Spencer

Naked Wife: a szerző egyelőre ismeretlen

A "Naked Wife" nevű vírus írói nemcsak egy gyilkos programot szabadítottak a világra, de jogtalanul felhasználták egy ártatlan vállalkozás nevét és logoját, hogy az emberekben bizalmat ébresztve, nagyobb károkat okozhasson a program.

Amint a "Naked Wife" végigsöpört az Amerikai Egyesült Államok és Európa számítógépein, a vírusirtó gyártók egyre azon vitatkoztak, hogy honnan származhat a komputeres kórokozó. Egyes szakértők úgy vélték, hogy a vírusnak brazil gyökerei vannak, míg mások szerint az Amerikai Egyesült Államok katonaságától indult a járvány. Az elmélet helyességét azzal próbálták indokolni, hogy bebizonyították, a katonaság számítógépei fertőződtek meg legelőször, tehát itt robbant ki a járvány.

Az e-mailben terjedő vírus több néven ismert: W32/Naked@MM, vagy W32.HLLW.JibJab@mm néven is utalhatnak rá. Legismertebb nevét (Meztelen Feleség) azért viseli a program, mert megpróbálja a felhasználóval elhitetni, hogy valószínűleg egy meztelen hölgy képét tartalmazza a levél, amit kapott.
Meztelen kép helyett, csak egy veszélyes vírust szabadítunk a számítógépre, ha megnyitjuk a fájlt. Innen már a mai vírusoktól megszokott módon jár el a program: szétküldi magát minden Microsoft Outlook címjegyzékben szereplő címre.

A Symantec Corp. kedden még úgy nyilatkozott, hogy szerintük a vírus egy brazil cég, az "AGF Brasil Seguros" vállalkozás számítógépéről származik, az adott komputerhez tartozó felhasználói név pedig "MH Santos". Sam Curry, a McAfee.com alkalmazottja óvatosságra intett a talált bizonyítékokkal kapcsolatban:

"Nem találtunk semmit, amire azt mondanánk, hogy konkrét, döntő bizonyíték került a kezünkbe. Van némi bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a vírus írója spanyol vagy portugál származású, hiszen a fájlra a jobb egérgombbal kattintva, megtalálhatjuk az AGF Brasil Seguros nevét." - mondta Curry. "Ez pont olyan, mintha valaki más névét írnánk alá, mikor az aláírásunkat kérik. Egyáltalán nem döntő bizonyíték." - tette hozzá a férfi.

A kitartó nyomozásnak köszönhetően már találtak némi nyomot, ami talán elvezet a vírus valódi írójához, de erről Sam Curry érthető okok miatt nem akart bővebben nyilatkozni. Mikor valaki megnyitja a vírust hordozó levelet, egy rövid flash animáció kerül lejátszásra, melynek során egy new yorki vállalkozás logoja jelenik meg a képernyőn. Az érintett (JibJab) cég azonnal vádat emelt ismeretlen tettes ellen, hiszen a vírus írója a vállalkozást használta fel a program eredményesebb terjesztése érdekében.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!