help plz, kell új driver
  • Cableguy
    #61
    nyunyu Ha szolhatnék
    Az Abit által kiadott Hpt-370-es chippel ellátott eszközök mind tudják az ATA100-at. BE6II, VP6 illetve a külön kártyaként kapható hpt370 Raid Kártya.

    Ligend hozzászolásához csak annyi hogy az ATA100 igenis kihasználja a 100MB/s-t. Márpedig RAID funkcióban hisz az pl:4db raidba kötött vinyó esetén a20-30 Mb-os sebesség felszorozva böven tulszárnyalja az 100MB/s-t mégha a cimzés miatt el is veszit egy kicsit belöle.

    nekem viszont más problémám van ha tudna valaki segiteni:
    az HPT366 370 stb a Raid funkciókat vezérlő hardverből tudja és akár WIN98 alatt is müködik. Ezek a funkciok SCSI-n is müködnek egy ismerösömnek egy Adaptec2940UW SCSI kártyája és 2db.9,1GB-IBM UW winyója van viszont ezt csak NT alatt tudta csikozni. Viszont az Adobe programjai csak Win98 alatt müködik normálisan. Win2000 alatt is müködik szoftveres raid vezérlés de az Adobe szintén beint. Ezért kérek bárkit aki tud segíteni szoftveres RAID programban ami Win98 alatt megvalóstja a csíkozást hogy segitsen nekünk.
    Köszi

    Ja még valami: A raid 1 és 0 -án kivül van még több RAID funkció is de azokat sajnos nem ismerem. Ha jól tudom RAID5-ig létezik ilyen. Viszont csak az ismeretek miatt én is kiváncsi lennék mik ezek. Köszi