3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Cnut
    #2087
    Ték! Most életemben először :)
  • [NST]Cifu
    #2086




    Szóval, oké, azzal teljesen egyetértek, hogy ha egy mentőautóra tüzel egy IDF AH-1 (vagy AH-64), az mélységesen elitélendő dolog. De mitől elfogadhatóbb, ha egy szélsőséges milicista tüzel egy mentőautóra? Mert ez nem fér a pici fejecskémbe.
  • Punkerwork
    #2085
    valahogy el kellene érni hogy a gyerekek ne úgy neveljék egyik oldalon se hogy a másik az ellenség, és igen a szélsőségeseket el kell taposni mást sajna nem lehet velük kezdeni.
  • Dzsini
    #2084
    ha meg mégse, akkor azokat megint? vagy bocsánatot kérnek a porigbombázók?

    ez kicsit akasszuk fel a szélsőségeseket gondolkodás :/
  • Punkerwork
    #2083
    a lényegen nem változtat, lehet a legjobb lenne porig bombázni az összeset de tényleg az összeset, akkor a köv generáció talán nem úgy nőne fel hogy utálni kell a másikat.
  • Strahd_
    #2082
    Punk: "elismerem volt olyan is hogy palesztin orvlövész lelőtte az izraeli mentőautó soffőrjét is, de ő szimpla civil volt, mármint a tettes, amikro pedig a hadsereg parancsra tüzel a menőkre az már gáz" idézet hozzászolásra reagáltam .)
  • Punkerwork
    #2081
    max a gyerekek, de az se biztos.
  • Punkerwork
    #2080
    azon a környéken nincs civil.....
  • Strahd_
    #2079
    jah bocs nem mester csak orv .)
  • Strahd_
    #2078
    Cifu te ezt nem érted Palasztin szabadságharcos civil mesterlövész kilöheti a mentöst ,egy katona izraeli mint keres ott meg nem löheti le ezt a civilt. mer tmi az hoyg civilre lö.

  • [NST]Cifu
    #2077
    Nem hinném, hogy bármilyen szinten is "szimpla civil"-nek lehetne tekinteni egy orvlövészt...
  • Grenzjager
    #2076
    elismerem volt olyan is hogy palesztin orvlövész lelőtte az izraeli mentőautó soffőrjét is, de ő szimpla civil volt, mármint a tettes, amikro pedig a hadsereg parancsra tüzel a menőkre az már gáz
  • Punkerwork
    #2075
    pár éve
  • Grenzjager
    #2074
    nem egyszer!!!
    van egy Hering nevű zsidó újságíró, na pl ő is közvetített egy tüntetésről ahol szállították a sérülteket és lőttek a mentőautókra.


    A NEMZETKÖZI VÖRÖSKERESZT és a VÖRÖS FÉLHOLD, valamint az ENSZ is tiltakozott az izraeli hadsereg lépése ellen!! Ez olyan 3-4 éve lehetett!!
  • Cnut
    #2073
    Mikor volt olyan hogy mentőautóra lőttek?
  • Grenzjager
    #2072
    tök rendesek!!
    ez igen, kórházba is szállíthatják, feltéve ha közben nem lövik a mentőautót mint azt szokták, mert állítólag fegyvert visz!!

    no mindegy szerintem Jasser Arafat halála után kezdődik csak az igazi megtorlás zsidó részről
  • [NST]Cifu
    #2071
    Már az indexen is kint van.
  • Punkerwork
    #2070
    már várom a teóriákat hogy megmérgezték.
  • [NST]Cifu
    #2069
    Úgytünik Arafat egézszége kicsit megroggyant, állítólag gyomorvérzése van, és nem ehet (vagy nem tud enni). Az Arafat közeli források rögtön cáfolták a súlyos betegség hírét, de több jel is arra mutat, hogy Arafat állapota tényleg súlyos. Az izraeliek közölték, hogy Arafat szabadon távozhat házi őrizetéből, amennyiben kórházba kell szállítani.
  • Cnut
    #2068
    Itt nem parlament hanem zsinagóga!
  • Strahd_
    #2067
    bár ahogy utánanéztem .) nem teljesen szélsöjobbos .) olyan csurka higitva viktorral szerü .)

    olyat halltoam azok a telepesek akik kimennek onann pénzt kapnak akik maradnak börtönt.
  • [NST]Cifu
    #2066
    Van rá egy tippem, hogy igen kemény nyomás alatt van, és nem teljesen a saját szája ize szerint cselekedik... :)
  • Strahd_
    #2065
    ""Az izraeli parlament kedd este jóváhagyta a Saron kormány tervét, amely szerint kivonják a zsidó telepeseket a Gázai övezetből és Ciszjordánia egy részéről." kiváncsi leszek :) Sharon szélsöjobboldali konymárfö igen sok szavazattol elesik
  • Strahd_
    #2064
    szeritnem meg egyáltalán nem él kint a képek amik meg bekerültek ha kint élne nem lennének ilyen hülye képaláirások. Ha meg nem tetszik neki minek él ott ezt valami joképeségü irta aki it élt és vagy votl kint kicsit vagy halot már héber szavakat.

    Én voltam kint egyszer nyaralni és semmi ilyet nem tapasztaltam semmi ilyet nem hallotam. de érdekes modon ezeket a szvakat én is megtanultam nem kell sok dolog hozzá.

    "Mojse! Hát e’fo ata te zsidrák, menni köll a bet hakneszetbe!” "
    "Hét hol vagy te zsidrák menni köl a parlamentbe" mi értelme van?? semmi

    Amugy 3 honap Középfokig a héber megtanulása kint már aki meg akar tanulni.
  • Punker
    #2063
    "Az izraeli parlament kedd este jóváhagyta a Saron kormány tervét, amely szerint kivonják a zsidó telepeseket a Gázai övezetből és Ciszjordánia egy részéről."
  • Cnut
    #2062
    Tetszett! Főleg az a "Hat, einfo atah te zsidrák" mondat :) Még sztem nincs túl régen kinnt a srác, mert fél év alatt igenis meglehet tanulni ivritül! Simán. Bár én még nem próbáltam, de láttam sikersztorikat ilyen téren :)
  • Hellhammer
    #2061
    "Nem tartom sokra alpo" = Nem tartom sokra a lapot
  • Hellhammer
    #2060
    A pórias nyelvezet jellemző az egész matula.hu-ra. Nem tartom sokra alpot, de ez az írás talán valami mondanivalót is rejt...
  • [NST]Cifu
    #2059
    Jó, bár kicsit túl pórias, a magyar nyelvnek azért káromkodás terén a "faszom megáll" és a "kisköcsög"-nél sokkal kevésbé sablonos szavai is vannak, amik jobban illenének ide. De amúgy tényleg jó, és mutat valamit az ottani, enyhén szólva is kaotikus helyzetből.
  • [NST]Cifu
    #2058
    Arra leszek kiváncsi, hogy mi lesz, ha Izrael tényleg tartja a szavát, felszámolja a telepeket, és átadja a területek feletti kontrolt. Hirtelen nagy lesz a nyomás a Palesztin kormányon (emlékezzünk csak, nem is olyan régen Arafat-párti fegyveresek törtek be a Palesztin kormány ülésére...), folyik a hatalmi harc, és ennek az lehet a vége, hogy a palesztin szélsőségesek terrorakció folytatódni fognak, hiszen nincs egy olyan erő, ami megállítsa őket, hiszen az IDF már nem léphet fel ellenük elméletileg.
    Az ENSZ ugyan nekiállhat békefentartókat küldeni, de kötve hiszem, hogy tolongnának az országok felajánlásai: ki küldené katonáit egy ilyen forrongó helyre? A vége megint az lehet, hogy Izrael kénytelen lesz maga a terroristák után menni, és ez esetben semmi sem fog változni...
  • Hellhammer
    #2057
    Ehhez mit szóltok? Klikk. Sokan kritizálták, hogy antiszemita, pedig csak egy most kint élő srác leírja a véleményét mellébeszélés nélkül. Bűn leírni az igaz gondolatait?
  • Cnut
    #2056
    Ja, és megint azt mondják hogy azoknak csak a szájuk jár mint anno Rabin idejében...(mármint akkor se vették komolyan a telepeseket) Pedig a telepek felszámolása tényleg előremozdíthatná a békét. A kerítés csak önvédelemre jó és az nem elég.
  • Cnut
    #2055
    Nem merne? Nos, a történelem nem igazolja ezt... Csekély 4 háború (48,56,67,72) +intifáda... ezek nem izrael ellen történtek? Mi volt az a kemény dolog amit hallottál?
  • [NST]Cifu
    #2054
    Sabaj, ha figyeled a híreket, most saját magukkal húznak újatt. Tudnillik Sharon meg akarja szüntetni a Gáza-övezetben található zsidó telepeket (a Gáza-övezet Palesztin fenhatóság alá fog tartozni, ha 1x létrejön az önálló Palesztin állam). A szélsőséges zsidók erre életveszélyesen megfenyegették Sharon-t...
  • Trade
    #2053
    Izraellel nem merne seki ujjat huzni.En egyszer egy zsido ember szajabol hallottam ez ugyben egy eleg kemeny dolgot.
  • [NST]Cifu
    #2052
    Elmontad a véleményed, de nekem pont abból van elegem, hogy üres vélemények mennek, "mert azok a csúnya zsidók a felelősek mindenért, igaz fogalmam sincs pontosan mi is történt és történik a közel keleten, de akkor is van véleményem, és különben is mocskos zsidók, és mindenki, aki nem így gondolja, az is mocskos zsidó". Az ilyesmi a "Gumiszobába" lévő topic-okba való, nem pedig az "Általános eszmecsere" alatt lévőkbe.

    És tudod mi a legviccesebb? Hogy eddig egyedül Tetsuo próbált meg alapvető érveket lerakni az asztalra. Mert bizony vannak valóban olyan dolgok, amiket Izrael szemére lehetne vetni, de valahogy ezek sose kerülnek bele az Izraelt ostorozó hozzászólásokba. Talán mert nem ismertek? Ebben csak az a vicc, hogy ezen dolgok is ismertek, legalábbis annak, aki egy kicsit veszi a fáradtságot, és utánanézne.

    Vajon hallottál már arról, hogy az Izraeli hadsereg szétlőtt egy amerikai kémhajót, még 1967-ben? Bizony. Az Izraeliek lőttek amerikaiakra. Volt ilyen is. Azóta sincs ez az akta (megnyugtatóan) lezárva.

    Épp ezért írtam nemrég, hogy ezek után törlöm az ostobaságokkal teli hozzászólásokat. Ugyanis az nem fér bele az "eszmecsere"-nek nevezett szó értelmezésébe, amit pl. #2045 és #2050-es hozzászólásaidból süt. Ennek ellenére mégsem töröltem őket.
    De ha ebben a hangnem akarod folytatni, akkor előre szólok, hogy ez fog történni.
  • Trade
    #2051
    nem kell itt kotekedni mindenki elmondja a maga velemenyet es kesz.
    Egy faraszto nap utan nincskedvem meg itt is veszekedni
  • Trade
    #2050
    en azt nem is allitottam hogy jo volt.
    Csak a palesztinoknak jo hogy ottvannak a zsidok mert van munkajuk?
    A media meg a zsidok kezeben van,napkelte..........
    Miert van az ha elokerul gaza akkor csak zsido nylatkozik?
  • [NST]Cifu
    #2049
    Tudsz egy mondatnál hosszabb hozzászólásokat is alkotni, vagy az már nagyon megterhelő?

    Egyébként ha úgy véled, hogy nagyon frappáns volt a beszólásod, megnyugtatlak, nulla a hasonlóság a két esett között. Tudnillik a Palesztinoknak volt választási lehetőségük...
  • [HUN]PAStheLoD
    #2048
    uh.. helyesírásomba inkább én magam kötök bele , nehogy más megtegye :´]