatni a mondanivalóját (és ez nem csak az Iszlámra érvényes).
  • Vlala #1863
    "Ott le van írva, miért kellett a háború..."
    Nem. Te nézd át a Koránt, ott le van írva, hogy miért KELL a terror.
  • Vlala #1862
    Ha egy oldal angol nyelven íródik, az már pártos, ergo nem olvasom el.

    "A java része az ilyen eseteknek azért történt, mert túlhajszolt körülmények között tartották a katonáikat. Így a kimerültségtől nem minden esetben azonosították jól a barátságos erőket"
    Ne magyarázd már meg... mit mentegetőzöl? Ott sem voltál.

  • Hellhammer
    #1861
    Nézd át azt az oldalt amit belinkeltem. Ott le van írva, miért kellett a háború...

    "Sőt, volt példa az Amerikai öl amerikai szövetségest (angolt) Irakban-ra is, ez meg nevetséges, hogy ilyen high-tech fegyverekkel nem tudnak lőni."

    A java része az ilyen eseteknek azért történt, mert túlhajszolt körülmények között tartották a katonáikat. Így a kimerültségtől nem minden esetben azonosították jól a barátságos erőket, és ezért lőtték le egymást. Gondolom sietős volt a veetőknek a dolog azért hajtották a serencsétleneket ennyire (volt hogy több napig nem aludtak), mert egy villám-beavatkozást könnyebb letuszkolni az emberek torkán, mint egy elhúzódó konfliktust.
  • Vlala #1860
    Sokmindentől kerülget a hányinger, az ilyen videóktól is. Az amcsiknak küldték, nem nekünk, de a média "nagylelkűen" mindenki rendelkezésére bocsátotta.
    "nincs ilyen video" nincs a fauszt, csak nem láttad, mert nem mutatják. Tévé nélkül azt sem tudnád, hogy háború van Irakban...

    nem rühellem az amcsikat, nagyon jó V8-as autókat tudnak építeni :-) De miért kell nekik mindenbe beleavatkozni? Mi ez a nagy buzgóság? Tömegpusztító fegyverek nem voltak Irakban. Eddig elfértek, pont most lett sürgős megbuktatni Szaddám-kormányt? Túl sok a kérdőjel, és ez az önsajnáltatás, a "jaj, már megint megöltek egy amerikait, és csökkent a halott amerikai-halott iraki arány" nem való az én kicsi gyomromnak.

    Egyébként az Amerikai öl amerikait amerikában-t is kifelejtettem, mert nem tartozik ide. Az nem háború, pusztán gyilkosság.
    Sőt, volt példa az Amerikai öl amerikai szövetségest (angolt) Irakban-ra is, ez meg nevetséges, hogy ilyen high-tech fegyverekkel nem tudnak lőni.
  • Hellhammer
    #1859
    "Ugyanis közel elmebeteg az aki ilyesmit vetítget. Amúgy talán azért nem láttad, mert nincs is ilyen video..."

    Kicsit keresel a neten, tutira fogsz találni. Én is véletlenül találtam ilyen videokat, mert egy srác belinkelgette egy rally videós oldalra. Elég durvák voltak...
  • Z
    #1858
    Itt azt kifelejtetted, hogy:

    iraki öl irakit Irakban...(tiszta sor, haljon meg az, aki nem nyalta a vezír seggét, és gyenge..., haljon meg az, aki nem "védi a hazát", haljon meg az, aki a kutya amerikaiak mellé áll).


    Kicsit olyan érzésem van, hogy rühelled az amcsikat, és ebből kifolyólag azt pártolod (az a szimpatikusabb), aki ellenük harcol.
    "Lazán bemutatják a tévében, hogy az irakiak egy túszt lefejeznek. gye, különös kegyetlenség, meg vesszen az összes iraki, meg satöbbi." - ETTŐL NEM KERÜLGET A HÁNYINGER?

    "Azt még egyszer sem láttam, hogy bemutatnák, hogy az egy gombnyomással elengedett bomba hogyan irt ki egész családokat, tesz nyomorékká embereket, és hogyan lehet egy helikopterrel kiirtani egy falut. Ezeket a videókat ugyanis nem engedték levetíteni..." - nyilván nem engedték. Ugyanis közel elmebeteg az aki ilyesmit vetítget. Amúgy talán azért nem láttad, mert nincs is ilyen video...

    Félreértés ne essék, nem védem én az amcsi politikát, katonákat stb. Ugyanis a szövetséges katonák (a hírcsatornák beszámolói szerint) is csúnyán elbántak az ellenséges hadifoglyokkal. A kínzásokról, megalázásokról - ha jól emlékszem - be is mutatták a videokat...és ez nagyon elszomorít.
  • Z
    #1857
    Az orosz egy "nagyságrendekkel alulfejlett gazdaság legyen " - ezzel nem értek egyet teljesen...az USA sokáig belső piacra termelt, az európianál, ázsiainál kevésbé versenyképes, és megmérettetett termékeket. Nyakló nélkül is fogyaszottak (fogyasztói társadalom fogalmát ugye nem kell magyarázni?). És a külkereskedelmük óriási.

    Azért az USA-nak mindig kell egy jó fizetőképes kereslettel bíró piac. Ez ma kb olyan, mint régen a gyarmatok voltak, harcolnak érte a nagyok. Egy potenciális orosz piac nem lenne rossz, mert amíg a ruszkik egy tőkeinjekciókal feltuningolt gazdasággal utolérnék az amerikait, jó sok víz lefolyna a Dunán, és sok amcsi termék kelne el az oroszoknál.
  • Hellhammer
    #1856
    Egy érdekes oldal a Carlyle csoportról.
  • Z
    #1855
    Jah, a likviditása miatt.
  • Punkerwork
    #1854
    ez a baj a fanatistákkal már abban is ellenséget látnak aki segíteni akar, az egészben ez a legszörnyűbb:(((
  • Strahd_
    #1853
    ás kérdés hoyg a lefejezést az elkövetö rakja fel hoyg megmutassa fasza legény... kiváncsi lennék a két szegény olasz növel mi van mit tehettek már velük mert marhanagy bünüknem segélycsomagokkal segítetté az iraqiakat.
  • Vlala #1852
    #1832/3: sejtem, mit indítottam el, az a baj, hogy nem én indítottam...

    Bin Laden országa alatt az arab térséget értettem, nem fogalmaztam pontosan (hatni kezdett a fogalmazásgátlóm)

    Azért érdekes, hogy
    Iraki öl amerikait Amerikában: terrorista (ez még rendben lenne...)
    Amerikai öl irakit Amerikában: hont védő katona (ez is tiszta sor)
    Iraki öl amerikait Irakban: ellenálló, terrorista (miért is? Nem értem, de biztos kicsi vagyok még)
    Amerikai öl irakit Irakban (repülőgépről, 500 kg-os bombával, meg lézervezérelt rakétával, gyerekeket, nőket, cakumpakk): HŐS katona... (ettől már a hányinger kerülget)

    És miért? Mert ezt kapjuk a hírekben. Nem tudjuk, mi folyik ott, csak az a lehetőségünk adott, hogy elhiggyük a média híreit. Az meg, hogy kinek a kezében van a média, szerintem egyértelmű...

    Lazán bemutatják a tévében, hogy az irakiak egy túszt lefejeznek. gye, különös kegyetlenség, meg vesszen az összes iraki, meg satöbbi.
    Azt még egyszer sem láttam, hogy bemutatnák, hogy az egy gombnyomással elengedett bomba hogyan irt ki egész családokat, tesz nyomorékká embereket, és hogyan lehet egy helikopterrel kiirtani egy falut. Ezeket a videókat ugyanis nem engedték levetíteni...

    Ne a múltat nézzétek, mert ha hátra néztek, nem láttok előre. Torgyán-féle szokás az ötvenes éveket felhozni példának, Azt kell nézni, ami MOST van, fel kell ismerni a barátot és ellenséget, látni kell az IGAZI veszélyt. (kicsit elszaladt a paci, de legalább nem dobott le ::) )

    Punkerwork:
    ez pontosan az a helyzet, mint amikor egy társasházban (koleszban, lakótelepen) reggeltől estig kiabálja mindenki, hogy csend legyen!
  • harcu
    #1851
    Nézz utána, hogy mi is az a szőnyegbombázás, és hogy mire is használják!
  • Punkerwork
    #1850
    az ott 22-es csapdája, egyik fél se akarja igazán a békét, és megy az oda-vissza adok-kapok, az egyik ledózerol 1 negyedet erre a másik robbant egyet, és így tovább amíg mind meg nem hal.
  • Strahd_
    #1849
    "A palesztínok a saját földjükért küzdenek (semmi másért) a buldózerek ellen. Nincsenek olyan eszközeik amelyekkel nyíltan felvehetnék a harcot a zsidók (s valszínű USA) ellen.

    Akkor Izraelnek váltanai kellne iskolabuszok robbantására?
    Hisz szemedben egy kategoria a saját országa területén a rednrakás buldozerrel amire a válasz egy iskolabusz felrobbantása ... akkor ezek szerint Izrael robantson iskolabuszokat és majd az arabok buldozzerel rombolják majd le az illegáliasn épült épületket , telepeket , terroistaközpontokat...???

    Nekem a legjobban az tetszik hogy az arab államok kiállnak Plaesztin társaik mellet,de 49 ben gyönyörüen bekebelezték Palesztina szabadon maradt részét ami nem az izraelieké az a mienk, az indok háboru Izrael ellen (Amit elvesztettek de a véletlenül elfoglalt területek nem adták vissza söt Országegysítésre használták lásd Jordánia)
  • K.András
    #1848
    "A Csecsenek csupán a saját szabadságukért harcolnak"

    Már bocsi de a csecsenek ingusföldiekkel együtt elfoglalták oszétiát,azok pedig orosz segitséggel vették vissza a földjüket és probálják folyamatosan védeni magukat,ezek után azt mondani hogy a csecsenek akármilyen szabadságért harcolnak az a tudatlanság és tájékozatlanság szinonimája.