Franczy

ASUS iPanel

Az ASUS új alaplapjainak mindegyikén szereplő kiegészítő portot használja ki ez az eszköz, információkkal látja el a felhasználókat a rendszerjellemzőkről.

Eltelt már egy két-hónap, mióta az Asus kiadta a legújabb alaplapjait (CUSL2, CUC2, CUSI-FX), melyek mindegyikén szerepelt egy kiegészítő I/O port. Mostanáig ez a port használaton kívül volt, hiszen még nem volt kapható az az egység, mely csatlakoztatható lett volna rá. Ez az eszköz az Information Panel, amely a számítógépünk egy darab 5.25 collos meghajtóknak szánt helyét foglalja el. Az új eszköz arra szolgál, hogy a felhasználókat információkkal lássa el a rendszer különböző jellemzőiről, és könnyű hozzáférést biztosítson az olyan gyakran használt dolgokhoz, mint az USB port, soros port, IRDA, vagy az audio ki/bemenetek. Ezek tehát a PC hátuljáról a gép elejére költöztek, így nem kell hátra nyúlnunk egy-egy kábel ki-be dugásához. Az üzembehelyezése nagyon egyszerű, hiszen csak be kell csavarozni és két szalagkábelt kell rádugni (egy az USB-nek kell).


Az iPanel jellemzői:
  • 1 diagnosztikai LCD kijelző
  • rendszerjellemzők kijelzése (ventillátor ford.szám, hőmérséklet, feszültség)
  • 1 infravörös modul (Deluxe)
  • 2 USB port
  • 1 soros port (Deluxe)
  • hot keys (email, www)
  • 1 mikrofon bemenet (Deluxe)
  • 1 line in (Deluxe)
  • 1 line out (Deluxe)

    Az iPanel különösen a gépüket tuningoló felhasználók körében lehet népszerű, hiszen segítségével folyamatosan nyomonkövethető az egység elején elhelyezkedő LCD kijelzőn keresztül három ventillátor fordulatszáma, és három hőmérő hőmérséklete. Így akár egy processzorizzasztó játék alatt is figyelhetjük rendszerünk fontosabb jellemzőit.

    Ezenkívül megjeleníti a processzor, az SDRAM, és a busz sebességét is. Mint az a specifikációkból kitűnik, két modell létezik: a standard és a Deluxe. Csak a Deluxe tartalmaz infravörös és soros portot, valamint audio ki- és bemeneteket.


    Ezenfelül az iPanel megadja a boot kód egyenértékű hexa értékét a bekapcsolási önteszt alatt, így felderíthetők az esetleges boot error-ok okai. Természetesen a mellékelt leírásban megtalálható a hibakódok értelmezése. A hozzá kapott software-ek segítségével az előlapon található négy gomb beprogramozható bizonyos funkciókra is, bár nem hinném, hogy ha valaki web-ezni (IE) akar, akkor az iPanel-en lévő gombokat fogja nyomkodni.

    Összeségében az ASUS iPanel egy hasznos szolgáltatásokat nyújtó információs panel, mely ezenkívül kézközelbe hoz néhány gyakran használt csatlakozót és még jól is néz ki. Amennyiben vele kompatibilis alaplappal rendelkezünk, érdemes megvásárolni. A várható itthoni árról sajnos egyelőre nincs információ.
  • Hozzászólások

    A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
    Bejelentkezéshez klikk ide
    (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
    Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!