• kako
    #28
    Ha figyelmesebben olvasol, akkor nem mondasz ilyet. Windows-rol annyi szo van, hogy TCP/IP halozatkezelest abbol emeltek at.
    Az egyertelmuseg kedveert, es hogy senki ne hazudtolhasson meg, bekopiztam az alabb emlitett cikket:


    "[ZDNet] A Microsoft kénytelen volt beismerni, hogy az 1997-ben megvásárolt Hotmail rendszerében még mindig vannak FreeBSD-t futtató számítógépek, amelyek feladata a reklámok követése és a DNS-kiszolgálás. Trevor Johnson, a FreeBSD egyik fejlesztője, mivel nem hitt a Wall Street Journalban csütörtökön megjelent microsoftos kijelentésnek, amely szerint nem használnak nyílt forrású rendszereket a Hotmail szolgáltatásban, bebizonyította, hogy még mindig fut FreeBSD a Hotmail rendszerében. A Microsoft egyébként már az elmúlt nyáron is úgy nyilatkozott, hogy minden FreeBSD rendszert lecserélt a Hotmailen.
    Az óriáscég szoftvereinek fejlesztése során is előszeretettel nyúl az olyan licencelésű nyílt forrású kódhoz, amely legálisan beépíthető a saját védjegyzett szoftvereibe. Ezzel értékes fejlesztési időt spórolnak meg, a Windows TCP/IP-kezelése például FreeBSD kódon alapul. Ugyanakkor a cég egyre erőteljesebben kampányol a Linux és a GNU GPL ellen, ugyanis a GPL feltételeivel megjelenő szabad szoftverek forráskódja nem használható fel legálisan a védjegyzett szoftvertermékekben.
    "

    Ebben egy szo nincs arrol, hogy nem UNIX-on szaladnak a gepek, csak az, hogy nem hasznalnak nyilt forrasu szoftvereket(mellesleg ez sem igaz).
    Ettol meg hasznalhatnak AIX-et, SCO-t, Berkley-t, SunOS-t, Solarist, vagy akarmi mast.