3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Punker
    #2248
    9 milliárd dollár vált köddé az iraki újjáépítésben

    már vártam hogy előkerüljön 1 ilyen cikk
  • Punker
    #2247
    36 halott 92 sebesült?
  • [NST]Cifu
    #2246
    Idézet az egyik fejestől (nem szó szerint, de kb.): 'A legtöbb választási helységben zavartalanul folyik a választás.'
  • Punker
    #2245
    na hol tartanak? 1-2 robbantás már volt :(
  • Cat #2244
  • Punker
    #2243
    végülis a terroristák bizonyos szinten már "győztek" is, fegyverek között nem lehet dönteni a szabadságról.
  • [NST]Cifu
    #2242
    [gonosz]
    Pattogatott kukorica és üdítő előkészít, hintaszékben kényelmesen elhelyezkedik, tévét CNN-re hangol...
    [/gonosz]
  • Punker
    #2241
    holnap lesz a választás irakban?
  • Cat #2240
    A brit napilapok címlapjáról hol egy nagy, hol több kisebb fotó köszön vissza, de mind az egy Bászra melletti menekülttáborban elkövetett zaklatásokat ábrázolja. A THE INDEPENDENT egész sorozatot tár elénk, amely azt mutatja, ahogy a brit katonák állítólag szexuális aktusok imitálására kényszerítették az irakiakat illetve amint úgy tettek, mintha bántalmaznák a fogvatartottakat. A három brit katona ellen Németországban bemutatott fotókat a vád sokkolónak és megdöbbentőnek nevezte.

    A THE DAILY TELEGRAPH szerint ezek a képek ártottak a legtöbbet az óta, mióta az Abu Graib börtönből hasonló felvételek az amerikai katonákról is nyilvánosságra kerültek. A lap úgy tudja, hogy magas rangú tisztségviselők attól tartanak, hogy az iraki lázadók felhasználják a fotókat annak bizonyítására, hogy a britek nem tartják tiszteletben az iraki foglyokat. Mike Jackson brit vezérkari főnök közleményt adott ki tegnap este, amelyben elítél minden kegyetlenkedést és megjegyzi: "mintegy 65 ezren szolgáltak Irakban a katonai akciók megkezdése óta. Csak egy kis csoport érintett állítólagosan ilyen cselekményekben." A katonai rendőrség eddig 160 esetben indított nyomozást, amikor haláleset, sérülés, vagy nem megfelelő bánásmód merült fel vádként a katonákkal szemben.

    A THE TIMES címlapján a hadsereg szégyenének nevezi a fényképeket. A felvételeket - mint az előhívást készítő labor filmtechnikusa elmondta - mind a katonák gépével készítették. A történtek akkor kerültek nyilvánosságra, amikor egyikük beadta szülőfalujában a képeket előhivatni. A kegyetlenkedésekre állítólag akkor került sor, amikor a nemzetközi segélyszállítmányokból irakiak lopni próbáltak, de a katonák elfogták őket. A vád szerint Taylor őrnagy ekkor adta ki a parancsot, hogy büntessék úgy meg a fosztogatókat, hogy többet ilyet ne jusson eszükbe elkövetni.


  • Punkerwork
    #2239
    maszk minek rájuk?
  • Cat #2238
  • Punkerwork
    #2237
    picit?
  • [NST]Cifu
    #2236
    Egy picurit alultápláltnak tűnik a fogoly...
  • Punkerwork
    #2235
    hát tuti nem egy szanatórium
  • Cat #2234

    A guantanamoi katonai rendörség cipel ki egy rabot kihallgatás után.

    Mik folyhatnak ott?
  • [NST]Cifu
    #2233
    A szabadság tényleg jó dolog, csak éppen ha egyeseknél puska van, amelyel fenyetnek, hogy márpedig neked nem jó ez a fajta a szabadság, és nem tudnak megvédeni téged ezektől az egyénektől, akkor azt legalábbis anarchikusnak lehet nevezni. Az koalició ott szúrta el, de nagyon, hogy nem építette ki rögtön a bevonulása után a megfelelő polgári rendszert, hanem kapkodós, átgondolatlan módon próbált rendet teremteni (civil fegyverek begyűjtése, majd annak abbahagyása, az iraki hadsereg feloszlatása, majd újra létrehozása, stb.).
  • Punkerwork
    #2232
    puskával nem lehet senkit meggyőzni arról hogy jó dolog a "szabadság"
  • [NST]Cifu
    #2231
    A HVG is írt erről a témáról, kicsit bővebben. Érdekes volt. Vagy Pax Americana lesz (érvényesül a Fehér Ház akarata, és létrejön egy többé-kevésbé demokratikus Irak), vagy káosz. Namost én az előbbire egyre kevesebb esélyt látok...
  • Punkerwork
    #2230
    Irak több részén nem lesz szavazás
  • Cnut
    #2229
    Vasárnap este közép-európai idő szerint 20.00 órakor befejeződtek a palesztin választások...
  • :)
    #2228
    tegnap hazavágtak 5 iraki rendőrt az alkaidások.. tessék
  • [NST]Cifu
    #2227
    Szép kis öngól lett volna. Az ilyesmivel óvatosan bánnak, mert nagyot üthet vissza, lásd Irángate. Fel-felröppenek hírek, hogy találtak az urándúsításhoz szükséges acélcsöveket (nem jelent semmit, hajdan egy csaknem kész atomreaktora is volt Iraknak, de Izrael idejekorán lebombázta), meg üres, vegyi- és biolgóiai-fegyverekhez való tüzérségi lőszereket (iraknak közismerten voltak vegyifegyverei, be is vetették az Irak-Iráni háborúban), de egyértelmű bizonyíték, hogy 2000 után volt Iraknak tömegpusztító fegyvere, mind a mai napig nincs. Nem is véletlen, hogy kínosan kerülik az amerikai politikusok a témát, és inkább arra helyezik mostmár a hangsúlyt, hogy felszabadították az iraki népet, és elindították őket a demokratikus választásokon. Emiat olyan fontos amerika számára a szabad iraki választás, mert az tény, hogy 2003 Márciusa óta egész egyszerűen képtelenek voltak egy fentartható közrendet (anno elkezdték nagy dirrel és durral a civil kézben lévő fegyverek összegyűjtését, aztán rájöttek, hogy ezzel nem mennek semmire, ezért abba is hagyták) és egy működő államaparátust létrehozni. Amerika számára a totális bukás az lenne, ha mindezek után Irak összeomlana, tehát elemi érdekük, hogy egy, mindenki (az arab államok által is) számára elfogadott, egységes Irak jöjjön létre.
  • Trade
    #2226
    csak azt nem ertem hogy nem raktak oda az amcsik a biologia fegyvereket maguk.
    Akkor aztan verhettek volna a melluket hogy na itt van mi megmondtuk.
    Vagy ugyis kiderult volna azert nem?
  • [NST]Cifu
    #2225
    Nem egészen. Az bizonyított volt, hogy az Al-Kaida felelős a Szeptember 11.-ei támadásokért, és az is, hogy az Al-Kaida szabályosan berendezkedett Afganisztánban, valamint ott található a vezére is. Ezen kívűl Afganisztánt ENSZ felhatalmazzásal támadták meg, egyfelől, hogy felszámoljanak egy terrorista csoportot, másfelől, hogy az országban demokratikus rendszerrel váltsák fel a Talibánt. Nem csak amerika támadta meg a tálib rezsimet, hanem egy nemzetközi haderő, amely ENSZ felhatalmazással rendelkezett. A felhatalmazást támogatták még az olyan országok is, mint Oroszország és Kína, a nemzetközi haderőbe pedig több tucat ország részt vett, az USA-tól kezdve Franciaországon át Németországig. Kabul utcáin jelenleg is német katonák járőröznek.

    Ami Irak lerohanását illeti, párszor már kifejtettem a véleményem: az USA először a tömegpusztító fegyverekkel érvelt. Ezt anno sem sikerült alátámasztani, és mind a mai napig nincs megdönthetettlen bizonyíték, hogy volt iraknak komolyabb vegyi- vagy biológiai-fegyver arzenálja 2002/2003-ban. Az viszont tény, hogy az 1980-as és az 1990-es évek elején még rendelkeztek velük. Ez után jött a terrorista-vonal, hogy Szaddam kapcsolatban volt Bin Laden-el, ezen még az amerikai sajtó többsége is csak nevetni tudott... :)
  • Trade
    #2224
    De nemcsak a Tv-re gondolok.
    Meg a szept 11 kapcsan jutott eszembe hogy gyakorlatilag
    akarmilyen orszagot lerohanhatott volna amerika urugykent
  • [NST]Cifu
    #2223
    Az én nézetem az, hogy ismerj meg minél több nézőpontot, hogy kialakíthasd a sajátod.
    Ne CSAK a TV-t nézd, hanem próbálj meg minél több információforrásból tájékozódni, és ismerd meg az előzményeket, a történelmet.

    Nem azt mondom, hogy minden igaz, amit a TV-ben mondanak, mert ez marhaság lenne részemről...
  • Trade
    #2222
    Erre csak azt tudom mondani hogy:az az "igazsag" amit mondanak.
  • Vlala #2221
    bizony még a szemünknek sem, ha éppen a tévé felé néz...
  • Cnut
    #2220
    Amit felgyújtanak az néha leég.
  • Vlala #2219
    and respect :-)
  • [NST]Cifu
    #2218
    Peace!
  • [NST]Cifu
    #2217
    "Dioxinnal mérgezték meg Juscsenkót" -ezt meg megmergeztek mi!!
    Hat ugy felidegesitett amikor meglattam!
    Arrafatot bezzeg nem ugye?Ot nem lehetett hogy a zsidok megmergeztek?


    1.: Juscsenko esetén kimutatták a Dioxint az osztrák orvosok.
    2.: Arafat esetén viszont nem találtak mérget a francia katonai orvosok.
    (Arafat egyik személyi orvosa mondott olyat, hogy szerinte megmérgezték, de semmi konkrétummal nem szolgált - és érdekes módon ezt is bemondták a "zsidó" médiában...)

    Vond le te a következtetéseket.
  • Vlala #2216
    OK ,igazad van, nem szóltam.
    (oltsunk Flamet v1.0)
  • Trade
    #2215
    "Dioxinnal mérgezték meg Juscsenkót" -ezt meg megmergeztek mi!!
    Hat ugy felidegesitett amikor meglattam!
    Arrafatot bezzeg nem ugye?Ot nem lehetett hogy a zsidok megmergeztek?
    De hat mi van a hiradoban?Azt amit ezek diktalnak?
    A zsido media megint mukodott.Taps.
    Tenyeket elferditeni mi?
    Talan mult evben volt delelott a hiradoban hogy leegett vmi pajta,leegett egyszeruen allitottak a tuzoltok.
    Esti hiradoban:meg az van hogy felgyujtottak!
    Kinek lehet hinni manapsag?
  • [NST]Cifu
    #2214
    Milyen meséket?!?
    Nézz inkább utána, mondjuk kezd a Kurd-okkal (emberjogi szervezetek szerint mintegy egymillió kurd halt meg a Szaddam-rezsim börtöneiben és mészárlásaiban), aztán jöjjön Udaj Husszein (akinek saját börtöne volt, és az Iraki olimpiai sportolókat is megkínoztatta, ha nem értek el eredményeket). Ideje lenne a mesékből kinőni, és talán utánanézni a tényeknek...
  • Vlala #2213
    de igen, ismerem a mesét, anyu nekem is elmesélte.
    Mindegy, nem akarok flamet indítani, de Szaddam most amerikaiak kezén van, ezért "bátorkodtam" hozzászólni.
  • [NST]Cifu
    #2212
    [NST]Cifu: Ahhoz az is kellett volna, hogy annyira belemásszon Amerika arcába, mint viszont...



    Te most mi a rákról beszélsz? Én a Szaddam-rezsim börtöneiről beszélek, ahol irakiakat kínoztak meg és végeztek kis...
    Ennyire nehéz egyeseknek már elvonatkoztani Amerikától?!?
  • Vlala #2211
    jaj de jó, mégis lesznek magyarok Irakban, megint lesz miről szólnia a híreknek :-) még több halott, még több sebesült, de jóóó! éljen, éljen...

    [NST]Cifu: Ahhoz az is kellett volna, hogy annyira belemásszon Amerika arcába, mint viszont...
  • Punkerwork
    #2210
    nem tom miért nem nyírta ki magát, jobban járt volna
  • [NST]Cifu
    #2209
    Vajon mit szólna, ha olyan bánásmódban részesítenék, mint amilyenben az ő börtöneiben volt?