3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • aston shell
    #2732
    amiket irtam, azok tenyek, tapasztalt, netrol szedett dolgok!
  • Thanatos
    #2731
    tudod hogy nem erre céloztam...
    hanem arra hogy mind a két fél totál elferdit mindent hogy a maga igazát sulykolja..., igy egyik odlal nagyobb baromságokat ir minr a másik :P
  • [NST]Cifu
    #2730
    Én is írtam már le hülyeségeket, nem vagyok tévedhetettlen. :)
    Ha meg senki sem foglal állást semmiben, a topic kihal. :)
  • aston shell
    #2729
    #2721 utalnam oket, mint a szart, de nem olnek meg egyet sem...

    #2722 itt elek :)
  • mrzed001
    #2728
    Hát, minimum zseninek kellett (volna) lennie ha több sikeres terrorakciót meg tudott szervezni amcsik ellen és >5 éven át tudott bújkálni a világ egyik legjobban keresett embereként ugyebár :)
    Bin-Laden azért gazdag családból jött tanult ember, róla el tudom képzelni, hogy zseni, node Zarkawiról
  • Thanatos
    #2727
    ezt birom hogy gyk csak olyan foglalnak állást akik totále lfogultak valamelyik irányba :))) Cifu neked meg maximum respect, kb te vagy egyetlen ebmer ezen a topicon aki még nem kezedett bele a sárdobálásba és hülyeségek bizonygatásába hanem csak tényeket irt le :)
  • [NST]Cifu
    #2726
    Ki mondta, hogy Zarkawi zseni volt? :)

    Egyszerűen az Al-kaida egy megbízható embere volt, alulról jött, börtönviselt, és elkötelezett az ügy érdekében. Oszama Bin-Ladenről is az volt a CIA helyi embereinek a véleménye az 1980-as években, hogy egy csak igérgetni képes töketlen mandró, de mégis leültek vele tárgyalni, mert nem volt jobb a láthatáron. Úgyhogy adtak neki pénzt, fegyvert és lőszert, hogy megvívhassa a szent háborúját a szovjetek ellen. :)
  • mrzed001
    #2725
    Zarkawi alapvetően szervező volt, aki az al-kaida által irakba küldött külföldi szélsőséges muzulmán terroristákat helyezgette a sakktáblán
    Láttál te már olyan szervezőt, aki még ahhoz is hülye hogy felhúzzon egy fegyvert? Vagy sakkozó / stratégiai zsenit zsíraggyal? Én még nem :P
  • [NST]Cifu
    #2724
    Olvasd el a #2719-es hsz.-ben Aston Shell linkjét.

    A USS Liberty egy SIGNIT (Signals Inteligence ~ rádióelektronikai kémkedés) feladatkörű hajó volt, tehát volt rajta kismillió különféle tartományban működő rádióvevő, amelyekkel képes bemérni a különféle rádiótechnikai adókat (radarok, rádiók), megállapítani típusukat, illetve képes lehalgatni a különféle rádióadásokat. A Liberty-n ezenkívűl kódfejtők is voltak, tehát a kódolt adásokat is viszonylag rövid idő alatt megfejthették a fedélzetén.

    A magyar fordításhoz egy-két adalék:

    A támadás első perceiben Joseph Tully az USS Saratoga repülőgép-anyahajó kapitánya segélykérési üzenetet kapott a Libertyről, és azonnal repülőgépeket küldött segítségül. De Tully kapitány gépjeit Washingtonból perceken belül visszaparancsolták

    A Saragota fedélzetén ekkor csak a nukleáris csapármérési készenlétben lévő F-4C Phantomok voltak azonnal indíthatóak (ezek akkoriban minden amerikai repülőgép-hordozón így voltak, tehát a fedélzeten álltak feltankolva, szárnyaik alatt nukleáris légibombákkal állandóan bevetésre készen), a Saratoga kapitánya a segélykérést hallva ezeket az F-4C-ket indította el, és közben értesítette a főparancsnokságot is a Liberty segélykéréséről, illetve arról, hogy a készenléti F-4C-ket elindította felé. Ettől a Fehér Házban kissé leesett pár ember vérnyomása, ezért azonnal megparancsolták a kapitánynak, hogy sűrgősen fordítsa vissza a nukleáris fegyverekkel felszerelt F-4C-ket.

    James Ennes szerint az izraeliek célja az volt, hogy a szíriai Golán Fennsíkot zavartalanul, Amerika bármiféle beavatkozása nélkül, megszállhassák

    Egy kis magyarázat: az Egyesült Államok és Izrael viszonya ekkoriban kezdett éppen normalizálódni, szorosabbra fűződni. Ben Gurion Izraeljét noha előszőr az USA ismerte el, az 1940-es és 50-es években főleg a Franciák és az Angolok támogatták. Az 1956-os Szuezi-válság azonban arculcsapásként érte mindhárom résztvevő országot (Izraelt, Angliát és Franciaroszágot), és az amerikai-izraeli kapcsolatok meglehetősen smirgli-szagúak voltak... Izraelnek tehát igenis lehetett tartania attól, hogy az USA esetleg beavatkozik adott esetben a konfliktusba, mint tette azt 1956-ban...
  • mrzed001
    #2723
    Nos, ez méginkább alátámassza, hogy szánt szándékkal támadtak meg a hajót
    Elolvastam amit Cifu linkelt meg amit te is, hát, nos, inkább nem véleményezem a történteket. Egy biztos, tudták kit lőnek és tették ezt mindenféle megbánás nélkül. Amcsik meg töketlen faszok, ha ugyanezt egy arab állam tette volna kb 1 órán belül atomot hasogattak volna a fővárosuk felett (na jó, nem atomot, de összevont légicsapás jelentősebb katonai célpontok és a parancsnokság ellen)
  • PíszLávJuniti
    #2722
    Akkor talán azért nem tudod objektívan felmérni a helyzetet, mert éppen benne vagy és belülről csak egyféle dolgot hallasz, látsz, tapasztalsz. Azt megmondod hogy mit keresel kint ? :)
  • mrzed001
    #2721
    nem, nem beszeltem nepirtasrol, tavol alljon tolem!!!!!!!!!!!
    "abbol a harom gyerekbol pedig 85%, hogy nem eppen cionista emberek lettek volna a jovoben" ez mi akkor ???? Talán az, hogy egyszer (mondjuk ki, legkésőbb a családjuk lemészárlását követően megérdemelten) gyűlölni fogják izraelt felhatalmazza az izraelieket a megölésükre?
    Vagy téged, hogy támogasd ártatlan gyerekek és anyák megölését?
    Ugyan magyar vagyok, és arabot/zsidót is max tévéből láttam, de ha az én anyámat és testvéremet ölte volna meg egy ilyen bombázás, akkor tuti én is minél többet akarnék megölni ezekből a gyilkosokból. És te is.

    es mi van azon tisztelni, hogy gyerekeket robbantanak fel buszokban?
    ki is mondta azt a híres mondást, hogy a terrorizmus a szegények háborúja ... a háború a gazdagok terrorizmusa
  • [NST]Cifu
    #2720
    Gyorsan futottam végig a CNN cikkét, de mintha ő is ott lett volna a kunyhóban a bombázáskor. Ja, és a mobilja alapján határozták meg, hogy hol vannak ...

    Al-Zarkawi szellemi vezetője, Abd-Al-Rahman sejk halt meg a bombázásban, de egyikük sem iraki. Zarkawi jordániában született, a sejk pedig szaudi volt, ha jól tudom. :)

    de ha olyan hülye, hogy még azt sem tudja kezelni, akkor valyon hogy tudna terrortámadásokat szervezni. Lássuk be, az az ipse semmivel sem tűnt többnek, mint egy izomagyú tanulatlan tökhülye iraki paraszt (annak meg ugyan mennyi esélye van, hogy egy síkbolond terrorakciója akár csak egyszer is összejöjjön ?)

    Zarkawi alapvetően szervező volt, aki az al-kaida által irakba küldött külföldi szélsőséges muzulmán terroristákat helyezgette a sakktáblán.
  • aston shell
    #2719
    USS Liberty report (magyar)
  • aston shell
    #2718
    nem, nem beszeltem nepirtasrol, tavol alljon tolem!!!!!!!!!!!
    es igen, van ellenvetesem az ellen, hogy izrael rasszista arabgyulolo lenne!!

    es mi van azon tisztelni, hogy gyerekeket robbantanak fel buszokban? hataroroket robbantanak fel? raketakat lonek varosaokra, kibbucokra? ezt kell tisztelni!?

    gratulalok!

  • mrzed001
    #2717
    Ez eddig kimaradt nekem. Mi volt azon a hajón, hogy ilyen összevont támadást indítottak ellene, talán Hitler egy rokona, vagy valami izraelnek nagyon kínos irat/video?
  • [NST]Cifu
    #2716
    Az USS Liberty felett 8x repültek el izraeli felderítőrepülőgépek a támadás előtt, a Liberty amerikai zászló alatt, amerikai katonai azonosítókódokkal (GTR-5) felfestve hajózott nemzetközi vizeken. Egy egyiptomi teherszállító hajóval összekeverni csak akarattal lehetett. A Liberty-t három torpedónaszád és több repülőgép támadta meg, erős rádióeletronikai zavarás kiséretében (ezért nem tudott a Liberty segítséget hívni a 6.-dik flottától), nem túlzás ez, ha csak egy egyiptomi teherhajót akartak elsűlyeszteni?

    USS Liberty report (angol nyelvű)

    A Sabrai és Satillai menekülttábor elleni katonai akcióban bizonyítottan több, mint kétezer civil halt meg (vörös félhold ill. ENSZ bizottságok adatai), mégha az IDF eredetileg terroristákat is ment oda megölni, és bizonyosan a halottak között jópár terrorista is volt.
  • mrzed001
    #2715
    Az információt biztosító szunni szellemi vezető aligha volt Zarkawival...
    Gyorsan futottam végig a CNN cikkét, de mintha ő is ott lett volna a kunyhóban a bombázáskor. Ja, és a mobilja alapján határozták meg, hogy hol vannak ...

    Egy terrorszervezet irányításához miért kell tudnia kezelni egy M249-et?
    de ha olyan hülye, hogy még azt sem tudja kezelni, akkor valyon hogy tudna terrortámadásokat szervezni. Lássuk be, az az ipse semmivel sem tűnt többnek, mint egy izomagyú tanulatlan tökhülye iraki paraszt (annak meg ugyan mennyi esélye van, hogy egy síkbolond terrorakciója akár csak egyszer is összejöjjön ?)

    Amikor a farok csóválja... (Wag the dog)
    azaz :))) Nekem az egész Al-Kaida és Bin Laden dologról rögtön ez jut eszembe.
  • mrzed001
    #2714
    abbol a harom gyerekbol pedig 85%, hogy nem eppen cionista emberek lettek volna a jovoben.
    Hja, hogy egyszer azok a gyerekek izrael ellen fordulhatnak a jövőben, ezért jogos a megölésük? Vigyük tovább a szálat, akkor az összes palesztin gyerek egyszer izrael ellen fordulhat, tehát akkor jogos az ő lemészárlásuk is. Talán ez az ideológiád, NÉPIRTÁS ??? Felháborító!

    Jó tanulók voltak az biztos (megtanulták mi az másokat gyűlölni), sztem nyugodtan szögezzük le, hogy izrael keményen nacionalista és rasszista arabgyűlölő. Ellenvetés ?

    És amiket az amcsi helikopterekkel és repcsikkel művelnek ... mire is gondolsz pontosan?
    pölö a megtorló akcióikra. Nem mondom, hogy igaza van a palesztinoknak és hogy szabad öngyilkos merényleteket elkövetni, de jobban tisztelem őket mint az Apache helikopterből sátorvárosokra/menekültekre/menekülttelepekre lövő izraeli pilótákat (kb mintha itt cigány putrikat lővetnél tankokból, mert útálod Győzikét)

  • aston shell
    #2713
    az USS Liberty elleni tamadas iszonyatos bakloves volt.

    "a Színáj-partoktól 14 mérföldnyire hajózó USS Libertyt az izraeliek az egyiptomi El Quseir nevű hajónak vélték, ahonnan izraeli alakulatokat támadás érte. Mivel az izraeliek egyiptomi hajónak vélték a Libertyt, megtámadták."

    a sabrai es satillai meszarlast pedig megint ugy allitottak be, hogy artatlan embereket oltek meg.

    a cikk amugy (marha vicces ujsagiro lehetett) az "Aktiv onvedelem" cimet kapta..
    kicsit ott is el lettek ferditve a dolgok. (termesztesen izrael ellen)



    cikk

    ami igaz, az igaz. izrael sem hofeher aldozati barany. mert ha az lenne, mar nem lenne egyaltalan.
  • [NST]Cifu
    #2712
    Az információt biztosító szunni szellemi vezető aligha volt Zarkawival...

    Vagy hogy köze sincs semmihez amivel gyanusítják (vagy tök hülye paraszt, még egy fegyvert sem tud elsütni, nemhogy terrorcselekményt kitalálni), és az mekkora leégés lenne már megint

    Egy terrorszervezet irányításához miért kell tudnia kezelni egy M249-et? Ahhoz meggyőzőerő kell, meg lojális fegyveresek. Az meg megvolt...

    melyik is volt az a film amikor egy rendezőnek meg kellett rendeznie, mintha usa harcban állna egy kisállammal?

    Amikor a farok csóválja... (Wag the dog)
  • [NST]Cifu
    #2711
    nem kulonbek? tan terroristak, vagy mi?

    A két nép viszályát nem szabad egyoldalúan nézni, de azt se mondjuk, hogy Izrael hófehér áldozati bárány (sabrai és satillai mészárlások, támadás az USS Liberty ellen, stb.). Mindkét nép követett el olyan dolgokat, amik elitélendőek.
  • aston shell
    #2710
    koszi, ismerem a terror fogalmat! amugy nem lattam a videot, de gondolom te sem lattad azokat a videokat, amiket ok keszitettek, vagy a kesobbi felveteleket arrol, ami utana maradt. a ket no telleg hiaba halt meg, abbol a harom gyerekbol pedig 85%, hogy nem eppen cionista emberek lettek volna a jovoben.

    "jo tanulok voltak"

    szepen fogalmaztal. akkor fogalmazzunk igy: igen, jo tanulok voltak, hogy nem kell magukat hagyni, mint a birkak, mert ha igen, akkor nem marad beloluk szar. sem.
    hogy miert?

    ezert:
    "Az izraeli mészárlások a harc nyílt újrakezdésével érnek fel, és ez azt jelenti, hogy ismét rengeni fog a föld a cionista városokban, a megszállók gyülevész hadának pedig nincs más választása, mint hogy készítse a koporsókat vagy összecsomagoljon" - hangsúlyozta az Ezeddin al-Kasszám Brigádok közleményében és a pénteki gázavárosi nagygyűlésén osztogatott röplapokon.
    --------------------------------------------------------------------------------
    "És amiket az amcsi helikopterekkel és repcsikkel művelnek az túlmegy a terrorizmus fogalmán..."

    mire is gondolsz pontosan?
  • mrzed001
    #2709
    Csendbe jegyezném meg, hogy az a szellemi vezető is ott volt a házban a bombázáskor, és nem hinném hogy önként vállalta volna a mártír szerepet (magyarán szépen átbaszta az agyát a nagy USA felderítése)

    Ezzel az a baj, hogy lehet, elfogják élve. Mi lesz akkor? Bíróság elé állítják, médianyílvánosságot kap, terjesztheti az igéjét
    Vagy kiderül, hogy egy színész pölö. Vagy hogy köze sincs semmihez amivel gyanusítják (vagy tök hülye paraszt, még egy fegyvert sem tud elsütni, nemhogy terrorcselekményt kitalálni), és az mekkora leégés lenne már megint
    Egyszerűen nevetséges amit az amcsik művelnek, azonnal átlátható dezinformáció, egyértelmű félrevezetés .... melyik is volt az a film amikor egy rendezőnek meg kellett rendeznie, mintha usa harcban állna egy kisállammal?
  • mrzed001
    #2708
    azok a starndolok nem veletlenul haltak meg
    három gyermek és két nő ??????? Láttad a videót? Azok valyon milyen veszélyt jelentettek izraelnek azon kívül, hogy palesztinok voltak ?
    Sajnos azt kell mondanom, hogy igen, volt zsidóüldözés és antiszemitizmus, de az elszenvedői jó tanulók és eltanulták az ellenük bevetett módszereket "kínzóiktól" (és nem félnek alkalmazni, mert bárki ki meri mondani, hogy NÉPIRTÁST követnek el, az antiszemita és dögöljön meg). Ezt azért sokáig már nem fogják tudni eljátszani, mert a mai fiatalok nem elkövetői a velük szembeni erőszaknak, de az övéknek igen.

    És amiket az amcsi helikopterekkel és repcsikkel művelnek az túlmegy a terrorizmus fogalmán (talán gondolkozz el azon, hogy mit is jelent a terror azaz elnyomás szó, és mi a jelentése!)
  • aston shell
    #2707
    "...amúgy csak az a baj, hogy ettől még nem lesz béke a közel-keleten... :\"

    igaz, ez igy marad, amig bele nem fulladnak a tengerbe a gazaiak :)))
  • aston shell
    #2706
    "Talán a helyszínen vagy és mindenhol jelenvoltál?"

    igen, a helyszinen vagyok, de nem voltam jelen mindenhol.
    --------------------------------------------------------------------------------

    "Bármelyik ország, aminek a hadserege civilek életét oltja ki az agresszor."

    a civilek benne vannak a pakliban, es nem nagyon tortennek ilyen esetek.
    --------------------------------------------------------------------------------
    "Az izraeliek nem különbek a palesztinoktól, csak ők kapnak kis óceánon túli támogatást."

    nem kulonbek? tan terroristak, vagy mi? es az oceanon tuli tamogatas sem minden esetben igaz.


  • [NST]Cifu
    #2705
    Magyarországon a hadügyminiszterek még akár katonák sem voltak, nemhogy katonatisztek, no persze Izrael egy kicsit más világ. :D

    Egyébként én azt látom, amit korábban jósoltam a palesztinokkal kapcsolatban. Izrael jóváhagyta a palesztin államot, így ha a palesztinok nem tesznek a terrortámadások ellen, a legnagyobb lelki békével visszavághatnak, hiszen megtámadta őket egy kvázi szuverén ország. Ezzel amúgy csak az a baj, hogy ettől még nem lesz béke a közel-keleten... :\
  • PíszLávJuniti
    #2704
    "hogy izrael agresszor. es ez nem igaz!"

    Talán a helyszínen vagy és mindenhol jelenvoltál ?
    Bármelyik ország, aminek a hadserege civilek életét oltja ki az agresszor. Az izraeliek nem különbek a palesztinoktól, csak ők kapnak kis óceánon túli támogatást.
    Hallod, ez nem a viccek topik.
  • aston shell
    #2703
    "Három légicsapás és egy haditengerészeti tüzérségi támadás érte huszonnégy óra leforgása alatt a palesztin területeket, és a műveletekben legkevesebb tizennégy palesztin életét vesztette, a sebesültek száma ötven körüli."

    keves! azok a starndolok nem veletlenul haltak meg. amit az index ir, az nem feltetlenul pontos. az aldozatok szamat most speci pont eltalalta, de ez csak veletlen.
    --------------------------------------------------------------------------------
    "A palesztin televízió közlése szerint az áldozatok száma elérheti akár a tizenötöt is."

    nagy sz@rt! probalnak sirni, hogy milyen "agresszor" orszag is izrael. nem azert kaptak a tuzet, mert unatkoztak a katonak, vagy azert, mert tul sok loszer van a hadsregben. azert kaptak, mert az elmult 4 napban tobb, mint 3 kassam raketat soztak tel-aviv kornyekere. ha tortenetesen ez Saul Mofaz ideje alatt tortent volna, akkor mas lett volna. de miutan ez f@sz Amir Perec most a hadugyminiszter (megjegyzem: meg szazados sem volt soha eleteben), ezert ez igy tortent. neki az az allaspontja, hogy ha lonek izraelre, akkor nem valagatnak a valaszcsapasnal. ha eppen strandolnak ott az emberek, akkor strandolnak. le sem szarja. ez mar csak igy van. a masik oldalrol viszont ertheto, mert a palesztinokat sem erdekli kulonosebben, ha gyerekeket robbantanak fel itt-ott.
    --------------------------------------------------------------------------------
    "Mahmúd Abbász palesztin elnök a támadás után kijelentette: nincs kétsége afelől, hogy válogatás nélküli véres mészárlás folyik népe ellen, és felkérte a világ közösségét, az ENSZ Biztonsági Tanácsát és a közel-keleti béke helyreállítása reményében közvetítő kvartettet, amelyet az ENSZ, az Európai Unió, Oroszország és az Egyesült Államok alkot, hogy tegyenek lépéseket a gyilkos izraeli politika felszámolása érdekében."

    na, ezen csak rohogni tudok! ha mahmud abbasz beket akarna, megkapna azt, de csak a pofajat jartatja, mikozben azon van, hogy mikent lehetne eltorolni izraelt a terkeprol.
    --------------------------------------------------------------------------------
    "A légierő is lecsapott

    A tenger felől érkezett támadással nagyjából egy időben az izraeli légierő csapást mért egy Gázavároshoz közeli térségre, egy palesztin férfi életét kioltva."


    az a palesztin ferfi mellesleg egy terrorista csoport tagja volt. pontosan a segge ala ment a raketa a vadaszgeprol. csakugy, mint jaszin sejknel, azzal a kulonbseggel, hogy a mostani terrorista nem volt rokkant.
    --------------------------------------------------------------------------------
    megint mas:
    kb ket hete volt egy egynapos haboru a libanoniakkal. szokas szerint lottek at, de most atleptek a "normalis" szintet es visszalottek az izraeliek. csak
    terroristak fordultak fel, arrol nem irnak sehol...
    ennyit az indexrol :))


    bocs, hogy hosszura nyult, de ezt mar ki kellett boknom, mert tegnap ota mast sem hallok, csak azt, hogy izrael agresszor.
    es ez nem igaz!
  • [NST]Cifu
    #2702
    Az USA különféle fegyveres erői már másfél éve kergetik Zarkawit, tehát hogy milyen módszerrel teszik el láb alól, már az ő döntésük. Azt meg ne gondold, hogy a foglyul ejtésével olyan sokat nyernének. Információt már kaptak, a szóbeszéd szerint egy szunni szellemi vezetőtől, aki egy megegyezés után szépen felnyomta a szunni lázadó parancsnokok egy részét, valamint Zarkawit is. A szóbeszéd szerint a szunninak elegük lett Zarkawiból és kompániájából, miután sokkal több problémát okozott a szunniknak, mint az amerikaiak, Zarkawi nem a szunnita irakiakért harcolt, hanem azért, hogy létrehozza a szuper-muzulmán államot, és mellesleg az amerikaiak ellen harcolt, de nem tőrődött igazán a helyi civilekkel (hacsak nem emberanyagra volt szüksége).

    Ezért a szunni szellemi vezetők egyszerűen fordítottak a lapon, és úgy gondolták, hogy ennél még az amerikaiak is jobbak. :)

    Az amerikaiaknak ott volt tehát a kezükben az információ, hogy merre is van Zarkawi. Mit csináljanak? Küldjenek oda egy adag katonát (a Task Force 145 üldözi az Al-kaida sejteket, köztük Zarkawit is több, mint egy éve, e csapat elég változatos felállású, de szinte minden amerikai spec. egység megfordult benne, a Delta Force-tól kezdve a 82nd Airborne-on át az Army Rangers-ig)? Ezzel az a baj, hogy lehet, elfogják élve. Mi lesz akkor? Bíróság elé állítják, médianyílvánosságot kap, terjesztheti az igéjét... Akkor már jobb, ha mártír lesz. Mellesleg biztosra mentek: egy GBU-12 Paweway II lézer irányítású, es egy GBU-38 JDAM GPS irányítású légibombát egyszerre dobtak a házra...

    A Zarkawi videó amúgy elmegy viccnek is: az M249-el (bár belga eredetű, de amerikai fegyver van a kezében) bohóckodik, látványosan bizonygatva, hogy milyen tökkelütött is. Bin Ladennek legalább annyi esze volt, hogy AKM-74S-el szép egyes lövéseket adott le. Nem volt tökéletes, de arra megfelelt, hogy sugalja azt, hogy a vezető nem csak a száját jártattja, hanem ha kell harcol is. Ez amúgy egyértelműen nonszensz, sem Bin Laden, sem Zarkawi nem volt soha igazán fegyverbűvész.

    No de Zarkawi egyben fel is fedte magát. Egy irakban dolgozó zsoldos megjegyezte, hogy az irakiak a Zarkawi videó meggyőzte arról, hogy tényleg létezik ez az ember. Addig ugyanis inkább az a nézet terjengett, hogy zarkawit igazából az USA "találta ki", hogy ezzel az ürügyel parolázhasson keresztül-kasul irakban, és ölhesse meg azokat, akik nem szimpatikusak nekik. A videó után viszont egyfelől ez a nézet elbukott, másfelől viszont felismerték már az irakiak is zarkawit, márpedig viszonylag sok irakinak a töke tele van a zarkawi félékkel...
  • mrzed001
    #2701
    Sunyi módon rádobni valakire egy bombát, azt igen, de katonákat odavinni/ledobni hogy harcoljanak (és esetleg élve elfogják), azt nem (még mondana valami terhelőt Bush-ra a tárgyaláson -HOGY MIN ???- ).
    Ha a hírszerzés tudott a hollétéről (és az ipsét kikérdezve azért elég sok érdekes infót kaphatott volna a hírszerzés), akkor miért az amerikai katonák értek oda utolsónak a helyszínre ???
    Most aztán veri a mellét a büszke nemzet, mindössze mennyi, első hírek szerint 1 nő és egy gyerek lett áldozata a bombázásnak?
    Ja, és ami a helyszínt illeti egy erdőszéli magányos ház, szóval az erdő felöl könnyűszerrel lehetett volna becserkészni/behatolni, még csak delta egység sem kellett volna hozzá ...
    Bármennyire is támogatnám a Bush offenzívát, azért felmerülne bennem a kérdés, hogy szóval akkor kik is itt a valódi terroristák ?

    Még egy apróság, néztem az egyik filmet, ahol Zarkavi egy batárnagy fegyvert tart, aztán lőne vele, de az meg se mukkan. Ez az ember annyira hülye volt, hogy nem tudta felhúzni a fegyvert, oldalról kellett egy ipsének odamennie hogy felhúzza neki

    De ha már terrorizmusról esik szó akkor említsük meg USA nagy kebelbarátját Izraelt is, akik éppen tegnap mészároltak le 7 ártatlan strandolót egy pakisztáni strandon köztük három gyermek és két nő halt meg.
    cikk
  • aston shell
    #2700
    2006. június 9., péntek 17:21

    Az amerikai csapatok érkezésekor Abu Muszab az-Zarkavi, az iraki főterrorista egy hordágyon feküdt, még mondott valamit, majd belehalt sérüléseibe. A holttest azonosítása még tart, az ujjlenyomatok alapján azonban bizonyosnak tűnik, hogy valóban a terrorista vezért bombázták ki rejtekhelyéről.



    A lefejezős terrorista, Abu Muszab az-Zarkavi még életben volt, mikor az iraki rendőrök a lebombázott rejtekhelyre érkeztek, számolt be pénteken William Caldwell, az amerikai hadsereg vezérőrnagya, és bagdadi szóvivője. „Zarkavi túlélte a légi csapást, láttuk is őt élve” – fogalmazott. Caldwell nem tudta pontosan megmondani, hogy hány percig élt még Zarkavi, írja a CNN. Annyi azonban bizonyos, hogy ő volt az egyetlen, aki túlélte a bombázást, és még „motyogott is valamit a katonáknak.

    „Az iraki rendőrök érkeztek először a helyszínre, ők tették hordágyra Zarkavit. Rögtön ezután megérkeztek az amerikaiak is” – magyarázta a szóvivő. „Egy szemtanú beszámolója szerint Zarkavi még megpróbált lejutni a hordágyról is, de rövidesen belehalt a bombázás alatt szerzett sérüléseibe” –.

    A hírszerzők információi alapján a csapatok egy Bakuba közelében lévő „biztonságos házat” vettek célba, ahol Zarkavi megszállt szerda este. Az F-16-os két 230 kilós bombát dobott az épületre, törmelékké változtatva azt.

    Az ujjlenyomatokat már ellenőrizték, de még tart a DNS-vizsgálat a személyazonosság igazolására. Ennek eredménye három napon belül várható.

    Az al-Kaida iraki szárnyának vezetője szerda este negyed 7-kor halt meg, a fejére kitűzött vérdíj 25 millió dollár volt. Az amerikai hadsereg magas rangú tisztjeinek beszámolója szerint a szerdai bombázást két hétig tartó intenzív hajtóvadászat előzte meg, így találtak rá először Abu Abdul-Rahman al-Irakira, Zarkavi spirituális tanácsadójára, majd magára Zarkavira is.

    oh, yeah! :)
  • Kalóz Pepi
    #2699
    Tisztázta egy katonai vizsgálat az amerikai katonákat az alól a gyanú alól, hogy az iraki Isaki városában szándékosan öltek volna meg polgári személyeket - közölték védelmi minisztériumi tisztségviselők pénteken.



    A Bagdadtól mintegy száz kilométerre északra fekvő Isaki rendőrsége korábban azt állította, hogy amerikai katonák idén márciusban kivégzésszerűen agyonlőttek hat felnőttet és öt gyermeket egy rajtaütés során egy házban.

    Az amerikai fegyveres erők viszont azt állították, hogy az incidensben négy ember vesztette életét - köztük egy lázadó, valamint két nő és egy gyermek -, miután az épületből tüzet nyitottak a katonákra, akik az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat egyik feltételezett tagjának elfogása érdekében vonultak ki a helyszínre.

    Nevük elhallgatását kérő amerikai védelmi minisztériumi tisztségviselők pénteken közölték: az ügyben lefolytatott vizsgálat nem talált szabálytalanságot a katonák viselkedésében. A hadsereg tényfeltáró bizottsága megállapította, hogy a katonák betartották a vonatkozó rendszabályokat, az iraki polgári személyek életét pedig nem szándékosan oltották ki.

    Az isaki incidens egyike annak a néhány - polgári áldozatokat követelő - iraki fegyveres összetűzésnek, amelyet az amerikai hadsereg kegyetlenkedés, vérengzés gyanúja miatt vizsgál. Közülük a legnagyobb sajtónyilvánosságot az kapta, hogy amerikai katonák tavaly novemberben az iraki Hadíszában agyonlőttek 24 polgári személyt - köztük nőket és gyermekeket -, miután menetoszlopukat pokolgépes támadás érte. Ebben az ügyben az iraki kormány is nyomozást indított.

    (MTI)

  • AnuluWork #2698
    Megölték az iraki al-Kaida vezetőjét
    Az iraki kormányfő bejelentette az-Zarkávi halálát

    Irakiak dobták fel
    (Index)
  • Grenzjager
    #2697
    s a jenky terror folytatódik...
    persze tévedésből


    Amerikai tüzérségi lövedék csapódott be egy iraki kisvárosban, és ennek következtében három iraki civil életét vesztette, további három pedig megsebesült - közölte az amerikai hadsereg vasárnap.

    A közlemény szerint gyakorlatozás közben következett be a szerencsétlenség pénteken Dijála tartományban, a Bagdadtól mintegy 65 kilométerre északra fekvő Baakúba város közelében. A robbanás következtében két polgári személy azonnal meghalt, egy harmadik pedig egy katonai kórházban halt bele sérüléseibe. A detonáció hat házat megrongált.

    Az újabb incidens az amerikai-iraki kapcsolatok szempontjából érzékeny időszakban történt. Núri al-Máliki iraki miniszterelnök a múlt héten azt mondta, hogy kezdi elveszíteni türelmét amiatt, hogy amerikai katonák "tévedésből" egyre többször ölnek meg iraki civileket.

    Szerdán egy közös iraki-amerikai testület jelentette be, hogy amerikai katonák "tévedésből" öltek meg két nőt, akik Bagdad északi részén egy szülőotthonba igyekeztek. Az amerikai hadseregre nagy nyomás nehezedik azok miatt a vádak miatt is, hogy tavaly novemberben Hadíszában 24 iraki polgári személyt mészároltak le amerikai tengerészgyalogosok.

    hirado.hu
  • Grenzjager
    #2696
    Újabb sokkoló felvétel iraki civilek kivégzéséről
    2006. június 2., péntek

    Újabb, amerikai katonák által kivégzésszerűen megölt iraki civilekről, köztük csecsemőkről kapott videofelvételeket a BBC.

    A brit közszolgálati műsorszóró hírtévéje mutatta be a felvételeket, amelyek a forrás szerint a Bagdadtól északnyugatra fekvő Isaki városában készültek. Az iraki rendőrség állítja, hogy az idén márciusban történt incidens során amerikai katonák tizenegy fegyvertelen polgári személyt, köztük öt gyermeket és négy nőt tereltek össze az iraki városban, és agyonlőtték őket.

    Az amerikai hadsereg ugyanerről az incidensről elmondta: négy személy - két nő, egy gyermek és egy gyanúsított - vesztette életét, amikor amerikai katonák rajtaütöttek a házon, amelyben informátoruk szerint az al-Kaida terrorhálózat egy tagja tartózkodott.


  • Cat #2695
    Már ássák a lövészárkokat:

    Elvágják az iráni szálakat a nagy európai bankok

    Az Egyesült Államok nyomást gyakorol a legnagyobb európai bankokra annak érdekében, hogy építsék le iráni érdekeltségeiket. A New York Times értesülése szerint a svájci UBS és Credit Suisse, a holland ABN Amro és a brit HSBC már meg is tette az elsõ lépéseket. A nagy európai bankok az USA-ban is jelen vannak, így a terrorizmusellenes törvények – amelyek értelmében az Egyesült Államok által elszigetelni kívánt országokban folytatott ügyletekért pénzbírság vethetõ ki – rájuk is vonatkoznak. Brüsszel és Washington egyaránt azt szeretné, ha az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) szankciókat fogadna el Irán ellen, amely semmilyen hajlandóságot nem mutat arra, hogy felhagyjon urándúsítási programjával.

    Elõször a Financial Times szellõztette meg, hogy Washington pénzügyi blokádot szervez Irán ellen, miután a BT-ben nem képes keresztülvinni a szankciók elfogadását. A brit gazdasági napilap emlékeztetett arra, hogy Észak-Koreával szemben ez a módszer meglehetõsen eredményesnek bizonyult. A feszültség tárgyalások útján a jelek szerint nem oldható fel: Javier Solana, az EU külügyi fõmegbízottja a múlt héten a legmodernebb technológiát ajánlotta fel a közel-keleti országnak, amennyiben az atomenergiát kizárólag békés célokra használja fel, Teherán azonban ezt (is) elutasította.
  • [NST]Cifu
    #2694
    Én nem erre az adott estre, hanem általánosságban gondoltam. :)
  • aston shell
    #2693
    a forras megbizhato, izraeli ujsagban olvastam.