3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • assdf
    #3533
    Figyelj ember, az a baj, hogy te valami kib@ állomvilágban élsz. Csücsülsz a bmwdben az m3ason és azon gondlkozol, hogy vajon hogy a francba nem tudnak eltüzni az arabok a lebombázni készült városokból. Ha elmennél oda, te is rájönnél hogy teljesen más a szitu, de az a helyzet hogy még a tévét is lusta vagy felkapcsolni, amikor pl a tv2 épp onnan tudósit. A helyzet az, hogy nincsnenek autóik, nincsenek utaik, amik voltak le lettek bombázva, még csak kecskéik sincsenek ami hátára felülnének. Ami van tömegközlekedési eszköz, azt meg a hezbollah használja. Ráadásul azok a házak már nem most épültek, és elviseltek jó pár bombázást, nem csak most, hanem 50 évre visszamenőleg. Ráadásul nem is arról hiresek hogy mennyire felveti őket a pénz, tehát tuti nem a legujabb vasbeton acélszerkezetek felhasználásával épitették őket.

    Szóval akkor nézzük az elképzeléseid a valóságban:
    Tehát az izraeli ledobják a céduláikat hogy mindjárt bombáznak tünés onnan. Szegény libanoni paraszt meglátja ezt, ha tudja elolvassa, megérti és elkezd összepakolni. Igen ám de rájön hogy nincs annyi ideje hogy mindent összerámoljon, ráadásul nincs is mivel vinnie a cuccait, tehát egy minimálissal cuccal elindul gyalogosan. Mivel viszi a gyerekeit, a feleségét, a beteg nagymamát igy 1-2 óra múlva már megtett kb 3 kmert, még mindig a városban van, de kezd megnyugodni, hogy de jó jó messzire eljöttünk. Igaz hgoy elfogyott a vizük, és a kajájuk de azért nem bombázzák le őket. Majd mikor megnyugodva leül a közel faldarabra, meglát egy fehér cetlit, amin az áll hogy tünés onnan mindjárt bombáznak...
    Eközben a hezbollah emberei kilőtték pár darab rakétát, felpattanak a furgonjukra (ami ezer éves, de legalább megy) és mire megjön a bombázás ők már a sivatagban járnak.
    Ezután az izraeli főparancsnokság elégedetten dörzsöli össze a tenyerét, végülis a bombázással tönkrevágát a hezbollahot (szerintük) és mivel figyelmeztették a civileket, civil áldozat nem is történt (szerintük). Az meg hogy egy adott ház közvetlen bombatalálat miatt dőlt össze, vagy azért mert "csak" mellette csapodott be egy, és ez okozta az összedőlését, hát tökmindegy a civileknek.
    De továbbra is élj csak az álomvilágodban, ahol az arabok autopályán tudnak örült sebességel elszáugldani az izraeli bombák elől...
  • Punker
    #3532
    tévedsz ilyen szintű fegyvert nem véletlenül vettél!

    amúgy szerintem Izrael pont a finomkodással szúrta el a dolgot, 2 nap alatt le lehetett volna rendezni az egészet.
  • Grenzjager
    #3531
    nézd ha tojok a hezbollahra, de a félig szétlőtt házamból kiengedek egy bazookát (amit a piacon csencseltem húsz antik csillárért) a házam másik felét szétlőni szándékozó tankba, nem leszek terrorista, eleve nem lehetek
    1, hazám védem
    2, házam védem
    3, katonát gyilkolok
    4, megszálló katonát gyilkolok
    5, nem vagyok katona
  • Strahd_
    #3530
    "Szóval akkor szerinted civil" Én ezt soha nem mondtam, terrorista aki miközben lönek rá sikerül megölnie egy egy katonát nem lesz töle honvédő szabadságharcos hanem ugyanolyna aljas terrorista marad akivel végezni kell...
  • Grenzjager
    #3529
    "ennyi erővel pl a Benelux államok lakói is mind hülyék voltak, Rotterdam bombázásakor is, tudták, hogy jönnek, akkor miért maradtak otthon.... meg a polákok is, csehek is, franciák is.... ennyi hülyét...."

    konkrétan a II.vh összes civil áldozatára gondlok....

  • Grenzjager
    #3528
    ne kábíts ezzel a "figyelmeztetik őket" szöveggel....
    ennyi erővel pl a Benelux államok lakói is mind hülyék voltak, Rotterdam bombázásakor is, tudták, hogy jönnek, akkor miért maradtak otthon.... meg a polákok is, csehek is, franciák is.... ennyi hülyét....

    és egyáltalán, a hülye irakiak miért nem mentek el irakból... meg a köcsög észak-írek észak-írországból... a baszkok is elmehetnének már valahova... vihetnék magukkal a nagyszájú bretonokat is... nem beszélve a csecsenekről....

  • Punker
    #3527
    hírek szerint több mint 500 civil halt eddig meg, én erre az tmondom hogy ahoz képest hogy háború van és figyelmeztetik őket ez minimális járulékos veszteség, a zsidók nyugisabbak mint én, én biztos durvább eszközöket alkalmaznék :)
  • Punker
    #3526
    azért ne dramatizáljuk túl a dolgot, látják azért az emberek hogy honnan lőnek ki rakétákat, annyi dolguk lenne hogy pár száz méterre elmenjenek, preciziós bombázás megy ott nem szőnyeg a kedvenc összeomlós házad környékéről több mint 100 rakétát lőttek ki, az izraeliek 2 db bombát vágtak oda amiből 1 robbant fel, ez elől lett volna idejük bőven elmenekülni.
  • Grenzjager
    #3525
    te bakker képes vagy megmagyarázni, hogy az izraeli hadsereg eddig soha semikor nem ölt megy egy civilt sem... még jó hogy hogy PUNKER a logód, tiszta protest srác is lehetsz így amúgy........... brrrrrrrrr
  • Grenzjager
    #3524
    te vagy a sötét, mert szerinted tök egyszerű menekülni, mondom budapestről vagy telavivból biztos, de honnan veszed, hogy mindenkinek ily egyszerű lenne?????
  • Punker
    #3523
    ha éjjel kifekszek a sinekre és a vonat szétvág nem a mozdonyvezető a hibás! minek mennek romos házba.
  • Grenzjager
    #3522
    és mitől dőlt össze ????
  • mrzed001
    #3521
    továbbra is azt mondom hogy minimális az atom csapá sesélye bármelyik fél részéről is, izraelnek nincs rá szüksége anélkül i smegoldja
    Egyetértünk, azt a felvetést próbáltam én is ezzel cáfolni, hogy izrael veszíthet.
    Tehát nem egy mostani helyzetben mit tehetne meg szitu, hanem egy végő elkeseredésében mit tehet válaszlépésként szituáció esetére (amivel akkor is képes lenne megfordítani egy háború kimenetelét)
  • mrzed001
    #3520
    Egy dolgot nem fogtál még mindig fel sztem ... próbálom szájbarágósan:
    A terrorista is csak egy civil. Tod, mint a parasztfelkelésnél: egyik sem katona.
    Tehát ha elviteted onnan a civileket, akkor nem marad senki akit lebombázhatnál ...
  • Punker
    #3519
    továbbra is azt mondom hogy minimális az atom csapá sesélye bármelyik fél részéről is, izraelnek nincs rá szüksége anélkül i smegoldja, irán és társai pedig értelmesebbek annál hogy használják.
  • dogfish
    #3518
    ez teljesen fuggetlen attol, hogy izrael barat vagyok-e, vagy sem... terrosristakat csak ugy lehet kifingatni, ha az osszeset egyszerr lovi ki az ember. persze, ha rajtam mulna a civileket elvitetnem onnan a francba, a rohadekok akkor is ott maradnak, ha a sajat szuleik potyognak az egbol. pont ezt hasznalnam ki..
  • mrzed001
    #3517
    Nekem is ott a smile :P Mindenesetre nem kellene ....

    és igazad van izrael nem veszíthet, MERT az arabok között nincs akkora összefogás hogy együttes erővel legyűrjék 2-3 országgal meg gond nélkül elbír az izraeli sereg.
    És ha még lenne, akkor sem veszíthetne az előbb említett miatt.
    Ezért is fél annyira az iráni atomprogramtól, ezért is fél usa is (hogy már szinte a második antikrisztusként tünteti fel iránt nemzetközileg, míg a délamerikai atomprogramokat le sem szarja), mert az képes lenne ezt a "végső" egyensúlyt felborítani.
  • mrzed001
    #3516
    atomot nem kene, mert akkor meg a vegen megfertozne izraelt is, de egy kisebb fajta hidrogen bombat siman javasolnek.
    Akkor rossz hírem van. Mivel én ellenálló vagyok (és az is maradok), és büszkén hirdetem az általam vélt igazat izrael terrorista cselekményeiről, ezért magyarország is egy ellenséges besorolást érdemel, tehát nuke-ot nekie.
    És hiába bizonygatod a lökéshullámnak, hogy márpediglen te cionista, és/vagy zsidó és/vagy izraelbarát vagy, nem fogja meghatni
  • Punker
    #3515
    "te hülye vagy? :)
    Nem, és te mikor találkoztál utoljára az agyturkászoddal :PPP (megy ám ez nekem is, csak nem szoktam lealacsonyodni erre aszintre )"

    ott a smile!


    és igazad van izrael nem veszíthet, MERT az arabok között nincs akkora összefogás hogy együttes erővel legyűrjék 2-3 országgal meg gond nélkül elbír az izraeli sereg.
  • mrzed001
    #3514
    lehet a terroristák lelépnek de minden cuccot nem tudnak magukkal vinni, a bombázás célja a felszerelés kiütése is.
    Éppen az a lényeg, hogy minden felszerelést oda visznek a kilövéshez, majd szépen el is viszik onnan. Gondolom egy pillanatig sem gondoltad, hogy az a vascsövekből tákolt kilövő ér akár öt petákot is (bár sztem azt is magukkal viszik).
    A rakétákat meg ugyebár nem ott készítik, ahol kilövik, szóval akkor mégis milyen terrorista cuccra pályáznak az izraeliek a kilövés helyszínén ????
  • dogfish
    #3513
    atomot nem kene, mert akkor meg a vegen megfertozne izraelt is, de egy kisebb fajta hidrogen bombat siman javasolnek.
  • dogfish
    #3512
    nincs az az isten, hogy izraelt lenyomnak az arabok... a yom kipuri haboruban 600ezer zsido volt tobb millio arab ellen, es akkor sem ment a suttyoknak a dolog. le lettek gyurve... alig volt fegyver az izraeli oldalon... es most van tobb, mintg 2 millio katona (ferfiak), akik jobban fel vannak fegyverezve, ergo allah ereje loszart sem er/ert :)
  • mrzed001
    #3511
    Igazad van, minden kapualjban van minimum egy, vagy egy leendő tag, esetleg jövőhéten fogja megszülni a következő hezb. tagot, vagy még csak most tartott hazafelé hogy megcsinálja az asszonykájával .... öööööö üldözési mánás vagy-é?

    Ennyi erővel atomot nekik, úgy tuti nem lesz utánpótlás .... a probléma csak az, hogy ezt az elképzelést követve akkor mi is atomot érdemlünk, mert senki goj-ok vagyunk aki ráadásul csúnyát mernek írni róluk, és akár terroristák is lehetnénk, ha megszállnának minket hirtelen ....
  • mrzed001
    #3510
    te hülye vagy? :)
    Nem, és te mikor találkoztál utoljára az agyturkászoddal :PPP (megy ám ez nekem is, csak nem szoktam lealacsonyodni erre aszintre )

    mi a f@sznak figuráznának az izraeliek atommal anélkül is lerendeznek bárkit a térségben
    Arra céloztam (ami megtörtént már egyszer), hogy majdnam lenyomták az arabok egyesített seregei. Akkor már majdnem bevetette az atomot, és ha megismétlődne (azaz totális vesztésre állna valahogy), akkor tuti biztos hogy nem haboznának a bevetésével.
    Szóval izrael katonailag NEM VESZÍTHET
    (amíg irán is hirtelen ki nem fejleszti az atomot, mert akkor azért már nagyon nagy szarban lenne ha bevetné).
  • Punker
    #3509
    lehet a terroristák lelépnek de minden cuccot nem tudnak magukkal vinni, a bombázás célja a felszerelés kiütése is.
  • dogfish
    #3508
    a hezb. terroristak mindenhol ott vannak...
  • mrzed001
    #3507
    még mindig nem értetted meg a dolog lényegét, a hírszerzés beméri a kilövés helyét, kiszórnak pár röpcédulát hogy a civilek takarodjanak onnan, aztán szétlőnek mindent
    Valószínűleg te nem érted. Az izraeliek is pontosan tudják, hogy a hezb. elcipeli valahova a rakétákat (erdő ugyebár nem sűrűn van a sivatagban), kilövi, aztán elkotródik onnan.
    Magyarán CSAK civileket lehet gyilkolászni azzal, ha a kilövések helyét bombázzák (me addigra már a másik faluban vannak az elkövetők).
    És ebben az az igazán dúúúúúúrva, hogy ezt az izraeliek is pontosan tudják.
  • Punker
    #3506
    valszeg nem véletlenül nincsenek képek

    te hülye vagy? :)
    mi a f@sznak figuráznának az izraeliek atommal anélkül is lerendeznek bárkit a térségben, az arabok meg nem fognak atomot levágni, mert ha valamelyik szélsőséges szerez is akkor a saját társai nyírják ki mielött robbantana, nem kell az nekik hogy a válaszcsapások visszaüssék őket a kőkorig, mert az tuti ha valaki atomot vet be izrael ellen akkor nem 1-2 ház hanem 1-2 ország lesz full ledózerolva.
  • dogfish
    #3505

    Tényleg, google map-on miért nincsenek jelölve az izraeli és arab városok? Nézegettem izraeli reptereket, de csak egyet találtam, és az is civil (és bár a szomszéd városról volt részletes műhódkép, pont a reptér környékéről nem)


    na vajon miert?

    Sőt, ha már áttörte az ellenség a frontvonalat, dobhatja oda a saját országára is (jö öreg Generals taktika :)) ), aztán egyszerűen kijelenti hogy ezek a terroristák atomot robbantottak nálluk ...

    tenyleg! csak gratulalni tudok ehhez az elmelethez!! tudod, a zsidokat nem kellene osszeteveszteni az arabokkal!!!
  • mrzed001
    #3504
    Hm... és miből gondolod hogy pont izrael lesz a győztes?
    Mert nem veszíthet. Annyi szuperfegyverrel (nuke-os repcsi) a hátországában könnyen megteheti, hogy radioaktív sivataggá teszi a határától számított 100 km-t. Na azon nem masíroznak át még tankokkal sem (élve).
    Sőt, ha már áttörte az ellenség a frontvonalat, dobhatja oda a saját országára is (jö öreg Generals taktika :)) ), aztán egyszerűen kijelenti hogy ezek a terroristák atomot robbantottak nálluk ...

    Tényleg, google map-on miért nincsenek jelölve az izraeli és arab városok? Nézegettem izraeli reptereket, de csak egyet találtam, és az is civil (és bár a szomszéd városról volt részletes műhódkép, pont a reptér környékéről nem)
  • Punker
    #3503
    nem tom az mennyire életképes egy szétlőtt országrészben. nincsenek meg az adótornyok mindenhol, nincs sok helyen áram hogy feltöltsék stb.
  • dogfish
    #3502
    az sms-eket kifelejtetted :)
  • Punker
    #3501
    még mindig nem értetted meg a dolog lényegét, a hírszerzés beméri a kilövés helyét, kiszórnak pár röpcédulát hogy a civilek takarodjanak onnan, aztán szétlőnek mindent h aa civil ott maradt az már nem az izraeliek problémája háború van ők szóltak, nem igaz hogy ennyire sötétek vagytok.
  • dogfish
    #3500
    mar reg kiderult, hogy az a haz nem akkor dolt ossze, amikor a bombazasok voltak.
    te nagyon le vagy maradva koma...
  • Grenzjager
    #3499
    "nem volt tudomása" "véletlen"


    ezek szerintem az index xikkírójának a találmánya



    nekem nem mondja már senki hogy 1000civilt eddig véletlenül öltek meg...
    megölték és kész...de ne rinyáljon még izrael hogy véletlen volt,meg hogy nem tudták....

    ha meg nem tudták akkor seggek egytől egyig a moszadban?? vagy ezek mit csinálnak, hogy soha semmit nem tudnak....
  • Grenzjager
    #3498
    A Jugoszláv polgárháború kitörésekor megjegyzem, minden horvát vagy szlovén aki függetlenségi párti volt, terrorista volt belgrád szemében (kezdteben szerette ezt a jelzőt a magyar média is), aqztán kiderült mégsem azok?? ...csak változtott a megfogalmazás, azt soha senki nem írta le, vagy mondta hogy nem azok...
  • assdf
    #3497
    Mint ahogy az izraeli hadsereg sem...
    Na egész jól megcáfolgatják egymást, az egyik szerint a hezbollah a lakosságot támadja, a másik meg kilőtt izraeli tankokról beszélget...
    Majd jön is szépen a válaszcsapás, lesz 80 halott, 220 sulyos sérült és 1000 könyebb sérült. Csak persze ezek arabok lesznek, ők nem számitanak ember sorba, talán 1000 kiad egy zsidót...

    3496: csak azért nem, mert nem volt kit és mivel. Azért abban a korban hogy gondoltad a lakosságot támadni magyarországról? Átlöttünk volna a 100 méterre elvivü ágyunkkal? A magyarok ugyanolyan terroristák voltak az osztrákok szemében, csak akkor még nem ismerték ezt a szót, és bombák meg rakéták sem léteztek, igy aztán azt ütötték amit tudtak.
  • Punker
    #3496
    "Amugy meg, 1848-ban a gaz magyarok voltak a terroristák a jólelkü osztákok ellen, a rákóczi szabadságharc során szintén a kuruczok voltak a gaz terroristák a habsburgok szemében"

    nagyon rossz hasonlat mert nem a civil lakosságot támadták!
  • dogfish
    #3495
    na nehogymar egy izraeli tankos 100-200 civilt szedjen le... :)
    amugy pont ma szedtek le egy tankot, harom izraeli katona meghalt.
    ja, es persze a raketakrol sem kellene megfeledkezi, ami egeszen du 4-ig nem volt, viszont az esti orakig 182 darab pottyant le izrael eszaki reszen. ez 8 halotthoz, 22 sulyos serulthoz, vfalamint 100 konnyebben serulthoz vezetett. es persze hasa nasralla is ugatott egy sort a teveben. kb egy oras kabare volt. ha majd lesz rola cikk, akkor be is fogom ide rakni, most nincs energiam osszefoglalni az egeszet. lenyegeben azt mondta, hogy ha az izraeliek ralonek bejrutra, akkor o kilovo tel-avivot allah segitsegevel :)
    sztem ehhez meg allah is keves lesz, mert ehhez a muvelethez mar nem eleg a fadjr-5-os raketa. neki valami nagyobb kene, amit persze meg is fog kapni, de hogy meg mielott foldet erne TLV-ben, tuti leszedik a raketa elharitok.
  • assdf
    #3494
    Ki fog derülni :DD
    Annak viszont már nem annyira örülök hogy a dolog be fog gyürüzni hozzánk is...