3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Grenzjager
    #3012
    csak itt nagyon lényeges, hogy nem Libanon áll szemben a Izraellel, hanem a Hezbollah. Gondolhatod azok a keresztény arabok akiknek most szétbombázták a házát ugyanúgy megveti mind az izraeli hadsereget, mind a Hezbollahot, akik miatt szétlötték a házát....

    mondhatni Libanon nem tudja érvényesíteni a központi hatalmát (főleg a Hezbollah felett)... Libanon durvább ország mintBosznia, Koszovó vagy a Moldvai Dnyeszteren túli Orosz közt. Nagyobb kavar mint a Balkánon bárhol, nemzetiségileg, vallásilag és politikailag is
  • dogfish
    #3011
    igen, de tenyleges haborura gondoltam, ne pedig forradalmakra :)
  • Grenzjager
    #3010
    háborúhoz nem kell feltétlen két ország, hiszen ott vannak a polgárháborúk, függetlenségi háborúk, és az egy adott országon belüli érdekcsoportok, nemzetiségek, vallások, politikai nézetek közötti háborúk.

    Az USA is háborúzik Irakban, még sem Irak ellen, igaz itt sem egy lokális érdekcsoport ellen megy a harc,
  • Grenzjager
    #3009
    arról mondjuk sejteni is lehetett hogy nem vmi házilag tákolt rakteics volt... bár én inkább vmi szíriától szerzett tűzérségi rakétára gondoltam, vagy rakétasorozatvetőre.
  • dogfish
    #3008
    nem mondanam, hogyt telibe trafalta, de megsuhintotta, es el kelett mennie a hajonak egeszen ashdodig, hogy betomjek a lyukat... :)
    amugy nem mondanam, hogy haboru van, (igaz azt irjak, mondjak) de haboru csak ket orszag kozott lehet, es itt nem errol van szo... nem is terror viszont, mert mind a ket oldal benne van rendesen... teny, hogy ezt most a Hezbollah kezdte. amugy most kapom a hirt, hogy haifara es a carmielre most estt egy rakas raketa, van egy rakas halott, pontos szamot nem tudni...
  • [NST]Cifu
    #3007
    Az a "rakéta" a hírek szeriont egy C-802 típusú kínai hajó elleni robotrepülőgép, amit Kína Iránnak adott el, az meg továbbadta a Hezbollahnak.
  • Grenzjager
    #3006
    a számomra meglepő volt, hogy egy rakétával az egyik hadihajót is eltrafálta a Hezbollah, gondolom nagy kár keletkezett, inkább szimbólikus számukra...

    De jelen esetben vagy mindkét fél terrorista( Izrael és a Hezbollah is) vagy egyik sem... mivel továbbra sem értem a két háborúban álló fél közül csak az egyik hogyan lehet terrorista, háború van és kész, ez nem terrorizmus szerintem... lehet hogy már ez a hozzászólés is már OFFFF :)
  • dogfish
    #3005
    hehe... en csak leirtam, hogy 2-3 nap allatt mik voltak, ugymond: tudositottam egy keveset, semmi tobb. mostara mar 1400-ra nott a kilott raketak szama, de sztem ez nem kulonosebben erdekel senkit. sajos van nekik "raktaron" nagyjabol 10-12000 ilyen-olyan raketa. koztuk amelyik 75-80 kilometerre is elvisz... tegnap este (ha jol ertesultem) 15 darab raketa hullott nazareth es kornyekere, ami mar egeszen meglepo.
  • [NST]Cifu
    #3004
    Mivel ekkoriban e terülteken éppenséggel mind az Ottomán Birodalom fennhatósága alatt voltak, ebben semmi meglepő nincs. Az I.Világháború után a területen a Franciák (Szíria) és az Angolok uralkodtak, a lent említett országok csak 1946-ban kapták meg függetlenségüket.
  • Annakin
    #3003
    kedves dogfish! a történelem nem egyhetes perspektívákból áll. annyira jól ismered az eseményeket. ott voltál? vagy valaki a családból? de ez most nem is érdekes. szerinted kinek az érdeke a területi expanzió? ha úgy gondolod, hogy Szíriának vagy Libanonnak, akkor valószínüleg rosszul gondolod. 100 évvel ezelőtt Szíria, Palesztína és Libanon békében élt egymással.
  • Annakin
    #3002
    a "Terror" oldalról az jut eszembe: tulképp úgy tűnik h azok, akik a mikrofon, a kamerák s a bré, a pénz mögött ill. jobbik végén ülnek, azok nem véletlenül találták ki a terror koncepciót. mert hiszen nekünk, akik a sok minden között ezt is benyeljük, édes gondolat eljátszadozni azzal, h mit is tennénk azokkal a nagyfiúkkal, hogyan adnánk vissza azt amit kaptunk és kapunk minden nap (adók, árak, tb, infláció, tönkretett magyar gazdaság, országok jogtalan és indokolatlan lerohanása) és nem vesszük észre, h ez a terv része. a terror koncepció csak segíti a tömegek gondolatainak irányítását, ami a manipulátorok egyik fő célja. ezért a plasztikbomba nagyságáról s az orvlövész legjobb elhelyezkedési pontjáról vitázni az pontosan az, amit hallani akarnak. az egypólusú világrendben a konfliktus a manipulátorok és a manipuláltak között van! ezért hirdették meg a globális harcot a terror ellen. vagyis azért, h ezt is kontrollálják! ha tényleg megtennétek amiről álmodoztok, csak zaftos téma lenne a híradónak és a birkatömeg jóváhagyásával újra csak erősítené magát a hatalom. az olyan világ helyett, amelyben csupán terroristák és antiterrorizmus (=demokratikusan jóváhagyott diktatúra) van, ki kellene találni valami mást ahol ez az egész terror koncepció érvénytelenné válik és megbukik! az első és legfontosabb lépés: a propaganda csatornák vagyis a tömegtájékoztatás és reklámok minden formájának elkerülése. a második lépés: az emberek közötti élvezetes és komoly eszmecsere elkezdése. magyarul, az álvalóság lerombolása és egy igazi valóság építésének az elkezdése. na most azt mondjátok meg akkor, h ezt hogyan lehetne elkezdeni?
  • Grenzjager
    #3001
  • Thanatos
    #3000
    "én most a politikáról beszélek"
    fogalmazási gondjaid vannak akkor...
  • Grenzjager
    #2999
    annyit írtam, hogy hatással van a politikára
  • Grenzjager
    #2998
    volt erről már szó a BBC-ben is, de amerikai bakáktól is lehet tudni

    és logikusan gondokodva rá lehet jönni, hogy vmi nem stimmel.


    az meg eleve kizárt, hogy irakban csak amerikai állampolágrok lennének a hadseregben, rgo áldozat onnan is kell a háború törvénye szerint
  • [NST]Cifu
    #2997
    meghalt 3000 szövetséges Irakban, erről meg tudjuk hogy kamu, egy hatalmas kamu amiben a hadsereg parnere a CNN és minden távirati iroda mi innen veszi -mivel ebből 2600 US ARMY, és mindegyik US állampolgár (a többi cirka 400 angol,olasz,lengyel..stb), miközben az irakban szolgálók jelentős része mexikói, szalvadori, fülöpszigeteki állampolgáságú, akiknek nincs amerikai állampolgárságuk, csak zöldkártyájuk...

    Tudjuk? Honnan is?
  • Thanatos
    #2996
    az jó, nem véletlen nicns polforum az sg-n... :)
  • Grenzjager
    #2995
    jha semmi extra arrafelé amit írtál, én most a politikáról beszélek
  • mrzed001
    #2994
    Ott sajnos mindig is ez volt. Sőt gyakran éppen a rosszul fizetett zsaruk állnak a dolgok hátterében ... korrupció a köbön, kb mint volt (van?) olaszban
  • Punker
    #2993
    Brazília jelenleg a saját "polgárháborús" szintű bandaháborújával van elfoglalva a nagyvárosokban a bűnözők nyiltan megtámadják a rendőröket (eddig kb 70 rendőrt öltek meg) szal tiszta káosz van.
  • Grenzjager
    #2992
    speciel a győzelem érdekében ezek csak statisztikai adatok, veszteség, a jenkik futottak a végén mint a siccc.

    meghalt 3000 szövetséges Irakban, erről meg tudjuk hogy kamu, egy hatalmas kamu amiben a hadsereg parnere a CNN és minden távirati iroda mi innen veszi -mivel ebből 2600 US ARMY, és mindegyik US állampolgár (a többi cirka 400 angol,olasz,lengyel..stb), miközben az irakban szolgálók jelentős része mexikói, szalvadori, fülöpszigeteki állampolgáságú, akiknek nincs amerikai állampolgárságuk, csak zöldkártyájuk...

    A Brazil család kiírtásáról pedig, egy ilyen izraeli lépés amúgy lökésd ad Braziliában is az amerikaellenes politizálásnak, az 100% ismerve a latinvért.
  • dogfish
    #2991
    kit erdekel mi van a gazai-ovezetben??? az izraeliek ideiglenesen kivonulnka onnan, ugyanis haboru van, naponta tobb, mint 400 raketa cspodik izrael eszaki teruleteire, koztuk haifa, naharia, zfat, stb...

    hogy ne fogalmazzak durvan: izrael per pill rohadtul leszarja, hogy mi van a szaros terroristakkal a megszallt teruleteken, ugyanis libanon haboruzni akar...


  • [NST]Cifu
    #2990
    Mi a hatalmas? Vietnamban meghalt cirka 60 000 amerikai katona, és legalább 2 millió vietnami. Afganisztánban meghalt cirka 20 000 szovjet és több, mint 1 millió afgán. Most irakban meghalt cirka 3000 szövetséges, és eddig legalább 50 000 iraki illetve nem iraki felkelő. Relative komoly veszteségek az agresszor részéről? Igen. De csak relative...
  • mrzed001
    #2989
    Viszont nem lehet megosztani mint az irakiakat, szóval az ténylegesen egy honvédő háború lenne ....
    Egy esetleges megszállás esetén (mindegy a környéken melyik állam) hatalmas lenne az amcsik vesztesége sztem
  • mrzed001
    #2988
    Az USA megvétózta Izrael elleni BT-határozatot
    Várható volt, végülis terrorista nem rúg terrorista p-csájába
  • Grenzjager
    #2987
    nem is a hadseregre gondoltam, de ez eleve nonszensz, az usa nem fog bevonulni szíriába, max Izrael. Amúgy az nem kétséges az országot el tudná foglalni a US army, csak nem bírná sokáig "tartani". Izrael akkor szívhatja meg ha a szaúdiak a szírek felé húznak politikailag...
  • [NST]Cifu
    #2986
    Miért is hullanána jobban Szíriában, mint Irakban? A Szíriai hadsereg sehol sincs az 1991-es iraki hadsereghez képest...
  • Grenzjager
    #2985
    Kabulból
  • Grenzjager
    #2984
    Kiváncsi lennék, hogy hogyan alakulna a bonyodalom a továbbiakban ha nyilna egy front Szíria felé...

    az amerikaiakat pedig nem tartom sokra, főleg a hadseregüket...mert attől még hogy három szakállas tálibot elkergettek kabolból.....
  • Grenzjager
    #2983
    mit miért is
  • [NST]Cifu
    #2982
    Miért is?
  • Grenzjager
    #2981
    na arra kiváncsi vagyok, mert azt már sok ország nem nézné nyugodtan, hogy Szíriát is támadná izrael.... Az amerikaiakról annyit, hogy ratyik, Szíriában jobban hullanának mint irakban....
  • mrzed001
    #2980
    Vagy hirtelen amcsi támogatással rohannák le (amit amcsi nagyon szívesen meg is tenne)
  • Grenzjager
    #2979
    én meg azon röhögnék, ha a Hezbollah szépen átszállítaná Szíriába vagy Iránba az elrabolt megszálló katonákat, akkor érdekes lesz a szitu, és valszeg a Izrael is visszavesz a nagy szájából, legalább kezd elvállni a víz a szartól a nagy politikában is
  • Grenzjager
    #2978
    Nocsak, már a Brazilok sem tetszenek az izraelieknek, EZAZ kinyirni egy egész családot is, két gyerekkel !!
  • mrzed001
    #2977
    A válasz egyszerű: időhúzás.
    De jót röhögnék ha kiderülne, hogy a palesztinok és libanoniak most éppen őrülten fejvesztetten kutatnak az után a 3 szerencsétlen "állítólag" általuk elrabolt katona után (az újságból kivágott fényképekkel), hogy ugyan látta-e egyáltalán valaki valahol vagy valami mer egyszerűen nincs kit visszaszolgáltatniuk
    Vizuális típus vagyok
  • Grenzjager
    #2976
    Libanon - Hezbollahról ez is sokat elárul

    Szamír Zsazsa, a Libanoni Erők nevű volt - korábban Izraellel szövetséges - keresztény milícia egykori vezetője nyíltan elítélte a Hezbollah támadását. "Azoknak, akik végrehajtották ezt a műveletet, még ha vállalkozásukat siker koronázta is, nincs joguk arra, hogy kezükbe vegyék annak a libanoni népnek sorsát, amely az ő döntéseik túszává lett" - fogalmazott Zsazsa. A keresztény politikus utalt arra: szíriai börtönökben is raboskodnak libanoniak, de "számunkra nem tűnik ésszerűnek, hogy szíriai katonákat raboljunk el, majd fogolycseréről kezdeményezzünk tárgyalásokat".
  • Grenzjager
    #2975
    amúgy meg nem kérdés melyik a náci állam.
  • Grenzjager
    #2974
    amúgy nem kell mindent elhinni amit az MTI lead, ők is csak a CNNtől lopják...
  • Grenzjager
    #2973
    azt csak az a szervezet ajánlotta fel, amiről eddig még nem sokat hallotunk, szal no comment, ettől még lehet a moszad, mert eddig a legjobban a palesztínok szívták meg