3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Z
    #2127
    Héj, arról hallottatok, hogy hollandoknál is volt valami zavargás?

    Úgy hallottam, hogy muzulmánok megöltek egy holland férfit, s ezt követően hollandok erőszakos megnyilvánulásokkal "vágtak vissza" az ott élő muzulmánoknak.

    Igaz, nem igaz? Mit tudtok? Csúnya lenne, ha itt is elindulna az utcairobnatgatás. Mit lehetne tenni, ha az európában élő muzulmánok (szélsőségesek) bekattannának, és elkezdenének bennünket felrobbantgatni az utcákon, tereken, iskolákban, vagy tömegközlekedési eszközökön? Nem azért mondom, mert médiagenyó vagyok, és pánikot akarok kelteni, de mi van, ha valami bekövetkezik ezekből? Nálunk szerintem viszonylag kicsi az esélye, hogy szélsőségesek olyan számban legyenek, hogy terrorcselekedeteket hajtsanak végre, de amennyiben az európai országokban elindulna a terror, az nagyon komoly következményekkel járna.
  • Z
    #2126
    azt mondta, hogy "deep coma".
  • [NST]Cifu
    #2125
    Kicsit bővebben az előzményekkel együtt:

    Elefántcsontpart hajdan francia gyarmat volt, majd 1960-ban elnyerte függetlenségét, de továbbra is viszonylag jó kapcsolatokat ápolt franciaországgal. A kakaóexport és a külföldi befektetések, valamint az (afrikai viszonyok között) igen stabil vezetés az egyik legtehetősebb afrikai országgá tették. 1999 végén katonai puccs tört ki, és megdöntötték a kormányt. A Katonai junta vezére, Robert Guei 2000-ben választásokat írt ki, amelyen komoly visszáságok törtek ki, de Guei kikiáltotta magát a választások győztesének. A lakosság tiltakozása miatt azonban Guei kénytelen volt átadni a hatalmat Laurent Gbagbo-nak, aki két éven próbálta megszilárdítani az új központi kormányt. 2002-ben sikertelen puccsot hajtottak végre Gbagbo ellen, és az ország északi része a lázadók irányítása alá került. 2003-ban végül béketárgyalások kezdődtek, és az év végén fegyverszünetet is kötöttek. Ez azonban csak többé-kevésbé volt sikeres, mivel etnikai alapú villongások továbbra is sok helyen voltak, és Gbagbo valamint a lázadó parancsnokok között továbbra is feszült a viszony. A béketárgyalások után 4000 francia és 6000 ECOWAS (Economic Community of West African States - Nyugat-Afrikai Országok Gazdasági Szövetsége) ENSZ békefentartó érkeztek az országba, hogy felügyeljék a lázadók lefegyverzését és ügyeljenek a békére.
    Nemrég több támadás ért több fehér lakost, elsősorban franciákat, de németeket, belgákat ill. libanoniakat is megtámadtak. A jelentések szerint machétákkal felfegyverkezett bandák járják a lakásokat végig, franciákat keresve.
    November 7.-én, vasárnap egy kormányzati harci gép (feltehetően egy Szu-25-ös) megtámadott egy francia állást, és megölt 9 francia katonát, valamint egy amerikai civilt. A támadás a kormányzati szóvívő szerint félreértésből történt, és állítólag lázadókat támadtak volna, de ez egyben a 2003-as tűzszünet megszegésének is minősül. A francia katonák az eset után két Szu-25-ös csatarepülőgépet és három harci helikoptert semmisítettek meg a főváros repterén, "megelőző" csapásként (az ENSZ erőknek csak könnyű fegyveres egységei vannak Elefántcsontparton).
    A legutóbbi, amit olvastam róla az volt, hogy az ECOWAS országok vezetői Nigériába egy megbeszélést hívtak össze az Elefántcsontparti krizis miatt, de sem az Elefántcsontparti kormány, sem a felkelők nem küldtek senkit, noha mindkét fél meg volt invitálva....
  • Punkerwork
    #2124
    franciák pontosan mit is csinálnak most afrikában?
  • Dzsini
    #2123
    itt vannak
  • Dzsini
    #2122
    pár éve volt is egy ilyesmi, hogy asszem a CNN-nek kikerültek a gyász-cikkei a Pápáról, Reagenről, Castroról...
  • Bandee1987
    #2121
    Minden honlapnál, ujságnál előre elkészitik sok személynek az életutját, ha az esetleg meghal, így van ez az origónál is:
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20041028arafat.html
  • Dzsini
    #2120
    nem pontos a hasonlat, de Lenin és Sztálin halálakor is először elrendezték a dolgokat, és csak utána "engedték ki" a hírt.
    és itt se szeretnének káoszt...
  • Dzsini
    #2119
    természetesen nem lennének hajlandóak elismerni, ha tényleg meghalt volna... amíg a palesztin utódlás nem rendezi le a helyzetet maguk közt nem fogják engedni/cáfolni fogják az ilyen híreket.
  • The Garrett
    #2118
    indexen azt írják hogy a halálhír izraeli forrásokból származik, az "életben" van még hírek pedig mindenhonnan máshonnan.
  • Bandee1987
    #2117
    Na jó, azért jó lenne, ha a hiroldalak legalább hasonlót irnának, és nem mindenki szinte mást...
  • Dzsini
    #2116
    aztán persze kitudja.
  • Garfield
    #2115
    Szerintem csak idő kérdése...
  • Dzsini
    #2114
    a lenti volt a legutóbbi hivatalos közleményben ami a kórházból kijött... és délelőtt még Chirac beszélt vele
  • Bandee1987
    #2113
    hát mindenki mást mond...
  • Punkerwork
    #2112
    frankó 2 óránként mást mondanak: jól van - kómában van - nincs kómában de rosszul van - meghalt - nem halt meg. most akkor mi van?
  • Dzsini
    #2111
    a CNN-en élőben most mondta egy doki, hogy él - nincs folyamatosan eszméleténél, de életben van.
  • Punkerwork
    #2110
    "Meghalt Jasszer Arafat palesztin elnök. Arafat kómában feküdt egy Párizs melletti katonai kórházban, és délután beállt nála az agyhalál. Az idős elnököt egy napig gépek tartották életben. A palesztin vezetést sürgős ülésre hívták össze Rámallahba, az izraeli hadsereget már csütörtök délelőtt készültségbe helyezték. Attól tartanak, hogy a palesztin elnök halálával belső háborúskodás robban ki a különböző szélsőséges csoportok között."
  • Vlala #2109
    lehet, akkor én voltam a buta. nekem mind arab, nem tudom megkülönböztetni őket már egy ideje...
  • Punkerwork
    #2108
    mint Palesztin vezető elég sok köze van a terrorhoz, ha meghal szerintem mégnagyobb lesz a káosz
  • Vlala #2107
    Már ne haragudj, Arafatnak mi köze a terrorhoz? Lehet, hogy én vagyko buta...

    Kivonulunk Irakból? De miért olyan lassan? És hol a pezsgőm?
  • Punkerwork
    #2106
    Arafat kómában
  • Punkerwork
    #2105
    "Március 31-ig kivonul a magyar hadsereg Irakból. Ezt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök jelentette be szerda délután."

    Bush ezért tuti berág :)
  • Garfield
    #2104
    Ez azért elég érdekes...
  • Strahd_
    #2103
    kiváncsi lennék ha a palesztin gyereket aki most robbantot lelövik elötte akkor most azzal lenne tele az ujság izraeliek megint egy gyereket öltek meg....
  • [NST]Cifu
    #2102
    Nem tartozik szorosan ide, de ugyebár pár hónapja szóba került Csecsenföld. Nos most találkoztam pár képpel, hogy is néz ki most Groznij, illetve csecsenföld. Ugyan tény, hogy az oldal (orosz mivolta miatt is) igyekszik a lehető legpozitívabban mutatni a jelenlegi állapotokot, de az is látható, hogy a háborús pusztítás nyomait szépen lassan eltakarítják, és a város elkezték újraépíteni, felújítani (ugye anno az orosz hadsereg szinte porig rombolta az egész várost). Persze az is tény, hogy európai szemnek még mindig lerobbantnak tűnik, de ha figyelembe vesszük az átlag orosz városi állapotokat, az összkép máris elfogadhatóbb...













    Ha valakit érdekel, több képet találhat még a Chechnyafree.ru oldalon (továbbra is hozzátéve, hogy az oldal erősen orosz propaganda szagú).

    Nekem mondjuk még ez a kép tetszett, egy angol nyelvű fórumon hozta össze egy srác, szerintem nagyon kifejező:

  • Tikal #2101
    idővel legalább elfogynak...
  • Strahd_
    #2100
    ilyen szempontbol lényegtelen kiktöl kapnák a pénzt csak ne a terroristákat támogatná.
  • Grenzjager
    #2099
    kereskedelemből
  • Grenzjager
    #2098
    és a pénz európából érkezik, zömében a drog kereskedelmeből.
  • Strahd_
    #2097
    Nem az .) épp ezt mondom...

    Igen ez a fö porbléma hogy gazdaságilag szarban vannak a palesztinok és a becsületes jo emberek szivjak meg, mert a terroristak robantanak Izrael jogosan nem engedi be a palesztinokat akik igy munkanélküliek lesznek és még rosszabul járnak. Egy családfö felrobantja magát a család kap 500$ és örülnek neki mert megvan a hös szabadságharcos. Szerintem nem célja jo sok arab államnak hoyg a külföldi tökések odamenejnek mert akkor nem lehet irányito sok ideig 1 ember...tudatlanságban és szegénységben tartanak embereket mert igy nekeik 500$ nagy pénz.. ezért akár az életét is áldozná.

    Kisgyerekekel meg katonsádit játszatunk gyerekkoruk óta fegyvert adunk a kezükbe (megjegyzem az europpai gyerek is ezt játrsza csak müanyag fegyverrel) "kommandozsdit" játszatunk a gyerkkel és közbe sulykoljuk a fejükbe a másik az elelnséged meg kell ölnöd és a gyerek elvakultan követi apja , vallási vezetösje stb szavait és megy a tank ellen. apuci meg egy kapualjbol nézi mit csinal a kisgyerek. vagy a kezébe adok egy akt és menj oda löj rá a katonákra majd jkeritük egy ujságirot keritunk aki lefilmezi a siro szülöket a fegyvert már el is vittük onnan a gonosz ellenség... de nem baj abdullah a helyi hezbolah vezetö ad a kisfiamrt 50$ már megérte nem kell etetni......
    Szeritnem igy van sajnos :( és erre nem lesz megoldás.

    Ha az a pénz ami a terroroszervezeteknek megy azal a palesztin népet támogatnák hogy fejlödjenek sokkal jobb lenne ott a világ.
  • Garfield
    #2096
    A palesztinok gazdasági helyzete a kulcs.

    Izrael felhúzza a falat (IMHO joggal és eredményesen), mire ugrásszerűen megnő a munkanélküliség a palesztin területeken.
    +
    Mivel a palesztin területekről indulnak ki a merénylők és az izraeli hadsereg be-behatol ide, hogy megtorolja a merényleteket, nincs az az őrült külföldi befektető, aki ilyen instabil környékre hozza a tőkéjét. (Kíváncsi lennék, hogy ha azt az összeget, amit az arab országok és Palesztinára hivatkozó Izrael-ellenes arab terrorszervezetek a terrorizmusba öltek, megkapta volna Palesztina, akkor hol tartanának...)

    Eredmények:
    1. Romló gazdasági helyzetben bűnbak kell, hogy elterelje a napi problémákról a figyelmet, ez lesz Izrael vélt vagy valós okok alapján. (A téma bővebb kifejtését lásd Orwell 1984-ében a titkos Emanuel Goldstein-könyvben)
    2. Egyetlen jól jövedelmező meló marad: az öngyilkos merénylet, ahol is az illető felrobbantja magát, a családja meg kap egy - palesztin viszonyok közt - rakat lóvét.
  • Tetsuo
    #2095
    Hát épp ezaz! Ők is ugyanolyan tirpákgecik! Ölik egymást ezek mind, még zsidó a zsidót s arab az arabot is.. katonát, nőt, gyereket? Ezeknek mind1. Sajnos ez az emebriség génjében van..
    (már megint Terminator flash, na megyek..)
  • Grenzjager
    #2094
    EGY ÁLLAMI HADSERGNEK IGENIS NAGYOBB FELELŐSÉGE VAN mint bármilyen lövöldöző "merénylőnek", mert ha még a Hezbollah vagy bármi más tagja is volt, az is csak eltröpül egy ÁLLAMI HADSEREG MELLETT
  • Grenzjager
    #2093
    mind két eset elitélendő!!

    Csak az izraeli hadseregtől azért többet várna mindenki minthogy mentőkre tüzeljen! több ilyen eset is volt.

    Palesztin oldalról egy ilyenről tudok. -attól még lehetett több!!

    De úgy érzem itt a "hadsergnek" és nem egy félkatonai alakulatnak kell a példamutatónak lennie!!
  • Grenzjager
    #2092
    Az egésszel azt akarom mondani, hogy amikor nevezzük igy "fél katonai alakulatok lőnek mentőt" bűn, de azért még is csak furcsa amikor IZRAELI HADSEREG PARANCSRA TÜZEL A MENTŐRE+++
  • Cnut
    #2091
    Én elképzelhetőnek is tartom hogy csak "utángyártott" UN-kocsi az. És ugyanilyen egyszerű lenne ha a lőszerszállító furgonomra rápingálnám a piros + jelet.
  • [NST]Cifu
    #2090
    Most mit akarsz, még kevesebb, mint 100 üzenetett kellett törölnöm, anno az Indexen egy hasonló topic felét kitörölték. :)))

    UN feliratú jármű nem egyenlő mentőautó. Viszont mindenképpen okos húzás volt az Izraeliektől, hogy ahelyett, hogy kilőtték volna egyből az autót (ami miatt tíz körmükről lerántották volna őket), inkább bemutatták a felvételt (amit aztán rögtön nekiálltak kritizálni, miszerint nem is ENSZ jármű látható a képeken).
    A vörös keresztel vagy vörös félholdal ellátott járművek esetén zűrösebb ügy lenne a visszaélés...
  • Cnut
    #2089
    Elmítettem már itt azt a videót amikor pakolásszák be a kassam-ot az ensz kocsiba... Bőven belefér hogy mentőbe is pakolnak, na ez elítélendő. Namost egy ilyet, hogy kilőnek-e vagy nem... Az biztos hogy innen mi nem tudjuk hogy melyik mentőben mi van.
  • Cnut
    #2088
    Csak kintől 2000 :(