Napi Online

Sokat nyerhetne az EU az egységes hírközléssel

A következő húsz év során Európa gazdasága számára akár 1300 milliárd euró hasznot is hozhat az egységes, zökkenőmentes páneurópai elektronikus hírközlési szolgáltatások kialakítása - szerepel az Indepen Consulting nemrégiben közzétett új tanulmányában.

Az Európai Unió jelenlegi távközlési szolgáltatási keretei hátráltatják azokat az erőfeszítéseket, amelyek fokozhatnák az infokommunikációs technológiai (ICT) befektetésekből eredő termelékenységet és versenyképességet. Ezek a keretek ugyanis megakadályozzák, hogy a szolgáltatók páneurópai hírközlési szolgáltatásokat nyújtsanak a nagy üzleti felhasználók részére. Az Indepen Consulting tanulmánya arra a következtetésre jutott, hogy ha e probléma megoldására szabályozási reformokat léptetnének életbe, az 1,6-2 százalékkal növelhetné az Európai Unió GDP-jét. Ez évente és személyenként 430-510 eurónak felel meg.

"Az üzleti felhasználók sem vezetékes, sem mobilszolgáltatásokra nem tudnak olyan egységes szerződést kötni, mely valamennyi tagállamban ugyanolyan színvonalat nyújtana. Ehelyett kénytelenek különféle, nem összefüggő megoldásokkal biztosítani az igényelt szolgáltatásokat. Ez gátolja az információtechnológiai alkalmazások teljes körű használatát az ellátásilánc-menedzsment továbbfejlesztése és az üzleti folyamatok páneurópai alapú átalakítása terén, ami gyakran azzal a következménnyel jár, hogy csak részleges megvalósításra kerülhet sor" - véli Nick White, a Távközlési Felhasználók Nemzetközi Csoportja alelnöke.

"Ez a tanulmány egyértelműen jelzi, hogy szemléletváltásra van szükség a döntéshozók részéről" - mondta Luis Alvarez, a BT Európáért, Közel-Keletért, Afrikáért és Latin-Amerikáért felelős elnöke. "Az egyéni felhasználók részére nyújtott versenyképes szélessávú szolgáltatások kétségtelenül fontos részét alkotják az európai tudásgazdaság kiépítésének. Az Európai Unió távközlési keretei jelenlegi felülvizsgálatának azonban ugyanilyen figyelmet kell fordítania a multinacionális üzleti ügyfelek eltérő igényeire is, amely vállalkozások az Európai Unió GDP-jének mintegy 35 százalékát adják" - emelte ki.

"Az egyéni felhasználók részére nyújtott versenyképes szélessávú szolgáltatások kétségtelenül fontos részét alkotják az európai tudásgazdaság kiépítésének." A tanulmány szerzői úgy számolnak, hogy az átfogó, mindenütt jelen lévő hozzáférés - a kiegészítő intézkedésekkel együtt - 1100-1300 milliárd euró közé tehető nettó jelenértékű hasznot eredményezne az Európai Unióban.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!