3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Thanatos
    #3814
    és te?
  • PíszLávJuniti
    #3813
    Minek szólsz bele olyanba amihez nem értesz?
  • Annakin
    #3812
    Ez egy Site hirdetés. Nem ezt hívják spamnek?
  • [NST]Cifu
    #3811
    Ha az adott területen népszavazást tartanának az elszakadásról, akkor viszont az jönne ki, hogy a terület legyen független, lévén ott a Kurdok vannak többségben. Viszont Törökországot mi vinné rá arra, hogy így gyakorlatilag önként lemondjon területének egy részéről?
  • Punker
    #3810
    és te mondod magadról hogy realista vagy? na akkor hogy megértsd, a törökök hajtották végre a világ legnagyobb népírtását a kurdok ellen, azok ott nem viccből robbantgatnak.
  • mrzed001
    #3809
    ugyebár terület szerinti népakaratról beszélünk, hülye példa: mondjuk zala megyében lázonganának a vizigótok a függetlenségükét (magyarán zala megye legyen egy szabad ország). Akkor szépen megszavaztatni zala megyében hogy tényleg külön ország akar-e lenni ... és nem, mert a többség az lenyomja a kisebbséget. Na ezt követően ugyan merne még a kisebbség ugrálni ?
  • [NST]Cifu
    #3808
    Látom pont a lényeget hagyod ki a számításból: egy népcsoport felett egy ország dönt, ahol kisebbségben élnek. Innentől kezdve mi értelme a népszavazásnak? Azzal úgy sem fognak semmit elérni. Ők meg nem Törökország részei akarnak maradni, hanem saját országot akarnak, a török nép, amely pedig egy népszavazáson szavazna, pedig ne a saját népük, tehát a népakarat is bajos megfogalmazás ez esetben.
  • mrzed001
    #3807
    Éppen erről van szó. Ha csak 20% kurd akkor ugyebár nem fog 60% a kivállás mellett szavazni, tehát szépen megszavazzák hogy maradnak. A kurdok ezek után már nem túl sokat ugrálhatnak, hiszen a kiválandó rész többsége szavazott rá hogy maradnak (a nép akaratával ilyen nyilvánvalóan egyértelműen szembeszállni bajos)

    #3804
    erdély, felvidék, vajdaság, miért nem?
    Mert mi túlcivilizált mindenbebeletörődő marhák vagyunk, akiket még lelkileg is megtör a náci múlt által ránk vetődő negatív megítélés/előítélet ... kb
  • Punker
    #3806
    amúgy se hagynák hogy létre jöjjön egy önálló kurd állam ott.....
  • [NST]Cifu
    #3805
    Milyen népszavazásra gondolsz? Kiírják, hogy Törökország egy része kiváljon az országból? A lakosság 20% Kurd, a maradék Török. Szerinted mi lesz a népszavazás eredménye?

    Továbbá milyen elvből döntsön úgy egy ország, hogy megkurtítsa saját magát?
  • Punker
    #3804
    erdély, felvidék, vajdaság, miért nem?

    a világ legnagyobb népirtását a törökök csinálták a kurdok ellen.....
  • Grenzjager
    #3803
    ezt majd a spanyol királynak is el lehet magyarázni...
  • mrzed001
    #3802
    Asszimilálni fogom az információt :)

    Más. Törökország. Kurdok el akarnak szakadni ezért robbantgatnak? IRA feeling? Sose értettem miért nem lehet az ilyet egy egyszerű népszavazás kiírásával megoldani (ha a többség ténylegesen el akar szakadni, nincs az az erő ami egybe tartaná az országot)
  • do2
    #3801
    wtcről 2 50 perces dokumentum film letölthetőő innen a videó részlegen belöl a wtc részéeg ott van olyan hogy Mitől omlott össze a két torony. Magyar navrátoros dokumentumfilm!/47:13
    és A 175-s járat története. Magyar navrátoros dokumentumfilm! /43:37
    érdemes meglesni szerintem
  • Annakin
    #3800
    Ha már az "...egy ország saját polgárait öli,..." került említésre, na meg az 50. évforduló ürügyén is eszembe jut 1956, az állami terrorizmus egyik legvadabb megnyilvánulása a történelemben.

    A forradalom válasz volt az 1949-ben indított kommunista terrorra, és megmutatta, hogy a propaganda, a totális megfélemlítés és ellenőrzés egyaránt képtelen az emberi lelket és becsületes hitet megsemmisíteni.

    12 nap szabadságot hozott 50 év alatt. Nem túl sok.
  • Grenzjager
    #3799
    szerintem attól még hívhatjuk terrorizmusnak a "9/11-ügyet", csak nem szabad elfelejteni a "megrendelőket".
  • mrzed001
    #3798
    Ha elfogadjuk a konspirációs elméleteket (hát, nem nehéz a felvetődött megválaszolatlan kérdések nyomán), melyek szerint köze nem volt afgán/tálib/muzulmán/arab/kínai/bantunigger... terror szervezeteknek 9/11-hez, nos akkor is terrorcselekmény volt (mert ha egy ország saját polgárait öli, vagy az országon belüli egyes érdekcsoportok, nos az is terrorizmus)
  • Wlakos
    #3797
    Igen és a 9 11 sem volt terror cselekmény:)
  • mrzed001
    #3796
    Igen érdekes cikk:
    Öt elpocsékolt év, avagy hogyan maradt Bush középszerű elnök

    Lassan meghazudtolja az index régi rossz hírnevét?
  • Annakin
    #3795
    Elolvastam mégegyszer azt a #3786-os számú hozzászólásban idézett híreket és a #3794-es számú hozzászólásban idézett kommentárt. A kettő együtt azt sugallja nekem, hogy a Hezbollah elleni támadással nem stimmelhet valami, valószínűleg nem teljesültek a kitűzött célok.
    Fiaskó Izraelnek és fiaskó az USA-nak, függetlenül mindentől!
  • mrzed001
    #3794
    A mondanivalóval szemben a forrással való foglalkozás, az abba való belekötés pedig egyértelműen arra utal, hogy a hírrel magával nem tudsz mit kezdeni
    Érdekes mód az én forrásomba senki sem kötött bele:
    "Dr. Roberts is Chairman of the Institute for Political Economy and Research Fellow at the Independent Institute. He is a former associate editor of the Wall Street Journal, former contributing editor for National Review, and was Assistant Secretary of the Treasury in the Reagan administration"

    De nézzük mi kapásból az első hozzászólás a témához a lapon:
    We, Lebanese, are thankful for the state of Israel for not destroying our country that much; only 150 bridges, 15,000 residential units, hundreds of Hospitals, schools and companies. And the cherry on the top of the Israeli kindness was killing more than 1000 civilians where 30% of them are children below 12 years;
    Again thank you Israel!

    Ez kb az én véleményem is. Az meg hogy nem bombáztak kormányzati épületeket ... hurrrááááá!!! Magyarán a civilek bombázása OK, a polgármester és kormány bombázása már nem OK ??? Hogy is van ez, csak nem burkolt "népirtás"?


    és hogy milyen abberált IQ_lite válaszokat kapott az megintcsak mutatja az oldal "látogatottságát" és "beállítottságát":
    don't be ridiculous. if you want to avoid getting your country bombed, you might consider the option of not helping the terrorists. you can tell those genocide-oriented, antisemitic guys in your neighborhood to get out of your houses, out of your government. You can tell them anytime to get their rockets out of your basement. If you don't, I'm sure you are willing to pay the price for your non-action.

    Szóval egy kicsit függetlenebb forrásokkal kellene dobálózni
  • Garfield
    #3793
    Hát akkor szerintem is térjünk vissza ahhoz, hogy a #3786-ban beraktam egy írást, amivel vagy egyetértesz, vagy nem, és ennek kapcsán nem az a téma, hogy én miben hiszek, vagy hogy a linkelt oldal micsoda, OK?
  • Annakin
    #3792
    Szerintem ez az erősen ADL jellegű stílus elvesztette már minden pozitív hatását. Minek veszekedni, amikor a békét sugalló híreket tettél fel?
  • Garfield
    #3791
    Tévedés, ha azt hiszed, hogy valami gond gerjesztődött volna bennem a konkrét hírekkel kapcsolatban. Nem voltam elég egyértelmű talán. Nekem nincs favorizált álláspontom, érzelmi elkötelezettségem.
    Neked egyértelműen van, kérdésekbe rejtett vádjaid erről tesznek tanúságot.


    A mondanivalóval szemben a forrással való foglalkozás, az abba való belekötés pedig egyértelműen arra utal, hogy a hírrel magával nem tudsz mit kezdeni, így próbálod a forrást hitelteleníteni, így kiiktatva magát a zavaró információt. Elég szép mennyiségben lehet látni a magyar fórumokon ezt a hozzáállást.
    Másik formája ennek a viselkedésnek az, amikor nem a leírtakkal foglalkozik valaki, hanem azzal a személlyel, aki leírta őket.
  • Annakin
    #3790
    Tévedés, ha azt hiszed, hogy valami gond gerjesztődött volna bennem a konkrét hírekkel kapcsolatban. Nem voltam elég egyértelmű talán. Nekem nincs favorizált álláspontom, érzelmi elkötelezettségem.
    Neked egyértelműen van, kérdésekbe rejtett vádjaid erről tesznek tanúságot.

    Én illuzórikusnak hiszem a hírközlés befolyásolási ambícióit, és szerintem ez a hozzáállás növekvőben van. Miért higyjek pédául ennek a forrásnak a megbízhatóságában jobban, csak mert a neve ószövetségi ihletést sugall (Backspin). Nem hiszek a "nemzeti" címkéjű befolyásolóknak, és a "Nemzetközi"-nek mondottaknak sem. Hofi Géza utódainak sem.

    A hozzászólás célja nem üldöztetési gondolatok gerjesztése, hanem a véleményem kifejtése, más szóval a felvilágosítás volt. Én a sokoldalú tájékozódás híve vagyok, és még ezután is sokszor úgy érzem, hogy nem tudtam meg az igazságot, és nem is fogom. Se "propagátor" se "propagáj" nem szeretnék lenni, és ezt a józanságot javallanám oda is.
  • Garfield
    #3789
    És mi a gond vele? Hogy esetleg nem egyezik meg a véleményük a tieddel? Hogy esetleg azzal szembesítenek, hogy az általad annyira favorizált álláspont nem más, mint egyszerű, a valósággal köszönöviszonyban nem feltétlenül álló propaganda?
  • Annakin
    #3788
    Megnéztem a forrást. Ezt írják magukról:
    Backspin is the weblog of HonestReporting.com, the Mideast media monitor. HonestReporting is a fast-action website dedicated to ensuring that Israel receives fair media coverage. We scrutinize the worldwide media for anti-Israel bias, then alert and enable subscribers to respond directly to the news agency concerned.
    Tehát:
    Propaganda-antipropaganda-propaganda-antipropaganda-propaganda...
    Hívő ember vagy?
  • Garfield
    #3787
    Kíváncsian várom, hogy a keresztények sorsáért annyira, de annyira aggódó magyar újságírók mikor szerveznek tüntetést, ne adj isten, zászlóégetést eme törvény miatt...
  • Garfield
    #3786
    Aug. 23-án a BBC jelentette, hogy az Amnesty International háborús bűnökkel vádolta meg izraelt, mivel a libanoni invázió alkalmával stratégiája integrált része volt a civilek és a civil infrastruktúra támadása

    Amiről nem szól a jelentés:

    Rebuilding Lebanon

    The government review shows that Israel has largely avoided some types of targets: major power plants, water treatment facilities, telephone systems, central government buildings and most factories. The bombing has focused on Shiite areas of southern Lebanon and the Beirut suburbs.
    Although roads and bridges have been hit all over the capital, most of the damage in Beirut has been limited to a single square mile of the southern suburbs: The neighborhoods of Bir Abed and Hrat Hreik. An almost daily barrage of missiles, bombs and gunship artillery has systematically removed Hezbollah's headquarters, its schools, clinics, sports centers and homes, along with the homes of thousands of civilians who live nearby....
  • Grenzjager
    #3785
    Algéria: Börtönbe zárják azt, aki a muzulmánok között keresztény hittérítést végez

    vmi hasonlót már európában is lehetne alkotni, csak fordítva akkor már, mert "ha Rómában vagy, élj úgy mint egy római"
  • mrzed001
    #3784
    Egy nagyonjó elemzés (persze angolul) Bush és izrael háborús bűneinek eltusolásáról
    http://www.lewrockwell.com/roberts/roberts169.html

    Pár részlet hevenyészett fordításomban:
    Aug. 23-án a BBC jelentette, hogy az Amnesty International háborús bűnökkel vádolta meg izraelt, mivel a libanoni invázió alkalmával stratégiája integrált része volt a civilek és a civil infrastruktúra támadása
    ....
    A Nünbergi standardok szerit Bush egyértelműen háborús bűnös. Az USA legfelsőbb bírósága szintén rámutatott, hogy Bush háborús bűnöket követett el a Genfi egyezmény és az 1996-os USA háborús bűnök törvény szerint is ... többek között a hadifogjok ügye miatt is

    Bush elnök és főállamügyésze egyetértenek, hogy a jelenleg létező jog szerint Bush háborús bűnös a kormányának sok tagjával egyetemben.
    Hogy jogilag elfogadhatóvá tegyék ezeket a háborús bűnöket visszamenőleg, Bush megbízta az Igazságügyi minisztériumot, hogy vázoljon módosítási lehetőségeket az USA háborús bűnök törvény, illetve a Genfi egyezmény szerződéses kötelezettségeibe
  • Annakin
    #3783
    Az ilyen merényletet csak profik (főfoglalkozású, állami alkalmazott) tudják végrehajtani. Jelenleg nincs olyan szervezet, akinek ez érdekében állna.
    Úgy tűnik, hogy a leghatékonyabb terrorista mindig valamelyik állam.
  • mrzed001
    #3782
    Egyetértek, mintha kezdene felnőni az index.
    1 hónapon belül ez már a 3. tényeken alapuló és alapos cikk ami megjelent rajta ... a végén még tényleges hírforrás és elemző lehet az indexből?

    És most nem tudom kihagyni ezt a poént: Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön :PP ..... vagy politikusokéba :PP
  • Grenzjager
    #3781
    jó cikk, kb tiszta Bosznia, csak "közel-keleti kiadásban"
  • [NST]Cifu
    #3780
    Libanon inside @ index.hu

    Úgy általában nem vagyok nagy Index.hu rajongó, de ezek az "útileírások" elég jók. Rámutat arra, mennyire összetett a libanoni helyzet.
  • mrzed001
    #3779
    Ez nagggyonnn jóóóóóó :)

    Erről egy JAG rész jut eszembe. Valahogy be akarták adni a jónépnek, hogy amit műveltek irak és környékén az úgy szép és jó ahogy csinálták (persze esélyük közel nulla hogy ezt a marhaságot beadhassák a népnek)
    Úgyhogy szépen leszerződtették Dean Stockwelt a hadügyniniszteri posztra.
    Ezt követően egy olyat tettek a filmben, ami a valóságban soha nem eshetne meg: franciába látogatott, ahol letartóztatták és a hágai nemzetközi bíróság elé citálták háborús bűnök elkövetése miatt (mint hadügyminiszter ugyebár felelős a katonái által elkövetett csúfságokért, tömegmészárlás, esküvők porigbombázása, ....)
    Na ez az a pont ahol már a röhögőgörcs kerülgetett, hiszen ugyebár amcsi rég kijelentette, hogy nemzetközi bíróság elé merik citálni bármely állampolgárukat, akkor ott bizony enyhe invázióval néz szembe az a csúnya ország. Na mindegy, tekintsünk el ettől az apró forgatókönyvi hibától :P
    A lényeg kb az volt, hogy Stockwell beadta a tárgyalásán, hogy ezt meg kellett tenni, mint ahogy egy újabb Hitler hatalomra jutását is így meg kell akadályozniuk, mert nekik ez a feladatuk ...
    A buta köznép tutira bevette a maszlagot, nem véletlen Stockwell egy kíváló színész

    Szóval kíváncsi vagyok egy Blair tárgyalásra a másik féltől is, hátha az reálisabb lesz (a Bush farmon meg már 40 éve atomot kellene hasogatni JFK megöletése miatt ...)
  • Punker
    #3778
    "Az orosz hadsereg csecsenföldi főhadiszállásán történt robbanásban meghalt egy tiszt és legalább 13 másik megsebesült - közölték orosz hírközlő szervek hétfőn.
    A robbanás vasárnap történt a csecsen főváros, Groznij körzetében lévő Hankala támaszpont egyik épületben, amelyet a fegyőrök használtak. Egyes jelentések szerint 13, más jelentések szerint 18 sebesült van. A robbanás hatóereje 1-1,5 kilogramm TNT-vel volt egyenlő."
  • Annakin
    #3777
    A terror rossz, mert visszaüt. Eme tulajdonságát tekintve hasonló az átokhoz. Vagyis, nem biztos, hogy aki terrort alkalmaz, az meg is nyeri a küzdelmet. Sőt! A terror egy végeláthatatlan harchoz vezet, amit az elvakult felek nem értenek meg. Ezért rettentően veszélyes.
  • Annakin
    #3776
    A terror: az emberek megfélemlítése, okkal, vagy ok nélkül. Borzalmat is jelent.
  • Grenzjager
    #3775
    Jövőben játszodó angol dokumentum film:

    Halálos merénylet Gerorge Bush ellen