MTI

Németország szerint nem kell eleve kizárni a Huaweit az 5G-hálózatok kiépítéséből

Nem kell eleve kizárni a Huawei kínai távközlési vállalatot az újgenerációs mobilhálózatok (5G) németországi kiépítéséből a szövetségi távközlési szabályozó hatóság (Bundesnetzagentur) vezetője szerint.

Jochen Homann egy szerdán ismertetett nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy olyan szabályozási rendszert dolgoztak ki, amelynek révén csak "megbízható" technológiát használhatnak az 5G-hálózatok üzemeltetői. Ezért nem szükséges előre kizárni a Huaweit az ilyen beruházások lehetséges beszállítói közül. A szövetségi informatikai biztonsági hivatallal (BSI) és a szövetségi adatvédelmi biztos hivatalával (BfDI) közösen kidolgozott katalógusba foglalt előírások megfelelőek a hálózatok biztonságos üzemeltetéséhez - mondta a hatóság vezetője a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című lapban csütörtökön megjelenő interjúban az előzetesen ismertetett részletek szerint.

Németországban még nem hoztak végleges döntést az 5G-hálózatok kiépítéséről és üzemeltetéséről szóló szabályokról, és a Bundesnetzagentur még nem hozta nyilvánosságra a javasolt előírások katalógusát. Ugyanakkor Jochen Homann nyilatkozata egybevág a korábbi kormányzati állásfoglalásokkal, amelyek szerint hiba lenne előre kitiltani bármely céget a fejlesztésekből, és a helyes eljárás az, ha valamennyi lehetséges résztvevővel szemben komoly biztonsági követelményeket támasztanak. A Bundesnetzagentur tavaly júniusban zárta le az 5G-hálózatok kiépítéséhez szükséges frekvenciák használati jogának árverését. Jogosultságot a Vodafone, a Telekom Deutschland, a Telefónica Germany és az 1&1 nevű mobilszolgáltatót működtető Drillisch Netz szerzett, együtt összesen 6,549 milliárd eurót (2300 milliárd forint) fizetnek.

A Huawei a legnagyobb szereplő a hálózati eszközök piacán, és már a 3G-, illetve 4G-hálózatok kiépítésében is részt vett számos országban. Bírálói - élükön az amerikai kormány - szerint a társaság túlságosan közel áll a pekingi vezetéshez, és termékeinek alkalmazása az újgenerációs hálózatokban lehetőséget teremthet Kínának kémkedésre, vagy akár szabotázsra is. Ilyen megfontolások alapján döntött a brit kormány a napokban arról, hogy a helyi távközlési vállalatok 2021-től nem vásárolhatnak a kínai óriáscégtől berendezéseket a nagy-britanniai 5G mobilhálózatok kiépítéséhez, és a már beépített eszközöket 2027 végéig el kell távolítani a távközlési rendszerekből.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!