SG.hu·

Veri a CoD 4 a Crysist

Sosem foglalkozunk eladási mutatókkal, de most mi is kivételt teszünk, hiszen a mérvadónak számító angol toplistákon a Crytek FPS-e "csak" a harmadik helyre elég, ami mindenképp vaskos meglepetés.

Biztos nem örülnek az Electronic Artsnál annak amit látnak. A hiper-szupernek kikiáltott, fantasztikus grafikával megáldott Crysis nem úgy, fogy, mint ahogyan kéne. A kétségkívül prémium kategóriás játékot nem csak a szintén fantasztikus Modern Warfare, hanem a Football Manager 2008 is megelőzi. Persze Anglia futball nemzet, így a kép egy kicsit csalóka lehet, mindenestre azért elgondolkodtató, hogy a rendkívül jó osztályzatokat kapó Crysis nem bír a negyedév legnagyobb riválisával, a CoD 4-el.

A mutatók egyértelműek, de azért nem lehet kijelenteni, hogy egyik vagy a másik jobb. Mindkét játéknak megvan a maga szépsége, ezért mindkettő mellett napokat lehet végig gubbasztani miközben kint tombol a zord, kíméletlen, hideg tél.

ANGOL TOP10 - PC (Helyezés, múlt heti helyezés, cím)

1, (2) Call of Duty 4: Modern Warfare
2, (3) Football Manager 2008
3, (1) Crysis
4, -, Unreal Tournament 3
5, (5) The Sims 2: Bon Voyage
6, (4) Sim City Societies
7, -, Final Fantasy Xi: Wings of The Goddess
8, -, Need For Speed: Prostreet
9, (7) Championship Manager 2008
10, (8) The Orange Box

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© tttttom2008. 02. 10.. 20:25||#30
Nekem a Crysis bejött bejött pedig most is azzal játszom fõleg az fogott meg ebben a játékban, hogy végre nem lehet csak 1 irányból támadni az ellent, hanem többféle képpen.Pl.:Elöszõr elmész egy szikla mögé felveszel egy faágat vagy bármit eldobod az ellen felé és elkezdi nézni az ellen azt, hogy honnan dobták miután feléd tart gyors benyomod elõbb az álca modót a faág eldobása után és kivárod amigg a koreai oda megy a közeledbe oszt elkapod a grabancát és szétvered a pofáját. 😄

De azért van végre egy olyan játék, hogy az öklödet is használhatód és nem kell állandóan szarakodni azzal, hogy most az ellent nem tom leütni.Bár én magam nem vok grafika buzi, de azért éreztem a realitását a játéknak.

A CoD4-hez még nem volt szerencsém de lehet, hogy majd kiprobálom.<#wink>
© Dany0072007. 11. 30.. 14:14||#29
Én simán vittem veteránon 😛 igaz nem elsõre, és van 1-2 pálya ami nem megy 😊
Engem az idegesít, hogy sokadjára se tudok végigvinni Veteranon egy pályát, úgy hogy ne kapjak legalább 2 golyót valahol!
A géppuskás csereemberekre én is felfigyeltem 😄 Bár annyibõl valósághû, hogy az életben is ha kidõl valaki, akkor megy a helyére másik a fedezékbõl...
Viszont elgondolkodtatott, hogy valódi háborúban már az elsõ 10percben megkapnám a halálos lövéseket :S
© NEXUS62007. 11. 30.. 12:10||#28
Hát én veterán nehézségen kezdtem egybõl a COD4-et, és igen csak kûzdeni kell vele, még mindíg nem vittem végig, mondjuk elviszi az idõt a multi😉)) Szal ha rövid is marha intenzív, bár elég uncsi, hogy 4-5X bejön a köv emberke a géppuska mögé és csak ezért hosszabb egy egy pályát végigvinni.
© Rocko2007. 11. 30.. 09:54||#27
szvsz rohadt szar volt a crysisben h ha messzirõl kilõttél egy tárat az ellenfél felsõtestére nem halt meg pedig a modellen látszott h kapja az ívet... a cod ezzel szemben játszhatóbb viszont tényleg lehetett volna hosszabb
© JTBM2007. 11. 29.. 09:48||#26
Szvsz. egy játékot elsõsorban a játékmenet tesz naggyá. Egy Aliens v. AvsP játék a sokkal gyengébb grafikája ellenére szórakoztatóbb, mint egy átlag shooter. A Crysis-nál elsõsorban a grafikára koncentráltak és elhanyagolták a játékmenetet. De ezzel a motorral jön majd ki jó játék is.

Sajnos az EA nagyon elkonzolosodik. Pl. a Simcity Societies egy tökéletes példa a szép grafikára és a borzasztó játékmenetre. Ugyanez a Command & Conquer 3, amit konzolra hegyeztek ki, gyönyörû a grafikája, de a stratégák nem játszanak vele.
© DieHard2007. 11. 29.. 08:35||#25
persze hogy veri. a cod4 egy középkategóriás gépen is jól megy, míg a crysisnek egy erõmû kell hogy úgy játszon vele az ember,ahogy azt a készítõk megálmodták. és ilyen gépe azért nem sok embernek van. crysist meg lowba játszani értelmetlen, oda a lényege...
© Csudri2007. 11. 29.. 00:20||#24
Végre nincs WOW a listán!
© Dany0072007. 11. 28.. 22:53||#23
A fenéket 😊 A kettõt egyszerûen nem lehet összehasonlítani!
A Crysis egy tipikus egyszemélyes rambóhadseregrõl szól, ahol spéci módon, a "természetben" kell kóreaiakat meg ufokat írtani!
A CoD4-ben egy 7könapi katona, a jelen korban háborúzik! Csapatban! és leginkább városi környezetben.
Nekem a Crysis a demoig tetszett jobban. Összeségében a CoD4 jobban bejött.Hm nemtom mért...De nem a grafika döntött. Látvány hatások szempontjából nálam 1-1.
A crysis nem egy rossz játék, csak agyon hypeolták az elmúlt 1 évben. És bizony ezután már mindenkinek elég magas volt az elvárása!
Aztán mindenki elgondolkodott hogy szép szép, de min fog ez elfutni...
és sz.tem a CryTech-esek visszacsippantottak a grafikán az utsó pillanatban, hogy legalább egy GTX-en úgy ahogy elfusson! Nézzétek meg ezt!
Bizonyos cvarokat átírva jócskán lehet turbózni a grafikáját.
Vajon, mért van az, hogy kiadják a játékot, aminél éppen a grafika volt a legfõbb szempont, és a full graf mégsem a full 😊 Sz.tem tuti visszavettek belõle a végére.
© Atisz2007. 11. 28.. 22:49||#22
CoD - játék, Crysis - techdemó
© xizor2007. 11. 28.. 22:30||#21
Nekem a Crysis sokkal jobban bejön mint a CoD, de biztos csak azért mert az egész gamet átsneakelem amíg lehet :/