3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • mrzed001
    #3132
    például a vörös kereszt vagy vörös félhold meglátogathatná
    Esetleg a vörös buddha vagy a lila tehén
    Bocs, ezt nem tudtam kihagyni :D
  • dogfish
    #3131
    #3128>>>>>#3130
  • [NST]Cifu
    #3130
    Civil nem lehet hadifogoly...
  • [NST]Cifu
    #3129
    Ha hadifogoly lenne, akkor bizonyos jogok megilletnék, például a vörös kereszt vagy vörös félhold meglátogathatná, stb...
  • mrzed001
    #3128
    Ok, akkor az izraeliek által elrabolt palesztin vezetők mik? Azok is túszok?
    Az amcsik által különböző országokból elraboltak, azok szintén túszok? (még ha most már hadifogolynak is "nevezik" őket, hiszen a túszszedés az olyan terrorista dolog :P)
  • dogfish
    #3127
    tuszok, de szerintem mar nem elnek...
    illetve talan a tizedes, akit gazaban raboltak el(Gilad Salit) szvsz mar nem el, dde a masik ketto libanonban talan meg megvan... :s
  • mrzed001
    #3126
    Egyébként valyon hadifogoly vagy túsz (esetleg olyan amcsi módra egyiksem) ennek a 3 katonának a státusza ?
  • dogfish
    #3125
    az valoszinu, aznap, (amikor elraboltak a 2 katonat) 7 katona meghalt...
  • mrzed001
    #3124
    Nem arra gondolsz, hogy amikor elrabolták (v. az 1 , vagy a 2. főt) akkor 7-8 katonát megöltek?
    +8 POW-ről (vagy túsz? érdekes kérdés) nem hallottam
  • dogfish
    #3123
    ok, sztem valamit beneztel...
  • Grenzjager
    #3122
    még nem adom fel, majd holnap
  • dogfish
    #3121
    ha elraboltak volna 8 katonat, libanon mar nem lenne a terkepen :)
  • Grenzjager
    #3120
    de a cikket tovább keresem, mert ott egy 8 fő elrablásáról szoló rész van
  • dogfish
    #3119
    isten partja, vagy mi a rak...
  • Grenzjager
    #3118
    valamit nagyon keverek, sorry
  • Grenzjager
    #3117
    Isten pártja
  • Grenzjager
    #3116
    na most lettem teljesen kész... mivel nem tudtam mit jelent a Hezbollah
  • dogfish
    #3115
    ok
  • Grenzjager
    #3114
    azt keresem... :)
  • dogfish
    #3113
    van rola cikk?
    eleg hihetettlen, egesz nap megy nalam a tv...
  • Grenzjager
    #3112
    igen, igen, az Izraeli hadsereg ma lőtte is a "székházukat", de ez nem a Hezbollah, ez egy másik szervezet, és ők 8 főt raboltak el
  • dogfish
    #3111
    8? mikor? hol? biztos vagy te ebben?
  • Grenzjager
    #3110
    Nem védek senkit, ezek csak a száraz tények
  • Grenzjager
    #3109
    3 nem lehet értsd meg!

    ÉS A HAMAS NEM RABOLT

    szóval

    SALIT tiezdes 1 fő, "vmi új nevű" palesztín társulás rabolta el -> GÁZA
    a Hezbollah meg 2-őt! Az Isten mitommije meg 8-at


    az összesen 11 fő! de ebből csak 10 köthető Libanonhoz...


    uhh...
  • dogfish
    #3108
    igen, tudom, de az akkor is 3! megha nem is a Hezballah, hanem a Hamasz rabolta el. (a neve amugy Gilad Salit tizedes.) a palesztinoknak semmi haszna nem volt ebbol, ez a letelemuk. ez nekik marha sok penz, ennyi hasznuk van belole. mert ezt bizony honoraljak rendesen. (pl iran, sziria)
  • Grenzjager
    #3107


    amúgy belezavarodtam én is a hírekbe, szal az a 2 nem 2 és nem is 3....

    akkor:

    a tizedest Gázában rabolták, egy ismertlen nevű szervezet -> gázai bevonulás

    a Hezbollah 2 izraeli katonát, Az Isten nem tudom milyen nevű szervezet meg 8 katonát rabolt el -> libanoni akció
  • [NST]Cifu
    #3106
    A Jerusalem Post közölte le. A linket egy fórumban láttam, az MP.net oldalán.
  • Grenzjager
    #3105
    hol olvasod ezt ?
  • [NST]Cifu
    #3104
    Egy izraeli F-16 pilóta naplóbejegyzése tegnapról:

    Hitting the target is expected, no misses are acceptable. There aren't any congratulations for a well-performed mission. Only a hammer on the head if something goes wrong. Personally, I think it's a healthy attitude; it causes the whole system to be less rash and hot on the trigger.
  • Grenzjager
    #3103
    Mikor nem adtak nekik???

    Mikor nem támogatták az izraeli politikát ??
  • Grenzjager
    #3102
    A hezbollah 2-t rabolt el, egy ismeretlen palesztín szervezet pedig 1-et Gázában. Az a nem tudom milyen nevű tizedes nem a Hezbollah által lett elrabolva, annak semmi köze sincs a libanoni akcióhoz, hanem a gázai bevonuláshoz. OLVASSÁL HÍREKET


    ja persze, és szerinted a CIA meg a Moszad szart sem csinál mi?? csak ülnek a seggükön.... és mondjad a palesztínoknak mégis milyen hasznuk származot a tizedes elrablásából???

    szóval az a 3 valóban 3, de a libanoni ügyhöz csak 2 azaz KETTŐ elrabolt izraeli katona tartozik. Ismétlem a 3. GÁZA!!!! GÁZA NEM LIBANON!!!!!!
  • Cat #3101
    [b]Az amerikaiak zöld jelzést adtak Izraelnek
  • mrzed001
    #3100
    Köszi, én is hasonlóan emlékszem (illetve ha volt is nem hozták nyilvánosságra).

    A bevetések számáról meg végképp semmi kézzelfogható adatot nem találtam (gondolom az mégtitkosabb)
  • [NST]Cifu
    #3099
    Nyílvános adatot nem találtam, de arról nem tudok, hogy tavaly vagy idén vesztettek volna gépet balesetben vagy bevetésben.
  • mrzed001
    #3098
    Egyébként vannak infóid arról, hogy hány bevetést repülhettek izraeliek pölö tavaly, és menni gépet veszítettek?
  • mrzed001
    #3097
    Tomtom, nem volt tökéletes a fogalmazásom (kimaradt egy lényeges szó) :DD

    Messzebb vagy te még attól, mint a jelenlegi izraeli és palesztin vezetők a közös béke nóbeldíjtól :PP
  • [NST]Cifu
    #3096
    Messzebb vagy te még attól, mint az izraeli és palesztin vezetők a közös béke nóbeldíjtól :PP

    Rabin, Perez és Arafat neve mond valamit? :))))
  • mrzed001
    #3095
    ráadásul nem is az áldozatok védekezése nyomán hal meg a terrorista, hanem saját döntéséből
    És most nagyot tévedsz. A legtöbb öngyilkos merénylőt még mielőtt el tudná követni lelövik, szóval el sem ér a célpontig.

    Az izraeli pilótánál maradva a te feltételeid azzal egyenértékűek, mintha leszőnyegbombázná fél Palesztinát majd zuhanásba viszi a gépet és a földbe csapódik.
    Nem, inkább azzal amit a kamikaze pilóták tettek
    Szóval ha nem bombát dobna, hanem a repcsivel csapódna bele a lakóépületbe katapultálás nélkül úgy, hogy odafelé folyamatos tűz alatt van tartva és 10-ből 2-3 ha odaér, nos akkor lenne egyenértékű

    Nem, rohadtul nem egyértelmű
    Pedig sztem egyszerű 2 fokozat. (persze csak a végleteket leírva)
    1) Mennyire volt veszélyben? (nagyon -> hős; kicsit(se) -> alattomos)
    2) Kik voltak a támadás áldozatai nagyrészt? (civil áldozatok -> terrorista; katona áldozatok -> harcos)
  • mrzed001
    #3094
    Nem is a háborúról volt szó, hanem a hősiességről
  • Garfield
    #3093
    Csakhogy a cél nem szentesíti az eszközt, csókolom...