MTI

Közösségi technológiai központ nyílt Nyíregyházán

Közösségi technológiai központot avattak Nyíregyházán; a Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány és a Civil Szolgáltató Központ (CISZOK) hálózat közös E-civil programja keretében országszerte tizenkilenc közösségi technológiai központ nyílik civil szervezetek számára a nyáron.

Az informatikai szolgáltatásokat és professzionális támogatást nyújtó központok Budapesten, Szombathelyen, Zalaegerszegen, Debrecenben, Nyíregyházán, Pécsett, Békéscsabán, Veszprémben, Kecskeméten és Egerben június végétől, Székesfehérváron, Tatabányán, Győrött, Kaposváron, Miskolcon, Salgótarjánban, Szegeden, Szekszárdon és Szolnokon pedig júliustól várják az érdeklődő civil szervezeteket. Az első központok átadására hétfőn Budapesten, Kecskeméten, Zalaegerszegen és Szombathelyen került sor. A hároméves projektet a Microsoft Korlátlan Lehetőségek programja támogatja.

A számítógépekkel, informatikai eszközökkel jól felszerelt közösségi központ célja, hogy a térségben működő civil szervezetek napi munkavégzésükhöz megkapják a technikai háttért - mondta el sajtótájékoztatón Pelenczei Szilvia nyíregyházi irodavezető, az e-civil projekt koordinátora. Ősztől elkezdjük a civil szervezetek munkatársainak oktatását is, benne az elektronikus pályázatírás tudnivalóival. A megyében évente 7-8 ilyenfajta képzés lebonyolítását tervezzük - tette hozzá.

A tájékoztatón szó esett arról is, hogy ismét megjelent a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Civil Almanach, amely a teljesség igénye nélkül, ezúttal már 550, a térségben működő civil szervezet legfontosabb adatait tartalmazza. A 140 oldalas kiadványban, a civil szervezetek alapításától, a működésre vonatkozó jogszabályokon át, a különféle kérelemmintákig, tájékoztató anyagok is szerepelnek.

A Microsoft, amely 2003-ban hívta életre a Korlátlan Lehetőségek programot, ennek keretében eddig összesen több mint 2 millió dollár értékben nyújtott segítséget magyar pályázóknak. 2003-ban a Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány nyíregyházi szakképző iskolája részesült támogatásban, amiből fogyatékos fiatalok informatikai képzését oldották meg. 2004-ben a Magyar Teleház Szövetségnek, egy évvel később a Budapesti Politechnikum Alapítványnak adott támogatást a nemzetközi bírálóbizottság, míg tavaly a Roma Esély az Európai Uniós Csatlakozásért, illetve a Fogyatékosok Esélye Közalapítvány pályázatát találták támogatásra érdemesnek.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!