3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • mrzed001
    #2892
    Mondhatjuk, hogy az afgánoknak mákuk van ... jó sok
  • Grenzjager
    #2891
    nagyobb az opium termés Afganisztánban mint valaha, hiába az USA tud rendet tartani, láttuk már sok helyen a világban.... ahol megjelenik egy jenky katona ott nem sokára anarchia, káosz, MÁÁÁK
  • mrzed001
    #2890
    Ehhez csak annyit kellene tenni, hogy usa fegyverek helyett afgán mákot kellene a térségbe importálni :)))
    Egyébként jó ötlet, kellene ott is egy hippikorszak :D
  • Grenzjager
    #2889
    bementek Gázába?
  • aston shell
    #2888
    ***mandatumot
  • aston shell
    #2887
    nem jutottak be, mert csak ket mandarumot kaptak sajna...

    "ale yarok" >>> "zold level" (a part neve)

  • aston shell
    #2886
    tobbnyire csak gazaban :)
  • [NST]Cifu
    #2885
    Palesztínok élnek elszórva szinte egész izrael területén, ha jól tudom (ezt mondjuk inkább Ashton Shell-től kellene kérdezni... ;)...
  • Grenzjager
    #2884
    Azokra a területekre gondolok, ahol palesztínok élnek és az izraeli hadsereg az úr.

  • [NST]Cifu
    #2883
    Mely palesztin területeket tartja szerinted megszállás alatt?

    Még 1x: nemzetközileg elismert Palesztin állam csak azért létezik, mert Izrael egyes területeket átadott a palesztin fennhatóságnak! Nincs nemzetközileg elfogadott, vagy megfelelő történelmi határa a palesztin államnak!
  • Grenzjager
    #2882
    Melyik az a párt izraelben amlelyik szerint a legjobb az lenne a mindenki jól beszívna a közel-keleten és akkor béke lenne.....

    bejutottak a parlamentbe !
  • Grenzjager
    #2881
    izrael tart megszállás alatt palesztín területeket, kb ugyanúgy ahogy Marokkó Ny-Szaharát -ennyi


    a lényeg amin semmi sem változtat, a palesztín nép nem tudja önrendelkezési jogát gyakorlni Palesztínában.
  • [NST]Cifu
    #2880
    Áruld el légyszíves, hogy mégis ki tartja kinek a területét megszállás alatt. Kiváncsi lennék rá. De elötte újra olvasd el az #1966-os hsz.-t...
  • mrzed001
    #2879
    Náci dolog falakkal elválasztani különböző etnikumú embereket...
    Na és azonos etnikumú embereket
  • Grenzjager
    #2878
    A kérdés egyszerű, ki tartja kinek a területét megszállás alatt?? melyik népnek sérül az önrendlekzési joga a szülőföldjén ?? Náci dolog falakkal elválasztani különböző etnikumú embereket...
  • mrzed001
    #2877
    Eltalálta? Tényleg? Akkor hogyhogy nem a "célszemélyek" haltak meg?
    Talán nem is a célszemélyek megölése volt a cél, hanem a kocsi? Milyen gonosz egy kocsi lehetett KARR2
    Hát, én közel sem nevezném sikeres akciónak :P

    Nem tudom lehet én vagyok rossz ember , de ha az én családomat ölnék meg én nem nyugodnék mig minden felelös meg nem hal
    Azzza baj veled, hogy nem érted hogy a másik oldalon is ugyanez a helyzet.
  • Strahd_
    #2876
    Célpont tiszta volt mert eltalálta.
    Katona látta a célpontot , bemértek, tüzparancsot kért és tüzelt. Ez a feladata.
    Miböl gondolod hogy kiment volna? Lehet ott kiszáll a célpont és elszalasztották azt hogy kilöjék.

    "Palesztin öngyilkos merénylő meghal a támadása során" Igen megölte magát és megölte a pilota családját a gyerekét , feleségét stb felrobbantották egy bevásárló központban buszmegállóban stb gondolod elég ha csak 1 terroristát ölt meg? Ebbe nem tudod magad beleélni, milyen rettegésben élni hogy ha a szeretteid elmennek valahova talán nem jönnek haza.

    Nem tudom lehet én vagyok rossz ember , de ha az én családomat ölnék meg én nem nyugodnék mig minden felelös meg nem hal. És Zavarna ha mások örömünnepként élnék meg hogy a gyerekemet felrobbantotta egy "hős szabadságharcos"
  • Grenzjager
    #2875
    mindegyiket ??? nem, na ez a gond
  • mrzed001
    #2874
    Nomeg közli, hogy a célpont épp egy piac kellős közepén tartózkodik, esetleg hogy halad kifelé onnan, milyen sebességgel, mennyi időn belül lesz tiszta a célpont sacc/kb, meg a felderítés is párhuzamosan adja az infót...
    Persze sok múlik azon is, hogy milyen célzást használnak és miről indítják a csapást. Pölö lézeres célzás esetén nem tudják a végtelenségig megfesteni a célt, de akkor miért is ott tartózkodott a beszivárgó egység, és miért nem máshol?
    GPS szerinti támadás városon belül eleve marhaság, hiszen mire odaér a megadott pontra a rakéta addigra onnan már távozhatott a céltárgy(ugyebár fix koordinátákra megy a bomba, és nem távvezérelhető? vagy már olyan is van?). Távvezérelt (pölö poloskára) állított célzás esetén meg oly mindegy, hogy hol is lövik ki a kocsit.
  • mrzed001
    #2873
    Miért olyan hihetettlen, hogy egy híres/hírhedt idős ember csak úgy megbetegedjen és adot esetben eltávozon idegenkezüség nélkül?
    Valaki aki ilyen radikális változásokat csinál? Akit a saját keménymagja árulónak tekint pont a telepek erőszakos felszámolása miatt? Az a keménymag ami végképp semmitől sem retten vissza? Az akit teljesen ki akart zárni a hatalom közeléből is? Hát, nagyon ostobának kell lenni, hogy az ember ne adja össze a 2+2-t. Persze ettől még lehetett agyvérzés, csak momentán nagyon gyanus időben történt.
  • [NST]Cifu
    #2872
    A parancsot a katona arra kapja, hogy semmisítse meg a célpontot. A megsemmisítés időzítése és módja nagyrészt a katonán múlik.
    Pölö a piac helyett ha csak pár percet vár már egy kevésbé forgalmas helyen, vagy városon kívül is megsemmisíthette volna a kocsit. Nem ezt tette, bedobta a bombát a város közepére. Ez neked mit mond az illető jelleméről?


    Nem igaz. A tűzparancsot odafent hozzák meg, a katona csak közli, hogy látja és befogta a célpontot, majd tűzparancsot kér.
  • Garfield
    #2871
    Neked elég érdekes elképzeléseid vannak a bevetésekről.

    Az csak a másodvonalbeli akciófilmekben van, hogy kapnak egy fényképet a célpontról és mindenki meg a maga feje után.

    U.i.: Azt hol is olvastad, hogy városon kívül is meg lehetett volna semmisíteni? Találgatsz?
  • [NST]Cifu
    #2870
    csakhogy EU erősödik, és már lassan képes fellépni USA-val és csatlósaival szemben mint egy szuperhatalom (de legalább is német+franciao.). 10-15 év és ténylegesen szuperhatalom lehet az EU

    A Hamasz kormányra kerülésekor az EU is csökkentette a pelsztin kormánynak juttatott támogatást. Az EU azért pénzelte a korrupt PFSZ-t is, hogy előremozdítsa valahogy a békefolyamatokat, de ők sem fognak egy nyíltan erőszakra hangolt palesztin államot támogatni.

    És ha az EU állna be mögéjük olajérdekeltségei miatt? Persze rögtön lenácizná az EU-t usa.

    Kétlem, hogy az EU ilyesmire vetemedne, ahhoz nem elég egységes és nem elég határozott (szegény Havier Solanát is megbúbolták, amikor a koszovói-szerb ellentéteknél a tárgyalóasztalnál katonai lépéseket is kilátásba helyezett a szerbek ellen - ekkor ugye már nem mint NATO főtitkár, hanem EU védelmi biztos ült ugyanis ott, ő pedig igyekezett határozottnak tünni, ahogy a NATO vezetésnben anno elvárták tőle).

    Terjengett az a pletyó még a zsidók között is, hogy esetleg mérgezés volt, és nem agyvérzés.

    Ez olyan "pletyó", minthogy Arafatot is megmérgezték. Ariel Sharon 72 éves, Arafat 70 éves volt. Miért olyan hihetettlen, hogy egy híres/hírhedt idős ember csak úgy megbetegedjen és adot esetben eltávozon idegenkezüség nélkül?

    Azért előbb volt talán egypár igendurva vérengzés a másik oldalon is, Cifu biztos tudna mondani egy párat

    Mindkét oldalon voltak vérengzések, ez nem vitás (izrael esetében főleg a Libanoni 1982-es Sabrai és Satilai mészárlásokat szokták felhozni, ahol az Izraeli erők körbezártak egy menekülttábort, amelyben PFSZ gerillák bújtak meg, majd tűzet nyitottak rájuk, az áldozatok száma izraeli források szerint 700 körüli, a vörös félhold szerint 2000 körüli, a palesztinok szerint 3000-3500 közötti). Viszont a "ki kezdte elöbb" teljesen értelmetlen ebben a konfliktusban.

    De nem is igazán próbálták megoldani a helyzetet. Mellesleg az erőszakkal betelepülő zsidó telepesek is felfoghatók úgy, mint a tűzszünet felrugása.

    Pont ezeken telepek egy részét számolta fel Sharon...
  • mrzed001
    #2869
    A parancsot a katona arra kapja, hogy semmisítse meg a célpontot. A megsemmisítés időzítése és módja nagyrészt a katonán múlik.
    Pölö a piac helyett ha csak pár percet vár már egy kevésbé forgalmas helyen, vagy városon kívül is megsemmisíthette volna a kocsit. Nem ezt tette, bedobta a bombát a város közepére. Ez neked mit mond az illető jelleméről?
  • Punker
    #2868
    "A katonák akik a bombát dobták? Ők csak parancsot teljesítettek, ha nem teszik ők kerülnek bajba ..."


    "míg a pilóta nem hal meg a támadás során, és a gyűlölete tovább él vele és öli boldogan (gyakran feleslegesen) újra és újra az ellenséges civileket (sorozatgyilkos-e?)"


    szal részemről lezártam a vitát mert nincs értelme, majd egyszer felébredsz.....
  • Punker
    #2867
    nem személyeskedek csak minden hozzászólással magadat cáfolod stb, szal már röhögök magamban mert egy bulvár lap se tudna ennyi ökörséget összehordani.....
  • mrzed001
    #2866
    Nem, azokra akik a tűzszünetet kihasználva telepedtek be, majd most Sharon utasítására erővel telepítettek ki.
    Ne személyeskedj, az olyan IQ_Lite :P
  • mrzed001
    #2865
    A sorozatgyilkos sem minden nap öl meg valakit. Attól sorozatgyilkos, hogy többször öl, nem csak egyszer
  • Punker
    #2864
    azokra a zsidó telepesekre gondolsz akiket a saját kormányuk telepített ki és dózerolta le a házukat, ébredj már föl egyre nagyobb baromságokat mondasz :)
  • Punker
    #2863
    nem sorozat gyilkos mivel nem megy minden nap éles bevetésre sőt.....
  • mrzed001
    #2862
    De nem is igazán próbálták megoldani a helyzetet. Mellesleg az erőszakkal betelepülő zsidó telepesek is felfoghatók úgy, mint a tűzszünet felrugása.
  • mrzed001
    #2861
    na most akkor gondolj a lövészre a helikopterben lehet hogy az ő gyereke meg egy iskola buszon halt meg
    Na akkor most gondolj bele, hogy a palesztin öngyilkos merénylő meghal a támadása során, így a gyűlölete kvázi megszűnik, míg a pilóta nem hal meg a támadás során, és a gyűlölete tovább él vele és öli boldogan (gyakran feleslegesen) újra és újra az ellenséges civileket (sorozatgyilkos-e?)
  • Punker
    #2860
    az elmúlt 15 évben egyetlen tűzszünetet vagy békeszerződést sem a zsidók rúgtak fel.
  • mrzed001
    #2859
    Azért előbb volt talán egypár igendurva vérengzés a másik oldalon is, Cifu biztos tudna mondani egy párat
  • Punker
    #2858
    "Ha a közeledben csapódna be egy bomba és tépné szét a szemed láttára a feleséged és gyerekeid, míg te a túloldalon alkudozol le egy kiló gyümölcs árát (mert k-rva szegény vagy, és az a kis píz is számít), nos akkor sztem neked is értelmét vesztené az életed és megpróbálnád megbosszulni az ellened elkövetett sérelmeket (én biztos)."

    na most akkor gondolj a lövészre a helikopterben lehet hogy az ő gyereke meg egy iskola buszon halt meg szal ez ugyanaz lenne ha nem tudnánk hogy a civilek támadását a terror csoportok kezdték el innentől kezdve erkölcsileg a zsidóké az igazság hiszen ők próbáltak békében élni de nem hagyták nekik minden joguk meglenne hogy porig bombázzanak mindent (persze nem teszik mert szükségük van az olcsó munkaerőre)
  • mrzed001
    #2857
    Nemzetközi felháborodás megvolt már párszor...
    csakhogy EU erősödik, és már lassan képes fellépni USA-val és csatlósaival szemben mint egy szuperhatalom (de legalább is német+franciao.). 10-15 év és ténylegesen szuperhatalom lehet az EU

    Egyszerűen katonailag túlontúl gyengék Izraelhez képest, és már nincs mögöttük a szovjetúnió, hogy támogassa őket
    És ha az EU állna be mögéjük olajérdekeltségei miatt? Persze rögtön lenácizná az EU-t usa.

    Sharont is meggyilkolták?
    Terjengett az a pletyó még a zsidók között is, hogy esetleg mérgezés volt, és nem agyvérzés. Új pártot akart alapítani ami a vezetésével apszolájte győztesnek tűnt már az előzetes felmérések szerint, kizárva a keménymagot ...
    Abban persze tévedtem, hogy meghalt, még nem szenvedett ki, vegetál.
  • Punker
    #2856
    "Nem veszed figyelembe az emberi, az érzelmi oldalt."

    pont az hogy én azt nézem és mivel a palesztinok az első perctől a civileket támadták ezért lenézem őket, illetve a vezetőiket a sok agyatlan vallási szélsőségest akit nem érdekel hogy mi lesz az emberekkel.
  • mrzed001
    #2855
    Na, ezzel végle lehet vitatkozni :)
    Nem veszed figyelembe az emberi, az érzelmi oldalt.
    Ha a közeledben csapódna be egy bomba és tépné szét a szemed láttára a feleséged és gyerekeid, míg te a túloldalon alkudozol le egy kiló gyümölcs árát (mert k-rva szegény vagy, és az a kis píz is számít), nos akkor sztem neked is értelmét vesztené az életed és megpróbálnád megbosszulni az ellened elkövetett sérelmeket (én biztos).
    Ki legyen a célpont? Lássuk hogyan is gondolkodhat ez a szerencsétlen:
    A katonák akik a bombát dobták? Ők csak parancsot teljesítettek, ha nem teszik ők kerülnek bajba ...
    A parancsnokaik? Ez már jobb célpont lenne, csak éppen soha rá nem fogok jönni, hogy ki adta ki a parancsot...
    Az ő parancsnokaik (miniszterek) akik engedélyezik ezt a terrort? Ez már jó célpont lenne, csakhogy lehetetlen kivitelezni...
    Akkor akik a hatalmat adják ezeknek az embereknek, a szavazók? Igen, ők választották ezeket a gyilkosokat, ők a felelősek azért hogy meghaltak a szeretteim, halál reájuk ....


    Egyszóval nem azt mondom, hogy helyeslem amit tesznek, de mint érző ember megfelelő képzelőerővel el tudom képzelni hogy min mehetnek keresztül és mi viheti rá őket a civilek elleni öngyilkos merényletekre.
    Mindez persze nem igaz a pénzért és fanatizmusból elkövetett merényletekre, az úgy mocskos és aljas ahogy van.
  • [NST]Cifu
    #2854
    Nézzük teoretikusan. Mi történne, ha nagyerejű csapást mérne a palesztin civilekre?
    Sztem:
    - nemzetközi felháborodás, esetleg szankciók


    Nemzetközi felháborodás megvolt már párszor... :)

    - esetleges arab összefogás izrael ellen, de biztos hogy megnövekedett támadás palesztinok felöl (ha nincs remény duplájára nő a gyűlölet)

    Ennél komolyabb arab összefogás aligha lesz, háború pedig biztos nem. Egyszerűen katonailag túlontúl gyengék Izraelhez képest, és már nincs mögöttük a szovjetúnió, hogy támogassa őket (a szovjetek nélkül az 1960 és 70-es évekbeli arab-izraeli háborúk sokkal egyoldalúbbak lettek volna). A palesztinok szélsőségesei pedig ennél jobban már úgy sem gyűlölhetnék izraelt, a békésebb palesztin lakosság pedig nem fog akkor sem beállni közéjük.

    Viszont amit Sharon jól meglátott (és amiért eltették láb alól) az az, hogy ők az agresszorok, nekik kell előbb engedni, csak így lehet a velük szemben fennálló gyűlöletet csökkenteni.

    Sharont is meggyilkolták? Afene, ez nekem is új, én eddig úgy tudtam, hogy Stroke-ban szenved, de még él...

    Ha Rabin-ra gondoltál, akkor Rabin alapvetően azt szerette volna elérni, hogy végre békében élhessen izrael népe, csakhogy a PFSZ békülékenyebb időszakáig nem volt senki, akivel leülhetett volna tárgyalni. Ha a harciasabb terrorcsoportoknak engedte volna át a területeket, akkor azzal azt üzente volna, hogy a terror jó eszköz a probléma megoldására.
  • Punker
    #2853
    #2836? belőled az előítéletek beszélnek, mártírokat emlegetsz pedig a lényeg az hogy elvakult emberek vallási okokra hivatkozva küldenek halálba sokszor fiatal kölköket, ráadásul nem katonák vagy politikai vezetők ellen hanem a másik oldal civiljei gyerekei ellen, véres mészárosok a zsidók között is vannak de ők legalább soha nem indultak úgy el hoghy na akkor most felrobbantunk eg yiskolabuszt vagy 1 kávézót, ezen szerintem érdemes lenne elgondolkodnod, mártír lenne ha felrobbantana pár szélsőséges politikust, de mivel csak fegyvertelen civileket mer megtámadni íg ynem több közönséges aljas gyilkosnál akit el kell taposni.....