Franczy

A Microsoft új szolgáltatása a Whistlerben

[ZDNET] A Microsoft legfrissebb nyilatkozatai szerint a cég tanult az elmúlt években elkövetett hibáiból, és a Microsoft következő operációs rendszere - mely jelenleg a Whistler kódnevet viseli - az úgynevezett "termékaktivizálási" funkciója révén támadásba lendül a számítógépes kalózok ellen.

A felhasználók, ha minden igaz még ez év folyamán eldönthetik, hogy a Microsoftnak mennyire sikerül betartania az ígéreteit, ugyanis a jelenlegi tervek szerint még idén megjelenik a Whistler, mely az Office 2000-ben már alkalmazott, és sokat által szidott termékaktivizálási szolgáltatás továbbfejlesztett változatát fogja tartalmazni.

Az új Microsoft-"találmány" szerint a termékaktivizálási szolgáltatás keretein belül minden új Microsoft operációs rendszert vásárló felhasználónak aktivizálnia kell majd a terméket. Az aktiválás történhet telefonon, vagy internet keresztül, és bármely úton (normál vásárlás, upgrade verzió, vagy új PC-n előre telepített) beszerzett Windows esetében szükség lesz rá.

Amikor a Microsoft a Windows 2000 utódjának is tekinthető Whistler operációs rendszer újabb béta verzióját várhatóan a következő hónapban leszállítja a bétateszterek részére, akkor majd ezek a teszterek próbálhatják ki először ezt a termékaktivizálás procedúráját. A híradások ennek ellenére arról szóltak, hogy már a héten kiadott Whistler build 2410-ben is benne van ez az új biztonsági megoldás, bár az a build nem teljesen hivatalos, hiszen a szoftver még csak a Beta1 és a Beta2 verzió közötti állapotot tükrözi. Több szakértő egyébként a termékaktivizálási szolgáltatás bejelentése után eléggé szkeptikus hangnemben nyilatkozott a Microsoft legújabb számítógépes kalózok ellen tervezett lépéséről.

Nem a Whistler lesz az egyetlen termékaktivizálási szolgáltatást tartalmazó Microsoft szoftver, hiszen az Office 2000 utódja, vagyis az Office 10, a Visual Studio .Net, és a Visio 10 is el lesz látva ezzel a kérdéses hatékonysággal működő biztonsági megoldással. Hivatalos források szerint a Microsoft még nem döntött az ügyben, hogy a későbbiekben esetleg más cégek is licenszelhetik-e az új biztonsági technológiát, persze az megint más kérdés, hogy egyáltalán lenne-e jelentkező, aki fizetne a szoftveróriásnak egy ilyen szolgáltatás licenszjogaiért.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • nyunyu #15
    Ez kb. ugy fog mukodni, mint a w2k advanced server licenszelese?

    Annal az van, hogy az ember felrakja, korlatlan terminal szerver felhasznalot enged 1 honapig, utana viszont letilt.
    Aztan jon az email-ben, telefonon licenszigenyles...

    Hehe, meg szerencse, hogy citrix metaframe is van a vilagon :-)
  • Bitlisz #12
    Nalam is megvan a tores...
    ki se jon a whistler es lesz hozza tores.
    Amugy tuti hogy lesznek tort updatek, mint manapsag minden jatekhoz.
    Ugykell nekik, szemet penzehes banda, akkoris ingyert fogom hasznalni az MS termekeket.
    Bar nemsokara felkuszik ez a RedHat cede itt mellettem:)
  • JHetfield #4
    Akkor az MS halalra lesz itelve...mert senki nem fogja meg venni es szarik az egeszre.
  • Joe #3
    Az SAP mar evek ota alkalmazza a modszert - sikerrel. Minden gepen mas a kod, nem lehet 'ujrahasznositani'. Feltorni persze lehet, de akkor nem fog menni peldaul a windows update, vagy a kovetkezo Microsoft progi telepitese. Az MS elrejhet meg olyan kodot, ami mondjuk 1 honap mukodes utan ranez es formatalja a winyot, ha torott verziot hasznal a gep...
  • Pheel #2
    Ha valaki betelefonál, kap egy kódot, majd azt megmondja valaki másnak, akkor már mit sem ér az a bizonyos kód... Elvégre azt nem hiszem, hogy minden telepítéshez külön engedély fog kelleni. Akkor átszokok linuxra és írok alá játékokat :)))))