SG.hu·

A Deus-Ex alkotója Miki egér játékot készít

Warren Spector neve leginkább a Deus Ex sorozat kapcsán lehet ismerős. Az úriember azonban a már bejelentett harmadik rész helyett egy teljesen más műfajú játékon kezdett el dolgozni.

A Thief: Deadly Shadows és a Deus Ex: Invisible Wars felemás fogadtatása után Spector kilépett az Ion Storm kötelékéből és saját stúdiót alapított Junction Point Studios néven. A Disney kb. 2 évvel ezelőtt felvásárolta a céget és rögtön elindult a találgatás, hogy vajon milyen játékokat eredményez ez a fúzió.



Nos, bennfentes állítások - és a Gamasutra - értesülései szerint Spector egy Miki egeres platformjátékon dolgozik. Az Epic Mickey munkacímen futó projekt azonban nem egy sima ugrálós játék lesz. A történetről és a felbukkanó szereplőkről még semmit nem tudni, ám a hírek szerint a Deus Ex-hez hasonló steampunk világban zajlódik majd a cselekmény. A programozásba a Pixar is besegít, szóval érdekes elegynek ígérkezik a dolog. Megjelenési dátum még nincs.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© dronkZero2008. 12. 27.. 10:50||#6
Én emlékszem,anno mennyit szörnyûlködtem a tükör elõtt a borzalmas karakteranimáción. Meg az ellenségek is rettenet bénán mozognak. Unreal, Quake 2 már régen létezett, abban már lélegeznek a játékosmodellek, meg mittudomén. A motor önmagában nemvolt rossz, UT motor akkoriban nagyon új volt, csak éppen az animációk kidolgozását magasról leszarták. És ez nagyon odabaszott a látványnak sajnos. 😞

Mindenesetre még így is nagyon jó játék.
© mad3632008. 12. 26.. 19:50||#5
a maga idejébe a deus teljesen jó grafikával rendelkezett a többivel egyett értek
© dronkZero2008. 12. 25.. 22:00||#4
Hopp, elküldõdött...

Szal mennyi az esélye, hogy épp aznap említed meg az Alice-t, mikor én elõkaparom a lemezeim mélyérõl? 😊
© dronkZero2008. 12. 25.. 21:58||#3
Jájj, ember! Az Aliz Csodaországban nem Grimm mese, hanem Lewis Carroll (álnevet használó Charles Lutwidge Dodgson) írta... 😛
És az összes szereplõ az eredeti két mesén alapszik van, semmi Disney.

Emellett American McGee egy vadállat, kb mint Tim Burton rendezõként. Groteszk, kifacsart dolgokat csinál, egyedi és mûvészi.

Viszont a Deus Ex a sztorijával és a játékmenetével ütött nagyot, nem a látványvilággal (sõt, az kifejezetten gyengének számított a saját idejében, fõleg az irtózatosan gyenge animációk). Egy mikiegeres platformer milyen jóságokat fog vajon villantani? És milyen sztorira számíthatunk?

(Annak mennyi az esélye, hogy MA játszottam az Alice-szal,
© 5i2008. 12. 25.. 16:10||#2
Sztem nem errõl van szó. American McGee ALice játéka is csak a nevében hasonlít a Grimm-mesére. AMellett pedig a Kingdom Hearts is tele van Disney karakterrel, mégsem selejt a játék. Sõt.
© dronkZero2008. 12. 25.. 15:37||#1
Egy ilyen Warren Spectornak miért kell elkurvulnia?