• kako
    #21
    -Az active directory valoban jo dolog, de nem is mondtam, hogy nem. De az NDS-nel jobbnak titulalni, egy kicsit meredek.
    -Tudom, hogy az LDAP-t mire hoztak letre.
    -Az NT 4-et, es a w2k-t nem kevertem ossze, de nekem NT-n kellene valamit megoldanom, amivel be van sozva a fonokom, ugyanis maga a NAGY BILL eloadasan volt meg valamikor a tavalyi ev elejen, es azota abajgat a Netmeeting-MS Proxy parossal. Igaz csak negyedevente jut eszebe, de akkor is meg kene csinalni. Vagy olyan tokos gyerek, hogy ravezetsz a nyitjara, vagy csak elmeletben ertesz hozza?
    -Nagy fajlok, es videok tarolasara ott van egy speci adatbazis, fajlrendszernek hivjak. Mi azzal a baj, ha csak az eleresi ut van adatbazisban tarolva?
    -Arrol, hogy a CHAT szervert ossze kellene hozni, egy kozpontositott user-adatbazissal szo nem volt, ugyhogy ezt csak mindenaron kotekedesnek tudom be. Azonban ha nagyon keresgelhetnekem tamadna, akkor valoszinuleg talalnek ilyet, bar a lenyeget nem ertem, hogy mire jo, de lehet ra ideologiakat gyartani, alproblemakat kitalalni, amit meg lehet vele oldani.
    -Klasztereket leginkabb a szamitasi teljesitmeny -legolcsobb- novelese miatt szoktak csinalni. Egy Mailszerver nem kepvisel akkora szamitasi terhelest (linuxon), ami miatt klaszterezni kellene. Ha az adatbiztonsag a fo, akkor hasznaljon valaki RAID-et, ha a szamitasi teljesitmeny, akkor klaszterezzen.
    -Ahol pedig 100.000 felhasznalora szamolnak, ott bizony szamolnak a "liszensz"-ekkel is, a jarulekos koltsegekkel, es egy speci cel-alkalmazasert fizetnek inkabb, mint azert, hogy egyszeruen csak hasznalhassak a rendszert. Maskulonben a HOTMAIL-nal mar csak igen sok felhasznalo van. Igen mostmar a Microsoft-e az is. Kb 9millio felhasznaloja volt, mikor atvette a MS vagy ket evvel ezelott. Azota ketszer probaltak atterni windows NT-re sikertelenul. Nem hinnem, hogy ketseges, de UNIX-on ment, es nem is rosszul.
    Bocs, de en sem tudom erthetobben elmagyarazni.
    Ha erdekel a kihivas, amirol fentebb volt szo, akkor varom a leveled.
    csao
    KAKO