3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Cat #2972
    ha nem ők voltak, akkor miért akarnának túszcseréről tárgyalni, amiről az izraeliek hallani se akarnak?
  • mrzed001
    #2971
    Konspirációs elmélet :)) Már nekem is megfordult a fejemben.
    Bushnak NEM érdeke a világbéke és az arab nép felemelkedése (ami persze elkerülhetetlen hála a hatalmas olajpénzeknek ami egy része arrafelé csapódik le. Aztán egyszer csak azt veszi észre usa hogy az olajbarátai verik fejbe)
  • mrzed001
    #2970
    Persze ha a kormányon az egyik volt terrorszervezet van, úgy nehéz..
    És a másik kormányon a béke elkötelezett hívét akit >70%-osan támogat a nép hirtelen "betegség" miatt eltűntetik hogy egy újabb nacionalista kerüljön a trónra és visszafordítsa az erőszakos telepesek kitelepítését ....

    Szóval mindkét trónon terroristák ülnek véleményem szerint, aztán hogy ki a véreskezűbb azt mindenki döntse el maga
  • Grenzjager
    #2969
    Biztos, hogy a katonákat azok rabolták el akiket gondolnak ???

    Nem a moszad vagy a cia ?? azoknak is gyerekjáték, aztán lehet ugatni
  • Garfield
    #2968
    Egyoldalúság?
    Amikor egy palesztin részről kirobbantott konfliktus kapcsán olyasmiket írsz, hogy "Az egésznek olyan provokáció szaga van, mintha csak ürügy kellett volna hogy a Sharon által feladott területekre újra lecsaphassanak, kiüríthessék .... majd betelepedjenek"? Avagy szemét elnyomó izraeliek, de ha palesztinok a ludasak, akkor az is csak izraeli provokáció lehet?

    Szóval ezt az egyoldalúságos kérdést szerintem annyira ne erőltesd, ok? Eddig is eleget olvashattunk tőled eme bizonyos egyoldalú szemlélet szerint nézve a közel-keleti eseményeket.

    Az izraeliek eddig tűrték a palesztinok ígérgetéseit, mellébeszéléseit. Ha a palesztinoknak érdekükben állna a béke, akkor már rég komolyabban felléptek volna a terrorcsoportok ellen, hiszen ezek azok, amelyeknek nem érdekük a béke és a megnyugvás a két nép közt. Persze ha a kormányon az egyik volt terrorszervezet van, úgy nehéz..
  • dogfish
    #2967
    nya, hazajottem, most kisregenyt irok :)

    ..."Nem akarják, hogy a szélsőségesek esetleg újra erőre kapjanak, (ezért elkezdik bombázni és fenyegetni a szomszédokat)..."
    hogyan is kezdotott a dolog? nekem ugy remlik, hogy a gazai ovezetben bujkalo "szegeny, szerencsetlen palesztinok" elraboltak egy katonat... erre az izraeli hadsereg kicsit felkapta a vizet, de nem tehettek semmit, hiszen, ha lonek, akkor megolik -az addigra mar halott- elrabolt katonat. mindenki tudta, hogy halott, de a palesztinok probaltak alkudozni, ultimatom is volt, hogyha nem vonulnak ki gazabol, akkor megoli, balbalblabla...
    az izraeliek tovabbra is maradtak, mire kozolte a hamasz, hogy akkor ennyit errol, izrael miatt fog meghalni a katona... eltelt majdnem ket het azota.

    tegnap reggel (europai ido szerint; 08:05-kor) elraboltak ket izraeli katonat a libanoniak... most felmerul a kerdes mindenkiben, hogy miert is voltak a hataron izraeli katonak, amikor semmi keresnivalojuk nem lenne ott...
    nos, a valasz:
    kulonfele raketakat lottek libanonbol izraeli teruletre, ("kassam", "katyusa") ami mar nem terror akcio, hiszen nem megszallt teruletrol van szo, hanem egy masik kulonallo orszagrol, azaz ez mar haborus cselekmeny... nincs mit szepiteni rajta, ez bizony az. erre mar bizony lepni kellett, hiszen nem lehet hagyni, hogy csak ugy lojenek, az izraeli hadsereg is visszalott szepen, no meg a levegobol is belesegitettek egy kicsit... szetrobbantottak hidakat, bunkereket, es ha nem tevedek, akkor volt balami Bejrutban is. (ezt csak fel fullel hallottam, nem akarok hulyesegeket mondani, ugyhogy ennek meg utana kell neznem.)
    eddig nagyjabol 5-6000 izraeli katona mar libanonban volt es lott rendesen, hogy kiszabaditsak a ket honfitasukat. nem sikerult, nem tudom miben biztak, de legalabb megprobaltak. az volt a baj ezzel, hogy ez az akcio meg 7 izraeli katona eletet kovetelte... ez volt tegnap az "allas". ma reggel mar Nahariaig is eljutottak a raketak (naharia kb 15 km a libanoni hatartol, kis tengerparti varos, ha jol tudom). 1 civil (terhes no) meghalt, ketten megsebesultek, mert pont a varoska kozepere csapott be a raketa... ennek sem lett volna szabad megtortennie, hiszen mar megelozo este mindenkit felszolitottak, hogy menjenek az ovohelyre... voltak akik mentek, voltak, akik nem, mondvan: ez mar szokasos, nem kell komolyan venni... hat, komolyan kellett volna, de mar keso...
    ----------------------------------------------------------------------------
    mas:
    gazaban tegnap ejjel egy tonnas bomba esett le a terroristak szekhazara, akik eppen tanacskoztak, de pech, mert mar a foldszinten voltak, amikor a bomba odapottyant... felhaborodas van persze, hiszen megint (sajnos) civil palesztinok haltak meg, de ketto a "fejesek" kozul megserult, eleg csunyan...

    roviden ennyi :)

    johetnek az ellenervek, hibak eszlelese, de arra megkerek mindenkit, hogy ha cafolni akar, akkor azt ne az index.hu cikkeivel tegye, mert kalap szar :)
  • mrzed001
    #2966
    Arra gondolsz, hogy megöltek két izraelli katonát és elraboltak egyet?
    Ha ez háborút jelent akkor az amcsik mit érdemelnek irak lerohanásáért + a (most már hivatalosan is) fogolytáborokért ?? Atomot?
    Nem szeretem ha valami ilyen egyoldalú.
  • Garfield
    #2965
    Nem akarják, hogy a szélsőségesek esetleg újra erőre kapjanak, (ezért elkezdik bombázni és fenyegetni a szomszédokat)

    "Az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött", ugye?

    Ha már izraeli bombázásról és fenyegetésről beszélünk, mivel is indult a mostani konfliktus a palesztinokkal?
  • mrzed001
    #2964
    Ez már elfogadhatóbb hangnem.
    Nos, ha valamivel nem értesz egyet, akkor fejtsd ki ebbéli nézeteidet, cáfolj érvekkel és/vagy tényekkel ...

    A mikor latott orvos utoljara? mondat meg akárhogy próbálom egy mosolygós kínai szájából elképzelni, akkor is sértő (míg egy "balom állat" nem :P)
  • dogfish
    #2963
    nem anyaztam, kerdeztem, hogy minden rendben van-e... nem nezel hireket? indexet sem olvasol? cnn? valami?

    ha nem olvastad volna, akkor szolj, szivesen leirom neked, de csak kb egy ora mulva, mert nem leszek itthon... vagy olvasd el...

    nem bantasnak szantam az orvost, csak pusztan megkerdeztem
  • mrzed001
    #2962
    Má megint egy személyeskedő vérpistike. // utál IQ_Lite-ok
    Ha nem tanított meg anyád hogy kell értelmes emberekkel LOGIKUSAN vitatkozni akkor húzz innen, ez nem a gumi és nem az anyázós tápic
  • dogfish
    #2961
    ..."(ezért elkezdik bombázni és fenyegetni a szomszédokat"...

    mikor latott orvos utoljara? de most komolyan kerdezem...
  • mrzed001
    #2960
    Nem akarják, hogy a szélsőségesek esetleg újra erőre kapjanak, (ezért elkezdik bombázni és fenyegetni a szomszédokat) bár félek tőle, hogy a történtek miatt mégis pont ez fog bekövetkezni. (azaz a végén saját agressziójuk miatt ugrik meg a velük szembeni agresszió.)

    Önmagát beteljesítő jóslat pölö
    - amikor azt "jósolod" mint tanár az egyik kölöknek, hogy meg fog nállad bukni, mire beparázik és tényleg megszólalni sem tud feleléskor ....
    - amikor azt jósolod valakinek, hogy másnap vagy a fejére esik valami, vagy beleesik valamibe ... mire folyton felfelé fog nézni (mert a fejére esik valami résztől jobban fél mint a beleesik valamibe résztől) ezért tényleg nem figyel a lába elé és beleesik valamibe ...
    meg hasonlók
  • dogfish
    #2959
    joslat? milyen joslatra is gondolsz eppen?
  • mrzed001
    #2958
    Valamilyen szinten igazad van, valamilyen szinten pedig egy önmagát beteljesítő jóslat szitu van itt.
  • [NST]Cifu
    #2957
    Izrael részéről a Hamasz vezetésű palesztin kormány elfogadhatattlan (valjuk meg, nem minden ok nélkül - hallott olyat valaki, hogy a Palesztin kormány elítélte volna az izrael elleni terrorakciókat, mint a Kasszam-támadás vagy az őrposzt elleni támadás?). Itt volt a bizonyíték, hogy tényleg nem lehet megbízni bennük. Innentől kezdve újra a kezükbe veszik az irányítást. Nem akarják, hogy a szélsőségesek esetleg újra erőre kapjanak, bár félek tőle, hogy a történtek miatt mégis pont ez fog bekövetkezni.

    Amig nem jön egy békére hajló, a palesztin nép által támogatott Palesztin vezető, addig sajnos úgytünik újra lángba borul a vidék...
  • mrzed001
    #2956
    Háborút emleget az izraeli kormányfő
    Hát nemtom, de nekem valahogy a régi amcsi és orosz doktinák jutnak hirtelen eszembe az azonos mértékű válaszcsapásról .... márpedig 3 katonáért megszállás + valószínűsíthető sokszáz-sokezer civil áldozat valahogy nem tűnik azonos súlyúnak

    Az egésznek olyan provokáció szaga van, mintha csak ürügy kellett volna hogy a Sharon által feladott területekre újra lecsaphassanak, kiüríthessék .... majd betelepedjenek
  • Grenzjager
    #2955
    szerintem most már minden hülye 11-én robbant...

    "A mai világban nem igazolható semmilyen fegyveres harc, amely alkotmányos rend ellen zajlik. Tudunk Baszkföldről Spanyolországban. Tudjuk, hogy az Egyesült Királyságban ugyanez történik. Most Spanyolorzságban Baszkföld mellett ott van Katalónia is. Vannak más európai országok és természetesen ott van az egykori Jugoszlávia. Feltételezem, hogy önök is tudnak a szeparatista hajlamokról, amelyek jelen vannak a magyar lakosság körében bizonyos területeken" - sorolta Putyin elnök. Bár nem részletezte, ezzel vélhetően a határon túli magyarság egyes képviselőinek törekvéseire utalt.

    origó


    nem is tudtam....

    alakulunk :) Putyin te kretén...
  • dogfish
    #2954
    de nem szeptember...
    lenne osszefugges?
  • Grenzjager
    #2953
    ....Bombay, és tizenegyedike....
  • Ronny
    #2952
    zöldkártyát nem kér a hadsereg, veszett nehéz meghszerezni...
  • Grenzjager
    #2951
    azt csak betettem, h ennyi az össz= 2700

    ebből US ARMY 2500, de mind a 2500 amerikai állampolgár,

    hol vannak a US ARMY kötelékéből azok a mexikói, nem usa állampolgárok akik Irakban haltak meg??
  • mrzed001
    #2950
    De nagyon hasonlót hozzá ha jól emlékszem egy riportra [nembeleszólok :)]
  • [NST]Cifu
    #2949
    Ezt írtad a #2944-es hsz.-ben:

    Az Irakban amúgy valóban 2500valahány amerikai állampolgárságú katona halt meg, de kussolnak azokról akik a US ARMY egyenruhájában nem amerikai állampolgárként haltak meg.

    Szóval most hogy sikerült idekeverned a többi koaliciós nemzet katonáit? Nagy Richárd nem az US Army egyenruháját viselte...
  • Grenzjager
    #2948
    'szal nézzük, a szövetségeseknek az eddigi veszteség listája:

    There have been 2,761 coalition deaths, 2,536 Americans, two Australians, 113 Britons, 13 Bulgarians, three Danes, two Dutch, two Estonians, one Fijian, one Hungarian, 31 Italians, one Kazakh, one Latvian, 17 Poles, two Romanians, two Salvadoran, three Slovaks, 11 Spaniards, two Thai and 18 Ukrainians.

    ezért a "2536" főben kell lennie a US ARMY-ban szolgálatot teljesítő, irakban elesett nem amerikai állampolgároknak is
  • Grenzjager
    #2947
    pont ezért amár említett nagyszámok törvénye alapján kéne lennie mexikói, fülöp szigetekei állampolgárságúnak is, de a 2538-ban nincs !! szal arról csend van, nem szabad beszélni róla...
  • [NST]Cifu
    #2946
    Az Irakban amúgy valóban 2500valahány amerikai állampolgárságú katona halt meg, de kussolnak azokról akik a US ARMY egyenruhájában nem amerikai állampolgárként haltak meg.

    A ~2538 az amerikai fegyveres erőknél szolgáló áldozatok száma (ebből csaknem 500 nem harcban, idegenkezüségtől vesztette életét, hanem balesetben, betegségben, stb.), függetlenül az állampolgárságtól. Amit pl. "kihagynak" belőle, hogy ha a katona nem a harctéren hal meg, hanem például megsebesül, elszállítják németországba, a Rammstain-i légibázisra, és ott hal meg (mivel az elhalálozás nem irakban történt, noha a halálos sebesülést ott szerezte). A másik "trükk", hogy nem minősülnek áldozatnak például az agyhalott, de fizikailag még élő katonák, őket hazaküldik, és a családra bízzák, hogy lecsatolják-e az életben tartó gépekről. Az ilyen esetekből volt is pár per.

    És ebből a szempontból nincs különbség az Idegenlégió és a US ARMY bizonyos egységei között, mert azért az tény, hogy bizonyos ezredeknél kizáró ok a nem amerikai állampolgárság, logikus, nem is egy mexikói lesz a parancsnok.

    Tiszt csak amerikai állampolgár lehet. Egyébként ez a gyakorlat a francia és spanyol idegenlégióban is él.

    különbség márpedig azért nincs mert idegen ország érdekeit pusztán pénzért szolgálja.

    Ha megkapja az állampolgárságot, akkor már a hazája lesz...
  • Grenzjager
    #2945
    különbség márpedig azért nincs mert idegen ország érdekeit pusztán pénzért szolgálja.
  • Grenzjager
    #2944
    Az Irakban amúgy valóban 2500valahány amerikai állampolgárságú katona halt meg, de kussolnak azokról akik a US ARMY egyenruhájában nem amerikai állampolgárként haltak meg.

    És ebből a szempontból nincs különbség az Idegenlégió és a US ARMY bizonyos egységei között, mert azért az tény, hogy bizonyos ezredeknél kizáró ok a nem amerikai állampolgárság, logikus, nem is egy mexikói lesz a parancsnok.
    A zöldkártya meg seccperc alatt megy ha a US ARMY kéri... Szolgálat után állampolgárság, adókedvezmények
  • mrzed001
    #2943
    1. amerikában hivatalosan nincs idegenlégió még ha nem kell állampolgárság az armyhoz akkorse "idegenlégió"
    Ha valami úgy néz ki mint egy narancs, olyan a szaga mint egy narancsnak, olyan az íze mint egy narancsnak ..... akkor az bizony narancs (mások akárhogy is hívják).
    Attól hogy nem idegenlégiónak hívják azért közelítőleg az (idegenekből álló sereg aki küzd értem). Mellesleg lényegtelen. Nem amerikai születésű és neveltetésű (így már politikailag is elfogadható a megfogalmazás :P)

    még az előző hasonlo marhaságot is másnak kellett helyetted megindokolnia
    Mit??? Mivaaa??
    Legalább annyira tanuld már meg a magyar nyelvet hogy értelmesen legyél képes fogalmazni! Mit kellett kinek ???

    Személyeskedésre is példát, mert ez olyan mintha azt írnám, hogy: egy másik tápikban olvastam, hogy te a fiúkat szereted ezért megverted a nődet :P
  • Thanatos
    #2942
    ui.: mellesleg a személyeskedést is csak te müveled itt más nem...
  • Thanatos
    #2941
    1. amerikában hivatalosan nincs idegenlégió még ha nem kell állampolgárság az armyhoz akkorse "idegenlégió", ismét csak a franciával kevered...
    2. nem a zöldkártyáért folyik..., zöldkrátya nélkül be se léphet senki az armyba..., enyire azért nem engedékenyek...

    szóval perpill eddig te vagy az egyetlen aki nem ir érveket, még az előző hasonlo marhaságot is másnak kellett helyetted megindokolnia...
  • mrzed001
    #2940
    Érvek kisfiam, nem személyeskedés

    // IQ_Lite-e vagy-e
  • Thanatos
    #2939
    "Azon amcsi katonák akik elkövették ezeket valahogy pont nem a zöldkártyáért harcoló idegenlégiósok voltak, miértis ???"

    tényleg hagyd mrá abba a amrhaságot pls mert még te is belekavarodsz... :D
  • Ronny
    #2938
    hát igen, már csak Algéria miatt is hatalmas marhaság ez az európai vs. amerika morál dolog.
  • Garfield
    #2937
    Hány fő van kint az amcsiktól?

    Hány fő van kint a magyaroktól/románoktól?

    Számarány, kéremszépen, számarány. Ahogy Cifu már mondta: pár esetből nem kellene általánosítani a teljes amerikai seregre.
  • mrzed001
    #2936
    Bármennyire is nehéz elfogadni, a jelenlegi iraki túlkapások nem olyan hihetettlenül rendkívűliek, mint azt megpróbálod beállítani. Minden hasonló katonai jelenlétnél előfordulnak, függetlenül, milyen ország katonáiról van szó.
    Mivel is kezdtem az első mondatom: "Hát, ezek ugyebár várhatóak voltak." :D

    Mellesleg nem igaz, hogy minden ország katonái manapság ilyenek. Vagy csak én nem tudok róla, hogy ilyet tettek volna a magyarok, esetleg a sokkal nagyobb létszámban kintlévő románok (pedig inkább rájuk tippelne az átlag, nem az amcsikra) ??

    Továbbra is tartom, hogy "Odaküldenek senki, de magát (fél)istennek képzelő amcsi (a világ ura vagyok) suhancokat, és csodálkoznak ha eme otthon megszokott elvek szerint viselkednek."
    A magyarok/lengyelek/... miért nem erőszakolnak meg nőket és ölnek eszetlenül????
    Azon amcsi katonák akik elkövették ezeket valahogy pont nem a zöldkártyáért harcoló idegenlégiósok voltak, miértis ???
  • Thanatos
    #2935
    de ettől ez még nem szabály nem törvény, ergo nem hivatalos... mint az idegenlégiónál márpedig aki irta ugy irta mintha az lenne :)
    az emg hogy igy ahogy esik ugy puffan rendszerben menyi idő mulva kapod meg nem mérvadó..., ha az amcsik pl ráugranak valakire és szarba kerülnek lehet már kéthét után fog járni :DDDD vagy ha lerendezik a msotnai "missziokat" és nyugiba vonulnak akkor megint felugruk 40 évre..., szal ez hogy éppen most hányan kapták meg egy elbeszélés alapján semmit nem jelent :)))
  • Cat #2934
    a link aztirja hogy egy év aktiv szolgálat kell az állampolgársághoz, és eddig már több mint 20ezren kapták meg afganisztánban és irakban. Ez azért nem kevés, és jelzi azt is, hogy milyen sok "nem amerikai" szolgál ott.
  • Thanatos
    #2933
    az hogy nem kell állampolgárság stimm csak éppen zöldkrátya kell ami usa-rol légyen szó legalább oylan gixer mint máshol az állampolgárság...
    az meg hogy 5év után auto emgkapja egy hülyeség, a gyorsitva már jobb szó de az se az igazi, maradjunk annyiban hogy nem szőröznek velük annyit mitn az egyszeri civillel, de attől ez mgé korántsem automatikus vagy extragyors...