792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • magikusloop
    #471
    Én sem szedek gyogyszereket ha nem muszáj, csak vitaminokat, de ha érzem hogy kezdek megfázni akkor én a homeopátiás készítményeket preferálom, mert azoknak nincs mellékhatásuk, és nekem segít.
  • Gorgooo
    #470
    Még vitamint sem kell enni, napi egy alma meg két kiwi és kész. Amúgy én se szedek gyógyszert ha nem muszáj.
  • Katarina 60
    #469
    Forró Neocitran.Gyógyszertárban kapható,és még finom is.
    Viszont ha lázas is vagy akkor orvos !
  • rubola
    #468
    Én ilyenkor forró teát szoktam inni főleg, plusz sok vitamint eszek... de azért 1 kis pohár pálinka is jót tesz... kiizzasztja a lázat többek közt. A gyógyszerekben nem nagyon hiszek
  • Kerki
    #467
    Sziasztok!
    Megfázással kapcsolatos gyógymódokra, gyógyszerekre lennék kíváncsi, ugyanis elkaptam vmi szörnyű náthát, ami a legrosszabbkor jött, és szeretnék a lehető legrövidebb idő alatt kigyógyulni belőle. Ti mit használtok? várom a hasznos tanácsaitokat, tapasztalataitokat. köszi
  • Fbn Lx
    #466
    te szpemmer-mester :o
    csak azután esett le, miután rákattintottam (y)
  • james007
    #465
    Zsolt

    én a kérdéseddel kapcsolatban itt találtam kimerítő választ ajánlom neked is hogy itt nézzél szét

    almamag.hu
  • Balumann
    #464
    Ezeket mondjuk tényleg nehéz így összehasonlítani, mert mégha ugyan az is az egér, asztal/szék magasság meg minden, akkor sem ugyan úgy használja senki az egeret. Én akármivel játszok, angyon gyakran elengedem az egeret, vagy megmozgatom a kezemet, nem tartom rajta.

    Zongorázz kb. 2 órát, picit gyorsabb darabot gyakorolva, garantáltan nem fogsz tudni 1-2 hónapig az egérre se nézni :D
  • Fbn Lx
    #463
    persze, egyrészt még fiatal vagyok (19), ezért még ha nagyon terhelném, ennyi idő után akkor sem kéne megfáradnia a csuklómnak, Gyanítom, hogy neki sem ilyen idősen kezdődött.
    Másrészt meg már vége annak a nyári időszaknak, amikor 2006-2007-ben napi 14-15 órát játszottam :D
    az bizony folyamatos egérfogás.
  • Balumann
    #462
    Vagy csak sokat elengeded az egeret, hogy közben a billentyűzeten írj, míg ő egérrel valószínűleg több időn keresztül tartja és rajzolgat, meg pl. nem többjátékos módban játszik gondolom így ritkábban veszi le az egérről a kezét, stb. Napi szinten sem mind1, hogy mennyire van leterhelve ISMÉTLŐ szinten egy izület.
  • Fbn Lx
    #461
    szerintem is megfelelő egérfogás és kéztámasz a kulcsa az egésznek.
    Ha nekem nem fáj a csuklóm akkor senkinek se kéne :D
  • sz4bolcs
    #460
    "Testépítés - Testformálás" topicban biztosan tudnak segíteni!
  • trymeee
    #459
    Kérdésed van?! Tedd fel itt! http//megkerdezem.hu

  • DjCooll
    #458
    Sziasztok egy olyan problémám van amivel már lassan több mint fél éve küzdök.A helyzet az az hogy egy meccsen eltört a könyököm és 5 hónapig gipszbe voltam.Utána felhagytam a focival már csak hobbi szinten csinálom,de elkezdtem konditerembe járni..már előtte is kondiztam szóval nem 0-ról kezdtem.. szépen apránként elkezdtem edzeni a kezem.egy 3 hónapig nem volt semmi baj.. de aztán a csuklótól az alkarig végig elkezdett fájni.. abba hagytam kihagytam egy 2 hónapot és most újból elkezdtem nem volt semmi.. de megint elő jött megkérdeztem a tesi tanárom mi lehet és azt mondta hogy csonthártya gyulladás lehet..Most az lenne a kérdésem hogy így látatlanba szerintetek tényleg az e?? ha igen akkor mit tudnék ellene tenni? és ha nem akkor esetleg mi?köszönöm szépen előre is:)
  • Aquir
    #457
    én max elfeküdtem a tenyerem külső részét. És cseppet sem gépezek ritkán.. lehet hogy az egértől is függ, vagy kicsit a genetikától, stb.
  • Balumann
    #456
    Az izmok erősödnek, de az ínhüvelyek nem szeretik az ismétlődő terhelést, tehát ha ugyan azt a mozgást végzed, akkor az viszonylag hamar be tud gyulladni, és ha nem pihenteted egy ideig, akkor még jobban fog fájni. Én 9 évig zongoráztam, és vannak olyan zongora darabok, amiket pont azért kellett megtanulnunk, hogy megtanuljuk játék közben is lazán tartani a kezünket (bizonyos mozdulatokat csinálni közben, lendíteni, megütni), ezáltal elkerülni a túlzott megerőltetést. Amúgy persze erősödik, és idővel egyre többet bír, de ha megerőlteted és begyullad, annak elég sok idő kell, míg helyrejön.

    Én nekem még nem volt ilyenben részem szerencsére, akiknek volt azok valamilyen krémet használtak.
  • dronkZero
    #455
    Link

    Na, az egy dolog, hogy itt konkrétan Wiiről van szó, de némileg hasonló problémám van. Szerintetek mit lehetne tenni egérbetegség ellen?

    Melóm napi nyolc óra egerezés, rajzolok CADben, aztán hazamegyek, és levezetem egy pár óra játékkal. Igaz, nem vagyok már növésben lévő gyerek, viszont nem is csak napi 3 óráról van szó.

    Nem úgy kéne ennek működnie, hogy használom és erősödik, illetve hozzászokik a terheléshez? Ennek ellenére egyre gyakrabban fáj a csuklóm/kezem.

    Idén elkezdtem falat mászni, ami elég rendesen elkezdte megerősíteni a kezem, ujjaim, és javulást reméltem a dologtól, de gyakorlatilag ebben a témában nem változott semmi. Időnként így is fáj a kezem, ha egér van benne. Mondjuk elég más jellegű mozdulatokat igényel a két dolog, de azért volt bennem egy halvány remény, hogy majd segít...

    Valami tipp, hogy ne rohadjon le a kezem?
  • zolhusz
    #454
    magnevit.lapunk.hu
  • Aquir
    #453
    nem olvastam végig, de ezért igyál ásványvizet:)
  • Balumann
    #452
    Egy érdekes olvasmány (tényleg érdemes végigolvasni): Klór és a víz
  • krisz940122
    #451
    csak azt hittem vki már élt át ilyet
  • krisz940122
    #450
    ok kösz :D
  • Sickness
    #449
    Szerintem írj házipatikán egy orvosnak, ők jobban vágják azért.
  • krisz940122
    #448
    na??
  • krisz940122
    #447
    én nem vagyok pánikbeteg de ha akarsz kérdezhetsz tőlem is mert tudok egy két dolgot róla.de nekem is lenne egy kérdésem, kérdőjellel :D be van gyulladva a jobb nagylábujjam már ötödször.eddig mindig kaptam két injekciót a tövébe és kivágták.de ez már egy kicsit uncsi :S azt hallottam h létezik egyfajta lézeres műtét amiről semmit az ég világon nem tudok.azt szeretném tudni róla h fájdalmas-e ( jobban fáj-e mint a két injekció lábujjtőbe) és h hatásos-e.válaszotokat előre is köszi
  • Sickness
    #446
    Van itt esetleg pánikbeteg "kolléga" ?
    Lenne egy két kérdésem. :/
  • Tina66
    #445
    Köszi! Tényleg hozzávetőleges.
  • Aquir
    #444
    adatlapon megnézheted hozzávetőlegesen akárkiét aki bejelöl egy életkort, kivéve ha költői kérdés volt
  • Tina66
    #443
    Hány évesek is vagytok?
  • krisz940122
    #442
    háát néha :D de akkor nagyon szar
  • sz4bolcs
    #441
    Na: Viszket már? :D
  • krisz940122
    #440
    na ennek örülök :D
  • Tina66
    #439
    Link ide-oda és nem értem miről van szó. Tihanyi Doktor Úr Béres Alexandrával ég?
  • sz4bolcs
    #438
    Büszke vagyok rád, kisfiam. 8)))
  • krisz940122
    #437
    na elmentem a sebészetre onnan elküldtek megröntgeneztetni és nincs eltörve csak zúzódva :S de azért kaptam jövőhét szerdáig gipszet :(
  • sz4bolcs
    #436
    Jobbra számítottam. Vágó elég taplón viselkedett, ráadásul uncsi volt a beszélgetés.
  • sz4bolcs
    #435
    Carrotati youtube-on kommentálta a videót egy nagy igazsággal:
    "a nevetés gyógyít" :D
  • sz4bolcs
    #434
    lol, és valóban... :D:D:D
  • Balumann
    #433
    Fennt van youtube-on... :D Itt kezdődik (Vágó csak a 2. partban lesz). Kötelező darab :D
  • sz4bolcs
    #432
    heee? :D:D:D van ilyen? ha neten föntlenne, már biztosan láttam volna, nálam dvd-re van mentve az egész internet..