• kako
    #33
    1, Igaz. Az MS azt kurtolte, hogy nem azt hasznalnak. Erre bebizonyitottak(ha elolvasod a cikket, akkor latod, hogy az ipse a FreeBSD-nel dolgozik), hogy de igen. Erre beismertek annyit, es csak annyit, ami bizonyitva volt. slussz. A tobbi talalgatas, de az magaert beszel, hogy nem jelentettek ki nyiltan, hogy igen, a W.X.Y.Z IP cimen egy w2k log.
    2, Ezt felsikernek konyvelem el, dtevedesben vagy a softmodemekkel kapcsolatban. A specifikaciot ezekre az eszkozokre a MS dolgozta ki, es a gyartoval titoktartasi szerzodest is kotott, hogy nem adhatnak ki infot a hardverekrol. Ennek ellenere a softmodemek elterjedtebb tipusaira mar van linuxos kernelmodul, tehat hasznalhato.
    3, Ez ugy-ahogy van nem igaz. Az viszont igaz, hogy igy legalabb nem kell tanulni ahhoz, hogy az ember halozatot epitsen, ergo a crackerek dolga egyszerubb lesz. Ez egyenes kovetkezmenye a hozza-nem erto rendszeradminisztratornak.
    4, Erdekeseket mondasz. A w2k bemutatojan kulon kiemeltek, hogy ebbe mar kerult telnet szerver. Arrol, hogy ez benne volt az NT-ben, most eloszor hallok toled, es ez elgondolkodtat, hogy vajon mi is az a telnet. Mert ha benne is volt veletlenul, akkor jol eldugtak. Mindegy, de van egy NT szerver, amit uzemeltetek, es jo lenne ezt a funkciojat hasznalni. Hogy tudom elerni?
    5, a kabelmodemeken van ETHERNET 10BaseT aljzat, amely RJ45 csatlakozon es ethernet(UTP)kabelen keresztul csatlakozik a halozati vezerlohoz. Nem kell driver, ami a kabelmodemet ethernetkent lattatja.
    6, Mit nem mondasz? Tenyleg letezik IDE vezerlo bovitokartya formajaban? Miket ki nem talalnak manapsag. Be is szarnek, ha nem tudnam hasznalni oket linux alatt.
    7, a kerberossal nem dicsekednek a MS helyeben, mert azt is a FreeBSD-bol nyultak le, az IPsec meg eleg szarra sikeredett.
    8, Linux alatt nem hasznalunk telnetet, legalabbis nyilt halozaton keresztul. Van inkabb SSH, ami nagyon nagy titkositassal mukodik (hetszazmittudomenhany bites titkositokulcs). Ha akarom atiranyitom a grafikus kepernyot a vilagon barhova, ahol fut X-szerver, es mindez joval gyorsabban fog mukodni, mint vindozban, mert az X-szerver nem teljes grafikus kepernyot kuldozget keresztul a neten.
    9, Adminisztracio alatt azt ertem, hogy barmit, amit a gep elott ulve meg lehet tenni. Kiveve a floppy kiemeleset, es a monitor ki-be kapcsolasat. Linux alatt mindent megcsinalok tavolrol. Szallj magadba. Te is megcsinalsz barmit windowsban terminalrol?


    Vegul pedig: nem vettem eszre, hogy barmiben hianyt szenvednek linux alatt. Ha te ezt eszrevetted rajtam, akkor ird meg. Ha a grafikus felulet a maniad, akkor nezz meg egy linuxot egyszer, mert alapbol vagy 6-fele van hozza. Ketto hasznalhatobb, a tobbi gyorsabb, hogy minden gepre meg lehessen talalni az idealis megoldast.
    Mindenesetre az eloitelet a linuxxal szemben kiutkozik a hozzaszolasaidbol. Nem foglalkoztal meg vele, de sokmindent tudni velsz rola. A linux egyre inkabb teret hodit az erenyeivel, ami az egesz mas szemleletbol adodik. A windows szemlelete, hogy meg mielott a user megkerne ra, mi mar regen fenyesre nyaljuk a segget, igaz, amire meg megkert, azt majd vegrehajtjuk, ha marad ra ido, vagy kiirunk egy kek ablakot.
    A linux szemlelete errol, hogy a lehetoseged adott, ha valoban kell valami megcsinalhatod, de semmi felesleges. Nekem ez szimpi.