792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • krisz940122
    #511
    kérni szeretném a segítségeteket.NAGYON FONTOS!!! a 3 éves unokahúgom megevett egy kb 2 cm-es darab rúzst.ettől lehet valami baja?egészségre káros? vigyük az ügyeletre? nagyon fontos lenne a segítségetek/véleményetek.előre is köszi
  • Fbn Lx
    #510
    Nekem mostanában elég gyakran van, ez viszont para. Azt szokták mondani rá, hogy azért, mert fáradt vagyok... De ha gyakorta előfordul, akkor elvileg idegrendszeri probléma.
  • Balumann
    #509
    Ilyen nekem is volt már, nekem gépezéskor (fürdés után, köntösbe gépeztem) jött elő de csak fél óráig, életembe kb. 2 alkalommal, a combomon nekem is. :D Én azért nem ijedtem meg tőle, bár tényleg fura. Azthittem ilyen furcsaság csak velem fordul elő :P
  • Narusco
    #508
    nekem is a combomon volt egyszer éjjel, bár nem alvásnál. elég sokáig tartott, bár nem egy napig, aztán elmúlt, de én is paráztam kicsit hogy ez mi lehet. ez volt július elején, azóta nem volt komolyabban ilyen.
  • Fbn Lx
    #507
    Ja, egy kérdésem lenne nekem is!

    Ma kb. reggeltől, mióta felkeltem 1-2 perces szünetekkel, szóval szinte folyamatosan rángatózik az izom a jobb combomon. Néha átvált egy másik izomra, lentebb, a térdem környékén, de általában a külső combom, fentebb... Az általános közérzetem se túl kielégítő, de ez még pluszban rendkívül zavaró. Nem is aludtam jól, szóval nem mondanám, hogy a napokban kipihentem magam... kb. óránként felkeltem ma éjszaka is.
    De leginkább ez az izomrángás érdekelne most. Az utóbbi időben olyan havi rendszerességgel ez a hüvelykujjammal fordult elő, hogy a jobb hüvelykujjam ugrált... most meg a jobb combom.
    Volt már valamelyikőtöknek ilyen? Vagy tud valaki ajánlani valamit?
  • Narusco
    #506
    #503 na ez durva, én még nem használom olyan régóta, de most fogom abbahagyni úgy döntöttem, csak este használom hogy aludni tudjak.

    #504 ezt kipróbálom, köszi. neked mennyi ilyen be-kilégzés után múlik el egy orrdugulás?

    #505 az a baj hogy teljesen mindegy hogy fújom e az orrom, nem jön belőle semmi. elvileg a szervezeted az egyik orrlyukad mindig szabaddá teszi hogy tudj rajta lélegezni, de ezt nem tudom ki állapította meg, eléggé fail.
  • Fbn Lx
    #505
    lefekvés előtt is felesleges orrcseppezni, a fizika megoldja helyetted (feltéve, hogy még nem szoktál rá az orrcseppre...)
    Néhány hete elment nálam napi 20-30 zsepi, de ha lefeküdtem, 1-2 perc mély légzés és a légút felszabadult, fekvő helyzetben valahogy könnyebben szabaddá válik.
  • Fbn Lx
    #504
    mondjuk egy egyszerű meditációs légzés, jó mélyen szívod be a levegőt 8 másodpercig, aztán nyolc másodpercen belül kifújod.
    Vagy ami még jobb, a teljes jógalégzés, asszem Balumann linkelt erről egy könyvet a topikba még régebben, ha érdekel olvass vissza, biztos megvan még.
  • Balumann
    #503
    Sajnos nekem is volt már ilyen, hogy 5 hónapig nem tudtam elmenni sem orrcsepp nélkül, pár évvel ezelőtt. Nagyon jó lenne tudni tényleg, hogy az orrcseppnek miért van ilyen hatása, mert kétség kívül az okozza. Nekem sikerült leszoknom róla - elég nehezen. 3 hét alatt kb., úgy hogy 2 hétig csak esténként használtam, napközben szenvedtem (februárban kaptam el valami betegséget akkor, és júniusban kűzdöttem meg vele...). De van ismerősöm, aki 3 éve nem tud nélküle élni, nem próbál leszokni róla...

    Ez a leszokás módja is, sajnos szinte egyértelműen az orrcsepp okozza. Én rhynospray -t vagy mit használtam, de másikkal se múlt el.

    A betegséget sajnos meg kell próbálni ezzel együtt átvészelni, ez nem egy felesleges tünete a betegségnek azt gondolom mindenki belátja (maximum este, hogy azért el tudj aludni). A láz sem kellemes, mégsem szabad azt sem csillapítózni egészen 40 fokig (utána is a hűtőfürdő, takaró alól lábkidugás, hideg borogatás, meg ilyenek lennének a betegség szempontjából hatékony megoldások, nem a lázcsillapító tabletta meg tea... azt is maximum este lefekvés előtt).
  • Narusco
    #502
    inkább írd le te mit szoktál :D mellesleg én is most mindenhova orrcseppel járok
  • Fbn Lx
    #501
    Az nem jó, barátnőm is rákattant az orrcseppezésre, hónapokig nem ment sehova nélküle.. :D Aztán megszűnt valahogy, már nem használja.
    Mondom, szerintem nézz utána különböző légzőgyakorlatoknak, én ha náthás vagyok és hiába fújom az orrom, az segít.
  • Narusco
    #500
    nem hiszem, ugyanis eddig nem volt ilyen, de ősszel elkapta megy náthát és az orrcseppezés megmaradt.
  • Fbn Lx
    #499
    orrsövény-ferdülés?
    én nem orrcseppezek ha bedugul az orrom, csak nagyon ritkán. Igazából nincs is rá szükség, szerintem légzőgyakorlatok hatékonyabbak.
  • Narusco
    #498
    elég sok orcseppet elhasználtam mostanában, úgy érzem rákkatantam, viszont szeretnék leszokni róla, de mindig van hogy eldugul az orrom ,és az kegyetlen rossz, ne mtudok mást csinálni. náthás amúgy nem vagyok. valakinek van valami ötlete, hogy mit tudnék csinálni?
  • Balumann
    #497
    De épp ezt mondom én is!, egy olyan betegség, ami másoknál 3-4 hétig is eltart, megfelelő állapotban pár nap alatt legyőzhető. A köhögés a betegségnek velejárója, anyukám 1 hónapig köhögött utána, a szenvedést úgy értem, hogy láz, orrfolyás, ilyenek.

    Vannak hatékony antibiotikumok, vannak olyan VÍRUSOS betegségek, amiket a szervezet önállóan még egészséges állapotban sem tud rendesen legyűrni, szövődmények alakulhatnak ki (az influenza nem ilyen általában,csak ha valamitől legyengült szervezetet támad meg). Ezzel szemben szinte bármire felírnak antibiotikumot, aminek jóesetben 1 következménye van (a szervezet annak segítségével legyőzi a betegséget), de lehet 2 rosszabb is (a szervezet nem tanul meg rendesen védekezni, és a vírus is ellenállóbbá válik, és úgy terjed tovább). Ezért megfázás, influenza esetén elég erősen antibiotikum ellenes vagyok. Többi betegség esetén nem tudok nyilatkozni.

    Ha nem úgy látod hogy pumpálnák beléd, akkor szerintem csakis azért, mert nem jársz orvoshoz :DD Én valahányszor ilyesmit kaptam el, MINDIG felírták (lehet, hogy a felnőtteknek már nem annyira erőltetik, nem tudom)! Most ezek helyett a vitaminokat szedek ilyenkor, relaxálok, tudatosan próbálok rásegíteni a gyógyulásra, teákat iszok, stb.. Az eredmény számomra egyértelmű volt :P
  • dronkZero
    #496
    Egyébként ez a C3 még egy egész lágy higítás.

    Van C100-as szer is, na, ott a százszoros hígítást százszor végzik el egymás után.
  • dronkZero
    #495
    Ezek szerint nem tudod mit jelent az a C3.

    Azt jelenti, hogy fogják a harmad milligrammnyi kiindulási anyag tömény vizes oldatát, hozzákevernek 100szor annyi desztillált vizet, a kész oldatból kivesznek egy részt, hozzáadnak 100szor annyi vizet, ebből kivesznek egy részt és hozzáadnak 100szor annyi vizet. A kapott "oldat" pár cseppjét ráfröcskölik a cukorgolyóra.

    És azzal mit kezdesz, hogy a kálium dikromát egy nagyon erős oxidálószer, erősen mérgező, fényképek előhívásánál, ezüst tesztelésénél az ékszerészetben, fa és bőr pácolására használják, amikor épp nem homeopaták akarják veled megetetni?

    És nem kivonatok, hanem konkrétan egy szelet belőlük.
    A berlini fal darabjából például milyen kivonatot csinálsz? Létezik ilyen homeopátiás szer! Nem viccelek, ez _tényleg_ ekkora marhaság!

    A gyógynövények hatásosságában én is hiszek, de ennek a készítménynek semmi köze a gyógynövényekhez, mint említettem, a gyógynövény hatóanyagának valószínűleg egyetlen molekulája sincs már a szerben.

    ÉS hab a tortán, hogy a homeopátia nem azt állítja, hogy ezek az anyagok hatnak, hanem hogy a VÍZ, amivel feloldották, "emlékszik" a benne oldott anyagokra, és hogy ez az emlék gyógyít meg.

    Te ezt az egészet komolyan tudod venni?
  • rubola
    #494
    huhúúúú! nagyon belelett nyúlva a dolgokban én úgy érzem!:D De ahogy nézem ezek az anyagok mind a népi hagyományos gyógyításra alapozottak
  • Gorgooo
    #493
    Na ezzel a hozzászólásoddal egyet értek! (de akkor valóban van hatása)
  • dronkZero
    #492
    Egyébként nagyon nagy része van benne a pszichológiának is.

    Az a tudat, hogy "én most szedem az orvosságot, biztosan hamarabb gyógyulok meg" egyrészt placebóhatással valóban segít egy keveset, másrészt abban is segít, hogy hamarabb nyilvánítod magad egészségesnek.

    Pl:
    Jaaaj, basszus, még mindig ömlik belőlem a takony meg még mindig folyamatosan slejmet köhögök fel, beteg vagyok
    vs
    Oh, már csak egy kis orrfolyás, meg még fel kell köhögnöm a lerakódásokat, de asszem nagyjából meggyógyultam.
  • magikusloop
    #491
    Ha nincs benne hatóanyag, akkor ez mi?
    Példtául pont ebben a topikban emlitett coryzaliaban.

    1 tabletta hatóanyagtartalma:
    Allium cepa . . . . . . . . . . . . . . .C3 . . . . . . . .0,333 mg
    Atropa belladonna . . . . . . . . . .C3 . . . . . . . .0,333 mg
    Sabadilla officinalis . . . . . . . . . .C3 . . . . . . . .0,333 mg
    Kalium bichromicum . . . . . . . . . .C3 . . . . . . . .0,333 mg
    Gelsemium sempervirens . . . . . . .C3 . . . . . . . .0,333 mg
    Pulsatilla vulgaris . . . . . . . . . . . .C3 . . . . . . . .0,333 mg
    Segédanyagok: : magnézium-sztearát, talkum, szacharóz (kb. 270 mg), arabmézga, zselatin, fehér méhviasz, karnauba pálmaviasz.

    Egy kis info, mi mi Allium cepa- az a hagyományos vöröshagyma. Gondolom annak valami kivonata van benne, Atropa belladonna- nadragulya, Gelsemium sempervirens-> sárgajázmin, Pulsatilla vulgaris-> kökörcsin. Tehát elmondható hogy gyógynövények kivonataival van tele, igaz hogy nagyon kevés van egy tablettában, de ha beteg vagy akkor óránként elszopogatsz egyet. Egy ezres a dobozzal van benne 40 szem. Jó ha azt vesszük nem olcsó, de ha te elkezdesz sárgajázminból, meg kökörcsinből teát főzni, akkor hajrá... Én hiszek a gyógynövények hatásosságában.
  • dronkZero
    #490
    HA segít.

    Minden tapasztalatunk azt mutatja, hogy nem segít. Nem segít jobban, mint egy esti ima.
  • Gorgooo
    #489
    Ha Én így két nappal hamarabb meggyógyulok két nappal többet dolgozhatok, akkor kamatosan visszajön a gyógyszer ára!
    De utána fogok nézni részletesebben az biztos...
  • dronkZero
    #488
    Anekdota anekdota hátán. Ezek nem bizonyítékok. Nem vagy kétszer ugyanúgy beteg, az állapotod, az immunrendszered és a genetikád lényeges dolgokban különbözik egy másik emberétől, tehát bármilyen hasonlítgatás bizonyító értéke konkrétan nulla.

    Ha a megbetegedésed pillanatában létrehoznának egy tökéletes másolatot rólad, és utána az egyik klónodat kezelnéd, a másikat meg nem, az egy szignifikáns eredményre vezető vizsgálat lenne.

    Mellesleg eléggé megvezeted még magadat is. Pl nekem a 4 nap + 1 hét köhögés az pont annyira két hét küszködésnek tűnik, mint a haverjaidnál. Simán lehet hozzáállásbeli különbség, az, ami neked csak egy kis köhögés, arra más simán mondhatja, hogy szenved a betegségtől.

    A második bekezdéseddel nagyrészt egyet tudok érteni, ami legalábbis a gyógyulásba vetett hitet illeti. Én azt vitatom, hogy a placebót etikus-e ekkora üzletté bővíteni és átverni a betegeket? Szerintem egyértelműen nem.

    Antibiotikum nagy vesszőparipád, őszintén én rohadtul nem látom, hogy csak úgy pumpálnák belénk az orvosok az antibiotikumokat. Igaz, hogy nem is jártam orvosnál betegséggel már 10 éve. (agyhártyagyulladás elleni védőoltással voltam... 26 éves koromban... akkor jelentkeztem át a gyerekorvosomtól, annyira nem kellett nekem doki.)

    Az antibiotikumok viszont nem hatnak a vírusokra, és megelőzésre _soha_ nem alkalmazható. Ugyanis rezisztenssé válhatnak rá a szervezetedben élő baktériumok, és ha (bármilyen okból) legyengül az immunrendszered, és ezek rezisztens baktériumok elszaporodnak és betegséget okoznak, akkor aztán semmi "fegyver" nem lesz a kezedben ellenük. Emellett megvan a veszélye annak, hogy kipusztítja a bélflórádat is.

    Mozgáshiánnyal kapcsolatos dolgaiddal is egyet tudok érteni.
  • Gorgooo
    #487
    Mi alapján állapítom meg? Te is mondtad, hogy: "A betegségeket az immunrendszer fogja "legyőzni"."
    Mivel homeopátia is szervezet öngyógyító folyamatait ösztönzi, ezért az immunrendszert is erősíti. Írtad:"Az, hogy mennyi idő alatt gyógyulsz meg, az az immunrendszered erősségétől függ." ÉS ha az immunrendszert erősíti a homeopátiás készítmény akkor, a betegséget hamarabb legyőzzük..
  • dronkZero
    #486
    Hol látsz te itt érzelmeket?

    Egy nátha kezelésénél is felesleges pénzkidobás a hatástalan kezelés, nem árt felhívni rá a figyelmet.

    Ha már ti ketten utánanéztek a dolog tudományos oldalának is, és nem csak a marketingbullshitet nyaljátok be, már hasznos volt, hogy itt jártam.
  • Balumann
    #485
    1 valamit érdemes főképpen átgondolni. Mi alapján állapítod meg, hogy a homeopátiás szerek szedésétől GYORSABBAN meggyógyulsz? Az, hogy mennyi idő alatt gyógyulsz meg, az az immunrendszered erősségétől függ. A betegségeket az immunrendszer fogja "legyőzni". Az immunrendszer működése függ attól, hogy megfelelő vitaminnal vagy-e ellátva (az is téves megközelítés, hogy a vitaminok segítenek legyőzni a betegségeket, a megfelelő vitaminellátás biztosítja hogy a szervezet megfelelően tudjon védekezni), hogy a szervezet többi része milyen állapotban van, és meglepő módon az is számít, hogy tudatalatt (amit tudatosan is lehet befolyásolni) mennyire kűzdesz ellene, segítesz a szervezetednek.
    Én korábban mindig orvoshoz mentem szinte, és mindig becsületesen szedtem az antibiotikumokat amiket felírtak (3 évvel ezelőtt volt hogy 3 hétig hiányzotam). Tavaly, vizsgák előtt lettem beteg, osztálytársamtól kaptam el hétvégére (pénteken egymás mellett ültünk mivel csak 3-an voltunk azon az órán, 3 hétig szenvedett, antibiotikumot szedve). Én otthon szedtem a vitaminokat, ittam a haverom által javasolt kakukkfüves-hagymás-mézes-tejes teát, sok melegtea, 4 nap alatt kigyógyultam belőle, jó a köhögés még úgy 1 hétig tartott, de hát a lerakódott cuccot ki kell köhögni. A betegséget más is elkapta tőlem, ők is 2 hétig szenvedtek minimum tőle.

    Az egész annyit ér, mintha Istenhez imádkoznál, hogy gyógyítson meg (a valóságban az gyógyít meg, hogy a "szervezetedet ösztönzöd", akármire vetíted ki).
    Csakis azért van mondhatni sikere és azért elfogadott, mert az emberek nagy részének (mivel többségben már Istenben sem hiszünk) szüksége van valakire/valamire ami segít lekűzdeni a betegségeket. Nagy kár, hogy a vírusos fertőzések nagy részére már van megelőzés (antibiotikumok), néhányra hatékony antibiotikum is, és nem is azok okozzák a legtöbb problémát, hanem az olyanok, amik a helytelen táplálkozásból, mozgáshiányos életmódból adódnak (infarktus, rák, és minden más ide sorolható gyakorlatilag).
  • rubola
    #484
    most nézek vissza... kemény hogy ekkora vita lett egy ilyen egyszerű kérdésböl... Szerintem nem kellene vmitől teljesen elzárkózni, legalábbis nem úgy hogy felvesszük a szemellenzőt. Ha az egyik az mondja hogy használ, biztos nem azért mondja, mert nem úgy van. A másik dolog, meg biztos nem súlyos betegségeknél fognak ilyen dolgokkal variálni.
  • Gorgooo
    #483
    Jól van...de itt most akkor is csak egy sima nátha kezeléséről beszélünk, nem a rákról. Miért kellenek ide ilyen érzelmek?
  • dronkZero
    #482
    Nos, az a helyzet, hogy az a betegség is magától múlik el, amit homeopátiával kezelsz. Nem ok-okozat, csak egymásutániság. Ha nem kezeled, _ugyanannyi_ idő alatt múlik el.

    Egyébként nem hetekről van szó, például az Oscillococcinum is azt állítja, hogy akár(!) hat órával(!!!) is megrövidítheti a nátha lefolyását. Egy komoly negyed nappal.
    Azért megnézném azt, aki akár órára pontosan megmondja, hogy mikor gyógyult meg valaki...

    Emellett az elmélete is _minden_ tapasztalatunknak, az egész tudománynak ellentmond. Azt meg ugye nem akarod mondani, hogy _mindenki_ téved, csak a homeopátiásoknak van igaza? Milliószor igazolt _tény_, hogy a koncentráció csökkenéssel a hatás is csökken. A homeopátia homlokegyenest az ellenkezőjét állítja.

    A vitamintablettát miért kellene elleneznem? Én nem vagyok biobuzi. Csak az zavar, hogy terjed a hülyeség, meg hogy erre iparág épült. Ami tőlem telik, teszek is ellene, még ha ez csak annyi, hogy ilyen fórumokon terjesztem az információkat róla.
  • Kerki
    #481
    hát én csak a nátha kezelésének alternatíváiról érdeklődtem, de jól összeugrasztottam a társaságot úgy látom :D
  • Gorgooo
    #480
    250 év alatt. És lehet, hogy voltak elcsalt eredmények, de valószínűleg ez a gyógyszergyártás összes területén történt kutatásokra igaz.
    "Tehát szerinted is az van, hogy komoly betegségre nem használ a homeopátia, csak olyanra, amit totál magától is elmúlik? Akkor végképp nem értem, minek szeded."-írod, de a lényeget nem látod. Ami nem halálos betegség mind elmúlik magától, de nem mindegy hogyan.
    Nem mindegy, hogy 3 hetet töltünk el folyamatosan folyó orral, kidörzsölt orrcimpákkal, tüsszögve, vagy egy készítményt szedve az említettek közül pár nap alatt rendbejönni.
    Nemcsak azon van tehát a hangsúly, hogy meggyógyulunk, hanem azon, hogy mennyi idő alatt, mennyi és milyen erősségű tünettel karöltve...
    Zöldséget, gyümölcsöt meg külön veszek
    A vitamintablettát meg nem értem miért nem ellenzed a megfelelő mennyiségű zöldségben is benne van nem???? Azt is a tünetek enyhítése miatt szeded, vagy nem?
  • dronkZero
    #479
    Vannak, akik elvégeztek több ezer kísérletet. 200 év alatt volt rá idő. Soha, egyetlen szignifikánsan pozitív teszteredmény nem született. Voltak hibás eljárások, tévedések, sőt, konkrétan elcsalt eredmények is, amik a hatásosságát mutatták ki, de soha egyetlen korrektül elvégzett kísérlet sem volt pozitív eredményű.

    De ne nekem higgy, nézz utána magad! (És lehetőleg ne homeopátiás oldalon, az olyan lenne, mintha a kereskedőtől kérdeznéd meg, hogy ugyan, visszatekerte-e a kilométerórát a kinézett autóban - nyilván hazudni fog.)

    Én sem beszéltem komoly betegségekről.
    Tehát szerinted is az van, hogy komoly betegségre nem használ a homeopátia, csak olyanra, amit totál magától is elmúlik? Akkor végképp nem értem, minek szeded.

    Szal az a helyzet, hogy jobban jársz, ha zöldségre, gyümölcsre, vagy vitamintablettára költöd azt a pénzt, amit homeopátiás szerre költenél, mert egyrészt az _nem_hat_, másrészt nem támogatsz vele egy hazugságra épülő iparágat.
    De persze a te döntésed...
  • Gorgooo
    #478
    Honnan veszed, hogy nem működik? Ezt úgy ki tudod jelenteni, mintha vagy több ezer kísérletet végeztél volna el. Írtam lentebb, hogy nem szedek gyógyszert, ha nem vagyok nagyon beteg. Komolyabb betegségekre persze beveszem az orvos által kiadott antibiotikumot is. De náthára azért minek szedjek fölöslegesen "rendes" gyógyszert. Ilyen esetekre jók a homeopátiás gyógyszerek...Senki nem beszélt komoly betegségekről, rákról, stb...nem kell egyből elutasítani mindent véglegesen
  • dronkZero
    #477
    Rátapintottál a lényegre.

    A homeopátiás szereknél egyszerűsített engedélyezési eljárás van. _Nem_kell_ klinikai teszteket végezni a forgalomba hozatalhoz!

    Pont ezért kurvanagy üzlet, mert az alapanyag nagyon olcsó (cukorgolyó illetve csapvíz*), a hagyományosan rettentően drága kutatásokat viszont nem kell elvégezni.

    *Én nem hiszem el, hogy _tényleg_ felhígítják 10^100-ra a méhecskét, meg pézsmakacsa májat, meg berlini fal darabot... Semmi értelme ilyesmivel szórakozni, egy 10^100 hígítású oldatban az eredeti anyagnak valószínűleg egyetlen molekulája sem található meg. Amúgy valami "víz memóriája"-val hókuszpókuszolnak, de asszem a mágia a 21. században már annyira nem meggyőző...

    Tehát akkor ott tartunk, hogy van egy nagyon olcsón előállítható, nagyon olcsón engedélyezhető szerünk. Mit kezdjünk a rengeteg pénzzel?
    Úgy van, marketingre költjük. Lásd: az egész város tele van Oscillococcinum reklámmal.

    És még egy dologban nagyon megvezettek téged, ez az "orvosi egyetemen tanítják, biztos hatásos". Nos a két dolog nem függ össze. És bizony vannak országok, ahol nem kell hozzá orvosi diploma. Ebben hál' istennek előrébb járunk Európa nagy részénél.
    Nálunk az a szemlélet került alkalmazásra, hogy ha már placebóterápiát végzünk (tehát úgy csinálunk, mintha kezelnénk, de közben valójában nem), akkor azt legalább orvos végezze, ne mindenféle kókler.
    Mert rengeteg dologra jó ám a placebó, kezdve a beszélgetésre vágyó nyugdíjas "szájának betömésé"-től a fiktív/pszichoszomatikus betegségek/tünetek kezeléséig. De ha valakinek tényleg komoly, gyógyítást igénylő baja van, akkor egy orvos kezelheti hatásos szerekkel is. Ha orvosi diploma nélküli sarlatán végezheti a kezelést, az nagy veszéllyel jár, mert egyrészt ugye fogalma sincs, hogy a páciensének mi a baja (ami addig nem baj, amíg nem komoly, "magától" elmúló dologról van szó), másrészt ha a páciens nem megy el valódi orvoshoz, akkor veszélybe kerülhet az élete. Mert ha nem javul az állapot az egyik homeopátiás szer hatására, a sarlatánunk kipróbál egy másikat, hogy ez akkor biztos jobb lesz. Meg egy harmadikat. Amíg a beteg meg nem hal.

    Szal a két rossz közül ez a kisebbik, hogy félrevezető az, hogy orvosi egyetemen oktatják. Ettől még nem orvostudomány, nem tudomány, és legfőképpen nem működik.
  • Retsu
    #476
    Ha viszonylag enyhébb a nátha, akkor én sok folyadékot, mégtöbb C-vitamint(napi 5 g, NEM kell félni hogy vesekövet okoz, akármennyire is ezt terjeszti a gyogyszerlobbi), és kamillateát mézzel szoktam nyomatni. De ha láz van, meg súlyosabbnak néz ki, akkor menj orvoshoz is, mert ha elhanyagolod, a szövődményekből nehezebb lesz kikavarodni!
  • magikusloop
    #475
    De ha ez igy van, akkor miért vannak homeopátiás orvosok? Miért mondják hogy egy csomo kutatómunka megelőzi mire forgalomba kerül. Akár milyen gyógyhatású készítményt mielött piacra dobnak, több éves kutatómunka előzi meg. Egy jópár nyugateurópai országban még TB támogatás is van rá. Indiában az egyetemeken tanitják és a többi. Szoval akkor hogy van ez?
  • dronkZero
    #474
    A homeopátiás szerek placebók, nincs a készítményekben hatóanyag. Ne várj tőle sok mindent.

    Azért nincs mellékhatásuk, mert hatásuk sincs. Úgy nem nehéz.

    Ne dőljetek be neki, egészségipar régi-új lehúzós átverése. Az elméleti része mindennek ellentmond, amit a világról tudunk, szembe megy az egész orvostudománnyal, és egyetlen egy tesztben sem sikerült meggyőzően bizonyítani a hatásosságát.

    Még a gyógyszerleírás is olyan, hogy nem azt sorolja, hogy mire hatásos, hanem hogy mire alkalmazható. Apró, árnyalatbeli különbségnek tűnik, de nem az. Nem mindegy, hogy tényleg hat-e valamit, vagy "használd csak nyugodtan (úgysem ér szart se)".
  • rubola
    #473
    nincsen mellékhatásuk? mik ezek pontosan? gyógyszerhez mennyiben hasonlítanak? teljesen biztosan elmúlasztják a a betegségeket? Huhh asszem van pár kérdésem:D
  • Kerki
    #472
    ezekről a homeopátiás szerekről írhatnál kicsit bővebben, mert kaptam ugyan pár tanácsot, de ezeket szinte már mind használtam, de nem túl nagy sikerrel. a rendszeres vitaminszedéssel és a gyümölcsökkel már elkéstem, Neocitran meg nem használt annyira plusz nekem az íze sem jön be.
    Katarina60: orvoshoz nem megyek, mert csak még több betegséget szedek össze a váróban