Berta Sándor

Kazettásmagnó Bluetooth-kapcsolattal

Aki nem dobta ki eddig, hanem megőrizte az enyészet elől a régi kazettásmagnóját vagy autósrádióját, az most már ne is dobja ki - nem lenne célszerű, legalábbis a hongkongi In-Tech cég szerint.

Egy új terméknek köszönhetően egymással ötvözve használhatók a régi és az új technológiák. Húsz évvel ezelőtt még csak kazettákon lehetett tárolni zenét és így vihette bárki magával a kedvenc zeneszámait, ha útnak indult. Napjainkban már a hordozható MP3- és CD-lejátszók viszik a prímet, a kazettásmagnók pedig lassan a feledés homályába vesznek. De most az In-Tech bejelentette, hogy piacra dobta az Abe BT 80C nevű, Bluetooth-technikát használó sztereó kazettásmagnóját.

A régi és az új technológiákat ötvöző készülék segítségével bárki átjátszhatja a kedvenc zeneszámait az új készülékre az MP3-lejátszójáról vagy más hordozható zenelejátszó eszközéről, illetve a számítógépéről. Az adott számok minősége nyilván nem lesz tökéletes, ám a nosztalgiázni akaró felhasználók vagy autótulajdonosok számára bizonyára újabb örömteli órákat okozhat majd, ha a kazettásmagnóból vagy a kazettás autórádióból felcsendülnek az örökzöld slágerek.


A készülék egyetlen elemről működik és támogatja a HSP, a HF, az A2DP és az AVDTP szabványokat. Ennek köszönhetően éppúgy képes együttműködni például egy Bluetooth-technikát használó mobiltelefonnal, mint egy A2DP-szabványt támogató audioeszközzel. A zenei kazettás adapternek is nevezett új termék hatótávolsága - a Bluetoothnál szokásos - legfeljebb 10 méter, ám ez bőségesen elegendő ahhoz, hogy a felvételek átjátszhatók legyenek egy MP3-lejátszóról vagy egy PC-ről egy kazettásmagnóval rendelkező készülékre.

Korábban egyébként már voltak hasonló próbálkozások, így például kapható olyan rekesz is, amelynek a segítségével egy kazettásmagnó-modul beépíthető egy számítógépbe.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • ttc2 #10
    Csak nem értem mit is csinál ez a vacak tulajdon képpen ...sima kazettára rögzit vagy elektronikusra?
  • LaPalma #9
    már ne is haragudj, de ez a mondásod itt egy hülyeség. ugyanis amiről itt szó van, az nem mágneses adathordozó, hanem egy átjátszó, egy "interface" a magnód és pl egy mp3 lejátszó közt. ennek az átjátszónak a tartalma akkor veszik el, ha elhagyod
  • Dinosaur #8
    Az mindegy hogy milyen országról van szó attól még hogy fejletlen nem kéne visszamenni a technológiában aminek például számos hátrány is van pl. mágneses térben a kazetta tartalma elveszhet stb.
  • johnny01 #7
    Uraim uraim ti nem is tudjatok hany hagyomanyos magno mukodik meg az egesz vilagon es eszt celozta meg japan most foleg a fejlodo orszagokban ne csak magunkra gondoljunk a modern ketyerenkre es sok ember szeret nosztalgiazni es ez nem a gazdagok kivaltsaga johnny01)))))))
  • Genin #6
    mondjuk az elem helyett lehetne aksit tenni bele, a tekeréssel pedig lehetne tölteni
    csak egy kérdés: Mi a f@sznak kell a bluetooth?
  • LaPalma #5
    mozgó alkatrész? minek?
    dobjuk ki a ventillátorokat, meg a vinyót..

    nekem pl. az autómban gyári magnó van, nincs "kedvem" gyári cd-t venni bele, vettem egy ilyen hasonlót, csak nem bluetooth, hanem madzagos (blackline) és azzal kötöm össze az ipodot.
  • irkab1rka #4
    mozgó alkatrészek? minek?
  • Kis-Bob #3
    A nosztalgiázás luxus. A luxus pedig a gazdagok lehetőség.
  • Zozo76 #2
    Ja, meg van kazetta-adapter amihez hozzakotsz egy hordozhato MP3 lejatszot es meg van oldva a kocsiban a zene... :) Persze inkabb CD-s mp3 lejatszot mert meg 256 Mb-os tarhely se valami sok. 512-tol lenne erdekes de az gondolom nem olcso. Az alatt meg nem erdemes vele foglalkozni.
  • Dinosaur #1
    És ki fogja használni?