3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Dzsini
    #2328
    négy helyszínen hét robbanás... a két halott a buszról van, a többit majd még hozzák ki a metróból... oda mostanában merészkednek le.
  • I.C.ram
    #2327
    Index 6+1 robbánásról beszél, és valami 20 halottról :D
  • I.C.ram
    #2326
    pisztoly/kés fele annyira "látványos", mint egyrobantás. Sokkal többen félnek egy robbantástól, mint a kézifegyverektől. Egy robbantással sokkal drasztikusabb hatást lehet elérni. a halottak senkit nem érdekelnek, azok csak melléktermékek, a lényeg az, hogy rengeteg pénzébe kerüljön a helyreállítás az országnak, és megbénítson valami, akár a gazdaságot, közlekedést, stb.
  • Mike
    #2325
    gyárthatod itt is az önrobbantós elméleteidet
  • [NST]Cifu
    #2324
    Négy robbanás volt, három metróállomásokon, a negyedik egy kétemeletes buszon. A BBC szerint két halott van eddig (20 perces hír).
  • mrzed001
    #2323
    Ebben van valami. Én egy kicsit katonásabban gondolkodok
  • Garfield
    #2322
    Nem érted.

    A terrorizmus célja nem feltétlenül az, hogy öljünk meg minél több embert. A lényeg a nyomásgyakorlás, akár "finomabb", akár durvább eszközökkel.

    Fel lehet robbantani vonatot is (Madrid), de ha csak London tömegközlekedésének teljes megbénításával fenyegetőznek, az sem rossz, ráadásul könnyebben kommunikálható.
    Nézd meg, hogy ezen merényletsorozat után is pl. a tőzsdei árfolyamok mindenütt elkezdtek zuhanni. Lehet, hogy "alig van halott" (bár szerintem 9-cel több ember halt meg a kelleténél), de gyakorlatilag Londonban leállt az élet.
  • Garfield
    #2321
    Meg aztán azon is érdemes elgondolkodni, hogy a WTC után vajon emberéleteket követelő terrortámadás a nyerőbb a nyugati országok ellen, vagy inkább az életet megbénító a nyerőbb a közvélemény szempontjából. Mert akik egy ilyen robbantást meg tudtak szervezni, azok egy sokkal pusztítóbbat is tudtak volna csinálni, ha akarnak.
  • mrzed001
    #2320
    Hát, ennyire a terroristák sem lehetnek buták
    7 terrorista, ha csak egy tőrt adsz a kezükbe több embert tud megölni (pisztolyjal meg pláne)
  • Garfield
    #2319
    Miért lenne furcsa? Nem tudni, ki tette és milyen céllal.

    1993-ban az IRA felrobbantott egy kisbusznyi robbanóanyagot a City-ben. Eredmény: 1 halott, 40 sebesült. De képzelheted, hogy milyen irtózatos pusztítást végzett a magas, csupa üveg épületekben...
  • The Garrett
    #2318
    nemtudod mekkora bomba robbant, milyen erővel, hányan voltak körülötte. Örüljünk neki hogy " csak " ennyi.
  • mrzed001
    #2317
    7 robbantás és alig van halott?
    Ez csak nekem furcsa?
  • Davidus
    #2316
    "de vajon mít mondasz arra, amikor az iraki terroristák a saját népüket robbantják fel a saját országukban?"
    Elkerülte a figyelmedet hogy irakban amcsi bábkormány van.
  • The Garrett
    #2315
    káosz az tutivan, mert robbanások nélkül is hatalmas a tömeg a belvárosban. PLane most hogy nincs tömegközlekedés...
  • Garfield
    #2314
    Hír topik, #654:

    Szerintem csakis az ellenséget, legfeljebb ha néhány ugyanolyan arab beleesik a támadásba, akkor ez van, nem lehet óriásplakátokon felhívni a figyelmet arra, hogy július 7-én 11 órakor minden arab kerülje el a King's crossot, mert robbantunk.

    Ezt magyarázd a felrobbantott irakiak tucatjainak, de inkább százainak. Példa
  • The Garrett
    #2313
    unokatesómék is épp kinnvannak 1 hétre londonban,elso dolgom volt hogy hivtam oket, halistennek semmi bajuk.

    Londonban tényleg rengeteg az arab/indiai/stb náció, családunk arab része is ott él.
    Amin viszont csodálkozok, hogy londonban ha a buszon, metron valaki otthagy valamit, azt rögtön észreveszik és eltávolítják, legyen az egy mekdoneldzses papirzsak, vagy 1 aktataska nagy lánccal az oszlophöz kötve. Szemetesek sincsenek az ilyen helyeken, hogy nehogy abba tegyék az esetleges bombákat. Ehhez képest 4-6-x? robbanas is egyidőben. nojsz.
  • Punkerwork
    #2312
    de szerintük káosz sincs, ettől függetlenül a CNN-en mutattak kis tömeget.
  • Garfield
    #2311
    Taranovnak:

    Az amerikaiak még vígan paroláztak Szaddam Husszeinnel, mikor Lockerbie felett felrobbantották a líbiaiak a PanAm járatát.
    De mondhatnám a USS Cole elleni robbantást, a Balin történt támadást, a kenyai és tanzániai amerikai nagykövetségek lerombolását vagy a WTC elleni első kísérletet.

    Hogy miről szól a terrorizmus? Politikáról. Hatalomról. Pénzről.

    Te leegyszerűsíted amerikai/brit megszállók vs szegény elnyomott irakiakra, de vajon mít mondasz arra, amikor az iraki terroristák a saját népüket robbantják fel a saját országukban? Mert mostanában Irakban a terroristák váltottak a civil célpontokra.
  • The Garrett
    #2310
    Amugy ez erdekes BBC live musorban 2 halott van, es sok sebesült, CNN-en 10 körül, index.hu = tömegkatasztrófa több mint 20 halottal és rengeteg sebesülttel!
  • Galy
    #2309
    index suxx, ne olvassátok! :)
  • The Garrett
    #2308
    hhehe index.hu megint jobbanértesült mint bármelyik hírforrás :D

    erdemes elolvasni, hatasvadaszat 2 win.
  • Punkerwork
    #2307
    nem azért, csak az időponthoz lehetett egy jó "indok"
  • Galy
    #2306
    Olimpia??? nemhiszem, túl kevés az egy nap egy ilyen méretű támadásra.
  • BADE
    #2305
    Londonban most van kint egy ismerősünk,múltkor egy internetkávézóból beszélgettünk vele webkamerával,végigmutatta a termet,tele volt arabbal,így nehéz kiszűrni a gyanús arcokat!
  • BADE
    #2304
    Júni végén akart menni
  • Punkerwork
    #2303
    pánikor kelteni? pesten már valami f@sz viccelődik 3 plázát kiürítenek.
  • Bandee1987
    #2302
    Most látom én is a híreket. Szörnyű...
  • Dzsini
    #2301
    mert mi mást okoljanak? hülyeség nekiállni minden összeesküvést kitalálni.

    majd bevállalja egy vagy több csoport, és kész. nincs pánik nem kell azt kelteni.
  • Punkerwork
    #2300
    tesód is most lett volna ott nem?
  • BADE
    #2299
    bakker,mintha csak megéreztem volna:)
  • Punkerwork
    #2298
    Az olimpiát és a G8-at okolják a londoniak
  • BADE
    #2297
    Nagyon benne van ebben az olimpiai rendezés+a skóciai G8 találkozó
    Szerintem...
    Madridnak azért nem adták a 12-es olimpiát,mert féltek a robbantásoktól.
  • Punkerwork
    #2296
    azt láttam
  • Dzsini
    #2295
    mármint hogy a busz felső szintje majdnem üres volt, az alsóról meg a vérző arcú fickó már beszélgetett párszor a kamerákkal
  • Dzsini
    #2294
    azt mondják az. most beszél Tony Blair
  • Punkerwork
    #2293
    a szétrobbant busz képét nézzve nem 2 halott lesz ott, hacsak nem volt üres.
  • Dzsini
    #2292
    3 buszról vannak a pletykák, 1 van amit elismer a rendőrség egyelőre

    most már 2 halott és 90 feletti súlyos sebesült

    (egy haver Oxford Streeten lent van a metróban...)
  • Gladiator
    #2291
    Full káosz Londonban, meg a sajtóban is.

    Pl. az indexen:

    Hat metróállomást és legalább egy buszt robbantottak fel Londonban. Az első jelentések még balesetről szóltak, a metró áramellátásában keletkezet hibáról szóló feltételezésekre a három busz felrobbantásáról szóló hírek cáfoltak rá.
  • [NST]Cifu
    #2290
    Hát igen, ahogy Arafat esetén is ez volt...
  • Garfield
    #2289
    Ennyit arról, kin, kiken múlik a közel-keleti békefolyamat sikere...