nekem is van, és ma kijött, és iszonyú szarul voltam / vagyok :-S
  • Rettenthető
    #137
    "A bőrteszt nem gyenge módszer, teljesen megbízható. A másik egyébként a vérteszt."

    Sajnos nekem (és még egy pár embernek) más a tapasztalatom. Mindkét teszt nagyon szép, aranyos, a bőrteszt még látványos is, csak szart nem ér. Olyan ordenáré baromságok az eredményei, hogy fizikai fájdalmat okoz.
    Amik valójában okozhatják a jelenleg roppant népszerű allergia, asztma vagy a kettő valóban kellemetlen együttes jelenlétét, mint például a vegyi anyagok bárhol (élelmiszer ipar, textilipar, illatszerek... stb-stb. sokáig lehetne sorolni) na azzal a picsa nem foglalkozik.
    A létszámuk ezen vegyi anyagoknak olyan nagy (több ezer), hogy maga a teszt is nehezen kivitelezhető.
    A bőrteszt eredményeivel meg kifejezetten óvatosan kell bánni szerintem. Sajnos van egy-két durva tapasztalatom e téren (ami nem az elfogadhatóságát igazolja a bőrtesztnek).

    Persze egyénenként eltér az érzékenység, de például a fűnyírásnál sem csak a felkavart por és a virágzás okozhatja a problémát, hanem a nyírt fűből kipárolgó toxinok is.