• kako
    #23
    -Netmeeting+proxi: Mindenki csak ennyit tud, amennyit te is mondasz. A dokumentacio nehol semmitmondo, nehol pedig tulzottan reszletekbe meno. Egyenesen a MS-honlaprol letoltve. A Newsgroup-okban mindenki csak azt hajtja, hogy annak mukodni kell. Az MS Support jo sok ido utan hivott bennunket vissza, hogy hat valo igaz, nem fog mukodni. De van pecs hozza, le lehet tolteni. Letolt, futtat, megdoglik. Nem lehet lefuttatni. Gorcsoles aran megis sikerul feltenni, helyzet ugyanaz. (Hasonlit az exchange-pecs koruli hercehurcara) MS allitja, hogy azzal megy, de megsem.
    -A fajlrendszer mar tartalmazza a felhasznaloi jogosultsagokat (maramelyik) es az adatbazisban valo jogosultsag-tarolas ehhez kepest redundancia. Az szerver nem ugy epul fel, hogy van egy adatbazis-szerver, es erre teszik a fajlrendszert, hanem forditva. Ezert az ervelesed a redundanciara vonatkozolag, kisse hibas.
    -Nagy vallalatoknal kevesse hiszem, hogy a fonok a beosztottal csetel, tehat csak azt tudom mondani, amit a programozas tanarom:"Tokeletes megoldast talaltunk, egy nem letezo problemara".
    Ha mar mindenaron komunikalni kell, akkor a telefon gyorsabb, az e-mail pedig hatekonyabb, es jobban kovetheto.
    -klaszterek eseteben en sem azt irtam, hogy CSAK a teljesitmeny novelese a szempont. En szamitasi teljesitmenyt irtam, de a rendelkezesre allas is egyfajta teljesitmeny(ez mar csak kotekves volt)
    Ennek ellenere akkor is duplazni kell mindent, ami NT-eseteben eleg sokba kerul nemde? Ha azonban a rendszer RAID-elt wincsesztereken van (mondjuk ket wincseszter van tukrozve cserelheto keretben), akkor csak atdugja egy varakozo gepbe, atdugdossa a kabeleket (meg lehet csinalni, hogy ne kelljen atdugdosni), es mar megy is megint minden. A rendszerinditas, meg atdugdosas max 5 perc a riasztassal egyutt, es ujra mukodik a rendszer. Sot, linuxxal ha nagyon muszaj, megcsinalom, hogy a felhasznaloi konyvtarak kulon gepen legyenek, hogy ha veletlenul megis nagyon-nagy baj van, akkor se vesszen minden.

    A hotmail pedig tobb mint ciki, EGES. Pedig tutira ra vannak-voltak indulva, es megsem tudjak megoldani? Pedig nagy ceg.