SG.hu

A Canon legyőzte a Nikont az Olimpián

A legtöbb japán hírügynökség szerint a Canon megrengette a Nikon eddigi vezető pozícióját.

A 2004-es athéni Olimpiai Játékok alkalmával a világ minden tájáról összesereglett professzionális sportfotósok a legkorszerűbb digitális tükörreflexes fényképezőgépekkel felfegyverkezve vártak arra, hogy lekaphassák a csalódás vagy az extázis pillanatát, amint világ legkiválóbb atlétái nemzetük győzelemért küzdenek. Az Olimpia előtt a Nikon és a Canon közötti versengés kiélezett volt a fotóriporterek kegyeinek megszerzéséért: a Nikon legújabb sötét lencséjű digitális fényképezőgépe állt szemben a másik cég világos lencséjű gépével.

Bár a riportokhoz használt fényképezőgépek felvevőpiaca nem túl nagy, mindkét vállalat még nagyobb szeletet szeretne megszerezni e tortából, elsősorban arra alapozva, hogy az a tény, mely szerint a hírügynökségek egyre inkább a digitális tükörreflexes fényképezőgépeket használják tudósításaikhoz, szélesíteni fogja e piacot, és a márka ismertséget is. A gyártók technikai kiválósága abban mutatkozik meg elsősorban, hogy a fotóriportereknek kiváló minőségű fotókat kell készíteniük, a hiba lehetőségét minimálisra redukálva. Bár a Nikon az 1964-es tokiói Olimpia óta megingathatatlan ezen a téren, a jelentések szerint az athéni Olimpián változott a helyzet, mégpedig a Canon javára.

A Japán Olimpiai Szövetség által felhatalmazott, s az olimpiát közvetítő japán hírügynökségek többsége a Canon legmodernebb, digitális-tükörreflexes fényképezőgépét, az EOS-1D Mark II-t választotta. Több nagy tengerentúli hírügynökség szintén a vállalat fényképezőgépe mellett döntött az egyik nagyobb brit hírügynökséggel egyetemben. A Canon szerint ezen fényképezőgépet a fotóriporterek több mint fele (beleértve a szabadúszókat is) használta az Olimpia ideje alatt.

Az egyik legnagyobb japán magazinkiadó vállalat fényképrészlege is Mark II gépeket vásárolt az Olimpiai Játékok közvetítéséhez, leváltva a részlegben addig használt Nikon fényképezőgépeket. A fotódivízió azért döntött az új gépek vásárlása mellett, mert nem tudtak teljes mértékben megbízni a Nikon D2H típusában, mivel az megbízhatatlannak bizonyult a különböző környezeti hatások közepette történt tesztelés során.

A tokiói Olimpián a Nikon tükörreflexes fényképezőgépe, a Nikon F volt a legnépszerűbb gép a professzionális fotósok körében, elsősorban a gyors egymásutáni képek készítésekor tapasztalt minőség és megbízhatóság miatt. Azonban a Canon mérnökeinek sikerült lecsökkenteni a képek torzulási (zaj)szintjét, amely elsősorban a rossz fényviszonyok közötti használatkor jelentkezett. Ezt a problémát a képszenzorok továbbfejlesztésével küszöbölték ki. A Nikon is próbálkozott ezzel, azonban nem járt sikerrel az esemény kezdetéig.

A Canon a Mark II készülékének promotálásában részt vett maga Fujio Mitarai is, a vállalat elnöke, aki az olimpiai játékok megkezdése előtt személyesen is meglátogatta az ötkarikás eseményekre utazó fotóriportereket.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Tetsuo #1
    Pont azon gondolkodtam mejiket is vegyem meg..:)