SG.hu·

Magyarország nincs a legszennyezőbb erőművek listáján

A Természetvédelmi Világalap (WWF) által most kiadott és az Európai Unió 30 legszennyezőbb villamoserőművének listáján nem szerepel magyarországi erőmű. A kelet-európai térségből csehországi és lengyelországi is, míg a legszennyezőbb erőmű kétes értékű címét egy görögországi viselheti.

A WWF elismeri, hogy a széntüzelési erőművek állnak a lista szinte minden helyén, emiatt számos németországi erőmű került a legszennyezőbb uniós erőművek közé, az első tízből öt német, kettő spanyol, de a 30-as listán 9 német erőmű található és öt lengyelországi, őket követik a spanyolok, az olasz, a britek.

A nyertes görögországi erőmű egy megtermelt kilowattóráért 1,35 gramm széndioxidot bocsát a levegőbe. A WWF közvetve elmarasztalt az RWE és Vattenfall német és az Enel olasz energiaszolgáltatót, mondván: az EU 30 legszennyezőbb erőművéből mindegyik 4-et mondhat magáénak.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© uniu2005. 10. 11.. 12:35||#4
hogy te milyen okos vagy... es annak a sok hulyenek ez eddig nemjutott eszebe... es mivel kene tomni ? szennel ?
Az atomeromuvel az a baj, hogy a NUKLEARIS HULLADEKKAL nem lehet mit kezdeni!!!El lehet asni, nehany szaz evig biztos jol ellesz, es utana ? Ha bekerul a talajvizbe elobb fog mindenkinek 3 fule noni, mint hogy valaki ki tudna onnan szedni.
© Xantia2005. 10. 09.. 22:53||#3
Vízerõmûveket is megfújják a zöldek, mondván, hogy döglenek tõle a halak. De a halak így is kidöglenek belõle, mert a széntüzelésû kályhák miatti globális felmelegedés miatt algás a víz.

Építsünk vízerõmûvet! A halat, békát, herkentyût úgy is utálom. Inkább Atomerõmûvet. Mondjuk ne minden sarokra, de csinálhatnának egy-egy mega-atomerõvet. És ha nem atombomba gyártáshoz használt Urán-235-tal tömnék - amit 3 évente kell cserélni -, akkor olcsóbb is lenne.
© Tetsuo2005. 10. 09.. 05:52||#2
A szél-, víz-, naperõmûveket kéne fejleszteni; lassan pedig az összes szén- és atomerõmûvet be kéne zárni.
Az atommal az a baj , h nagyon drága..
Törölt felhasználó2005. 10. 08.. 22:42||#1
helyes! be is kell zárni az összes atomerõmûvet, hogy csak a még környezetszennyezõbb széntüzelésû erõmûvek maradjanak meg.