91287




IL-2 Sturmovik: Battle of StalingradTeam Fusion FB oldalIL-2 1946 MOD telepítésLőszer leírás Vogeltől!Kép feltöltése

IL-2 BoS: Aircraft Familiarisation IL-2 BoS Tutorials CloD: New Pilots

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.
  • Razor18
    #90805
    Oculus Rift. Igen, azt hiszem a vibrálás a jó kifejezés, és hál Istennek nekem sem játék közben, csak mikor "homokórázik", mint a Windows anno...
  • PhantomAss
    #90804
    Aha, vr-ban repülök. Ilyen szétesést még nem tapasztaltam, milyen headseted van?
    Vibrálni nekem is vibrál néha de csak töltésnél, pár másodpercig, aztán játékban már okés.
  • Razor18
    #90803
    Köszi!

    Te VR-ban tolod a BoS-ot? Ha igen, esetleg nem tudod, vajon mitől esik szét két külön vibráló félképre a szim, amikor rákattintok pl. az Accept gombra, vagy a Start Mission-re? Tiszta epilepszia roham generátor jellege van...
  • PhantomAss
    #90802
    Én sosem próbáltam az egyszerüsített engine managementet, szóval ezt a részét nem vágom. Az online szervereken is komplex engine management van, szal jobb ha megtanulod mire kell figyelni.
    Az biztos hogy ha realisztikusra rakod akkor mindenképpen kezelni kell a mixture-t (indításkor kicsit előre a gázkart, 100% mixture, full prop pitch), aztán visszavenni addig amíg nem füstöl a motor, jakoknál ez olyan 60% környékén van. Mig 3-nál az automata mixture 50%, de ha be akarod kapcsolni a boostot ahhoz 100% mix kell, csak akkor adja le anagyobb teljesítményt. Ezek az adatok amúgy le vannak írva a játékban is, ha kiválasztasz egy gépet és játék közben megnyitod a mapot, akkor ott van egy plusz oldal, a specifications fül alatt teljesen letekered és megtalálod az épp repült gép adatait és hogy mik azok a speciális beállítások amire figyelni kell.
    A másik az olajhűtő/vízhűtő, ha ki akarod hozni a max sebességet akkor folyamatosan figyelni kell őket.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2020.12.25. 19:44:02
  • Razor18
    #90801
    Köszi, rájöttem mi volt a gond, hosszas googlizás után egyetlen félmondatot nagy nehezen elcsíptem a hivatalos honlap fórumon... :

    Ebben a sim-ben (eltérően minden más normális sim-től) attól, hogy "axis" hozzárendelést ír a sorban, attól még rohadtul elfogad keypress inputot is, nem csak analóg tengelyt. Én meg a POV switch fel-le inputot - ahogy az évek megtanítottak - az "Axis" sor alatt következő Trim up és Trim down diszkrét értékekhez próbáltam egyenként hozzárendelni. Ez nagy hiba, mert itt mégis az "axis" sorba KELL belekattintani, és fel-le kell mozdítani a POV switchet, amitől regisztrálja, hogy POV 180 °/ POV 0° lesz a két irány. Szó szerint évtizedek óta szimezek, de ilyet még nem láttam...

    Ja, még egy kérdés: sokkal többet ki lehet hozni a gépekből advanced engine managementtel, pitch-mixture-oil-water, vagy tulajdonképp csak a hardcore immersion a cél vele, user oldalról? Mondjuk arra nem jöttem rá, hogy a Yak-1 néha miért veszi vissza a gázt 100%-ról 75-80-ra... Lehet a túlmelegedés miatt visszavesz a teljesítményből, csak bénán kezeli a radiátorokat, és nem előre gondolkodik az AI?
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.12.25. 19:05:51
  • PhantomAss
    #90800
    Hello,

    Warthogom van, nálam tökéletesen működnek a trim gombok a hatswitch-re rakva, a prop pitch pedig a gázkaron lévő tekerőn van.
    2 dologra tudok gondolni:
    -a német gépeken nem elevator trim a neve az options-ban, hanem talán stabilizer, lehet hogy nem azt állítottad be. A Jak elvileg az elevator trimet használja, annál jónak kellene lennie. Nálam működik is megfelelően.
    -a másik pedig hogy lehet hogy ütközés van a gombkiosztásban (ez a gomboknál egy kis ikon mutatja is ha több lehetőséghez is ki van osztva ugyan az a gomb), és ez felülírja a beállításodat.

  • Razor18
    #90799
    Tisztelt Urak,

    Boldog Karit először is mindenkinek !

    Főleg a VR miatt, tegnap rábólintottam a BoS-ra, 12 USD-ért már a hülyének is megéri szerintem, csak ezért vágtam bele . Felinstalláltam, update-elve még nincs, majd a "hétvégén", ha él majd az update szerver. (Lehet az update majd alapból megoldja a gondomat?)

    Még csak egyet repültem a Yak-1-el, "csak az íze végett", de TM HW joysticken hiába rendelem hozzá a trimm-et a joystick 4-way POV billenőkapcsolójához, a játékban meg se mozdul az in-game trimm kerék. Ha viszont a Ctrl Up-Down-t használom ugyanekkor, akkor megy gond nélkül. Ugyanez érvényes pl. a prop pitch funkcióra, ha a gázkar valamelyik 4-way kapcsolójához rendelem. Én csinálok valamit rosszul? A sima nyomó gombok (pinky, paddle, NWS, ill a gázkaron lévők is) "toggle" funkcióra működnek, a két- és háromállású throttle kapcsolókat még nem próbáltam.

    Köszi a válaszokat, ráér majd a bejgli után.

    Üdv
  • balint75
    #90798
    https://www.youtube.com/watch?v=xzY7LPwHMos
    Bocsi ha láttátok már.
    Utoljára szerkesztette: balint75, 2020.12.23. 11:55:12
  • Zpogi
    #90797
    Ok, köszönöm szépen Urak.
  • PhantomAss
    #90796
    Egy ismerősöm külön gázkart keres használtan, (esetleg x 52-t egyben), normális áron.
    Ha tud vki ilyesmit pls szóljon.
  • Lysandus
    #90795
    Szerintem is a második.
  • VDomino
    #90794
    A 2.-at vedd.
  • Zpogi
    #90793
    Köszia a válaszokat!

    Ezek fix konfigok,sajnos nem variálhatóak, és javarészt játékra kellene a gyereknek, HDD-t meg persze vennék hozzá.

    Én is jobbnak gondolom a második konfigot, csak kérdés, hogy megéri-e azt a plusz 90 ezret?
    Illetve az i5-öt eltudom adni 20-25 K-ért és lecserélhetem i7-re.

    Mondjuk az is tény, hogy mire felhypolom hasonló szintre ,majdnem ugyan ott leszek árban és akkor az még mindig , csak egy 4. generációs konfig....
    Utoljára szerkesztette: Zpogi, 2020.12.18. 13:52:36
  • Torzonborz
    #90792
    A 2. konfig egyértelműen, jobb a proci és ddr4-es a ram. Az elsőben hiába van a 1080as vga, az a proci nem biztos, hogy teljesen ki tudja hajtani.
  • VO101Tom
    #90791
    Üdv Pogi.
    Ez a két konfig fix? Vagy lehet alkatrészeket válogatni?
    Nekem a 2. konfig szimpatikusabb proci és ram miatt (a ram könnyebben bővíthető később, plusz az az 1333-as kissé lassúnak tűnik már manapság), viszont 1070-es kártyát én ma már nem vennék, 1080 az jobb. Nemtom a gyereknek pontosan mire kell, SSD-ből szerintem ha nem kell kifejezetten nagy másolási sebesség, akkor a sima SATA SSD is elég windowsra, játékokra. Bár ha nem sok a különbség köztük, akkor az M.2 is jó. Háttértárnak sima HDD is bőven elég, viszont az 1. konfigban nem látok HDD-t, megint a kérdés, hogy a kissrácnak mire fog kelleni a gép, 360GB összesen az pillanatok alatt el tud fogyni ha felteszi a windowst és 1-2 nagyobb játékot.
    Alaplapok elég sok összetevősek szoktak lenni, portok száma (főleg USB, USB3 mennyi van), SATA és PCIe slotok, illetve ha M.2 SSD-t használsz, az foglal-e SATA slotot (az én alaplapomon 2db M.2 hely van, de ha a másodikat is használom, akkor a hat alaplapi SATA csatlakozó közül csak az első négy használható, mert annak a sávszélességét foglalja el). Meg ez alaplap függő, meg kell nézni, hogy ha kettő memóra slot helyett mind a négyet használod, akkor a memória sebesség kevesebb lesz-e, mintha csak kettőt.

    Ha csak csomagban adják, akkor én a 2.-ra szavazok.
  • Zpogi
    #90790
    Sziasztok!

    Egy kicsit off, de a segítségeteket szeretném kérni, mert nem tudok dönteni.
    A gyereknek szeretnék gépet venni és két konfig között vacilálok.
    Az egyik:
    Alaplap: ASRock Z87 Extreme4
    Cpu: i5-4690K
    Cpu hűtő: Raijintek Triton vízhűtés
    RMA: 4x4GB DDR3 1333mhz
    SSD: Kingston UV400 120GB
    SSD: GOODRAM CX300 240GB
    VGA: MSI GTX 1080 AERO 8G OC

    A másik:
    CPU:i5-9400F (6 mag, 2.9GHz - 4.1GHz)
    Hűtő:Cooler Master Seideon 120V ver.2 vízhűtés
    Alaplap:GIGABYTE B365M DS3H
    RAM:16GB (2x8GB) Corsair Vengeance 2400MHz DDR4
    VGA:MSI GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5
    SSD:Kingston 250GB M.2 NVMe A2000 SSD
    HDD:1TB Wester Digital Black HDD

    Árban 90k a különbség.

    Köszönöm előre is.
  • sindelnet01
    #90789
    Üdv !
    Holnap vállalati buli,stb,üzenet küldési lehetőségeim jelentősen korlátozódnak...Január elejéig.
    Megragadom az utolsó alkalmat,hogy a fórum lelkes olvasójaként kellemes Ünnepeket kívánjak
    Mindenkinek,aki ezt olvassa!


  • Death Rattle
    #90788
    Halló halló ! Életben van itt még valaki vagy már elestetek az Il-2 hadszínterein ?

    Vajon csinált valamit 1C a multi szerverekkel ? Utoljára a 2-3 hete repkedtem, akkor nagyon szidták a chatben hogy állandóan kidobálja az embereket, folyamatosan ment az anyázás...
    Utoljára szerkesztette: Death Rattle, 2020.12.13. 19:44:40
  • sgforum
    #90787
    Üdv
    Olyañ kérdésem lenne hogy milyen sávszélességű internet kell a jateknak?
  • LeonSilver
    #90786
    Ez qrvajóóóóó :D
  • Lysandus
    #90785


    Bugok persze minden játékban vannak, de ez aranyos :)
  • repvez
    #90784
    nov3ig 85% os akcio a BOS-ra a steamen
  • PhantomAss
    #90783
    A félreértések elkerülése végett nem én tettem fel a videót, csak örültem hogy meg lehet nézni online és gondoltam megosztom itt is :)
  • feca1229
    #90782
    Köszönöm, hogy feltetted!
    Jó volt nézni, bár engem nagyon szomorúvá tett a vége, ahogy Endre bácsi a film vége fele az eltávozott bajtársa fényképe előtt mereng.
    Köszönet minden magyar katonának akik a Hazát védték és védik!
  • repvez
    #90781
    Jó , hogy elkészült a film és így egy kis darab megmarad emlékbe az utókornak, hogy ne legyenek elfeledve . Szerencsére volt szerencsém egy közös képet Bandi bácsival készítenem és egy darabon elvinni kocsival egyik épületből a másikig.

    Az amit sajnálok, hogy csak ilyen kis filmbevágásokból mondat töredékekből áll és nincs egy egybefüggő történet mögötte.
    Kár, hogy nem lett egy olyan készítve velük ahol egy bevetésüket elmondták volna a kezdettől a végéig, vagy a sztorikat a századról. Biztos, hogy volt ilyen alkalom is, de sajnos ezeket csak azok hallhatták akik épp ott voltak személyesen és a szélesebb közönség nem ismerheti meg első kézből . Vagy legalább egy jó alap ha egyszer valaki megfilmesítené a Pumák életét a háború alatt.
  • LeonSilver
    #90780
    Ez már nem mai datab. Amikor kijött én beszélgettem kicsit a film készítőjével. Örök hála Neki (is).
  • Lysandus
    #90779
    Köszi, örök hála!

    (Az óriási, amikor nézik a Szentgyörgyiről készült domborművet! :D)
  • VO101Tom
    #90778
  • PhantomAss
    #90777
    nemtom miért nem tudok videót linkelni, de elérhető a veteránfilm:

    https://vimeo.com/403363329
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2020.10.16. 11:30:56
  • mustangdc3
    #90776
    Köszi
  • VDomino
    #90775
    Itt kapható lesz.
  • mustangdc3
    #90774
    Sziasztok! kicsit off.
    oldakormány pedált keresek. 2 fajtát találtam melyek már sehol sem kaphatóak használtan sem. (logitech, thrustmaster)
    Van esetleg valaki aki tud ilyet vagy már nem használja és eladná?
  • dfsdfsddad
    #90773
    A rubicon teljes lapszáma a Mo. felett vívott légi csatákkal foglalkozik. 700 ft érdemes megvenni.
    Az anglia csata pedig az aranysasban.
  • VO101Tom
    #90772
    Valamiért ez előző linkek nem működnek :/

    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 1) – The Desert War
    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 2) – I Don’t Like Sand
    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 3) – The Aircraft
    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 4) – Under the Hood & Final Thoughts
  • VO101Tom
    #90771
    Chuck's Guide írója feltett egy egész részletes ismertetőt a Tobrukról a mudspike-ra, történelmi háttérrel együtt.

    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 1) – The Desert War
    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 2) – I Don’t Like Sand
    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 3) – The Aircraft
    IL-2 Desert Wings – Tobruk (Part 4) – Under the Hood & Final Thoughts
  • VO101Tom
    #90770
  • Lysandus
    #90769
    Ma esti esemény az ATAG-on:

    Battle of Britain Day 09.12.

    Az új hajnal hasad küldi lényege, hogy a kékek partra szálltak Isle of White-on, már csak meg kell tartaniuk, ha a vörösök ki nem verik őket. Ez egy nagyon jó, hangulatos mission, blitzes planesettel, tehát a Tobrukos gépek nélkül. Összefoglalás: Briefing

    Kezdés: 21:00 GMT. ami nálunk 23:00. Előtte biztos fent leszünk már páran a TF serveren bemelegíteni, este kilenctől érdemes nézelődni.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2020.09.12. 13:33:49
  • PhantomAss
    #90768
    Börgöndi repnap vasárnap, ha valakit érdekel
  • VO101Tom
    #90767
    Köszönjük :)

    Ami a kérdést illeti a játék tud kezelni több eszközt is, asszem 16 vagy 32 kontrollerig, nekem pl a G940 HOTAS-t is három joyként ismeri fel a windows, viszont vannak régebbiek, amikkel gond lehet. A Cyborg Evo joyról tudok, hogy azt pl a windows 10 felismeri, de a játék már nem.
    Most készül egy progi, ami a joy beállításokat automatizálja, de hogy az mennyire fog tudni segíteni ezeken, azt passzolom.
  • Lysandus
    #90766
    Szerintem simán tud. Az egyiket az egyik joyra állítod, a másikat a másikra.