1240
SEGÍTSÉG
  • Opelfan
    #480
    Szia Tyler! Olvastam hogy volt problémád egy FJSiemens laptoppal egy v5535-össel. Nekem is ugyanaz a bajom, egyszerűen nem tudok hangot kicsikarni belőle, nem tudnál adni egy linket ahonnan Te is letöltöttél hozzá drivert? Én már töltöttem le egyet hozzá de süket maradt...

    Előre is köszi!
  • tyler82
    #479
    Van egy Asus F3SR AP097 laptopom amin XPvan. De a Sim City 4 nem indul el mert valami Direct Draw nem jó neki vagy mi...A lényeg hogy a videokari driverét kéne frissítenem de egyszerűen nem lehet....Mégegyszer mondom: XP van a laptopon. Valaki segítsen pls.
  • Bunkka
    #478
    ez sp2-es :((
  • zoli47
    #477
    A SATA módot nem kell variálni, alapból IDE emuláción van, csak RAID-nél vagy hotswapolásnál kellenek az egyéb üzemmódok.

    Az XP csak SP1-től felfele ismeri alapból a SATA eszközöket, tehát legalább egy SP1-es telepítő kell.
  • Bunkka
    #476
    hello!

    vettem egy asus laptopot, és nem tudom feltelepiteni az XP-t. igen, olvastam már máshol hogy a SATA miatt, meg hogy állitsam át biosban a "sata operation mode"-ot, de sajnos az én biosomban iylen menü nincsen.

    valaki segítsen pls!!!
  • mate317
    #475
    Ha nem eredeti a windows, akkor így büntet.

    Persze nem 100%, de nekem volt ugyanilyen problémám, és egy origi xp után már volt hang.
  • Scotty99
    #474
    Üdv mindenki!
    Van egy TOSHIBA Tecra T9100as laptopom, és a formatálás után nem talált hangkártyát, pedig integrált van benne, mint a laptopokban általában. Drivert nem is tudtam keresni, mert a device manager nem lát audio ezközt. Ha valaki tud, kérem segítsen.
  • mate317
    #473
    kinek mennyi a vista élményindexe? nekem proci 4,7, memória 5,5 videókari 4.
  • dizzynessy
    #472
    köszi, sajnos már próbáltam, azt hiszem itt magával a merevlemezzel van gond..
    nem tudod mennyibe kerül egy merevlemez??

  • Braveheart
    #471
    Nekem Acer Travelmate 4060-am van, és mikor megvettem sokáig nekm is ok nélkü belassult egy idő után, semmi sem segített rajta, csak a reinstall, ÉS a rendszervisszaállítás. Szóval ha van rendszervisszaállítási pontod, akkor egy próbát megér.
  • zoli47
    #470
    A vistától jobb lesz ugyanaz a hardver? ~~
  • mate317
    #469
    Akkor ezek szerint egyes vistára (is)fejlesztett játékok már menni fognak normálisan rajta?
  • zoli47
    #468
    Vedd lejjebb a beállításokat. Az x(1)300 akkor se volt csúcskártya amikor megjelent.
  • zoli47
    #467
    Az acer szervízben garit érvényesíteni kb. annyi az esélyed mint a Mistralban. Legyen mögötted 3 kigyúrt kopasz, akkor talán. Munka helyett csak kifogásokat keresnek, hozzáértés 0. CD-t véletlenül se hagyj náluk "tesztelésre", összekarcolják.
  • szucsy89
    #466
    ha vista van rajta akkor igen:D
  • mate317
    #465
    Hello!

    A laptopom konfigja: amd kétmagos proci, 2 giga ram, ati x1300 vkari, és akad rajta a most wanted. Ez normális?
  • szucsy89
    #464
    azt a játék optionsébe kell?:S mert egyiknek sincs olyan:D

    (amúgy fifa meg warcraft 3)
  • Nandusz
    #463
    mert xxxx X 800 a max felbontása. Tedd wide screenre a játékot a beállításoknál.
  • szucsy89
    #462
    sziasztok, a laptopomon miért nem tudom a játékokat 1024x768as felbontásnál feljebb venni? mikor a winbe meg 1200be van...2játékot raktam fel és max 1024ig engedi, lehet nagyobbra is venni mert pl az asztali pcmen engedi..mi lehet a baj? amúgy a laptopot 1hónapja vettem szóval tiszta új
  • Nandusz
    #461
    Nem, másnál ezek nem jellemzőek. Pl. nekem 2db Acerem is van, melyeket igen aktívan használok, de ilyen jellegű probléma még nem lépett fel sosem.
  • dizzynessy
    #460
    ja, amúgy azóta is fennállnak ugyanazok a problémák, a lassulás, és a nehézkes váltás, néha a programok nem válaszolnak, stb..és minden indításkor kíírja ezt..:S
  • dizzynessy
    #459
    sziasztok!
    segítségre lenne szükségem...
    a laptopom( Acer TravelMate2490) pár hete, elkezdett lassulni, és néha befagyott az ablakok közti váltáskor, aztán egyszer csak, amikor zenét hallgattam, bejött a "kék halál"újraindult, és ezt írta ki..:
    SMART Failture Peredicted on Hard Disc O:
    WDC WD800BEVS-22RSTO-(S1)
    WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disc drive. Failture may be imminent.
    Press F1 to Continue
    nagyjából lefordítottam mit jelent, hát nem örültem neki túlságosan..:S persze már nem garanciás, úgy hogy nem sokára viszem valami szervízbe, igazából az érdekelne, hogy másnak is volt-e már ilyen, mit lehet tenni, és mennyi lehet kb. a szervízköltség?? én nem nagyon értek hozzá, nem akarom hogy átverjenek..
    remélem van itt valaki aki tud valami okosat mondani!!
    ELŐRE IS KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!
  • year
    #458
    Oké, ezer köszönet! Még egy apróság: tudnál adni egy linket ehhez a dhmodtool-hoz , mert lehet h rosszat szedtem le.
  • zoli47
    #457
    Elkezded telepíteni a (mezei, nem mobility) catalystot, az megáll félúton, ekkor ráküldöd a dhmodtoolt, ami meghekkeli hogy mobilitynek látszon, aztán folytatod a telepítést.
  • year
    #456
    Leszedtem ezt a progit, de nekem nem segitett. Egy kicsivel kaphatnék több infot, előre köszi ;)
  • zoli47
    #455
    dhmodtool
  • year
    #454
    Üdv!

    Most vettem egy asus x50sl laptopot. XP-t tettem fel rá és igy a VGA-hoz nem találok megfelelő drivert. VGA: ATI radeon HD3470. Neten találtam XP drivert de ugyanazt irja ki, nem kompatibilis.
    + még irt egy olyat a telepítő h probáljam standard VGA vezérlővel beállitani a megjelenitő illesztőt, majd futassam újból. Vkinen vmi tipp. pls help, előre is thx ;
  • zoli47
    #453
    Az acer ennyit tud. Én is szívtam vele eleget, de már hál istennek megszabadultam tőle. Ezeknek mindig van valami bajuk, jobb messziről elkerülni.
  • Patesz7
    #452
    Sziasztok!
    Van egy igen nagy problémám! A barátnőm vett egy ACER Extensa 5620G-6A2G25N laptopot. 2 nap után bekapcsolásnál behalt a bill, az "egér" a hangkártya a procinál valami és még egyéb dolgok! Eszközkezelőnél azt írta, hogy ezek telepítve vannak de nem találja őket! Visszavittük, kicsrélték, az új 2 hét múlva csinálja ugyan ezt dettó! Volt már ilyen problémája valakinek és tud valaki erre megoldást vagy megint csere???
    Kössz előre is!
  • tyler82
    #451
    Legközelebb csinalj backupot a routered beállításairól. Nekem egy ASUS wl520gc van és amikor megvettem és sikerült nagynehezen beallítanom (kb. 5 napba tellt) rögtön csinaltam egy mentést a beallítasokról.
    Amúgy probald meg azt, hogy reseteled a routert....Nem tudom van e nálad ilyen lehetőség, málam egy piros gombot kell nyomni a hátulján minimum 5 másodpercig.
  • tyler82
    #450
    Üdv.
    Van egy ASUS F3SR AP097 típusú laptopom és XP Professional van rá telepítve. Az lenne a kérdésem hogy az ujjlenyomat olvasót valahogy működésre lehet bírni?? Mert kézikönyvében csak vistára mutatja be...
    Gondolom létezik hozzá driver XPre is...
    Ha valaki tud segítsen légyszi.
  • vki
    #449
    Hi!

    Lenne nekem egy olyan problémám, hogy rendszer újratelepités után nem tudok csatlakozni a wifi routeremhez. A gép egy Aspire 2920Z. Eddig minden gond nélkül ment, de miután újraraktam, nem megy. Azért nem tudom, hogy mi lehet a baj, mivel ugyan úgy csináltam, mint anno. Simán felraktam a vinyón lévő helyreállító particióról.

    A másik. Kipróbáltam egy lemezről telepített Vista-val, de ua. a helyzet. Hogy tudnám visszarakni a helyreállítió particióról a hozzáadottat?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • elitehun
    #448
    Hol tudom kikapcsolni az auto update-et??
  • Logger
    #447
    Nagyon szépen köszönöm Coolpet neked volt igazad a home-t simán sikerült feltenni még1szer köszi !

    Mandusz:
    Eredeti XP Prof-t probáltam rá főlrakni, de sajnos sikertelenül . Régebben vettem még egy Home-t is azt probáltam Coolpet javaslatával és gond nélkült főlment . Neked is nagyon szépen köszönöm !

    Hali !
  • Nandusz
    #446
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Legyünk..őszinték. Milyen verziójú crackelt XP-t akarsz felnyomni rá? Mert nem megy föl mind. Pl. a Blade edition sem. De egyébként alapból az eredeti XP sem menne fel rá, mondjuk azzal még a telepítésig sem jutnál el. Próbálkozz több verzióval, persze csak DVD-s verziók fognak felmenni.

  • Logger
    #445
    Nagyon szépen köszönöm !
    Ezzel a Home-s dologgal én találkoztam már lehet, hogy beszerzek egy Home-t és azt probálom meg főlrakni a gépre :).
  • coolpet
    #444
    Nem tudok okosat hozzaszolni, de olyant meg nem hallottam hogy egy gepbe hardverlockot tesznek windoz miatt. Hogy mit futtatsz rajta legalisan vagy mashogy az nem az o dolguk. ipari szoftverekhez szoktak hardvare lockot alkalmazni de az is ritka.

    Szerintem annyi lehet a baja hogy tul uj a gep ehhez a vindozhoz, lehet hogy uj PCI szabvanyt tartalmaz amit a vindoz nem kepes lekezelni.
    A masik elgondolasom az, hogy ugye minden a PCI buszon keresztul kommunikal(tenyleg minden), lehet hogy valami harder (integralt hangkartya, videovezerlo stb) fogja azt a cimet amit o hasznalni szeretne.

    Tanacs1:(ez nem fog tecceni :) )
    Rajk fel linuxot, es ha nagyon kell a vindoz, tort wmvare, emulalt rendszer, es arra telepits vindowst, szerintem arra felmegy.
    Tanacs2:
    be biosba, es kapcsold ki a shadow memory-t, a vidkarit vedd vissza a rendszermemoriabol amennyire lehet, es minden egyeb PCI eszkozt tilts le telepitesig. (halozat, kartyaolvaso, hangkari)
    Es lehetopleg valami ujfajta windowst proszalj felhekkelni ra

    talalkoztam olyannal, hogy a pro nem volt hajlando felmenni bizonyos laptopokra (gondolom hardver miatt), de a home az ment rajta, hogy miert passz...
  • Logger
    #443
    Sziasztok !

    Nekem is van egy Acer TravelMate 2490 laptopom amit Linux operációs rendszerrel vásároltam . Jelen pillanatban úgy adódott, hogy Microsoft XP Profession-ra lenne szükségem, a gondom következő . Miután beállítom a Bois-t, hogy cd-ről bootoljon, miután elindul a xp telepítő lemez az elején ahol vannak a file-ok másolása eljut egy olyan ponthoz ahol egyszerűen egy kék halálhoz hasonló képernyő fogad . A képernyőn leírja, hogy mik a lehetőségek pl.: nincsen elég hely a merevlemezen és még egyéb más, de alul a képernyő aljában áll egy olyan üzenet, hogy a pci.sys hibát ír ki . Kértem segítséget más embertől, mindenki mondod minden félét . Egy bizonyos embertől azt a tanácsot kaptam, hogy az Acer gyár belerakott egy védelmi rendszert ezért nem lehet rá xp-t telepíteni . Mivel már annyi mindent hallottam és nemtom, hogy most hogyan tovább úgy döntöttem, hogy tőletek kicsit tapasztaltabb emberektől kérek segítséget . Megpróbáltam megkeresni és kikapcsolni ezt a védelmi rendszert és más ötleteket is kipróbáltam sajnos egyik sem járt sikerrel :S . Miden féle ötletet elfogadok ! Előre is köszönöm mindenkinek !

    Sziasztok!
    Itt a kép linkje:
  • Bmfcb
    #442
    megnéztem a pro streetet és 1024x768ba mediumon szaggatás nélkül szépen fut:D most már télleg nem értem hogy mi van:D
  • Bmfcb
    #441
    magyarul elfelejthetem h ezzel játszani fogok?