Mi kell hozza es kb mennyibol jon ki egy honap
  • Dikkma
    #7
    Inkább [MaYa]-val beszéld meg, soha nem próbáltam. Amit tudok róla, azt olvastam.
    Kapsz egy pci-os kártyát, ami az adatforgalmat biztosítja. Ez alkalmas a műholdas tv-, rádióadások vételére is, tehát digitális tv-tuner is. A parabola-antennád meg kinn kell, hogy csücsüljön az ablakban/tetőn/akárhol.
    Mivel a műholdakon adatot nem tudsz küldeni, csak fogadni rajtuk keresztül, ezért kell a modem. Tehát, ha rákattintasz egy linkre, akkor a modemed elküldi a kérést annak a szervernek, és az adat feléd a műhódon keresztül jön. Gyorsan.
    De ezért a feltöltés lassú, és egyszerre fizeted a műholdas, és a modemes (vagy isdn-es, vagy akármilyen...) netet is.
    Úgy hallottam, a UPC majd olyan netet csinál (Lengyelországban már csinálják is) amihez nem kell modem.
    Ennyi, se többet, se kevesebbet nem tudok. Az újságot anno kölcsönkaptam, pedig elolvasnám még1x.
    Ja, letöltés : ha csak úgy simán töltesz le, akkor (állítólag, erről [MaYa]-t kérdezd) úgy 16-20 kB/sec, ha megrendeled a letöltést, akkor 150 kB/sec.