nekem is van, és ma kijött, és iszonyú szarul voltam / vagyok :-S
  • Rettenthető
    #148
    Lehet már késő van és csak én nem tudok elmenni azon, amit írsz:

    Szóval:
    Azt tudom, hogy teljesen más ha fogyasztok valamit, mintha más úton jut a szervezetembe, de:
    A #139-ben leírtam, hogy a (kutya, macska), ló hámantigénnel kapcsolatba lépve elvileg a maximális allergiás reakció kellene, hogy jelentkezzen (a bőrteszt alapján), ezzel szemben nem történik semmi.
    Miután #145-ben azt írod, hogy be kell jusson szervezetbe, óhatatlanul felmerül bennem a kérdés, hogy az esetleges letüdőzésen, a bőr kontaktus formáján, és az orrnyálkahártyára kerülésen túl milyen kapcsolat létezhet még, ami valóban a bőr- illetve a vértesztet igazolná? A megevésre a bőrteszt az nem jó, így nincs értelme azt sem kipróbálni.

    A vértesztben teszteltek olyanokat is (a fentieken kívül), amikkel a fogyasztáson kívül értelmetlen más formában kapcsolatba lépni (tojás, hal, tejtermékek, szója... stb), ezért feltételeztem, hogy esetleg azok az eredmények mégis az elfogyasztás utáni allergiás reakcióra utalnak, nem pedig a letüdőzés, orrnyálkahártyára kerülés, stb. esetleges hatásaira.

    Gondolom én.