• Szilasz
    #23
    Hát ember látszik, neked lehet van egy okos ismerősöd, de te finoman szólva - most uriember vagyok :) - szűklátókörű. Nem vagyok egy nagy programozó, csak ismerkedet a témával, s pár dologra rájöttem: A régi szép 8086/80286 időkben relatíve kis, rövid programok készültek melyek nagyságúk miatt kevesebb idő alatt készültek el, mint mai társaik. Így aztán arany volt az élet. AZtán fejlődtek a processzorok, nőt a memória, bonyolódott a hardver. Föltalálták az OOP-t, a multitaskot, a hardver védelmet a naív felhasználó programjaitól (pl az egyik ilyen védelmi hiba a közismert kedvenc General Protection Fault), a szegmens, majd a lapszerinti memóriakezelést, mely támogatja a virtuális tárkezelést. Ezen alapszik az assembly. Így ahogy fejéődik a proci, más-más fordító ajánlott hozzá, a maximális teljesítmény éedekében. Ilyen rutinokból állnak a fejlettebb programozási nyelvek. Nem tudom programoztál-e Win32 alatt. Programot azt láttál már biztos. Láttad a menüket, a gombokat, nyomkodtad őket, s működött az egész. Hát kérlek alásan ez nem magától ment sőt nemis a nagymama szilva begőtjétől, hanem mert vki márhetetlen kedvvel - s főleg türelemmel - megírta a programot. Képzeld el mekkora pöcsölés tud lenni ez. Aztán még maga a program ami a látszat mögött rejtőzik. Esetleg több ablakból épól fel, s még gyermekablakai is lehetnek... Talán még marad benne a fejlesztésből teszt kód, mivel emberek vagyunk, s a nagy méreteik miatt átsiklathatunk felettük. Ezek lassítják a programot, s tán a barátod ilyeneket talált...
    Persze lehet, hogy tényleg lassítót talált, végülis ez egy szemét világ...