SG.hu

Nem kap bónuszt a Vodafone-nál, aki nem jár be az irodába

A Vodafone brit távközlési vállalat visszatartja a bónuszokat azoktól az alkalmazottaktól, akik nem követik az irodába való bejárási szabályzatot.

A Vodafone emlékeztette alkalmazottait az irányelvére, amely szerint a dolgozóknak „hetente 2-3 alkalommal, vagy havonta legalább nyolc napot” kell az irodában tartózkodniuk. Az emlékeztető részletezi a következményeket is, ha valaki nem tartja be a szabályzatot, amely a vállalat első pénzügyi negyedévének végére, júliusra irányelvet szab a megfelelésre. A renitensek fegyelmi eljárás alá vonhatók, és a jelenléti elvárások folyamatos be nem tartása írásbeli figyelmeztetést eredményezhet, ami azt jelenti, hogy ezek az egyének nem jogosultak bónuszra.

A technológiai és más cégek küzdenek azért, hogy az alkalmazottak önkéntesen visszatérjenek az irodákba. Kétségbeesésükben egyes vállalatok olyan taktikákhoz folyamodtak, mint a dolgozói jelvények és a VPN-ek nyomon követése. A Vodafone a jövedelmük veszélyeztetésével próbálja az irodába csalogatni az alkalmazottakat, hasonlóan a Dell azon megközelítéséhez, amely szerint a távmunkások nem jogosultak előléptetésre.

A Vodafone nyilatkozata szerint a hibrid munkavégzésre vonatkozó irányelvei ugyanazok, mint 2021-ben voltak, amikor a vállalat a COVID-19 járványra reagálva először kezdte el engedélyezni a távmunkát. Név nélkül nyilatkozó „bennfentesek” azonban azt mondták újságíróknak, hogy a Vodafone az elmúlt kilenc hónapban fokozni kezdte azon erőfeszítéseket, hogy az emberek havonta nyolc napot dolgozzanak az irodában.

A Vodafone újdonsült szigora meglepő annak fényében, hogy az alkalmazottak számára korlátozott irodahelyiségek állnak rendelkezésre. A cég korábbi közleménye szerint a Vodafone "csökkenti az irodaterületet az angliai irodáiban és a feladatokat áthelyezi Málagába, [Spanyolországba], Romániába, Indiába és más országokba. Ez más nagy cégeknél is így történt az elmúlt időszakban, azaz úgy akarták visszavezni őket a személyes munkavégzéshez, mielőtt munkáltatóik elegendő irodahelyiséget szereztek volna. Az Amazon például januártól minden vállalati alkalmazottjától megköveteli, hogy heti öt napot az irodában dolgozzon. Decemberben azonban az Amazon állítólag kénytelen volt elhalasztani a szabály alkalmazásának kezdetét több amerikai városban, mivel nem álltak rendelkezésre megfelelően előkészített irodahelyiségek.

A Vodafone már évek óta - többek között azelőtt is, hogy 2021-ben belsőleg is engedélyezte volna a távmunkát - marketinganyagokban népszerűsítette azt. Egy januári, kisvállalkozásokat célzó blogbejegyzés például részletezte a távmunka előnyeit a munkáltatók számára, többek között a jobb toborzási potenciált és a költségmegtakarítást, a jobb munkavállalói megtartást és a „jobb termelékenységet”. A Vodafone távmunkavégzésre irányuló törekvése számos olyan jelentést követ, amelyek szerint a távmunkavégzésre vonatkozó előírások a munkáltatókat a vezető beosztású tehetségek elvesztésének veszélyével fenyegetik, és ártanak a munkavállalók megtartásának.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Zoliz #1
    Nesze neked COVID WFH teszt. :) Nem jött be a zseniális ötlet a környezetszennyezés csökkentésére, hogy tengerparton dolgozz otthonról.